ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
پنجشنبه، 9 بهمن 1393 23:47
تبلیغات

28درصد درمصرف‌گندم‌با هدفمندي صرفه‌جويي‌شد

وزير امور اقتصادي و دارايي گفت: در مدت اجراي قانون هدفمندي يارانه ها تاكنون ميزان صرفه جويي در مصرف گندم، آرد و نان به 28 درصد رسيد و اين صرفه جويي در سوخت نيز همين گونه بوده است.

'سيد شمس الدين حسيني' روز پنجشنبه در همايش دامغان در افق 1404 و نقش نخبگان، قانون هدفمندي يارانه ها را طرح تلاش و جهاد اقتصادي دانست و گفت: محور اين قانون قرار دادن رفتارها در مسير صرفه جويي، اصلاح الگوي مصرف و بهره وري است.

به گفته وي در اجراي اين قانون مهمترين دغدغه قرار دادن منابع كشور در مسير بهره وري و استفاده سودمند از آن است.

حسيني تحول در زمينه اداره كشور و استفاده از منابع را از ديگر نتايج اين قانون دانست و با اشاره به سال 90 به عنوان سال جهاد اقتصادي، اظهار داشت: سال جهاداقتصادي سال شتاب بخشيدن به فعاليت هاي اقتصادي در كشور است.

وي با تاكيد بر ضرورت استفاده از ظرفيت مردم براي دستيابي به توسعه و پيشرفت، گفت: بايد از ظرفيت هاي محلي و غيرمحلي استفاده كينم تا تجهيز منابع در كشور افزايش يابد.

حسيني با بيان اينكه پيشرفت از انديشه آغاز مي شود، افزود: پيشرفت نيازمند انديشه است و بايد از انديشه ها براي نيل به رشد و توسعه استفاده كنيم.

وي با اشاره به ديدگاه هاي راهبردي مقام معظم رهبري در بازسازي و بازبيني وضعيت اقتصاد كشور، تصريح كرد: ابلاغ سند چشم انداز 20 ساله، تدوين و ابلاغ سياست هاي اصل 44 قانون اساسي و نامگذاري سال ها در همين راستا صورت گرفته است.

وي گفت: اين نامگذاري ها مقطعي نيست و هدف هاي بلندمدتي را مدنظر دارد و هدف تمام اين برنامه ها قرار گرفتن كشور در مسير توسعه و پيشرفت كشور است.

وي همچنين با اشاره به تحولات منطقه، الهام بخشي ايران را يكي از اهداف چشم انداز 20 ساله دانست و اضافه كرد: امروز ايران اسلامي در منطقه و جهان الهام بخش است در حاليكه ديگر كشورها با لشكركشي نظامي نيز نتوانسته اند به اين اهداف دست يابند.

وزير امور اقتصادي و دارايي همچنين به بررسي لايحه بودجه در مجلس شوراي اسلامي اشاره كرد و افزود: در اين لايحه احكام خوبي براي جلب مشاركت بخش خصوصي و ايجاد تسهيلات براي توسعه سرمايه گذاري پيش بيني شده است.

همايش يك روزه دامغان افق 1404 و نقش نخبگان روز پنجشنبه با هدف بررسي راهكارهاي توسعه اين شهرستان در ابعاد اقتصادي، فرهنگي، كشاورزي و گردشگري و با حضور مسوولين كشوري و استاني برگزار مي شود.

کد خبر:86554 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال