ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
دوشنبه، 6 بهمن 1393 05:49
تبلیغات

آوازخواني خواننده زن فارسي زبان اسراییلی +عکس

اسرائيل قصد دارد با استفاده از زبان فارسي و يهوديان ايراني الاصل مقيم سرزمين هاي اشغالي بتواند ارتباطي مستقيم را با مردم ايران برقرار كند.

به گزارش خبرنگار ديپلماسي عمومي و جنگ نرم خبرگزاري فارس، اسرائيل قصد دارد با استفاده از زبان فارسي و يهوديان ايراني الاصل مقيم سرزمين هاي اشغالي بتواند ارتباطي مستقيم را با مردم ايران برقرار كند. ايجاد سايت هاي و صفحه‌هاي فارسي زبان در شبكه هاي اجتماعي از قبيل يوتيوب كه به توجيه هلوكاست اختصاص داشت را مي توان نمونه اي از اين اقدامات دانست.

در يكي از تازه ترين اقدامات اسرائيل براي ارتباط با مخاطب فارسي، ريتا، مشهورترين خواننده زن اسرائيلي ايراني الاصل است، پس از 40 سال زندگي در سرزمين هاي اشغالي، آلبوم كاملي از ترانه هاي ايراني خود را در اسرائيل و جهان عرضه مي كند.

راديو فردا، رسانه وابسته سازمان اطلاعات آمريكا در گزارشي نوشت: اين تصميم ريتا توجه بسياري را در اسرائيل به خود جلب كرده است زيرا اسرائيلي ها فكر نمي كردند كه ريتا بخواهد يك آلبوم كامل خود را به ترانه هاي فارسي اختصاص دهد.

تصميم ريتا به ارائه دست كم 12 ترانه فارسي در آلبوم دوازدهم اش، با معيارهاي سرمايه گذاري تجاري در ارائه آلبوم هاي هنري نيز مغايرت دارد زيرا بعيد است كه فروش آن بتواند هزينه هاي كلان چنين آلبومي را جبران كند از اين رو به نظر مي‌رسد كه اسرائيل براي استفاده از اين خواننده در عرصه ديپلماسي عمومي هزينه گزافي را بابت انتشار اين آلبوم را به زبان فارسي پرداخته باشد.

کد خبر:93280 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسالدوشنبه، 30 خرداد 1390

11:07:30 AM