ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
شنبه، 11 بهمن 1393 02:43
تبلیغات

متن كامل اظهارات موهن صانعي در گرگان

فيلم منتشر شده از اظهارات موهن يوسف صانعي در جمع تعدادي از روحانيون هم‌فكرش در گرگان با واكنش‌هاي متفاوتي روبرو شد. واكنش‌هايي از بهت و حيرت گرفته تا تأكيد بر ساقط شدن وي از عدالت و لزوم جاري كردن حد به‌خاطر تهمت به دكتر احمدي‌نژاد شده‌اند.

با اين حال، دفتر صانعي به‌جاي اعلام عذرخواهي وي، اقدام به فرافكني كرد و در حالي كه تصوير مربوط به اين سخنان موهن در اينترنت پخش شده است، ادعا كرد اظهارات صانعي يك حكايت بوده و ربطي به فرد خاصي ندارد.

در اين زمينه، برخي سايت‌هاي نزديك به وي نيز اقدام به رفوي اين اظهارات شنيع كردند و حاضر نشدند كوچك‌ترين انتقادي به گوينده آن كه خود را مرجع تقليد نيز مي‌داند، بنمايند.

متن كامل اين سخنراني را كه سراسر توهين و اتهام به نظام اسلامي است، منتشر مي‌كند تا مشخص شود كه چگونه برخي افراد به‌نام مرجعيت شيعه را بازيچه اغراض سياسي خود كرده‌اند. همچنين در اين متن كاملاً مشخص است كه هتاكي صانعي متوجه رئيس‌جمهور است و فرافكني‌هاي وي نمي‌تواند مانع از آشكار شدن حقيقت باشد.


آنچه كه هنوز در اين ميان، مبهم است سكوت مدعي‌العموم و عدم انجام وظيفه قانوني خود در برخورد با اين جرم آشكار است.


اعوذبالله من الشيطان الرجيم

بسم الله الرحمن الرحيم

لااله الاالله و لا نعبد الا اياه مخلصين له الدين و لوكره المشركون


اين ذكري است كه در ماه شعبان هزارمرتبه بايد گفته شود و بنده از آن دوران كودكي كهبه نمازمرحوم والد مي رفتم، مي ديدم كه تقسيم كرده بودند كه بعد از هر نمازي هفت مرتبه مي گفتند كه عدد برسد به هزار يك مقدار بالاتر. و همينجور در ماه رجب دعاي يا من ارجوه لكل خير و أمن سخطه عند كل شر به قول رفيق ما كه شهيد شد، روحش شاد روحاني ارزنده اي بود كه مي گفت اين دعا هم از دعاهاي شانس دار است. براي اينكه معمولاً مي خوانند در نمازها اما به شما عرض كنم كه بنده متولد 1316 هستم و مقيد بوده ام به عنوان يك مسلمان كه اين دعاهاي مختصر و كوتاه كه به آن عنايت بوده است و سيره مسلمين و شيعيان بر آوردنش بوده است، بخوانم اما براي شما عرض مي كنم كه تنها سالي كه من موفق به خواندن نه لااله الا الله و نه "يا من ارجوه" نشدم، امسال بود.


1325 را من ياد دارم كه به اصفهان بودم و فوت مرحوم آيت الله سيد حسن اصفهاني و درگيري‌هاي قوام و مصدق و درگيري‌هاي بعد تا حتي دستيگري امام سلام الله عليه اما هيچگاه چنين حالتي براي بنده پيش نيامد حتي شهيد كردن عزيزاني كه در دوره هاي مختلفي در رژيم به شهادت رسيدند، همچون نيك نژاد، صفارهرندي، اماني‌ها و ديگران و فشارهايي كه مي آمد فراوان، حتي فشارهايي كه طاقت فرسا بود اما در عين حال مطمئن بوديم كه اين فشارها نتيجه خوبي خواهد داد كه چون به هرحال مسئولين نظام فكري خواهند كرد و جلوي فشارها را خواند گرفت و ما هم گاه و بي‌گاه به آنها تذكر مي داديم و تا حدي هم عمل مي شد. اما امسال هيچ نتوانستم بخوانم، نمي دانم كه شماها موفق شديد يا نشديد اين فشاري است كه مسائل روز براي بنده آورده است.

به عنوان يك مسلمان، به عنوان يكي كه از 1334 تقريباً خدمت امام امت بودم تا آخر زندگي امام را خودتان مطالعه كنيد، از دروغگويان و دروغ پردازان نگيريد، از كساني كه امام را براي منافع خودشان مي خواهند، نگيريد، خودتان مطالعه كنيد. برداريد صحيفه امام را مطالعه كنيد، كامل تر از صحيفه نور است يا صحيفه نور را مطالعه كنيد. دوستان امام را ببينيد كه به كجا رفتند؟ يكي پس از ديگري شهيد شدند و به شهادت رسيدند، امروز هم عده اي ديگر از آنها كه در رأس نظام بودند، زندان هستند كه مي گويند مي خواستند رژيم را يا نظام را عوض كنند. آيا باور كردني است؟ آيا اين عزيزان كه هركدامشان كه از نظر خانوادگي داراي خصوصيت خاصي هستند، من نمي خواهم يكي يكي اسم ببرم. خانواده هايي متدين متعهد، آيا جناب آقاي مهندس موسوي كه من 25 سال او را مي شناسم، خودش را خانواده اش را نياكانش را مي شناسم، همه خصوصيات زندگي ايشان را مي شناسم، تصميم داشت كه رژيم را به هم بزند؟ او تصميم داشت كه مردم را كف خيابان‌ها به خاك و خون آغشته كند؟ او تصميم داشت اموال مردم را به يغما ببرد؟ او تصميم داشت مغازه ها را بشكند؟ او تصميم داشت از بالا يك جاهايي گلوله بزنند و قلب مردم را نشانه بروند؟ من به شما عرض كنم در اين نظام مهندس موسوي از نظر تدين و تعهد يا بي نظير است يا كم نظير (صلوات حضار) من به شما عرض كنم مهندس موسوي در طول اين ساليان نمي خواستم عرض كنم اما چون مرا تحت تأثير احساسات قرار دادند دوستان مجبور شدم اين جمله را بگويم مهندس موسوي در زمان امام سلام الله عليه مقلد امام بود و وجوهاتش را به وسيله شيخ حسن صانعي اخوي بنده مي داد خدمت امام.

آن صانعي كه شما صحيفه نور را برداريد و نگاه كنيد و ببينيد درباره او چه فرموده امام و چه گفته امام؟ نگاه نكرديد ولي برويد مطالعه كنيد به وسيله او وجوهاتش را مي داد خدمت امام. از بعد رحلت امام خودش و خانواده اش و دخترانش و قوم و خويشانش هرسال يك بار جناب آقاي موسوي از تهران مي آمد قم، وجوهاتش را مثلاً 50 هزار تومان 100هزار تومان و... هيچ بحث رياستي هم در كار نبود، عوامفريبي و كلك نبود، چون تازه بنده را نمي توانند كه كلك بزنند. بنده هم سه پشتم آخوند است، هم خودم يك معتقداتي دارم، امام مي فرمود روحاني برجسته است. آن وقت هم زمينه كلك نبود مي آمد وجوهاتش را مي داد، پيكانش را سوار مي شد و برمي گشت. بحث 50 هزار تومان و 100هزارتومان نيست، بحث عقيده است، بحث اعتقاد است. و هربار كه مي آمد، درسي به بنده مي داد از نظر سياست حتي گاهي من اطلاعيه مي دادم ايشان در تهران به وسيله كسي پيغام مي داد كه فلاني اين جمله اطلاعيه شما انسب اين بود كه تغيير پيدا كند. شما برويد پدرش را ببينيد.


روحانيون عزيز متفكرين الحمدالله كم و زياد به عربي آشنا هستيد، برداريد اين كتاب ابحدود و تعزيرات فقهي ما را بخوانيد هيچكس حق ندارد مجرمي را عذاب مضاعف كند. برداريد بخوانيد در باب جهاد يا حدود اسيري كه فردا بناست اعدام شود، بايد آب بهش داد، غذا به او داد، اگر جرمي كه مرتكب جرمي شده است كه حد دارد، مريض است، نمي شود در حال مريضي او را حد زد. اميرالمومنين سلام الله عليه فرمودند هنگام تجريد و حبس و تحديد و تخويف اقرار معتبر نيست. تجريد يعني قطع ارتباط يك نفر با خارج. اقراري كه از كسي سر بزند كه من اينجا عرض مي كنم ارتباط با خارج ندارد، نه روزنامه دارد، نه راديو نه ملاقات اين به فرموده اميرالمومنين كه ما دم از او مي زنيم و معمولاً براي منافع‌امان از او استفاده مي كنيم، او مي فرمايد اين اقرار محترم نيست، اين اقرار هيچ ارزشي ندارد. حبسش كنار، تخويف و تحديدش كنار، تجريد نه اينكه لباسش را درآورند اين كه برمي گردد به تخويف و تحديد، تجريد يعني تخليه اطلاعاتي و قطع او از خارج و يا تمام روحيه اش يكدفعه عوض بشود. (بر خلاف ادعای صانعی آقایان ابطحی در سوئیت‌هایی نگهداری می‌شوند که مجهز به رادیو و تلویزیون است و روزنامه نیز در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند که این مسئله را خانواده‌های این دو نفر نیز تأیید کرده‌اند.)


خوب اين كار يك كار خوبي است همه روحيه ها را اينگونه مي شود عوض كرد ما اصلاً احتياجي به تبليغ و هدايت نداريم كه ناراحتي نداريم كه من امروز چند خطر را به شما هشدار مي دهم و نه تنها خطر راه را هم عرض مي كنم. خطر اول امام زدايي با اعمال با گتفار و رفتار و امروز مي بينيد كه برخي در خارجند و از اوضاع ما اطلاع ندارند حالا يا مقصر يا غير مقصر مي بينيد بعضي اشكال را به ديگران سرايت دهند از آنها به امام هم سرايت مي دهند . اين كمال بي انصافي است. آنجايي كه ديديد كه سخنگويان سراغ امام مي روند برويد زندگي امام را مطالعه كنيد ببينيد امام چگونه بود با اين همه اعمال ناروا به نام قانون اساسي به نام اسلام، ما چه مي كنيم با امام؟ جوانان اين كه الآن در حال انجام است ضد رفتار و اعمال امام است امام در آن پيام هشت ماده اي فرمودند كه اگر وارد جرمي شديد و چيز ديگري ديد حق گزارش ندارد من نديدم اما شنيدم در مشهد كه بودم گفتند يك كسي اظهارنظر كرده است گفته بله رفتيم فلان جا آنجا كتاب‌هاي ناجور بود و ما كتاب‌هاي ناجور را آورديم. اول اينكه تو حق نداري كتاب ناجور و جور را تشخيص بدهي به توچه ارتباطي دارد به قدرتت نناز. ما اين‌قدر از اين قدرت‌ها ديديم ذليل شدند گريه مي كردند بعد آقازاده آيت الله شهيد بهشتي قدس الله فرمودند كه اينها كتابهاي پدرم بود آورده بودند اينجا گذاشته بودم آنجا حالا شده كتاب ضاله كه بايد جمعش كرد. به توچه كه جمعش كني؟‌ مگر تو را فرستادند كتب ضاله را جمع كني بعد هم با كمال قدرت اینجوري، بعد هم دعوا سر لحاف ملانصرالدين است اينهمه كشته شدند و به خاك و خون آغشته شدند آن يكي مي گويد من نبودم رفيقم بود.


داستاني بود كه مي گفتند من نبودم رفيقم بود قصه اي بود كه 9 ربيع ما بازي مي كرديم انجام مي دادند اين خلاف فرموده امام است. امام فرمود ميزان رأي ملت است. يكي از مسئولين كه در درجه اول واسطه بود از يك جايي آمده بود خودش رده دوم و سوم بود گفتم ابطال كنيد انتخابات را، آسمان كه به زمين نمي آيد گره اي را كه مي شود با دست باز كرد، خيلي راحت ابطال كنيد دوباره انتخابات را شروع كنيد با يك شرايط خاصي. او گفت نه تقلب نبوده است. گفتم تقلب نبوده كه يك كسي گفت من هفتاد دليل مي آورم كه در حوض آب نيست يكي ديگه گفت من يك دليل مي آورم كه در حوض آب هست بغلش كرد پرتش كرد در حوض. گفت حالا آب هست يا نيست. حالا كار را به جايي رساندند كه الآن ابطال انتخابات نتيجه به حال آن افراد نخواهد داد. هرچه قدر فشار بيشتر بشود، آگاهي زيادتر مي شود، تنفر بيشتر مي شود و من نمي د انم چه عاملي سبب اين كار شده است، من ماندم در آن. شما مي دانيد كه براي نام امام سلام الله عليه برخي جاها يك صلوات مي فرستند اين خرد كردن امام است. نبايد امام را خرد كرد. شما يادتان باشد هرجا اسم امام آمد بلند و خيلي قوي 3 صلوات بفرستيد. اين از صد فشنگي كه مي خواهند در خيابان بزنند به قلب مردم براي آنهايي كه مي خواهند امام را خرد كنند تا خودشان مهم شوند، بدتراست. در خانه ها عكس امام را بگذاريد، در مغازه ها بگذاريد، در مساجد منبر مي رويد، 3 صلوات با خون شهيد بهشتي ها و مطهري ها و صدها هزار شهيد ديگر. سفره پهن شده را همه مي توانيم دنبالش را بگيريم. وقتي سفره گسترانيده شد همه مي شويم انقلابي اما به ياد آن روزي كه امام را مي خواستند دستگير كنند اواخر سنه 41 بود، جواني بوديم جهرم من وعده داشتم براي منبر رفتن آخوندها مي دانند چه شيعه و چه سني دعوت ماه رمضان يعني زندگي. ولي حالا ديگر يك جور ديگر شده است. اما آن‌وقت مردم اداره مي كردند روحانيت شيعه و سني را.


يك شخصي بود در قم، محترم بود اسمش را نمي خواهم ببرم. آن هم در رابطه با نظام حكومت بود در رابطه با امام. خبر داد به امام كه مي خواهند امشب شما را بگيرند، ما يك جواني بوديم، 7، 8 نفري بوديم در بيروني خانه امام خوابيده بوديم كه وقتي مي خواستند بيايند امام را بگيرند، نگذاريم امام را بگيرند. بيش از اين اطلاع نداشتيم. يك شب امام وقتي آمد دید ما آنجا هستيم فرمود شما اينجا چه مي كنيد؟‌ گفتيم ما آمديم جان شما را حفظ كنيم. امام يك لبخندي زد، منتهي تخطئه نكرد. امام بنا نداشت تخطئه كند. شما ببينيد امام تمام آن‌هايي كه در طول انقلاب زحمت كشيده بودند، در نهضت از بعضي‌هاشان هم ناراحت بود ولي در عين حال نگهشان مي داشت، نمي گذاشت له شوند. من اسم نمي خواهم ببرم. داستان خود بنده را نمي دانم گفتند يا نه. اين امام است و اين چيزي است كه براي آن مردم خون دادند. آقاي اخوي نقل مي كرد كه وقتي امام مي خواست سمت دادستاني را به شما بدهند، من رفتم خدمت امام سلام الله عليه گفتم كه شما مي دانيد در حكومت‌ها يك كسي مي آيد در حكومت به هرحال لجن مال مي شود مي رود بيرون. نمي گذارند سالم بماند تهمت و افترا بهش مي زنند. امام فرمود كه من او را مي شناسم من او را مي شناسم. اين تعبير من است كه به بار مي گويم ايشان يكبار بيشتر نفرمود. آقاي اخوي مي فرمود كه من چند قدم دور شدم حالا مقايسه كنيد امام را و كساني كه مي خواهد سركارشان بيايد و ارتباطشان را با دوستانش فرمود آقاي صانعي برگرد يعني چي برگرد؟ من برگشتم. فرمود آقاي صانعي اما شما را قبل از اخوي شناختم تحليل اخوي اين بود كه وقتي گفته شما را شناختم امام احساس كرد با آن لطافت روحش احساس كردم كه مرا خوب نمي شناسد لذا فرمود برگرد. اين زمان نصب آن هم زمان استعفا.


حكومت اسلامي حداقل بايد با آنهايي كه زحمت كشيدند، خوب رفتار كند اين كلاس اول سياست است. منتهي چه كنيم خدا عقلشان را گرفته است. الحمدالله الذي جعل اعدائنا من الحمقا، كلاس اول سياست است. احترام اطرافيانتان را نگه داريد اينهايي كه 30 سال در نظام زحمت كشيدند، نگهشان داريد. گرهي را كه مي شود با دست باز كنيد با دندان باز نكنيد يادتان باشد نگذاريد امام زدايي شود. اگر يك جايي رفتيد و يك كسي از امام سخني نگفت بعد كه پايين آمد به او بگوييد شما از امام سخني نگفتيد، اگر فردا شب رفتيد و گفت چه بهتر اگر فردا شب هم نگفت شما با او ارتباطتان را قطع كنيد. البته روحانيون وابسته به مردم و الا غيروابسته كه كاری به مردم ندارد. باز يادتان باشد همه اهل قلم و نويسندگان تعبجم وقتي كه حرفي مي زنم عمل نمي شود. آقاي مرواريد كه يكي از اركان نهضت بود مي فرمود من لرزاده منبر مي رفتم سي شب هر شب مي گفتم چايي مرا كمرنگ تر بياييد هر شب پررنگ مي آوردند حتي شبهاي آخر. من به عدد سلول‌هاي بدنم گفتم امام مگر نمي گوييد ويژگي دارد بزرگاني كه سخنراني كرديد بسيار سخنرانيهايتان عالي بود يكي از يكي بهتر، حالا من حافظه ام ضعيف است يادم رفته است. چرا به امام مي گوييد رحمت الله عليه بگوييد سلام الله عليه خوب اين قرآن است "خُذ من اموالهم صدقة تطهرهم و تزكيهم بها وصل عليهم ان صلواتك سكن لهم"، يعني بگو صلي الله عليه حالا ما از سلام الله عليه گفتن باك داريم رحمت الله گفتن در همان مسير گاهي قرار مي گيرد نمي خواهم بگويم قرار گرفته است. اين يك جهت.


دو؛ ما موظفيم هر رسانه اي كه دروغ مي گويد و خلاف مي گويد خودمان را به آن رسانه ها وابسته نكنيم. روزنامه اي دروغ مي گويد راديويي دروغ مي گويد تلويزيون دروغ مي گويد بنده منبري دروغ مي گويم بنده روحاني دروغ مي گويم خودمان را به او وابسته نكنيم حداقل گوش به حرفهايش ندهيم كه مباد تحت تأثير قرار بگيريم. مخصوصاً اعمال ماه مبارك رمضان مي رسد اطمنيان است به آن حرفهاي رسانه هاي دروغ؟ فردا پنجم ماه پس فردا ششم است و اول ماه است. رسانه اي كه صدها نفر را گرفتار بند مي كند افتخار مي كند ما اينها را آورديم. با توهين و تحقير اين است اسلام؟ بازجويي مي خواهيد بكنيد چرا تحقير چرا يك لباس خاص؟ چرا با يك وضع خاص؟ اينها اسلام است اگر اسلام است بحثي نيست. باور نكنيد و براي حقوق مردم برويد مظلوميت ها را بيابيد مظلوم تر كدام است. در حقوق الله، تحقيق لازم نيست. اما در حقوق الناس تحقيق لازم است برويد هرجايي كه مظلوميت مردم را بيان مي كنند برويد آنجا را گوش كنيد با خبر شويد چه بر سر مردم مي گذرد و چه بر سر افراد مي گذرد شما خواهيد گفت كه فايده دارد فايده اش تنفر است. تنفر خطرناك است باري هر حكومتي. اولين خطر اين است كه بايد باج دهد هرچه حكومت بيشتر مردم متنفر مي شوند بيشتر بايد باج دهد البته يك جا تنفر زياد مي شود ديگر باج ندارند بدهند همه چيز را دادند نفت را دادند گاز را دادند ثروت هاي معنوي را داند ديگر چيزي ندارند المفلس في سبيل الله ديگر چيزي ندارند آنجاست كه آن حكومت مستبد ظالم نقشه ديگر مي كشد. تنفر خيلي خطرناك است براي حكومت ها، عزيزان من مأيوس نشويد آگاهي دهيد با زبان لين و نرم. پس توجه به رسانه هاي دروغگو خلاف قرآن است ان جاءكم فاسق بنبأ فتبينوا حالا مي گويند اين مال غرب بوده است حالا چون اين روزنامه و راديو اسلامي است نه نمي شود. چي چي اين اسلامي است اسلام كه دروغ ندارد اسلام كه خلاف ندارد اين هم مطلب دوم.


مطلب سوم خطر سوم گرفتار اسير فكري نشويد. امروز تمام تلاش جنايتكاران براي اين است كه مردم را ناآگاه نگه دارند فلذا از كوچكترين آگاهي مي ترسند. از اينكه يك نفر با يك نفر تماس بگيرد مي ترسند. از گورستان مي ترسند مگر گورستان هم ترس دارد؟ البته شب‌ها آدم مي ترسد از گورستان ولي روز كه نبايد ترسيد. گورستان بانك هست آتش بزنند مغازه هاي مردم است آتش بزنند. با ترس كه قضيه حل نمي شود خوب آمده سر قبر مرده اش حالا شهيد شده است خوب دستتان درد نكند اقلاً بذاريد برايش فاتحه بخوانم.


در سابق، از مرده ها به نفع كثرت خودشان استفاده مي كردند مي خواستند بگويند كثرت ما زياد است طايفه ما زياد است. الهیكم التكاثر حتي زرتم المقابر كوپن من يادم است 1324 كوپن كه مي دادند شناسنامه مرده هايشان را مي آوردند كوپن مي گرفتند. اما اين را ديگر نديده بوديم كه از مرده و قبرستان هم بترسند. چه ترسي دارد بله شب آدم از مرده مي ترسد كه اين هم وهم است. روزش نمي ترسم ولي شبش مي ترسم. آگاهي بدهيد حقوق مردم را تذكر بدهيد و بدانيد كمتر جرياني مثل جريان امروز باعث تنفر مردم از برخي از مسئولين شده است اما اين آقايان مي گويند نه بنده مي گويم بله آنها مي گويند نه حداقل من مي گويم 13 ميليو ن و 14 ميليون قبول كرديد. عدد 13 نحس بود كه مي گويند نحس است ولي غلط است. روز دوشنبه روز نحسي است هركاري كه دوشنبه باشد، به نتيجه نمي رسد. رحلت رسول الله(ص). (صلوات کم رمق حضار) من گفتم براي امام 3 بار صلوات بفرستيد ولي براي پيغمبر لااقل يك صلوات بفرستيد. (صلوات حضار) حالا ديگه نفرستيد.


يك آقايي گفت ما يك آقايي داريم كه عوامفريبي ها زياد شده است. مردم بازايان آگاه شدند. امام مردمي ساخته است كه كلاه سرشان نرود. گفت ما يك آقايي داريم كه مرتب امام زمان را مي بيند كه چپق مي كشد، قليان مي كشد، سيگار مي كشد بيا ببرمت سراغ آن آقا كه با‌ آن آقا تماس داشته باش. ول كن اين آقا را. چه كار داري با حجت الاسلام و المسلمين گفت باشه اين آدم زرنگي بود گفت بروم از خودش بپرسم بعد بيام برويم. آمد سراغ خود آن شخص. گفت شما امام زمان را مي بينيد گفت اين حرفها چيه؟ كي من امام زمان را مي بينم كي توجه داشتم به اين حرفها من كجا ديدم. گفت: ابداً محال است. برگشت به آن مريد گفت كه ديدي كه تو گفتي امام زمان را مي بيند من رفتم سراغ خودش گفت نه من امام زمان را نمي بينم گفت: اشتباه شما هم همين است. همين حرف هايي كه مي خواهند سر ما كلاه بگذارند، ديگر گذشت، ديگر نمي توانند. عوامفريبي مي كنند بعضي از اين آقايان. گفت ‌بله امام زمان را مي بيند از حرامزادگي اش دروغ مي گويد. (خنده حضار) اين هم مطلب دوم.


يادتان باشد هركجا به نام هدفتان است حوضر پيدا كنيد. هركجا نيست در خانه بنشينيد. يادم است از قم سوار شديم رفتيم تهران بچه طلبه بودم جمع شده بوديم مسجد شاه سابق مي خواستيم تظاهرات گفتيم كه مسئله انجمنهاي ايالتي و ولايتي بود كه مي گفتيم مشروطه به استبداد برنمي گردد. 4 تا و نصفی آدم بوديم. ولي مي گفتيم مشروطه به استبداد برنمي گردد. دوستان انقلاب و امام مترصد بودند كجا حركتي به نفع امام است شما هم مترصد باشيد. كجا حركتي به نفع هدفتان است برويد شركت كنيد.


آخرين مطلبم كه عرض تمام شود و هم حق صاحبان قلم انديشه روحانيون اينكه اسلام آمده براي ريشه يابي. مسائل سطحي خيلي مهم نيست آنچه مهم است ريشه يابي است ولولا نفر من كل فرقه طائفه ليتفقهوا ... لعلهم يحذرون آيه را هم نمي دانم درست خواندم يا نه. تفقه نه به معناي مسئله بلد بودن، اين تفقه يعني ريشه يابي شما در مسائل سياسي مطالعه كنيد فكر كنيد بنشينيد بحث‌هاي شهيد مطهري و بهشتي را مطالعه كنيد فكر كنيد. هرجا مي توانيد آگاهي بدهيد حرف بزنيد. ريشه يابي مهم است و اين ريشه يابي است كه مي تواند خيلي كارها را پيش ببرد. يكي از اين ريشه يابي ها اين است كه همه بازي هايي كه الآن دارد در مي آيد بازي است. همه اش بازي ننه نخوديه. يا قصه مگسي خر مگسي مي خواي بگم مي خواي نگم همه اش سركاري است. نه اضلاع حساب شده است اين را بيار آن را ببر. اينها همه اش بازي است همه اش براي اين است كه اقتدار افرادي را بالا ببرند. من محال مي دانم رو جريان عادي برخي افراد عزل شوند. محال عادي مي دانم. و اما براي اينكه آقايان اقتدار بدهند مي گويند اين را عزلش كن اين را نصبش كن اين را ببر اينهايي كه شما مي خوانيد و يا برخي از نمايندگان محترم مي گويند طفلك‌ها مي گويند و درست مي گويند ولي اين بحث‌ها مطرح نيست. بازي است سرگرمي است. واي به حال ملتي كه سخن روزشان غير دردشان باشد. درد، درد زنداني است. اسير ظالمين امروز. درد، درد آنهايي است كه وزنشان را كم كرده است. شوخي مي كنند و مي گويند سونا بوده است. درد آنجايي است كه نمي گذارند سر جنازه عزيز كرده اش بنشیند فاتحه بخوانند. درد آزاد كردن اينهاست. چه مانعي دارد تمام قرارها را تبديل كنند من نمي گويم خلاف قانون. حالا ماه رمضان است همه قرارها را تبديل كنيد. بگويند برويد خانه هايتان بعد بياييد دادگاه. چون يكي از راه هاي قرار اينجور نيست كه بنده مسائل را بلد نباشم. بنده هم در حكومت بودم هم در آخوندي بودم خيلي بلدم. البته بعضي وقتها كلاه سرم مي رود بحثي نيست مسئوليتم را نمي توانم درست انجام دهم گاهي. شيطان مي آيد كلاه سرم مي گذارد البته اگر من سر شيطان كلاه نگذارم. اما اينجوريه كه مي شود همه اين زنداني‌ها را آزاد كنند. خوب شما مي گوييد اقرار كردند اقرار هم بحثي نداشته است. دادگاه قرارشان را زودتر تمام كند ماه رمضان است ماه رحمت خداوند است روزه مي خواهيم بگيريم. خوب برويد ديگر بعد از ماه رمضان بياييد. آسمان به زمين مي آيد. بگذاريد ماه رمضان آنهايي كه جوانهايشان كشته شدند، بروند سر قبرهايشان دعا بخوانند. شماها اگر فرزند نداريد نمي دانيد كشته شدن يك فرزند يعني چه آقايان خيال مي كنند خودشان با خاك نبات بزرگ شدند. به قول ما اصفهاني‌ها همه بچه هاي اين مملكت با خاك شير نبات بزرگ شدند. صد ميليون بدهيد به يك پدري بگوييد بچه ات را بده نمي دهد. اين فرهنگ ديني است. فرهنگ اسلامي است. صاف قلبش را نشانه بگيريد و بعد در زندان مننژيت بگيرد و مرض مسري بگيرد. مرض مسري آنهايي كه مسئولند مسئو مرض مسري هم هستند در زندان نگه داريد مرض مسري مي گيرند. يادتان باشد همه چيزها بازي است.


باز به دانشمندان عرض مي كنم اسلام را ريشه يابي كنيد اسلام دين سهولت اسلام دين آساني است اسلام دين موازين است پيغمبر فرمود انما يقضي... اسلام عقل جمعي را بر عقل فردي مقدم مي دارد. محال است اسلام بگويد 60 ميليون يك جور بگويند يك نفر جور ديگر بگويد آن را عمل كنيد. اينكه خلاف عقل است خلاف همه چيز است. 50 ميلوين يك جور بگويند 20 ميليون جور ديگر شما 20 ميليون را عملي كنيد. اينكه ترجيح راجع بر مرجوع است. و شاورهم في الامر پيغمبر مشورت مي كرده است. در امور مشورت مي كردند و امرهم شوري بينهم ريشه يابي كنيد. بنده يك مقداري از اين احكام را ريشه يابي كردم بارها به اينها گفته بودم قبل از اين مسائل حالا كه فايده اي ندارد. گفتم بياييد اين حرفهاي مرا بياييد به نام خودتان بزنيد و قانون را بر طبق آن بگذرانيد. همين حرفهايي كه زده ايم تا حالا. چون بنده معتقدم بزرگان ما در شرايطي نبودند چه علماي اهل سنت چه شيعه كه ريشه يابي كنند. من يك وقتي عده اي از اهل سنت و مسيحي ها از امريكا آمده بودند 6 سال پيش به وسيله يكي از رفقا آمده بودند منزل ما عرض كردم تمام آيات قرآن راجع به نداشتن حق براي كفار است، كافر حق ندارد چنين كند و چنان كند نه غيرمسلم و كافر غير غيرمسلم است، كافر يعني كسي كه مي داند اسلام حق است و عليه او تبليغ مي كند. تمام حقوقي كه شما در رساله عمليه داريد، ارث نمي برد، دختر نمي شود به او داد و... همه اش مال كفار است و خلاف عقل هم نيست. كسي كه مي خواهد از امنيت اسلام استفاده كند و مي داند اسلام حق است و در عين حال عليه او صحبت مي كند. متأسفانه گفت كه صداي ما به جايي نمي رسد حالا كه به هيچ جا نمي رسد الحمدالله جوري شديم كه در يك ذره از گناهان اين آقايان شريك نيستيم. سپاس مر خدا را حمد مر خدا را. خدا جوري كرد كه خدا در اين گناهان آدمكشي و شكنجه كه يكي‌اش كافي است كه آدم را خالد در جهنم كند و من قتل مؤمنا متعمدا فجزاؤه جهنم خالدين فيها قتل يك نفر غير از قتل يك جريان است. اين آيه را تفسير كردند به قتل جريان شما يك جريان را مي كشيد يك جريان ديگر را احترام مي كنيد اين جزائش جهنم است خالدين فيها. بنده الحمدالله هيچ نيستم ما را مخالف مي دانند با اين حرفها شكر مي كنند خدا را. مي گويند 4 نفر دور و برش را گرفتنند كه البته مهم نيست كه مردم مهمند همه اش مردم اند و هيچ چيز غير از مردم نيست. ما آخوندها را مردم اداره كردند چطور شده است با مردم درگيريم. آن آخوندي كه با مردم درگير مي شود، بي انصافي مي كند كيفرش را مي بيند آخوندها را چه كسي اداره كرده است در طول تاريخ از دهن زن و بچه اشان كم كرده اند داده اند به من خوردم. 18 سال تمام بلااستثناء شب جمعه رفتم تهران منبر بروم چهار شاهي بگيريم زير بار برخي نروم. دو ماه محرم و صفر مي رفتم بلااستثناء مي رفتم تهران بر مي گشتم به مدرسه حقاني سابق درس مي دادم و دوباره بعد از ظهر مسجد امام و مي رفتم كه غير از خدا زير بار كسي نروم. غير از خدا و ائمه معصومين و خوبان و غير از پاكان و غير از قرآن و احكام اسلام.


نكته آخر اينكه آقايان مسئله اتحاد اتحاد بين مسلمانان است مي گويند چرا اختلاف به‌وجود آورديد ظالم و مظلوم هميشه اختلاف دارند. راه اتحاد بين مسلمين را آقاي بروجردي اعلام كرده است بعضي‌هايش را من كلك مي دانم قبول هم نمي كنم دانشمندان اهل سنت هم قبول نمي كنند و مي گويند كلك مي زنيد. آيت الله واعظ زاده خراساني بحثي دارد آقاي بروجردي قدس سره مرجع علي الاطلاق وقت جامع الاحاديث شيعه بنويسد برادران اهل سنت ما به مسلمانان اينگونه مي نگريم. آيت الله واعظ زاده خراساني كه جزء اصحاب نويسنده آن كتاب بود مي فرمود كه كتاب الطهاره را ما نوشتيم روايات شيعه را جمع كرديم روايات از كتب اهل سنت را هم جمع كرديم رسيديدم به كتاب الصلاة يك مقدار از كتاب الصلاة را هم نوشتيم يكدفعه ديديدم كه آقازاده آقاي بروجردي آمد كه گفت كه آقا مي فرمايد كه تمام اين رواياتي كه از اهل سنت نقل كرديد خط بزنيد و پاك كنيد كه ما هم مجبور شديم و پاك كرديم و جامع الاحاديث شيعه شد روايت شيعه. بعد يك روز آقا محمد حسن آمد گفت مي دانيد چرا آقا فرمودند خط بزنيد گفتيم نه! گفتند اين قدر فشار آوردند به آقاي بروجردي كه تو داري تشيع را از بين مي بري، آقاي بروجردي از فشار ترس عوامفريبان مرتجعان مجبور شد كه روايات اهل سنت را خط بزند. بابا روايات اهل نست را نوشتن تشيع را از بين نمي برد تشيع با اين از بين مي رود كه بگويند آخوندهايش دزدند. اين تشيع را از بين مي برد. در مقابل 200ميليون بگويد كه آخوندها بچه هايشان دزدند خودشان هم دزدند 30 سال دزدي شده است. اين چه حكومت تشيعي است كه 30 سال دزدي شده است؟ تازه حالا فهميدند حالا البته پول و دلارها مي رود تركيه و تكذيب مي شود من نمي دانم. به هرحال تشيع را نسبت دزدي مي برند، اينها افترا است اينها تعزير دارد حق ندارد به يك كس معلومي بگويد آقا تو دزدي! آن هم در مقابل 200 ميليون بيننده! مگر كسي حق دارد هر حرفي را بزند. بله كلي مانعي ندارد. يك عده اي در نظام دزدي كرده اند. برويد ببينيد اما اين افترا اين تعزير دارد گوبنده اش اگر سوگند خورده است در مجلس كه احترام مردم را حفظ كند حنث قسم كرده است. چون مي دانيد در مجلس در مقابل قرآن به خدا سوگند مي خورند اين هم كفاره دارد هم حنثش معصيت كبيره است. آن وقت دوباره روز از نو روزي از نو. گفت از حرامزادگي اش است دروغ مي گويد والا امام زمان را مي بيند. والسلام عليكم و رحمة الله و بركاته.

کد خبر:34594 -
نظرات کاربران

اگر دقت کنید می بینید که در همان اواسط حرفش هم که داستان کذایی را تعریف می کند، با نیش و کنایه به احمدی نژاد اشاره دارد و فحاشی همان موقع او نیز به احمدی نژاد برمی گردد. اصلا دلیل اینکه در آخر صحبت هایش و هنگامی که با حرارت و شدت علیه احمدی نژاد حرف می زند، دوباره از آن جمله استفاده می کند این است که قبلا هم آن را در اشاره به احمدی نژاد به کار برده بود.


مهدیه

من از بیگانگان هرگز ننالم که با من هرچه کرد ان اشنا کرد


mohamad

باید یه کاری بکنند که جو گیر نشه مگه صلاحیت منتظری به خاطر چی بود که از بین رفت! منتظر آن روزی هستیم که این آقا هم به حساب اعمالش برسه. البته خیلی خوبه چون همین جوری آدما رو می شن. من پیشنهاد می کنم بررسی کنید ببینید که مرجعیت این آقا مثل دکترای بعضی ها نباشه...


حميد

مگر مي شود پيامبر را قبول داشت ولي ولايت علي رانپذيرفت مگر ميشود از خطامام سخن گفت ولي رهبري امام خامنه اي رارد كرد واي بر منافقين


م محقق

خدايا تو شاهد باش ما تا آخر حامي ولايت فقيه و جمهوري اسلامي هستيم. خدايا تو شاهد باش ما از اين عالم نمايان دين فروش بري هستيم. خدايا تو را سپاس ميگذاريم كه منافق را از مومن جدا مي كني.


علي

به آقاي صانعي بفرماييد مرجعيت شما از كلمات سخيفتان پيداست واي به روزي كه بگندد نمك


1.ham.safar@gmail.com

سلام پيشنهاد مي كنم اون جمله ي آخر سخنراني رو كه توش هتاكي انجام گرفته به صورت بولد بنويسيد كه مخاطبين براي پيدا كردنش دچار مشكل نشوند. يا علي


محمد

به خرف هایشان توجه کنید در یک صبحت حرف خود را نقض می کند. مثلا اول صحبت می گویید سر من کلاه نمی رود و لی در انتها می گویید شاید سر من کلاه برود شیطان گولم بزند؟؟


بجز بهتان به دکتر دو تا تناقض عمده در این صحبتها هست اولا خود او نظام را به دزدی متهم می کند و می گوید خدا را شکر که من جزو انها نیستم و در حالیکه احمدی نژاد را به خاطر محکوم کردن بعضی افراد نظام به دزدی نابود کننده تشیع می داند! دوم اینکه می گوید چون احمدی نژاد گفته من با سند ثابت می کنم که فلانی دزده تعزیر داره ولی این که خود او کسی را به حرامزادگی متهم کند مباح است. روزی امام صادق با یکی از یاران خود در حرکت بودند که ناگهان غلام نا مسلمان این فرد از حرکت به دلیلی باز می ایستد این فرد خطاب به غلام می گوید : حرامزاده بیا. امام بسیار ان فرد را عتاب می کنند و به قدری از این حرف ناراحت می شوند که دیگر او را نمی بینند.این واقعیت انکا ناپذیر است ولو کره المشرکون


دقیقا:اعوذبالله من الشيطان الرجيم


مختار

شما كه دم از مقدسات ميزنيد اهانت به منتخب 24ميليون ايراني شرعي است؟


من که صد دفعه دیگه هم بخونم نفی فهمم چی می گه! واقعاً یه نفر آدم زنده اینقدر می تونه اراجیف پشت سر هم ببافه! لطفاً در کتاب گینس ثبت کنید. ایشان علاوه بر توهین به مسئولان، به فرهنگ و ادب فارسی هم ..ده!


مجيد

بايداز ايشان به دادگاه انقلاب شكايت كرد ومحاكمه گردد


شماره دفتر استفتائات صانعي در تهران : 021-66564000 ال 4 پيشنهاد ميكنم همه تماس بگيريم و حكم فردي كه به ديگري نسبت حرام زاده را بدهد بپرسيم! ايشون لابد فتواي خودش رو كه قبول داره؟!!!


محمد علي

مشکل حضرت آيت الله صانعي احمدي نژاد نيست مشکل او شخص رهبر انقلاب است. احمدي نژاد بهانه است. بگرديد ببينيد کجا زخم خورده حالا تلاش ميکنه تلافي کنه!


واي بر ملتي كه از فكر تو استفاده ميكند


من به عنوان يك بنده خدا فقط سه چيز از اين حرفها نتيجه گيري كردم (البته بر طبق منطق آقاي صانعي): 1- امام علي (ع) بلد نبود اطرافيانش و زحمت كشيده ها مخصوصا طلحهاالخير و زبير را نگه دارد. طبق اين منطق عيب از طلحه نبوده بلكه از امام علي بوده كه بلد نبوده ايشان را كنار خود نگه دارد. 2- بچه هاي آقاياني كه احمدي نژاد از آنها در مناظره نام برد و خودشان اصل اصل شيعه هستند و هرگونه دزدي و خلافي از طرف اينها به معناي زير سوال رفتن شيع است. حالا خود اين آقا چه جور رهبري نظام را به جنايت و غيره متهم مي كند اصلا زير سوال بردن فقهاي شيعه و رهبري شيعه نيست!!! 3- توهين فقط به بعضي افراد و آن هم نسبت دزدي دادن (حتي اگر همه مردمن اين ورد زبانشان باشد) بد است ولي نسبت حرامزادگي دادن اصلا عيب نيست. چه عجب كه نمرديم و ديديم فردي مدعي مرجعيت از اين رفتارها هم دارد.


آقای صانعی در همین سخنرانی:"...البته بعضي وقتها كلاه سرم مي رود بحثي نيست مسئوليتم را نمي توانم درست انجام دهم گاهي. شيطان مي آيد كلاه سرم مي گذارد..."


ایشان واقعا مرجع است و به اصطلاح سال ها درس خارج می گوید اما در این سخنان آسمان و ریسمان را به هم بافته و سخنانش فاقد انسجام و ترتیب و تنظیم منطقی و علمی و اصول خطابه است. انا لله و انا الیه راجعون...!!! ضمنا عدم توفیقش در درک شایسته ماه شعبان را باید در نفسانیات خود جست و جو کند.


احمد

کاملا مشخص است که ایشان منظورشان ازکلمه زشتی که به کاربردندرئیس جمهوراست.این راهرادم عاقلی میفهمد.ایشان نتوانسته خودش رانگه داردودرانتهای افاضاتش این توهین راکرده.واقعابرای ایشان متاسفم.


محمد

ایشان ظاهرا دچار فراموشی و پرتی حواس شده اند و بهتر است یکبار دیگر کتاب ارزشمند " ولایت فقیه" امام ره را مطالعه کنند تا به یاد بیاورند که " ولایت فقیه و ولی فقیه " یعنی چه؟ آنجا که می فرماید ولایت فقیه بر جامه چون ولایت رسوالله است تن انسان می لرزد از این همه نافرمانی و سرکشی در برابر ولایت فقیه زمان. در کتاب خاطرات آقای هاشمی رفسنجانی در موضع بر کناری قایم مقام رهبری وقت ، آقای هاشمی رفسنجانی به دقت و ضرافت چگونگی توجه و حساسیت شدید امام ره به تعیین جانشین برای خود را شرح داده اند . در همین کتاب( خاطرات ایشان) نامه امام ره به رییس جمهور وقت( مقام معظم رهبری) آورده اند و امام فرموده اند که: در بین دوستاران انقلاب اسلامی و اسلام عزیز شما چون خورشید می درخشید:(این مطلب در ص نور جلد 20 صفحه 455 نیز آورده شده است) جمله "در بین دوستاران انقلاب اسلامی " در زمانی انتخاب شده است که همین آقایان منتقد در قید حیات بوده اند و " چون خورشید" نشان مب دهد دیگران چون لامپ 100 هم نبوده اند. نکته دیگر توجه خاص امام ره به تشکیل مجلس خبرگان و اصل 110 قانون اساسی نشان می دهد که امام عزیزنه تنها" ولایت فقیه" بلکه به " ولی فقیه " ایمان راسخ داشته است. چون امام مثل هر انسان دیگر می دانسته اند که روزگاری از دنیا خواهند رفت و لذا با علم به اینکه قبای ولایت فقیه برازنده خود ونفر بعد از خود است این قبا را دوخته است.


چرا مسئولان به تحرکات این افراد هیچ گونه واکنشی نشان نمی دهند به طوری که روز به روز اظهارات بی شرمانه تری از آنها می شنویم.یک روز ادعای تجاوز جنسی می کنند یک روز به رئیس جمهور بی حرمتی می کنند فردا چه می کنند


حسین

خدا امواتتان را بیامرزد..، می گفتید همان 5-4 سطر اخر را می خواندیم تا موضوع را می فهمیدیم و این همه بیهوده گوییها از ایشان را نمی خواندیم دیگر!.. بهرحال متاسف شدیم که واقعا" در جامعه هنوز هم مرجعیتهای اینچنینی وجود دارند که حتی کمتر از عموم مقید به آداب و اخلاق هستند... و یک تاسف بزرگ دیگر هم بر افراد مقلد ایشان


ایرانی

ظاهرا ایشان اطلاع درستی از جمعیت ایران ندارن که 200 میلیون بیننده را ذکر کرده اند یا فکر میکنند که کل خاور میانه زبان فارسی بلدند و تلویزیون مارا نگاه می کنند


ایرانی مسلمان اثنی عشری

من مقلد آیت اله صانعی نیستم، لیکن ایشان از مراجع عظام تقلید هستند و هر گونه محاربه و افترا و توهین به ایشان در حکم محاربه با حضرت ولی عصر است. به خاطر یه آدم کذاب آدم دین و ایمان و امام زمانش رو نمی فروشه... اینو بفهم مجید جان دلبندم، هر که با آل علی درافتاد ورافتاد کذاب


شعیب

جوابیه بیت اقای صانعی یه نوع فرار به جهنم است چون قبل از انقلاب این صحبتها مطرح نبوده که طرف بیاد در مجلس سوگند بخوره بعد هم بگه امام زمان رو میبینه بعد از انقلاب هم هیچ دولتی ادبیات مهدویت رو وارد کارهاش نکرده بود الا همین دولت اقای احمدینژاد پس مصداق اقای صانعی مشخص شد که منظور ایشون از حروم زاده(نعوذبالله)اقای رییس جمهور است اقای صانعی بهتره چشماشو باز کنه و خودشو به خواب نزنه ببینه که یه حرومزاده دعای فرج نمی خونه مثل بقیه حضرات نیست که حرومزاده هایی مثل بهایی ها براش هورا بکشن اگه حرومزادگی بده پس از کاندیداهای مورد حمایتشون چرا دلخوش به رای همین حروم زاده های بهایی و ماسونی و صهونیست بودن که اونور اب براشون میلونها دلار دلار پس انداز کرده بودن برای پیروزی کاندیداشون(بخونید بر اندازی نظام)


حسین

البته آقای احمدی نژاد شاید از حق خود بگذرند ولی مردم و بخصوص بنده بعنوان شهروندی که به رئیس جمهورش توهین شده است این اهانت را از یاد نخواهیم برد!..


علی

باسلام و عرض ادب ایشان نه که قبول نمی کند حتی به سایت رجانیز هشدار داده است دیگر نمیداند روزگار با گذاشته زیاد فرقدارد یکی باید به ایشان بگوید که ملت همان دقیقه ای که بیان کردن فیلمش رو دیدن متنی که به سایت رجا گفت است در زیر آمده. ایشان به همه ملت ایران توهین کردن نه فقط به ریس جمهوری ------- http://saanei.org/index.php بسمه تعالي مديريت محترم سايت رجا نيوز و روزنامه جوان با سلام؛ با توجه به خبرهاي منتشر شده در آن رسانه ها لازم به ذکر است آنچه در انتهاي سخنراني حضرت آيت الله العظمي صانعي آمده است ناظر به حکايتي است که معظم له در اواسط سخنراني آن را نقل نموده و هيچ ارتباطي به اشخاص و آنچه شما بيان نموده ايد نداشته و ندارد و در کل درتضاد با آن مي باشد که با مراجعه به متن کامل سخنراني معظم له ازقضاوت عجولانه و دروغ سازي جلوگيري مي شد، البته جامعه بزرگ ايران و جهان بيدار شده و مسائل را ريشه يابي مي نمايند، تا سيه روي شود هر که در او غش باشد .


سعید

مرگ بر ضد ولایت فقیه!


نواب صفوي

بسمه تعالي ضمن تبريك پيشاپيش حلول ماه مبارك رمضان،‌ چند تا نظر دادم اما هيچ كدومشو رو سايت نذاشتيد، حداقل اين يكي رو روي سايت بذارينآ تا اين آقايان بدانند كه نظر ملت راجع اين مسائل چيه. اين آقا معلوم نيست ميخواد چي بگه اصلا مثل اينكه پرت و پلا ميگه، چون سخنراني اين آقا اصلا رسا و شيوا نيست و معلومه كه فن بيان قوي ندارن، اما اين كاملا معلومه كه فقط از موسوي و هاشمي و دارو دستشون حمايت ميكنن و در آخر نيز به رئيس جمهور ملت ايران فحش و نسبت ناروا ميدن. ايشون ميگن نسبت ناروا دادن حرامه؟؟؟؟؟ (جلوي 200 ميليون گفتند آخوندها دزدند و بچه هاشون هم دزدند؟؟ «اين يعني گفتن همه حقيقت، مثل اينكه مردم اصلا مناظره ها رو نديدند كه تو اونها آيا به روحانيت توهين شده و يا از مافياي قدرت و ثروت انتقاد شده است»)، اما بعدا نسبت ناروا به رئيس جمهور ميدن. در ضمن خوبه كه اگه دستشون هم به جايي بند نباشه از امام (ره) مايه مي ذارن، در حاليكه ميدونن داشتم،‌داشتم حساب نيست دارم، دارم حسابه (ميزان حال فعلي افراد است «امام خميني (ره)») و در جايي ديگر امام فرمودند هر جا كه دشمنان اسلام از شما تعريف كردند به خودتون شك كنيد. حالا اين آقا ببينه كه دشمناي انقلاب و اسلام از چه كسايي تعريف مي كنند. بعدا هم امام فرمدند كه پشتيان ولايت فقيه باشيد تا به انقلاب آسيبي نرسد. مگر رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه اي «حفظه ا..» ادامه همان ولايت فقيه كه امام فرمودند و خبرگان هم انتخاب كردند، نيستند، يا به اينهم شك دارن. همچنين اين آقا كه خودشو مرجع تقليد مي دونه (كه البته به نظر بنده يه طلبه بي سواد هم نيست، چه برسه به شيخ، حجت الاسلام، آيت الله و آيت الله العظمي) تا حالا سخنراني هايي از آيات عظام حال و گذشته رو نشنيده اند كه چه جوري صحبت ميكردن، مثلا امام (ره) كه خيلي از ايشون دم ميزنن تو سخنرانيها حتي به دشمنان اسلام، انقلاب نيز فحش و تهمت و نسبت ناروا نمي دادن،‌ چه برسه به افراد انقلابي،‌ حتي توي قضيه بني صدر امام يكبار هم حفش ندادن و توهين نكردن، پس چه حوري شده كه اين آقايان چاك دهنشونو مثل دروازه باز ميكنن و هر چي رو به مغز كوچيكشون ميياد ميگن و در آخر سر هم كه ميبينن سوتي دادن دست به تكذيب ميزنن. همچنين از اين افراد ميخواهم كه كمتر به مستحبات بپردازن ولي برن واجبات و محرمات رو ياد بگيرن كه در اصول اوليه دين نمونن. در آخر نصيحت ميكنم كه در اين ماه مبارك رمضان كه پيش روي ما هست برن و استغفار كنن و از ملت ايران و رهبري آن بخواهند كه براي عاقبت به خير شدن همه ملت ايران و به خصوص خودشون دست به دعا بردارن.


یه بنده خدا

خیلی جالبه از نظر آقای صانعی اگر یک آخوندی خدایی نکرده قتل کرد نباید صدای کسی در بیاد فقط بخاطر اینکه آخوند هست؟تازه هرچیزی رو بخوان تکذیب کنند اصلا بدور از ادب است که بعد از آوردن نام رئیس جمهور محبوب ملت آقای احمدی نژاد همچین تمثیل زشت و نابجایی رو بکار بردن!آقای صانعی تو اون دنیا باید جوابگو باشند!


حسن

من که توهینی تو سخن های آیت الله العظمی صانعی ندیدم. به خدا پناه می بریم از شر شیطان


حامد

باید از جناب آقای صانعی پرسید آن زمان که بعضی گفتند باید تفکر امام را به مرزه سپرد نیز همینقدر دلواپس خرد کردن امام بودید؟ آیا امام نگفت حفظ نظام از اوجب واجبات است؟ آیا امام نگفت پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد؟ آیا امام نگفت هر سخنی که من در مورد کسی زدم ویا انتساب کسی مربوط به زمان خودم است ومیزان حال افراد است؟آیا به توصیه جنابعالی تمام مطالب صحیفه نور و امام است را مطالعه کنیم یا فقط قسمتهایی که در تعریف از جنابعالی و آقای مهندس موسوی است را بخوانیم؟ آیا آن نامه تند امام در پاسخ به استعفایی که ظاهراً آقای مهندس موسوی حتی صلاح ندیدند در مورد آن با امام مشورت کنند یا حداقل متن نامه را خطاب به امام بنویسند را هم بخوانیم؟ مگر همین صحیفه ها کم دارد عباراتی در تمجید از آقای منتظری ولی درآخر امام در مورد ایشان چه گفت مگر آقای منتظری که زمانی از شاگردان امام بود نگفت امام نامه ای به من نوشت که خواب را از چشمان من گرفت من هم نامه ای نوشتم که خواب را از چشمان امام بگیرم. در مورد انتخابات هم آیا آقای موسوی هیچ مدرکی دال بر تقلب ارائه کردند که بعد از آن مردم را به خیابان دعوت کنند ؟ چه تضمینی وجود داشت و دارد که اگر به توصیه جنابعالی انتخابات باطل می شود و دوباره نتیجه این می شود آقای موسوی دوباره مدعی تقلب نشوند؟ و در آخر اینکه معنی اینکه جنابعالی می فرمائید بعد از اسم امام سه صلوات بفرستید ولی بعد از اسم رسول الله(ص) حداقل یک صلوات بفرستید چیست ؟ آیا شأن امام ( رحمة الله علیه ) از شأن رسول الله (ص) بیشتر است ؟


بسیجی

پناه میبریم به خدا امید ما رهبری است و بس امیدوارم که همه از نهروان سربلند بیرون بیاییم


محمدی

یک اشتباهی که همه میکنند این است که فکر می کنند ایشان مرجع هستند در حالیکه مرجعیت شرایطی دارد که فقط از این سخنان ایشان میتوان فهمید که صلاحیت آن را ندارند ضمنا مرجعیت به عمامه و چاپ رساله نیست.


lecture high light 1- اقای موسوی اگر در عصر امروز در ایمان به خدا بی همتا نباشند کم نظیر هستند و در توضیح گفتند ایشون بعد از فوت امام (ره) تمام وجوهات خود را به قم می اوردند و تحویل می دادند (آخه بقیه وجوهات نمی دن) 2- ایشون از امام حرف زدند و از یارانشان و بعد از کمی تعریف و تمجید از خودشان فرمودند چرا یاران امام در زندان هستند . (از یک مرجع بعیده چرا ما می خوایم حصار بندی کنیم چرا از رابطه استفاده کنیم آیا کسی که یار امام هست از هرچیزی مصون هست؟!!! به تاریخ رجوع کنیم مگر طلحه و زبیر نبودند . چه انسانهای والا مقامی بودند و از نزدیکترین افراد به پیامبر و یاران اصلی پیامبر بودند اما بعد از رحلت پیامبر به جایی رسیدند که در برابر حضرت علی (ع) شمشیر کشیدند . انسانها بر اساس کارهایشان مجازات می شوند نه روابطشان این اسلام است .) 3- یکی از خاطرات آیت الله این بود که بعد از اینکه من در گذشته بیانیه صادر می کردم مهندس موسوی به من جاهایی که اشکال داشت و بهتر بود تغییر کند را تذکر می دادند (واعجبا !!! حد اقل قبل از انتشار مشورت می کردید) 4-ایشون فرمودند زیر شکنجه اقرار ارزش ندارد (خیلی عجیبه من فکر می کنم هر انسانی هر حرفی که می زند باید با مدرک باشد چه برسه به مرجع تقلید - یارو خودش می گه شکنجه نشدیم اینا اصرار دارن بگن شکنجه خب ایشون با کدوم سند دم از شکنجه می زنند ؟ عجیبه عجیب !!!) 5- ایشون از پیام امام و اینکه میزان رای ملت است سخن گفتند بعد فرمودند که یک نفر از طرف دولت آمد پیش من بهش گفتم انتخابات را ابطال کنید چه اشکال دارد دوباره برگزار کنید و اون آقا گفت تقلب نشده من هم در جواب گفتم من فقط می گم ابطال کنید دوباره برگزار کنید .(!!! عجیبه که ایشون از امام صحبت می کند و امام فرمود باید به قانون عمل شود - و صحبت های دیگر که راجع به قانون در صحیفه امام امده - حال چطور باید یک عملی را ضد قانون و ضد اسلام و دمکراسی بنیانگذاری کنیم که بعد هم به یک رسم تبدیل شود . به چه علت ابطال شود اگر ابطال شد و دوباره برگزار شد چرا دوباره ابطال نشود من جسارت نمی کنم اما فکر کنم این از ساده لوحانه ترین حرف هایی است که یکنفر می تواند بزند) 6- ایشون فرمودند چرا نام امام (ره) می آید بعضی ها 1 صلوات می فرستند .! 7- ایشون فرمودند در زمان قبل از انقلاب مردم روحانیت رو اداره می کردند .! 8-ایشون فرمودند با کسانی که در نظام زحمت می کشند خوب رفتار کنید ( و به حق مزد برکارترین رئیس جمهور را دادیم ("حرامزاده")) 9- ایشون فرمودند صدها نفر را گرفتار بند کرده افتخار هم می کند.(که البته افتخار هم دارد این دستور اسلام است که اگر کسی حق دیگران را ضایع کرد باید جلویش گرفته شود و اصلا احکام قضایی اسلام به همین دلیل است . کسانی که آزادی مردم را سلب کردند باید محاکمه شوند چرا بعضی ها ناراحتند و مثل امریکا و انگلیس حرف می زنند جای تامل دارد ) 10- ایشون فرمودند در حق الناس تحقیق لازمه 11- ایشون فرمودند 13 نحس است ولی نیست ، نحس نیست اینا 13 میلیون رای رو برای همین گذاشتند (!!!چطور یه مرجع به این راحتی تهمت تقلب بدون هیچ مدرکی می زند عجیبه عجیب) 12- ایشون فرمودند روز دوشنبه هم روز نحسیه اینم بدونید هر کاری که روز دوشنبه باشد به نتیجه نمی رسد روز دوشنبه روز رحلت پیامبره .(واعجبا ما ماه ها و روزهایی در دین به این صورت داریم اما اینکه ایشون می فرمایند هر کاری بکنید به نتیجه نمی رسه این جای تامل دارد!!! - خب مسلما انسان دوست داره کاری که می کنه به نتیجه برسه پس طبق گفته این مرجع مسلما روز دوشنبه کار به نتیجه نمی رسه پس یک هفتم عمر رو کاری نباید بکنیم !!! این آموزه رسول خداست ؟ این آموزه حضرت علی (ع) هست ؟ اگر الان بودند چه می گفتند ؟ وای برما) 13-ایشون موضع گیری صریح راجع به سخنان احمدی نژاد در مناظره علیه رفسنجانی و پسران کردند و فرمودند کسانی به شیعه ضربه می زنند که می گویند علمایش دزدند.(اولا که رئیس جمهور به رفسنجانی نگفت دزد ، بچه هاش رو گفت که الحمد الله جزو علما نیستند و عجیب است مجددا کشیدن حصار توسط ایشون واین حصاری هست که هیچ کس حق ندارد در آن وارد شود و دیگر کِی من نوعی جرات می کنم اگر انحرافی رو از آخوندی دیدم جلوشو بگیرم من که جرات نمی کنم می ترسم یه وقت حرومزاده شم !!! - من معتقدم عالم و غیر عالم نداره همه در مقابل قانون برابرند) وکلام اخر اینکه در تمام این سخنرانی بیشتر از اینکه سیبل احمدی نژاد باشه مقام معظم رهبری سیبل بود(از سخن راجع به علما که مقابل مردم می ایستند تا این مسئله که اگر تلویزیون گفت امروز 5 رمضان است شما باور نکنید و .....) و سخنان ایشون رو از روی خشم و ساده لوحانه دیدم تا با تعقل و تامل و مناسب برای اهل تفکر


بدون تعصب:

ابتدا نقل به حکایت برای یاداوری: برگشت به آن مريد گفت كه ديدي كه تو گفتي امام زمان را مي بيند من رفتم سراغ خودش گفت نه من امام زمان را نمي بينم گفت: اشتباه شما هم همين است. همين حرف هايي كه مي خواهند سر ما كلاه بگذارند، ديگر گذشت، ديگر نمي توانند. عوامفريبي مي كنند بعضي از اين آقايان. گفت ‌بله امام زمان را مي بيند از حرامزادگي اش دروغ مي گويد. در این حکایت میشه درک کرد مریدی که میخواسته عوام فریبی خود را پوشش دهد توهین به همان روحانی می کند که خود مرید مدعی ارتباط او با امام زمان شده بود در حالی که خود روحانی منکر ارتباطش با امام زمان شده. تا جایی که من یادم هست احمدی نژاد هم در مصاحبه ای منکر ارتباطش با امام زمان شد. اما هنوز بعضی ها مانند همان مرید سعی داارند با هتاکی سخن خود را بر کرسی بنشاننند. حال به نظر شما این حکایت نشانگر عملکرد زشت چه کسی است؟ان مرید یا ان روحانی که منکر ارتباط خود با امام زمان شد.


به این جمله توجه کنید "شيطان مي آيد كلاه سرم مي گذارد البته اگر من سر شيطان كلاه نگذارم." اگر قرار است که ایشان که به عنوان مرجع تقلید هستند بگویم من سر شیطان کلاه می کذارم باید برای مقام مرجعیت خون گریست


ع-سعیدپناه

خدا رو شکر که ما از سن نوجوانی تونستیم مرجعیت شیعه رو با حضرت آیت الله بهجت بشناسیم و معنویاتشان را در طول 12 سالی که خدمتشون رسیدیم درک کنیم.والّا با مرجع دانستن برخی افراد عزت تشیّع خیلی از بین میرفت. خیلی بیشتر از اینکه رئیس جمهور یک کشور شیعه نگران مفاسد اقتصادی و رانت خواری وابستگان بعضی باشند!


محسن

ایشان نارحتیشان دقیقا معلوم است از کجاست. کمی دقت کنیم آنجا که می گوید " از آن 18 سال پیش که از حکومت جدا شدم و هیچ سهمی دیگر در کارهایشان ندارم" معلوم می شود ناراحتی اصلیشان از کس دیگر است.الان سر باز کرده.تا حالا یک روحانی ندیده بودمم اینقدر از خودش بالای منبر تعریف بکند


سعید

واقعا کسی از این آقا تقلید هم میکند؟؟؟؟؟؟؟ البته احتمالا آنهاکه با کفش نماز میخوانند مقلد ایشان هستند در ضمن اگر کسی بگوید آخوندها دزدند تشیع از بین نخواهد رفت چرا که تشیع به هیچ فرد یا گروه یا صنفی وابسته نیست و این آقایان هستند که وامدار تشیع هستند مضاف بر اینکه آقای احمدی نژاد هرگز نگفتند که آخوندها دزدند بلکه مستقیما به خانواده 2 نفر اشاره کردند حال اگر صانعی اصرار دارد دزد بودن دیگران را به زور به روحانیت و خودش نسبت دهد بحث دیگری است!!!!!!!!


امید

****نکته جالب توجه**** از اول سخنرانی تا اون آخرش هی از گذشته اینکه امام چی گفته چی نگفته فلان کس چی گفته چی فکر میکرده حرف میزنه و هی اطرافیان رو پاک میکنه ولی یک جمله حتی یک کلمه از رهبری اینکه العان رهبری داریم تکلیف حرفهای اون چی میشه نمی زنه . این طور از حرفهاش پیداست تمام اتفاقات رو فقط از یک جا میدونه و اون کسی نیست جز سید علی خامنه ای . وقتی تمامی اتفاقات و بیانیه های این چند ماه(7ماه قبل تا الان) رو چه رسمی چه غیر رسمی چه از رهبران اغتشاشات چه حامیان پنهان و یا آشکار اونها می بینیم تنها حول یک نقطه یعنی رهبری نظام میچرخه. **** درخواست امثال بنده از رسانه های پاک که این نامردی ها رو از اینها میبینن اینه که یک سوال مستقیم از تمام اینها کاملا هم زمان پرسیده شه که : نظرتون درباره رهبری آقای خامنه ای چیه !!!!


کاوه

بدون توضيح دفتر آيت الله صانعي نيز مي توان دريافت که ايشان مثلي را نقل کرده اند. البته آشکار است که از مديران آزادمنش سايت انتظار درج نظر حقير نمي رود ! خواستم احوالي از شما پرسيده باشم بدين طريق !


محمد

سلام به قول بابام خدا لعنت كند كسي را كه نمي فهمد


محمد

به آقاي صانعي بگوييد الحمدلله مراجع ديگر در پتاه امام زمان به تكاليف خود عمل ميكنند نيازي به شما نيست شما برويد از مردم پول گذران زندگي خود را بگيريد و يك فكري به حال 200 ميليون جمعيت بيننده مناظره بكنيد


هادی زاده

حضرت امام (ره) چه خوب فرمود : در اسلام پر است از خیانت بزرگانش به اسلام.


اصلا گیرم مثال بود، چه ربطی داشت به اینکه احمدی نژاد هاشمی را زیر سئوال برده. "کلنگ از آسمان افتاد و نشکست/ وگرنه من همان خاکم که هستم!" برای خس و خاشاک که احمدی نژاد به آسیب زننده ها به اموال عمومی گفت چه شلوغی کردند اما حالا!


محمد حسن

بنده تا امروز مقلد حضرت آقایه صانعی بودم و رای خود را نیز به آقای موسوی دادم لکن چندی است که در تقلید خود شک کرده ونیزبا خواندن مطلب فوق و تماس با دفتر ایشان چند احساس در من ایجاد شدکه ناراحت شده و با شرمندگی مینویسم1-کم سوادی مرجعم در خطابه2-بی محتوی بودن الفاظ و انشا ضعیف 3-بی اطلاعی از اوضاع روز مطالبی که هر بی دین کوچه و برزن میداند چه رسد به مومنین 4-بی ادبی در گفتار که از یک انسان آن هم به عنوان مرجع تقلید مسلمین است 5-تهمت زدن به یک انسان انهم کسی که در مورد شرایط خاص از جمله نسب و پدر و مادرش قبل از کاندیدایی تحقیق مفصی می شود 6-با استناد به بند قبل دروغ که اگر از بی اطلاعی است یا عمد از هیچ کسی جایز نیست 7- ودر یک کلام عدم استنباط عدالت در الفاظ متن . از ایشان عذر خواهی کرده و با شرمندگی خواستار اجازه عدول جهت تقلید از ایشان به لحاظ تقلید از شخصی عادل راستگوو آگاه به امورزمانه هستم البته در مورد مطالب عرض شده تحقیق و به دفتر ایشان نیز اعلام نمودم


محمود

به نظر من حتی اگر ایشان عالم باشند عالم عامل نیستند. و قطعا از صراط عدالت منحرف شده و مرتکب گناه شده اند. آیا در این شرایط تقلید از ایشان درست است؟ حتی شاید نماز خواندن پشت سر ایشان مشکل داشته باشد.


حسن

وليد امام جمعه بود. شمر هم وجوهات مي پرداخت هم دايي حضرت عباس بود. ابن ملجم و خوارج حافظ قرآن بودند. منطق شما آقاي صانعي در مورد اين افراد چيست؟


و این بار با تکذیب اظهاراتی که کرده دروغ گوی واقعی مشخص می شود .


maysam

نظرات آقای صانعی خیلی عجیب و با بغض شدید است


علي

با سلام و احترام هر چه مي گذرد بيشتر به پيش بيني و هشدارهاي الهي امام "ره" پي مي بريم. امام "ره" در جايي فرموده اند كه دشمن حتي در حد مرجعيت هم دنبال واسطه مي گردد. مصداق قبلي وجود داشت مصدان فعلي هم نمايان شد. اگر حوزه محترم قم كه ايشان را به عنوان مرجع معرفي كرده اند سكوت كنند بايد عواقبش را بپذيرند كه صدمه بزرگي به ساحت مرجعيت شيعه و حوزه هاي علميه خواهد بود. مثل مرگ خوبه اما براي همسايه و يا داستان فكاهي روباه در آموزش بچه اش ... رو حتماٌ ميدانيد. تصور نشود كه افترا زدن ، هتاكي ، نسبت ناروا زدن براي مردم حرام است ولي براي مراجع مباح. آقايان علما بايد قيام كنند. جاي تأسف از حضرت آيت ا.. نورمفيدي كه چنين مجلسي در استان ما " گلستان " اتفاق افتاده و جالب اينكه خم به ابرو هم نياورده اند. بنده اعتقاد دارم فصل ديگري از انقلاب رقم خورده بدون تعارف و رودروايستي بايد منحرفين و گمراه كنندگان مردم و جوانان را از صحنه خارج كرد.


مقلد

به نظر من بایستی از مراجع استفتا نمود چرا که فکر می کنم از شرایط امام جماعت داشتن عدالت است .


احمد

منتظری زمانه!


محمد

تهمت زدن به یک شخص (گفتن حرامزاده) تهمت نیست ؟ حد ندارد؟ جناب صنعی


مهدي

باسلام،آقاي صانعي مگه شما افتخار نمكنيد كه سالهاخدمت امام بوديد مگر همين امام نفرمود كه:هر وقت دشمن از شما تعريف كرد ببينيد كه چه كار اشتباهي انجام داديد كه دشمن از شما تعريف ميكندودر جاي ديگر فرمودند پشتيبان ولايت فقيه باشيد تا به مملكت شما آسيب نرسد انشا الله هرچه زودتر به خط ولايت برگرديد.اللهم احفظ قائدنا امام خامنه اي

چهارشنبه، 28 مرداد 1388

11:50:45 AM

با اين حال، دفتر صانعي به‌جاي اعلام عذرخواهي وي، اقدام به فرافكني كرد و در حالي كه تصوير مربوط به اين سخنان موهن در اينترنت پخش شده است، ادعا كرد اظهارات صانعي يك حكايت بوده و ربطي به فرد خاصي ندارد!