ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
يکشنبه، 12 بهمن 1393 15:08
تبلیغات

نگرانی امریکا از سرنوشت ناوگان پنجم دریایی اش در خلیج فارس سبب شد
حمام خون سعودی‎ها در بحرین/ احتمال ورود ایران در صورت برهم خوردن موازنه قوا/ استشهادیون ایرانی در سواحل خلیج فارس تجمع می‎کنند

سفر رابرت گیتس وزیر دفاع امریکا به منامه بحرین برای نجات محل استقرار ناوگان پنجم دریاری ارتش امریکا در این جزیره کافی بود تا شاه خاندان آل خلیفه در بحرین چراغ سبز را برای حضور نیروهای شورای همکاری خلیج فارس آنهم برای کشتار مردم کشورش روشن کند.

به گزارش رجانیوز، با چراغ سبز حمد بن عیسی آل خلیفه شاه بحرین به نیروهای امنیتی و ارتش عربستان و دیگر کشورهای خلیج فارس، و در حالی که اعتراضات مردم شیعه وسنی بحرین، دولت آل خلیفه را به مرز شکست کشانده بود، حضور نیروهای عربستانی و تسلیحات زرهی و نظامی این کشور، در مقابل مردم تجمع کننده در میدان مروارید و دیگر شهرهای بحرین، در این کشور حمام خون به وجود آورده است.
 
 
دولت عربستان که پس از پناه دادن به بن علی دیکتاتور تونس و حمایت همه جانبه از حسنی مبارک دیکتاتور مصر، به عنوان تکیه گاه فتنه در خاورمیانه شناخته می شد، در تازه‎ترین اقدام خود با دخالت نظامی در کشور بحرین به کمک دولت مستبد بحرین و نیروی دریایی امریکا که در این کشور مستقر است آمده و با بکارگیری انواع و اقسام سلاح‎های سبک و سنگین، مردم شیعه و سنی بحرین را به گلوله بسته است. 
 
گزارش‎های دریافتی از بحرین از کشته شدن دست کم 7 بحرینی و زخمی شدن بیش از دو هزار نفر در حمله دیروز و امروز نیروهای عربستان به مردم بحرین حکایت دارد.
 
این حملات پس از آن آغاز شد که رابرت گیتس وزیر دفاع امریکا در سفری به بحرین مذاکراتی مخفیانه با شاه این کشور داشت. این در حالی است که ناوگان پنجم نیروی دریایی ارتش امریکا که به بهانه جنگ خلیج فارس در سال‎های پایانی قرن بیستم به این آبها وارد شده بود، بحرین و آبهای این کشور را به عنوان بهترین محل برای استقرار ناوگان خود در خلیج فارس تشخیص داده است. 
 
 
رسیدن موج اعتراضات به بحرین با ابراز نگرانی شدید امریکا همراه بود به نحوی که اوباما در اظهاراتی صراحتا این نگرانی را ابراز کرد. اکثریت شیعه در این کشور و  تکلم حد اقل یک سوم مردم بحرین به زبان فارسی، و از طرفی اتحاد شیعه و سنی در برکناری دولت آل خلیفه، و همچنین سرنوشت مبهم ناوگان پنجم دریایی امریکا از مهمترین علل نگرانی دولتمردان این کشور برشمرده می‎شود.
 
معترضین بحرینی: در صورت حضور عربستان؛ از ایران کمک خواهیم خواست
 
با این حال و پیش از ورود نیروهای عربستان به بحرین برای سرکوب معترضین، المشیمع از سران معترضین بحرینی در مصاحبه‎ای با یک روزنامه لبنانی اعلام کرده بود که در صورت در خواست ورود نیروهای عربستان از سوی دولت بحرین معترضین نیز از ایران برای حمایت از اعتراضات خود کمک خواهد خواست.
 
 
در همین حال عضوشوراي حقوق بشربحرين نیز در گفتگو با بی‎بی‎سی ازحمايت سياسي ورسانه اي ايران ازقيام مردم بحرين استقبال کرد.  عباس العمران گفت ايران كشورهمسايه بحرين است وماباايران داراي روابط تاريخي هستيم دو ملت داراي روابط ديني و فرهنگي هستند. مامخالف حضورسعودي هادراراضي بحرين هستيم ودخالت در امورداخلي خودمي دانيم ماازهرگونه حمايت سياسي ورسانه اي ايران ازملت بحرين استقبال مي كنيم.
 
این در حالی است که دولت بحرین برای فرار از واکنش‎های احتمالی ایران، پیش از آغاز حمله نیروهای سعودی به مردم خود، سفیر خود را  از ایران فراخوانده بود.
 
 
وزارت امور خارجه ایران نیز تلاش‎های دیپلماتیک زیادی را برای کاهش بحران منطقه خلیج فارس آغاز کرده است به نحوی که صالحی دیروز و امروز  در صحبت‎هایی تلفنی با دبیر کل سازمان مللف  سازمان کنفرانس اسلامی و اتحادیه عرب خواستار پیگیری این موضوع شده است.
 
علمای دینی ایران، بحرین عراق و لبنان نیز به اقدامات دولت سعودی در کشتار مردم بحرین اعتراض کرده‎اند. آیات عظام صافی گلپایگانی و جعفر سبحانی با صدور بیانیه‎هایی شدیداللحن این اقدام سعودی‎ را محکوم کرده‎اند.
 
گردانهای حزب الله عراق، گروه مقتدی صدر و حزب الله نیز به حمایت از مردم بحرین با انتقاد از دخالت نظامی عربستان سعودی در بحرین، اعلام کرده‎اند: از کشورهای حاشیه خلیج فارس انتظار داشتیم نیروهای خود را برای آزادی قدس از دست صهیونیست ها به حرکت در آورند.
 
وضعیت مصیبت بار در بحرین
 
علي الاسود روز نماینده پارلمان بحرین، به پرس تي‌وي گفت، بيمارستان‌هاي شهر منامه جايي براي پذيرش و درمان مجروحان اقدامات سرکوب­گرانه نيروهاي دولتي عليه اعتراض‌هاي مسالمت‌آميز مردمي، ندارند. 
 
 
وي تصريح کرد، مردم به مراکز پزشکي بحرين دسترسي ندارند. بيمارستان‌ها يا بسته شده‌اند و يا نيروهاي امنيتي بحرين با پشتيباني نيروهاي خارجي، مانع ورود مجروحان درگيري‌ها به بيمارستان‌ها مي‌شوند. 
 
در اين عمليات نیروهای عربستان علیه مردم بحرین، دست‌کم پنج روستا هدف حملات سربازان و بالگردهايي قرار گرفتند که از گلوله‌هاي جنگي براي سرکوب مردم بحرين استفاده مي‌کردند. 
 
در اين اقدامات نيروهاي پليس بحرین که از سوي بالگردهاي ارتش بحرين حمايت مي‌شدند توانستند کنترل ميدان مرواريد را در اختيار بگيرند. 
 
 
تغییر موازنه قدرت در منطقه خلیج فارس و احتمال واکنش عملی ایران
 
در حالی که منطقه خلیج فارس پس از پایان جنگ خلیج فارس و حمله عراق به کویت در شرایط موازنه قدرت به سر می‎برد، به نظر می‎رسد حضور نظامی عربستان به نفع یکی از طرف‎های دعوا در بحرین و اقدام به کشتار مردم بحرین، سر آغاز تغییری دوباره در منازعه قدرت در منطقه خلیج فارس باشد. سر آغازی که ممکن است با تشدید اوضاع علیه مردم بحرین و ورود عملی ایران به معرکه بحرین، شرایط منطقه خلیج فارس را به کلی متغییر کند. در همین حال برخی اخبار نیز از برنامه‎ریزی ان جی او های ایرانی فعال در امور جهان اسلام برای ثبت نام استشهادی و حضور در سواحل خلیج فارس برای اعلام آمادگی به اعزام به بحرین حکایت دارد.
 
خبر مرتبط:
 
ارتش عربستان در بحرین دخالت کند، از ایران کمک می‏گیریم

کد خبر:82281 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال
نظرات کاربران
علیرضا

اللهم ارزقنی توفیق الشهادة و توفیق شفاعة الحسین تا کی باید ناظر جنایات باشیم من به عنوان یک جانباز غسل شهادت کرده ام پس منتظر حکم جهادم یل علی


محسن

ایران باید هوشیار باشد وارد دامی که بایش پهن کردهاند نشود وتن به جنگی ناخواسته ندهد

پاسخ
مجيد

محسن جان ؛خيالت راحت تا شيرمردي چون سيد علي باشد هيچ كس نمي تواند دامي براي ما داشته باشد البته بايد گوش بفرمانش باشيم .آبادان


هرچه زودتر باید جواب این حیوانات وهابی و صهیونیست را داد مردم بحرین منتظر کمک ما هستند و ما مسئولیم هرچه زودتر به داد مردم مظلوم بحرین باید رسید من آماده ام


صادق

الله اکبر من یک بسیجی هستم و آمادهم تا سید علی فرمان دهد تا غسل شاهدت کنم

پاسخ

دمت گرم برادر


این هوشیاری که شما میگوئید هوشیاری از نوع قاتلان امام حسین است پوزه ی امارات رو باید خرد کرد و کشور های امارات و بحرین رو محاصه ی دریایی کرد


سجاد

این عبدالشیطان پست فطرت خلف همون ابن ملجم اشقی الاشقیاست.دعا برای هلاکتش دعا برای ظهوره.اللهم عجل لولیک الفرج.


مظاهر

دشمنان اسلام بدانند رهبر جهان اسلام حضرت ایت الله خامنه ای امر به جهاد دهند سریعآ ریشه استبداد را در منطقه خشک خواهیم کرد.


قتل عام مسلمانان بحريني توسط آل خليفه و آل سعود +عكس

http://beheshte-khoban.blogfa.com/post-154.aspx


محسن

انشاءا..فتح مکه مکرمه نزدیک است


بهترین براه حل اینه که منافع سعودی به خطر بیفته حج عمره امسال رو تحریم کنید ببینید چه جوری از بحرین فرار می کنن .


محسن

استکباربداندهنوزمردم شجاع شیعه وسنی بحرین دست برسلاح نبردند که ازامروزانشاالله خواهند بردواولین رویارویی آنان هم پایگاه استکبارآمریکایی است وخیلی زودآمریکایی هابه اشتباه فاحش خود پی خواهندبردوهمینطورسران وحشی ریاض وقتی شهر شیشه ای ریاض انشاالله به آتش کشیده شود دیگر جرات این حماقت هارانخواهندداشت


الان موقع لبیک به ندای کمک مردم مظلوم بحرین است


حسین

آماده شهادتیم ! لبیک یا خامنه ای


پیام

رهبر عزیز منتظریم فرمان جهاد علیه خوارج زمان رو صادر کنی تا حقشون رو یه شبه کف دستشون بگذاریم (( عربستان خبیث و امارات کثیف هر غلطی خواستین کردین اما شیعه کشی بزرگتر از اندازه تونه ))


نصرتی

آمادگی کامل برای جهاد علیه آمریکا درهرجای عالم


منصور

ما خون دلها خورده ایم . آقا جانمان هم دلش خون است. ما منتظر حکم ولیمان هستیم آقا که حکم دهد دنیایشان را در هم میپیچیم.


هدف اصلی لشگر مفسد عربستان و دیکتاتور این کشور وارد کردن ایران در جنگ است .


سید الشهداء

مرگ بر آل سعود نطفه ی کثیف انگلیس


کمال

یا مهدی (عج) ادرکنی ای رهبر آزاده آماده ایم آماده


مهدي

واي اگر خامنه اي حكم جهادم دهد ارتش دنيا نتواند كه جوابم دهد


احمد

ا الله! یارسول لله! یا بقیه الله! اعوذ بالله من الشیطان الرجیم، ---مَرَجَ "الْبَحْرَيْنِ" يَلْتَقِيَان--- صدق الله العلی العظیم‏ محل تلاقی تمامی اسلام با تمامی کفر به یاری حق ان شاءالله....


صداي مظلوم مي آيد و چه سخت است سكوت


سالار

اللهم ارزقني شهادة من منتظر حكم اقا هستم تا غسل شهادت كنم و كفن بپوشم و ريشه ظالمين را قطع كنم


مرگ بر آل خلیفه نطفه ی کثیف انگلیس و امریکا وال سعود


صادق الکثیر

من به عنوان یک ایرانی در رکاب ایت الله خامنه ای حاضرم برای دفاع از شیعیان در بحرین بجنگم.


soliman

دعای قنوت ما اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وال محمد واخر تابع له علی ذالک اللهم العن ال سعود وال خلیفه و ال نهیان وال سفیان


امید

لبیک یا خامنه ای


موحدی

هر کاری آقا بگوید ، همان کار را می کنیم. ناسلامتی رهبری داریم که نائب امام زمان است. گوش به فرمان او بودن ، گوش به فرمان امام بودن است. برای ظهور آقا بیشتر از پیش دعا می کنیم...


محمد حسن

بحرین امروز مظلوم است


ما از مردم بحرین حمایت می کنیم و امادگی مسلحانه خود را برای جنگ با کافران سعودی وبحرینی اعلام می داریم


ف.س.هاشمی

بحرین همان یوسف کنعانی ماست از دست برادران به چاه افتادست باسلام چقدر این صحنه ها واسه ما بچه شیعه ها سخته فقط میشه گفت:عجب صبری خدا دارد آقا بیا


آقادستوربفرمایندباپای پیاده آل سعودواطرافیانش روازصحنه روزگارفوت میکنیم به امیدپیروزی هم مسلمانان وازادیخواهان جهان


سيد مرتضي اركيان

به نظر شما ديگر به چه زباني درخواست كمك كنند چطور عربستان در بحرين ميتواند جنايت كند و اجازه اش را از شيطان گرفته ولي ما با اينكه خدا در قران دستور فرموده از مظلوم حمايت كنيم منتظر درخواست مردم بحرين باشيم با ياري خدا ما ميتوانيم ياعلي بگوييم


سيف اله رنجبر

سلام عليكم ما با ولايت زنده ايم تا زنده ايم رزمنده ايم گوش به فرمان رهبريم اگر فرمان دهد عاملان كشتار شيعيان را به سزاي اعمالشان مي رسانيم

چهارشنبه، 25 اسفند 1389

1:43:29 PM

در حالی که برخی اخبار از تجمع نیروهای استشهادی داوطلب در سواحل خلیج فارس برای اعلام آمادگی به اعزام به بحرین حکایت دارد،ممکن است با تشدید اوضاع علیه مردم بحرین و ورود عملی ایران به معرکه بحرین، شرایط منقطه خلیج فارس را به کلی متغییر کند.