ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
چهارشنبه، 8 بهمن 1393 19:40
تبلیغات

دستپاچگي امريكايي‌ها از پيروزي ايران در جنگ الكترونيك/ چرا ايران هواپيماي جاسوسي را تحويل نخواهد داد

اعلام خبر به زمين نشاندن هواپيماي پيشرفته بدون سرنشين RQ 170  در خاك ايران از روز يكشنبه واكنش‌هاي متناقض و دستپاچه‌اي را از سوي طرف امريكايي كه اين هواپيما متعلق به سازمان جاسوسي اين كشور است، در پي داشت.

به گزارش رجانيوز، امريكايي‌ها ابتدا در قبال اين ماجرا سكوت كردند و حتي سخنگوي كاخ سفيد در پاسخ به سؤال خبرنگاران، پاسخ‌گويي به اين مورد را در حيطه وظايف پنتاگون (وزارت دفاع امريكا) و ايساف (فرماندهي نيروهاي نظامي ناتو مستقر در افعانستان) عنوان كرد.

اين در حالي بود كه هم‌زمان با اين اظهارنظر سخنگوي كاخ سفيد، دولت امريكا كه به عمق فاجعه پي برده بود، از روز سه‌شنبه تلاش‌هاي محرمانه‌اي را آغاز كرد تا با طرح اين مسئله كه هواپيما در اختيار ايساف بوده و در حال انجام مأموريت‌هاي ناتو بوده است،‌ اين هواپيما را پس بگيرند.

در عين حال، در اولين واكنش‌هاي رسمي و رسانه‌اي مقام‌ها و رسانه‌هاي امريكايي به اين ماجرا نيز تلاش شد كه اولاً در مورد مشخصات و ويژگي‌هاي بسيار پيشرفته اين هواپيما و مأموريت‌هاي پيچيده تعريف شده براي آن، اطلاع‌رساني نشود و همچنين عنوان شود كه اين هواپيما در افغانستان از دسترس خارج شده است.

اما اگرچه توانايي ايران در به زمين نشاندن اين هواپيما كه يك هواپيماي فوق پيشرفته و كاملاً سري رادار گريز است و بر اساس گفته منابع غربي، هنگام عبور آن، رادارها تصور مي‌كنند گروهي از پرندگان در حال حركت هستند، يك پيروزي قابل توجه براي ايران در جنگ الكترونيك و شكست واضح براي امريكا بود اما در عين حال، دو مورد ديگر موجب نگراني بيشتر نهادهاي امنيتي و نظامي امريكايي شد.

اين نهادها مي‌دانستند در صورتي كه ايران توانسته باشد اين هواپيما را سالم به زمين بنشاند، هم قادر است از اطلاعات جمع‌آوري شده توسط آن را بازيابي كند كه نشان‌دهنده جمع‌آوري اطلاعات جاسوسي توسط سيا، تعرض آشكار به حقوق كشورها و استفاده از اين اطلاعات در عمليات‌هاي تروريستي و ايذايي است كه اين مي‌تواند به‌عنوان يك سند روشن و غيرقابل انكار در مجامع بين‌المللي استفاده شود و نكته مهم‌تر اينكه مهندسان ايراني كه اكنون در زمينه ساخت هواپيماهاي بدون سرنشين پيشرفت‌هاي قابل توجهي داشته‌اند، قادر خواهند بود با مهندسي معكوس اين هواپيماي فوق پيشرفته، زنجيره دستاوردهاي خود را تكميل كنند.

در اين زمينه، رسانه‌هاي غربي كه ابتدا هرگونه سقوط هواپيماي بدون سرنشين را رد مي‌كردند، پس از اعلام كدهاي غيرقابل انكار از سوي ايران، براي كاستن از تبعات تبليغاتي ماجرا مدعي شدند ايران تنها هواپيما را ساقط كرده و نتوانسته آن را به زمين بنشاند، بنابراين، نه مي‌تواند از اطلاعاتش استفاده كند و نه مي‌تواند بر روي آن مهندسي معكوس انجام دهد.

نكته جالب در مورد اين هواپيما و دستاورد بزرگ نيروهاي مسلح ايران اين است كه RQ 170  به‌نحوي طراحي شده كه به محض خارج شدن از دسترس براي اينكه اطلاعاتي كه جمع‌آوري كرده و تكنولوژي ساخت خودش لو نرود، منفجر مي‌شود اما در اين مورد اخير، با مهارت نيروهاي ايراني، هواپيما كاملاً سالم به زمين نشست و تصاويري كه شب گذشته از اين هواپيما پخش شد،‌ شوك بزرگ‌تري به غربي‌ها وارد كرد كه حتي ادعاهاي اوليه‌اي مانند ساختگي بودن اين هواپيما بلافاصله از سوي خود مقام‌هاي امريكايي رد شد.

اما در حالی که دولت امریکا تلاش می کند از کانال های مختلف اینگونه القا نماید که هواپیمای RQ 170 که از اواخر هفته گذشته در اختیار ایران قرار داد، در اختیار ایساف (نیروی عمل کننده در افغانستان تحت فرماندهی ناتو) بوده، روزنامه نیویورک تایمز ضمن رد این موضوع، تاکید کرد که این هواپیما متعلق به سازمان سیا بوده است.

نیویورک تایمز روز دوشنبه 14 آذر 1390 در مقاله ای به قلم ویلیام براد و دیود سانجر نوشت: «هواپیمای ساقط شده در ایران، برای جمع آوری اطلاعات در ایران استفاده می شده بنابراین قاعدتا متعلق به ‏ارتش نیست- چون اقدامات خصمانه علنی با ایران وجود ندارد- بلکه متعلق به سیا است که طبق یک حکم ریاست جمهوری درباره برنامه ‏هسته ای ایران عمل می کند». ‏

در حالی که سازمان سیا مطابق رویه خود هرگز درباره مسائل عملیاتی موضع گیری نمی کند، مقاله براد و سانجر در نیویورک تایمز را باید به نوعی بیانیه غیر رسمی سازمان اطلاعات مرکزی امریکا به حساب آورد.

این اعتراف نیویورک تایمز از آن جهت اهمیت دارد که امریکایی ها از روز سه شنبه تلاش هایی را برای باز پس گیری این هواپیما به این بهانه که این هواپیما متعلق به ناتو و در حال انجام ماموریت تحت قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل بوده، آغاز کرده اند.

مقاله نیویورک تایمز که توسط دو تن از کارشناسان مطرح امور ایران نوشته شدهT تایید می کند که این هواپیما حتی متعلق به ارتش امریکا هم نبوده بلکه صرفا در اختیار سیا قرار داشته و در حال جمع آوری اطلاعات از درون خاک ایران بوده است بنابراین رفتار این هواپیما به هیچ وجه نمی تواند تحت وظایف ایساف در افغانستان طبقه بندی شود.

همچنين، مقام های مطلع در تهران تاکید می کنند درخواست امریکا برای باز پس گیری هواپیمای بدون سرنشين  کاملا مضحک و بی معناست و ایران هرگز هواپیمای RQ170 را نه به امریکا و نه به هیچ طرف دیگری تحویل نخواهد داد.

برخی منابع غربی روز سه شنبه خبر دادند دولت امریکا از طریق سفارت سوییس در تهران از ایران خواسته است هواپیمای امریکایی را که موفق به کنترل و تصاحب آن شده به امریکا تحویل بدهد آن هم با این بهانه که این هواپیما به عنوان بخشی از ماموریت های ایساف (نیروهای بین المللی تحت فرماندهی ناتو) در افغانستان در حال فعالیت بوده و بنابراین ایران طبق قطعنامه های سازمان ملل حق اقدام علیه آن را نداشته است.

اما کارشناسانی که ایران هسته ای در تهران با آنها گفت وگو کرده، می گویند به دو دلیل چنین درخواستی کاملا بی معنا و خنده دار است.

1- نخستین دلیل آن است که همان‌طور که روزنامه نیویورک تایمز در روز 14 آذر 190 گزارش داده، هواپیمای RQ170 حتی از کنترل ارتش امریکا هم خارج بوده و صرفا در اختیار سازمان سیا قرار دارد بنابراین مسخره است که ادعا شود هواپیمایی که حتی پنتاگون به آن دسترسی ندارد، در حال انجام ماموریت برای ایساف بوده است. اطلاعات موجود در اختیار «ایران هسته ای» هم نشان می دهد که از این نوع هواپیما تنها چهار فروند در پایگاهی در قندهار مستقر است که صرفا تحت فرمان سازمان سیا عمل می کند و نه دولت افغانستان، نه ایساف و نه حتی پنتاگون اجازه هیچگونه دسترسی به آن را ندارند.

2- دلیل دوم آن است که هواپیمای RQ170 در حالی در چنگال ابزارهای جنگ الکترونیک نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته که در عمق حدود 300 کیلومتری خاک ایران قرار داشته و بنا به اعتراف منابع غربی مشغول عملیات جاسوسی و عکس برداری از درون خاک جمهوری اسلامی ایران بوده است. از آنجا که کاملا مسخره است که کسی بتواند ادعا کند نفوذ به عمق خاک ایران و انجام عملیات سطح بالای جاسوسی بخشی از وظایف و ماموریت های نیروهای ایساف در افغانستان است، بنابراین روشن است که این هواپیما در حال انجام ماموریت برای مرجعی غیر از ایساف بوده است.

منابع آگاه در تهران می گویند نحوه رفتار هواپیمای RQ170 کاملا خصمانه و خلاف تمام مقرارات بین المللی بوده که خواستار احترام کشورها به مرزهای بین المللی کشورهای عضو سازمان ملل است و بنابراین ایران به لحاظ موازین حقوق بین الملل کاملا حق دارد ماموریت این هواپیما را به عنوان یک «رفتار خصمانه» در نظر گرفته و آن در اختیار خود نگهدارد و حتی اقدام به مقابله به مثل کند.

کد خبر:109806 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال
نظرات کاربران
خواننده

شعارهایی که در اطراف هواپیما دیده میشود ، باید به زبان انگلیسی هم نوشته میشد تا برای مخاطبان خارجی هم قابل فهم باشد.


... ان ربک لب المرصاد ...

پاسخ

آفرین بر شما که آیه ای کاملا متناسب با این موضوع قرار دادید


میلاد

آفرین بر غیور مردان و دلاوران این مرز و بوم ان شا الله خداوند شما عزیزان را برای ما نگهدارد تا امنیت این مملکت مثل الان همیشگی و کامل باشد


علی

در مورد هواپیمای بدون سر نشین RQ 170 عکس هاس بیشتری قرار دهید


آشنا

زرشک... بشین تا با پست سفارشی بفرستیمش!!


مهدي عزيزي

ماشا الله به غيرت پاسدار و همتت روياي من تحقق يافت.دل امام (ره)شاد شد.


عمار

ما امریکا را زیر پا می گذاریم.


ناشناس

سلام خسته نباشید ایا ایران مطمین هست دستگاه های فعال اون هواپیما رو از کار انداخته انقدر علم پیشرفت کرده که شاید در بدنه ی اون هواپیما رادارهای جاسوسی دیگری هم باشن یا در سیستم های مختلفش سیستم های دیگر جاسوسی کار گذاشته شده باشد بد نیست اون هواپیما یه چیکاپ کامل بشه و اطراف اون محلو کاملا بررسی کنن ممکن هست رادارهای دیگری باشد ممکن هستش بجز این هواپیما هواپیمای دیگری هم کیلومترها اونورتر بوده باشه چون این امریکا هم بالاخره عقل داره ممکنه افکار دیگری رو تو ذهن داشته باشه

پاسخ

کسی که کنترل هواپیمای به این دقیقی را از دست آمریکایی ها خارج می کنه و بعد خودش کنترل می کنه و بعد مانع خودانفجاری از قبل برنامه ریزی شده اون میشه مطمئنا این مسائل و خیلی چیزهای دیگه که من و شما به فکرمون نمیرسه را به دقت هرچه تمام مد نظر داره.


آرش جهانشاهی

اصلا به ادعای خودشان این هواپیما مال ناتو بوده ناتو خیلی غلط زیادی کرده اومده توی خاک یک کشور مسلمان جاسوسی اگر هم سازمان ملل تصویب کرده باز هم سازمان قلابی ملل غلط زیادی کرده . سازمانی که در اختیار 5 کشور است و منافع این 5 کشور را تامین میکند سازمان ملل نیست . نه تنها هواپیما را نباید بدهیم بلکه پایگاهی هم که این هواپیما از باند فرودگاهش بلند شده مستحق دریافت چند موشک شهاب است .


عباس منصوری

برادران می گم واقعادستتان دردنکندخدایی ضربه ازاین مهلک ترنمیشدبه این شیطان بزرگ زد. اراده خدای بزرگ برنابودی آنهاست واگرخدابگویدباش حتمامی شودپس مطمئنم که این اراده خدای بزرگ بوده که اینجوربشودمبادامغرورشویم. موفق باشید.//


اکبر

فان حزب الله فهم غالبون


محمد

آمریکا له شد و فهمید که ایران چه قدرتی است.


مَهدی حسین زاده

اگه توجه کنید طالبان در شرق و جنوب شرقی افغانستان مستقر هستن و به ادعای طرف امریکایی این هواپیما در غرب افغانستان ماموریتش رو انجام میداده، از طرف دیگه طالبان سیستم راداری در اختیار ندارند تا امریکا از بیم شناسایی از هواپیمای فوق مدرن رادارگریز علیه اونها استفاده کنه و این یک دلیل تراشی ناشیانه و خوراک داخلی برای توجیه تجاوزشون هست. اصل قضیه این هست که از اونجایی که ماهواره های تجسسی پیشتر اطلاعات جدیدی از سایت های هسته ای و موشک های بالستیک ایران بدست نیاورده بودن و گزارش آمانو هم این رو تایید میکرد چون به دلیل فقدان سند و خالی بودن دستشون گزارش های خاک خورده آژانس از زمان البرادعی رو بازنویسی کرده بود، برای همین سازمان CIA پهپاد بال خفاشی شرکت لاکهید مارتین رو برای جمع آوری اطلاعات سایت های هسته ای و موشک های بالستیک ایران به خدمت گرفت. توجه داشته باشید از لحاظ تکنولوژیکی قابلیت زمانی اسکن سایت و ارسال تصاویر ماهواره ها به دلیل چرخش دائم دور زمین تنها چند دقیقه است درحالیکه هواپیمای بدون سرنشین قادر به پرسه زدن به مدت چندین ساعت و ثبت رفت و آمد و ترافیک انسانی سایت و پیرامون اون هم هست. RQ-170 قابلیت کشف و آشکارسازی مقادیر بسیار ناچیز ایزوتوپ های رادیو اکتیو در اعماق زمین رو داراست و اضافه بر این ایالات متحده به طور سری از این پهپاد جهت شناسایی سایت های هسته ای کره شمالی که هدف اصلی سیستم اطلاعاتی امریکا هست هم استفاده می کنه و اونها هنوز قادر به تشخیص و اثبات این تجاوز نشدن.


عباس علي وردي

آمريكاهيچ غلطي نميتواندبكند اينهم برگ زريني ازافتخارات ايران اسلامي تاكورشودهرآنكه نتواند ديد داخلي وخارجي


مصطفوی

سلام بر دلاور مردان سپاه راستی من با یکی از دوستانم در اندونزی صحبت می کردم می گفت تا شبکه ای از جریان برنامه پخش می کنه یه یک ساعتی شبکه قطع میشه!!!!


حسین

آقا مقابله به مثل کنید دم همتون گرم


حسین

یه حال حسابی به امریکا دادن من جای ایران بودم رونمایی از این خوشکله رو یه هفته بیشتر کشش می دادم تا یه کم بیشتر بخندیم جدا منم اولش باورم نشد سالم باشه، ولی وقتی تصویرش رو دیدم، تو دلم یه دست مریضاد حسابی گفتم


آفرین بر مردان بی ادعا انشاء الله در تمام موارد بتوانیم با توکل به خداوند متعال در مقابل استکبار و دشمن اصلی مقابله نمائیم به امید پیروزی


نادرزمانی

الحمدالله جمهوری اسلامی ایران امروز به آن حد و توانی رسیده است که دیگر در مقابل اقدامات خصمانه امریکا فقط شعار و راهپیمائی و شکایت انجام ندهد بلکه اقدام به مقابله به مثل نماید و حتی ضربه های محکمتر و کاری تری بر نظام فرسوده و رو به فروپاشی امریکا نماید و این محبتی الهی به برکت صبر و استقامت ملت غیور ایران اسلامی بر اعتقادات دینی است.


جعفر

مهندسی معکوس


پهلواني

ومكروومكراله خيروالماكرين


ریتون

این امریکای از همون بچگیشون هم پر رو بودن......چی پس بدیم،برو بابا ......سوالی که اینجا مطرح می شه اینه چه امتیازهای تکنولوژیکی در اختیار ایران می گذارید تا فناوری های هواپیماتون به از روسیه و چین یا حتی کره شمالی نره


حامد

دمشون گرم خدا قوت


حالا مواظب باشید همین الان هم این هواپیما جاسوسی نکنه


منتظر مهدی

سربلند باشی وطنم ایران اسلامی و خسته نباشبد سربازان سید علی


ایرانی مکتبی

آفرین به سپاه ونیروهای قوی و باهوشش

پاسخ
ناشناس

انصاف هم خوب چیزیه جنگ الکترونیکشو ارتش انجام داده ،لااقل اسمی از ارتش هم ببرید.


جوان

به آمریکایی ها بگید اینقدر نگران نباشند انشاالله یکی ،دو ساله یه نو ش را براشون می سازیم و می فرستیم


علیرضا

آیا این نصرت الهی نیست؟آیا ما با یک هوشیاری دستاورد سالها تلاش شبانه روزی دانشمندان مزدور سراسر دنیا -که به فقط خاطر پول حاضرند برای آمریکا ادوات نظامی بسازند-را به دست نیاوردیم؟آیا این مزد گریه های ما برای امام حسین(ع) نیست؟


فرزند شهید

اول اینکه هر کی بدون مجوز وارد مرز ایران شده غلط زیادی کرده. دوم اینکه سلام و صلوات بر کسانی که توی دهن آمریکا زدن. سوم اینکه آمریکا هم همین طور منتظر باشه براش پستش کنیم. چهارم اینکه فکر زیادی هم بکنه ما فرزندان عاشورا برجکشون رو مثل طیارشون میاریم پایین. البته نه سالم، درب و داغون.


اینجا خاک ایران است و این هواپیما تحت نظر هر کسی که بوده غلط کرده وارده مرزهای ما شده و طرف مقابل باید پاسخگوی تجاوز خود باشد.


اگه یکی وقت کرد به اینا بگه خر خودتونید


سپاس بيكران خدا وندي را كه مزد عزاداريهاي خالصانه مردم ايران را در عاشوراي حسيني اينطور حواله كرد


حجت

امريكا هيچ غلطي نمي تواند بكند


ابدی

نشان دادن ناتوانی آمریکا در این قضیه، هزینه دیگری بود که مدیریت ضعیف و تگزاسی وار روسای ارشد امریکایی به مردمشان تحمیل نمود. شکستن مجدد هیمنه پوشالی امریکا نیز ارمغانی بود که مدافعان غیرتمند ایرانی به ایرانیان هدیه دادند. پایدار باشند سلحشوران قوی پنجه ایران


حاج اکبر

بنا به فرمایشات حضرت امام (ره)ماقدرت اسلام را به تمامی ابرقدرتها نشان خواهیم داد


ناتو و ایساف غلط بکند در ایران عملیات بکند کسی که در ایران حتی فکر برگرداندن این هواپیما را بکند خاین است چه برسد بخواهد آن را برگرداند


ابراهیم صمدزاده

بادولتی که با اشغال و خونریزی بنا شده و روئسای آن مبتلا به بیماری سادیسم هستند و هیچ استقلالی را برنمی تابند و تنها به کشورهای ضعیف (به خیال خودش) مدام به بهانه واهی دفاع از حقوق بشر حمله می کند و بارها و بارها دشمنی خود را ابراز کرده باید بشدت برخورد کرد تا حساب کار دستش بیاید.آفرین بر رزمندگان اسلام


مجتبی

درود بر پاسداران و هکرهای تونمند ایران اسلامی


حضرت آقا در آستانه سیزده آبان و در پاسخ به رجزخوانی آمریکاییها فرموده بودند: "با ارائه 100 سند آبروی امریکا را در افکار عمومی جهان خواهیم برد" حالا این یک سند محکم و غیرقابل انکار برای عملیات جاسوسی و تروریستی آمریکا! حالا آبروی نظامی و فنی شان بماند که بدجوری رفت!


محمد

نصرمن الله وفتح القریب


tayebe_man

جمع کنید بابا .این ماکت مسخره را توی هر روزنامه و سایت جمهوری اسلامی گذاشتند هی دارند در مورد آن چرت و پرت می گویند.

پاسخ
داود

مردک, ببخشید زنَک, اونایی که باید می فهمیدن ماکته یا اصل جنسه, فهمیدن. وقتی یکی از روش ساختیم میفهمی کجای کاری.

ایرووووووونی

خاک توی سر وطن فروشه بدبختت کنن ! خود آمریکاییها قبول کردن و کک به تنشون افتاده اون وقت توی وطن فروش منافق میگی ماکته ! چیه حرصت گرفته ؟ بسوز تا ابدالدهر


خسروي

بچه هاي سپاه گل كاشتيد


چریک انصار

بیا مهدی شب ما را سحر کن.


ابوالفضل

آشغال ها فکر کردن اینجا افغانستانه . که هر غلطی خواستند بکنند . آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکن مرگ بر آمریکای جنایتکار مرگ بر آمریکای ضد حقوق انسان درود بر سربازان اسلام


دوست دارن چه جوری پس بدیم؟ با روبان و گل و مشک و عنبر خوبه؟ چطوره یه چیزی ... خسارتی ... به خاطر اینکه اینور دیوار سفارت - ببخشید مرز - گرفتیمش بدیم؟! به هر حال ما که نمیدونیم چطور باید عذر خواهی کنیم! خدا از تقصیراتمون درگذره. سعی می کنیم انشاءالله بعدی شو بدون همون خسارات جزئی رو زمین بنشونیم!


يك محقق

از آنجايي كه اين هواپيما يك غنيمت نيست بلكه يك علم پيچيده است اميدوارم كه محققان هوا فضاي ايران بتوانند نسبت به آناليز جزبه جزءاين هواپيما موفق عمل نمايند و نسبت به ارتقاي علوم خود و پوشش ضعوف خود اقدام نمايند. آمريكا هيچ غلطي نمي تواند بكند ضمنا در نهايت اگر هم خواستيد تحويلش بديد بعد از تحقيقات وآناليز آن با زمان بسيار زياد .

پاسخ
همه ایرونی ها و بچه مسلمونا

تحویلشون بدیم؟ چیو؟ که دوباره باهاش بیان جاسوسی و به ریشمون بخندن؟ نه بابا چرخاشم بهشون نمی دیم/


اگر بالفرض این هواپیمای جاسوسی متعلق به ناتو و یا ایساف باشد که نیست به کشور ما وارد شد و چون ماموریت آن جاسوسی است باید در اختیار ما باشد و میئولین ما به هیچ وجه حق ندارند که آن را تحویل بدهند. دوم اگه خواستند کاری بکنند باید تمامی داراییهای بلوکه شده مردم ایران که از دوران طاغوت (پهلوی) در اختیار آنها می باشد را به ما پس بدهند و سوم این که از منطقه گورشان رات گم کنند و بروند به مملکت خودشان

پاسخ

چی هی می بافید و سر پس دادن و ندادنش بحث می کنید. با شرط یا بدون شرط. ارزش این هواپیما بیشتر از همه دارایی آمریکاست. حتی بیش از فن آوری اون که اگر مطمئنا وجود نداشت این هواپیما سالم به زمین نمی نشست، اهمیت اون در مانور قدرت نظامی و علمی ایران است. پس دادن آن یعنی پذیرش تسلیم در مقابل اذهان مردم جهان و کرنش در مقابل نیروهای آمریکا و ناتو. ایجاد فکر پس دادن آن و معامله بر سر آن جز زمزمه دشمن نیست و پاسخ آن تنها یک کلمه است، غلط کردید به حریم ایران تجاوز کردید.


حزب الله

کی خستس؟ بروبج جدا خسته نباشین. خدا رو هم شکر کنین یادتون نره. اقا رو هم دعا کنین. قربونت برم آقا اباعبدالله قربونت آقا عباس فدات یا زینب. سرمون فدای لب تشنتون. بچه ها هر چی دارید ازین عزاداریها و مناجاتها با خدا داریدا. قریون دستون بچه هایی که اوردینش پایین


اميد

سلام بر دلاور مردان ايران كه بار ديگر دل ملت و امام را شاد كردند . آفرين بر شما


شعارهایی که در اطراف هواپیما دیده میشود ، باید به زبان انگلیسی هم نوشته میشد تا برای مخاطبان خارجی هم قابل فهم باشد.


ﺑﺴﻢ ﺍﻟﻠﻪ ﺍﻟﺮﺣﻤﻦ ﺍﻟﺮﺣﻴﻢ ﻳﺪﺍﻟﻠﻪ ﻓﻮﻕ ﺍﻳﺪﻳﻬﻢ


میرزایی

آن زمان که امام راحل عظیم الشان گفت امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند اذناب امریکا باورشان نبود .اکنون ببینند که دانشمندان جوان ایران اسلامی تخصص منحصر به فرد تسلط بر هدایت پیشرفته ترین پرنده های آنها را در اختیار گرفته اند .این یعنی پایان سلطه اهریمنی امنیتی و نظامی امریکا .این پیروزی بر امام خامنه ای ,خانواده شهدا , رزمندگان ,جانبازان,ملت سلحشور ایران اسلامی و همه دلسوزان به انقلاب اسلامی در همه گیتی و بویژه بر دانشمندان جوان و متعهد کشورمان مبارک باد .


حامد سلطانی

این پیروزی باشکوه رو به تمام مردم ایران تبریک میگم ودست یکایک کسانی که در نشاندن هواپیمای جاسوسی امریکا نقش داشته اند میبوسم.....وخسته نباشید وخداقوت به همه پرسنل نیروی های نظامی وسپاه وارتش مقدس جمهوری اسلامی ایران دارم...امیدوارم که این حماسه آفرینی ها ادامه داشته باشد و روزی برسد که امریکا از شکست در مقابل ایران عزیز ما دیگر توان برخاستن از جای خود را نداشته باشد وبرای همیشه خاموش شود انشاالله....


امین

الله اکبر دمتون گرم . مرگ بر آمربکا حسابی ابروی آمریکا را بردید . درود خدا بر شما دلاوران اسلام


شهروز

امريكا ازت انتظار نداشتم


امير

زنده باد سپاه پاسداران هميشه در قلب ملتيد


محمد عارفی

این موفقیت رو همه ی ما مدیون اباعبدالله الحسین هستیم در واقع این مزد دنیوی عزای حسینی بود مزد معنویش بماند ...


سعيد

كار اصلي را ارتش انجام ميده سپاه هم ارائه مي كنه انصاف رورعايت كنيداماخوشحالم كه اسلام و ايران وايراني سرافراز شد ارتش كلمه طيبه است (حضرت ايت اله خامنه اي)


NightWolf

یه کلام گل کاشتیییین


امیر

درود بر تمام غیور مردان ایرانی.از همین جا به آمریکا جنایت کار میگویم چشمت کور ای آمریکایی.ببین که چگونه جوانان ما چشم تورا کور میکنند.بسوز آمریکا.لطفا یکم در مورد کسی که این هواپیمارو نشونده زمین اطلاعات بیشتری بزارید


امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند مرگ بر امریکا


امیررضا انجامی

ان حزب الله هم الغالبون(همانا حزب خداپیروز است)

جمعه، 18 آذر 1390

12:11:14 PM

هواپیمای RQ170 در حالی در چنگال ابزارهای جنگ الکترونیک نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته که در عمق حدود 300 کیلومتری خاک ایران قرار داشته و بنا به اعتراف منابع غربی مشغول عملیات جاسوسی و عکس برداری از درون خاک جمهوری اسلامی ایران بوده است.