ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
چهارشنبه، 8 بهمن 1393 19:40
تبلیغات

آشوب در خميني شهر به دليل اصرا

اعمال کنترل بیشتر نیروی انتظامی خمینی شهر بر مراسم قمه زنی در این شهر به درگیری هایی طی چند روز گذشته منجر شد.

به گزارش رجانیوز، درپي ممانعت نيروي انتظامي از زدن زنجيرهاي تيغ دار در محله آدريان خميني شهر در روز هفتم محرم و دستگيري 69 نفر، حدود 200 نفر روز دوشنبه در مقابل فرمانداري اين شهر تجمع كردند و خواهان آزادي آنان شدند كه اين تعداد با عبور كاروان نمادين عزاداري به هزار و 500 نفر رسيد.

در اين تجمع، عده اي فرصت طلب از بين جمعيت شروع به سنگ پراكني وشكستن شيشه هاي فرمانداري كردند كه پس از وارد شدن به فرمانداري با نيروي انتظامي درگير شدند. اين درگيري با دخالت يگان ويژه پايان يافت.

در اين ميان، 3 نفر به علت اصابت گلوله مجروح و به بيمارستان الزهراء(س) اصفهان منتقل شدند. يک نفر از مجروحان به علت شدت خونريزي فوت کرد.

با این حال، نيروي انتظامي اعلام كرد گلوله خارج شده از بدن مجروح از اسلحه شكاري بوده و نيروي انتظامي در اين سانحه هيچ گونه تيراندازي نداشته است.

همچنین روز عاشورا نیز معترضان خميني شهري با تجمع در اطراف شهرداري درچه، نظم عمومي را برهم زدند و موجب آشوب در شهر شدند.

اين افراد که شمار آنها به 200 تا 300 نفر مي رسيد، به برخورد نيروي انتظامي با زنجيرتیغ دار و قمه زنان اعتراض داشتند و با تجمع در اطراف شهرداري درچه و رفتن به پشت بام منازل اطراف، به طرف ساختمان شهرداري سنگ وكوكتل مولوتف پرتاب كردند.

دراين ناآرامي ها که از ساعت 2 بامداد روز عاشورا آغاز شد، تعداد زيادي ازشيشه هاي ساختمان شهرداري شكست و قسمت هايي از ساختمان و 4 دستگاه خودروي شهرداري درچه در آتش سوخت.

تجمع كنندگان معترض همچنين تعدادي خودروي سواري و موتورسيكلت شخصي در خيابانهاي اطراف شهرداري را به آتش كشيدند.

با استقرار يگان ويژه اصفهان در محل، تعداد زيادي از معترضان متفرق شدند ولي سنگ پراني به طرف مأموران نيروي انتظامي و شهرداري درچه همچنان ادامه یافت.

درچه يكي از شهرهاي بزرگ شهرستان خميني شهر در 15 كيلومتري شهر اصفهان واقع است.

پس از این آشوب ها، با وجود آنکه هر سال چندین هزار نفر برای قمه زنی و یا تماشای آن، به خمینی شهر می آمدند، جمعیت نسبت به عاشوراي سال گذشته حدود 30 تا 40 درصد کاهش یافت.

از سوی دیگر، برخی از قمه زنان که آشوب طلبی برای آنها اولویت یافته است، تهديد كرده اند روز پنج شنبه نيز قمه مي زنند.

فرماندهي انتظامي شهرستان خميني شهر اعلام كرده كه روز پنج شنبه با قمه زنان به شدت برخورد مي كند.

هر سال جمعی از مردم استان اصفهان و كشور براي تماشاي قمه زني وزنجيرزني تيغي به خميني شهر مي آيند. این اقدام مورد سوء استفاده رسانه های بیگانه قرار گرفته و این رسانه ها تصویری ناشایست از تشیع و عزاداری روز عاشورا مخابره می کنند. به طوری که با وجود تنوع فراوان در عزاداری های شیعیان در روز عاشورا، بیش از 60 درصد عکس های ارسال شده توسط خبرگزاری های بزرگ دنیا مربوط به قمه زنی و استفاده از زنجیرهای تیغ دار در کربلا، نجف، پاکستان، افغانستان، هند، لبنان و بحرین بود.

کد خبر:22779 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال
نظرات کاربران
امين

با سلام نمي دانم با وجود حرام بودن اين كار و اعلام آن توسط رهبر معظم انقلاب و ديگر مراجع و دستور دولت محترم چرا عدهاي هنوز بر جهالت و رفتار باطل خود اصرار ميورزند و در برابر حكم حكومتي رهبر و دستورات دولت و حكومت صف آرايي ميكنند و بر باطل جها مي ورزند


وقتي كاري خلاف دين و قانون استبايد بشدت با آن برخورد كرد آيا رضايت عده اي معدود كه نه مصلحت دين را مي فهمند و نه مصلحت كشور را بايد باعث شود تا هر كاري دلشان خواست بكنند اين كار آنان بيشتر يكنوع خود نمائي و اظهار وجود است تا ارادت به اهل البيت (ع) اگر الان با اينگونه اعمال برخورد نگردد باعث جري شدن ديگر گروهاي غير متشرع و در عين حال خود نما خواهد شد البته در مورد نوحه خوانهاي معروفي هم كه باعث ايجاد نوعي رقص به اسمسينه شده اند هم بايد فكري كرد كه در اينده بازهم همينها حود به مشكلي تبديل خواهند شد به اسم هروله شاهد حركات موزوني ميشويم كه نعوذ بالله مجلس به همه چي شباهت دارد الا مجلس ابا عبداله نيمساعت مداحي اينان هم يا بين الحرمين گفتن ايست يا آقام آقام.


محمد آل حبیب

غمه زدن نوعی جاهلیت عصر ما در عزاداری ها مسوب میشود.


مجمع نویسندگان وب سایت سده

www.sede.ir وب سایت سده هر گونه دست داشتن مردم غیور و شهید پرور سده را در این درگیری ها رد می کند و از شما نیز درخواست دارد که یک جانبه به مسائل نپردازید و قبل از انتشار هر گونه خبری تحقیقات خود را کامل کنید . 70 درصد دستگیر شدگان از شهر های اطراف بوده و آشوب گران عوامل اصلی بوده اند . با یک جانبه گرائی نام و شخصیت یک شهرستان را زی سوال خواهید برد .


پيام محمدي

در خميني شهر در روز 7 محرم تعدادي از اهالي آدريان زنجير تغي مي زنند كه امسال به علت درگيري يك نفر از مردم به علت اثابت گلوله جان باخت و در روز 8 محمرم كاروان بزرگ قمر بني هاشم يا كاروان ورود به كربلا دوباره درگيري ها ادامه يافت و بانك ملت شعبه آدريان در ميان خشم مردم در آتش سوخت


ک، م

نمی دانم چرا کسی نسبت به خطر اشاعه ایدز و هپاتیت بر اثر پراکنده شدن خون به قمه های دیگران یا به زنجیرهای تیغ دار دیگران هشدار نمی دهد. دلم به حال نیروی انتظامی می سوزد. با تشکر


مجمع دانش پ‍ژوهان جوان خميني شهر

با سلام در اين زمينه كه مردم سده در اين در گيريها نقش داشته مخالف هستم برويد ببينيد اين افراد كه دستگير شده اند از كدام شهر هستند ايا اين درست است كه نام مردم يك شهر را اين گونه مورد سئوال ميبريد لطفا كمي تحقيق كنيد بعد يگوييد مردم سده اين كار را كردند


عبدالله

بسمه تعالی این کار دشمنان ملعون اسلام است که تیغ هائی که باید به سوی آنان نشانه رود متوجه فرق های خودمان کرده است . با این خوامل فریب خورده که در نهایت آب به آسیاب دشمن می ریزند و موجب وهن دین می شوند باید به هر قیمت برخورد کرد و نگذاشت بیش از این به دین ضربه بزنند .


حسین

وقتی معرفت وشناخت درمصائب عاشورا نباشدقمه زنی برای عده ای ارزش می شودازخداوند می خواهم همه مارا هدایت کند


سعيد

بايد سردستان قمه زنها شناساي شده و با شدت هر چه تمامتر با انها برخورد شود


علی

متاسفم که در شبکه جهانی سلام هم آقایی که به عنوان کارشناس همیشه صحبت میکنن و ریش پرفسوری دارن(اسمشون رو نمیدونم)مخالفان قمه زنی رو دشمنان اسلام معرفی کردن !!! متاسفم !


hossein

برای همین هم در خارج اسلام را مذهبی وحشی و عقب مانده می نامند لطفا با این افراد به شدتممکن برخورد شود و اینها فریب انگلیسی ها ر ا خورده اند سپس فیلم تهیه می کنند و در خارج به ما نشان می دهند کهچگونه پدری با غمه سر فرزند خود را مبرد و یا می کشد و ابروی برای مانمانده است ابروی بای رهبری و اسلام و قران برادر شهید و جانباز جنگ هستم که اگر قدرت داشتم حکم سنگسار برای این ها صادر می کردم ابروی شیعه و اما م حسین را نبرید


مجید کلهر

سلام علیکم: با عرض خسته نباشید 1-لطف بفرمایید نظر دیگر مراجع را نیز در مورد این عمل بیاورید.چون طبق آخرین استفتاء از مراجع محترم قم هیچکدام این کار را نهی نکردند. 2-خواهشا کسانی که قمه را نمی دانند با کدام ق می نویسند اظهار نظر نفرمایند. با تشکر


کاش دفاتر مراجع عظامی که به راحتی می گویند اگر قمه زنی ضرری نداشت اشکال ندارد (که بسیاری مراجع اینطورند) متوجه بودند که با این کارهای خود چه تیشه ای به ریشه اسلام میزنند! اصلا چرا وارد مباحثی می شوید که حکومتی اعلام شده و به شما ربطی ندارد؟؟؟


ابراهیمی

چرا نمی گید ماموران ختی مردمی که در خانه هایشان را باز کرده بودند ببینند چه خبره دستگیر کردند. حتی مردمی که از پشت بام در خال تماشا بودند می ریختند داخل خانه و می زدند. ای کاش اینقدر محترمانه از غیور مردان ضد شورش صحبت نمی کردید و خسارت ها و شیشه شکنی هایی که خود ماموران انجام می دادند صحبت می شد. صبح جمعه در درچه را می گویم.


قبل از اعلام هر خبری از صحت و سقم آن با خبر شوید وبعد آن را بنویسد.وشهر خمینی شهر با تقدیم 2500شهید رتبه اول را از لحاظ جمعیت دارد.


برخورد با این مسایل به نیروی انتطامی ربط ندارد


احمد

سركوب كنيد اين از خدا بى خبران را .. با سپاس از نیروی انتضامی


كورش

اي كاش به جاي برخورد باقمه زنان كه به خودفقط ضررمي رسانندنيروي انتظامي همين برخوردراباسوداگران موادمخدرداشت.وپارتي شبانه جوانان.


محمد علی

سادلوحانه است که فکر کنیم اینها به خاطر امام حسین این کار ها را می کنند.از نوع اعمالشان می شود فهمید که برای خودنمایی و ریا دسته راه می اندازند.آیا اینها از امامان معصوم هم بیشتر سوگوار امام حسین هستند؟؟پس چرا 9 امام بعد از امام حسین قمه زنی راه نینداخته اند.....کار حرام به خاطر امام حسین !!!!به خاطر مظلوم نمایی یک نفر را هم کشته اند!!!..اینها یزیدیان زمان هستند که به خاطر هوای نفس مقدسات را زیر سوال می برند و ضد اسلام حرکت می کنند.طبق روایات ، در هنگام ظهور، وقتی حضرت ولی عصر اقدام به هدایت مسلمانان می کنند عده ای فکر می کنند دین جدیدی تبلیغ می شود ، چون اسلام، قبل از ظهور دچار بدعتهای فراوانی شده است و از اسلام واقعی فاصله زیادی گرفته است....


صالح احمدزاده

بنظرم میبایست از طریق رسانه های جمعی یک کار فرهنگی و اطلاع رسانی در خصوص خرافات انجام پذیرد تا صف افراد نااگاه از افراد قرصت طلب مشخص گردد.


علي

اين اصرار اونها به قمه زدن شبيه لجبازي هاي كودكانه است.اميدوارم با قاطعيت نيروي انتظامي كم كم اين سنت غلط ريشه كن شود


مولاعلی علیه السلام نیز تلاش فراوانی برای هدایت خوارج(که قائم بالیل وصائم بالنهاربودند)نمودند ولی بالاخره مجبور شدند آنهارااز دم تیغ بگذرانندچرا که آنها روح دین که همان تبعیت آگاهانه ازولی خداست را درک نمی کردند


hossein

نوکران انگلیس که هویت ایرانی دارند


برای جلوگیری از این قبیل مسائل باید قبل از شروع ماه محرم و با ارسال مبلغ و به صورت دیگری اقدام می شد نه دقیقه نود و آنهم با کشته شدن چند هموطن هرچند قمه زنی باعث تضعیف شیعه و اعتقاداتش می شود


علی .ش

این ها آبروی اسلام و کشور را می برند باید با هر گونه تحجر به اسم دین مقابله شوئد


با سلام من خودم یک خمینی شهریم نصف اخبار منتشر شده دروغ است و دلیل همه درگیریها دخالت نا بجای پلیس بود قمه زنی هم انجام شد یک عکس هم حتی با موبایل گرفته نشد والسلام


ماهمه اصل را فراموش کردیمو خون شهدا را بایمال،وصیت شهدا اطاعت وبشتیبانی از رهبر بود


سلام اگه خيلي خون ريزي رو دوست دارند خون اسرائيلي ها را بريزند نه خون خودشان را / مومن كه قمه نمي زند


غمه زدن نوعی جاهلیت عصر ما در عزاداری ها مسوب میشود.


اگر مردم رو با دین آشنا می کردید اعمال ضد دین مشاهده نمی کردید. آهای متولیان دین! خاک بر سرتان


این آقایانی که این قدر بر قمه زنی اصرار دارند از خوارج زمان ما هستند. خوارج زمان امام علی ع هم به اصطلاح خودشان بهتر از امام زمانشان سرشان می شد. ان عده مرجع نمایی هم که در قم از این فتاوا می دهند اگر راست می گویند و منافق نیستند یک دفعه خودشان قمه بزنند تا ببینیم راست می گویند و این اعمال را واقعا از شعائر حسینی می دانند. من خودم یک گروه از اینها را کاملا می شناسم که مرکزشان هم در کویت است و هر جا فتنه ای بین شیعیان است باید رد پای آنها جست. چندین کنال ماهواره ای هم راه انداخته اند که شبکه سلام یکی از آنهاست و چندیدن شبکه عربی دارند که روزانه چند ساعت هم به ترکی برنامه پخش می کند و افکار منحرف خود را لابلای مسائل موجه منتشر می کنند. البته علمای قم و دولت هم مقصر هستند که بیکار نشسته اند و شبکه هایی برای برملا کردن این توطئه ها راه نینداخته اند


من چيزي در قمه زني جز خود نمايي نمي بينم


عادل

درادعیه هست که :المتقدم لهم مارق والمتاخر عنهم زاهق) اینها قطعا جیره خوار انگلیس هستند که یکسری جاهلان را فریب داده اند . شیعه همیشه گوش به فرمان ولی امر خویش است. دولت باید عوامل آنها را دستگیر و به ملت معرفی کند.


حسنعلی

مطمئن هستم که اگر این افراد قمه زن وتیغ زن در روز عاشورا حاضر بودند جزء لشکر یزیدیان بودندچون این افراد درجهالت وحماقت وتعصب ابلهانه ونداشتن بینش وتفکراسلام ناب وپیروی از هوای نفس با شمر،یزید،حرمله ،عمرسعدو...وجه اشتراک دارند


با‌سلام،متاسفانه‌اصل‌خبر‌پر‌از‌دروغ‌است‌كه‌فكر‌نكنم‌گناهش‌از‌انحرافات‌عاشورا‌كمتر‌باشد. درگيري‌در‌خميني‌شهر‌به‌خاطر‌جلوگيري‌از‌كاروان‌بوده‌در‌حاليكه‌روز‌بعد‌مستندي‌در‌مورد‌همين‌كاروان‌در‌سوريه‌پخش‌كرد. عجيب‌تر‌آنكه‌به‌خاطر‌جلوگيري‌از‌اين‌توع‌عزاداري‌متوسل‌به‌زدن‌زنان‌با‌باتوم‌و‌كشتن‌يك‌نفر‌اقدام‌شده‌، باعث‌تاسف‌است‌كه‌عده‌از‌كشته‌شدن‌فرزندان‌عزادار‌حسيني‌در‌خميني‌شهر‌به‌به‌و‌چه‌چه‌راه‌انداخته‌اند. ضمناًزدن‌زنجير‌تيغ‌دار‌سنت‌كربلائيها‌است‌و‌تنها‌در‌روز‌عاشورااتفاق‌مي‌افتد‌هيچكس‌در‌انظار‌مردم‌روز‌هفتم‌اين‌كار‌را‌نميكند. در‌ضمن‌آنهاييكه‌فتوي‌صادر‌ميكنند‌شايسته‌است‌نظر‌ديگر‌علما‌از‌جمله‌علامه‌نائيني‌‌را‌هم‌بدانند.


خ-ع-چمگردانی

درسته که قمه زدن یه جور عزاداریه ولی ما باید مطیع رهبر باشیم وازاحکام حکومتی تبعیت کنیم. فکر نمیکنم اشوب ودرگیری وگزک به دست دشمن دادن درست باشه.


جمع از طلاب حوزه علمیه اصفهان

با عرض سلام . چند نکته را گذرا به عرض همه دو ستان می رسانیم .1.عزیزان همه اهل منطق در سر تا سر جهان بر این باورند که در هر مسله با ید متخصص و کارشان ان مسله اظهار نظر نماید و مردم گوش دهند مثلا شما و قتی مریض می شوید به کارشان و متخصص آن بیماری رجوع می نماید ککه همان پزشک است .حال در امور فقهی هم به اسناد عقل باید به کار شناس آن که مراجع محترم تقلید هستند رجوع میشود .دو ستان عزیز فرقاست بین شمای که تازه چند سالی است به سن تکلیف رسیده اید با کسانی که 30 عمر خود را در نجف مشغول علم بو دند لذا عاقلاه ان است که سکوت نمایید و حرف مراجع بسنده نماییید .2. اجماع مراجع در قدیم که بعضی از آنها واقعا در حد اعلای فقه در جهان تشیع بودند مثل آیت الله العضمی نایینی و خوئی اعلم مراجع آیت الله العضمی برو جردی ..حائری و......و 3.از مراجع کنونی هم بسیاری از بزرگواران از مراجع اجازه می دهند بطوری که ان های که اجازه می دهند به مراتب بیشتر از آنهای هستند که اجازه نمی دهند . که در این میان آیت الله العضمی و حید خراسانی وصافی گلپایگانی و سید صادق شیرازی و سید صادق رو حانی و بهجت و سیستانی و صانعی م توان اشاره نمود


«قمه زني و بلند كردن طبل و شيپور از ارتدوكس هاي قفقاز به ايران سرايت كرد و چون روحيه مردم براي پذيرفتن آنها آمادگي داشت همچون برق در همه جا دويد.» منبع:جاذبه و دافعه علي(ع)،شهيذ مطهري ص 165


محمد

با ابراز تاسف برخلاف همشهريها كه سعي ميكنند اين اعمال را با خارج سده نسبت بدهند بايد عرض كنم ريشه فتنه در خود سده است عده اي معلوم الحال كه نه اهل نمازند نه عمل عبادي ديگر بلكه اين افراد اكثرا فاسق و معلوم الحال اهالي سده هستند و اينگونه موجبات وهن دين مي شوند. هرچند برخي باصطلاح عالمان بي عمل سعي در دامن زدن به اين خرافات دارند اما جهالت و لجاجت افراد است كه باعث اين مشكلات گرديده . لعنت خدا و لعنت امام حسين بر اين دشمنان دين خدا باد ابالفضل به كمرشان بزند كه اينگونه كمر به تخريب چهره تشيع بسته اند .


یاسر

داد فتوا عاشقان را سر شکستن جایزاست چوب محمل دلیل ابتکار زینب است


محمد مهدی

اگر خودنمایی نیست بیا برو غزهخیلی از شما از سربازی فرار میکنید اما برای آبرو ریزی قمه میزنید.


پارسا

شكي نيست كه در نحوه ابراز حزن ناشي از شهادت امام (ع) تفاوتهائي وجود خواهد داشت ولي خود زني به همان ميزان عزاداري بحساب نمي آيد كه علم وكتل، علامت و نخل كشي بحساب نمي آيد .ابتدا بايستي ذكر مناقب ومصائب شود سپس بايستي در راه اصلاح امورمان از امام پند بگيريم .به اين ميگويند عزاداري يعني عزيز نگهداشتن گفتار وكردار امام.


اسماعیلی

در روز قیامت اینان جواب خدا را چه خواهند داد ؟ آیا ظلم به خود از گناهان نیست؟؟ کجای قمه زنی و آسیب رساندن به خود موجب ارادت به اهل بیت است ؟؟ کدام یک از اهل بیت گفته اند خودتان برای برای مت خونین و مالین کنید ؟؟ جای بسی تاسف است در زمانی که عقل و علم این همه در حال پیشرفت است دست به این اقدامات احمقانه بزنیم. جدای از عقل و منطق عبور از قانون سزایش مشخص است .( برخورد ، برخورد ، برخورد تا اصلاح )


مهدی

اگر تمام مراجع قمه زنی را حتی واجب بدانند ؛ طبق حکم حکومتی مقام معظم رهبری این کار حرام است . چرا نمیفهمند ؟!


زهرا

باید به اطلاع برسانم که هر سال در یکی از توابع آباده(فارس) این مراسم در حضور هزاران نفر که برای تماشا آمده انداجرا می شود، جالب توجه اینکه هیچ مراسمی جهت جذب عزاداران در روز عاشورا اجرا نمی شود. اگر کسی با قمه زنی مخالف است باید در خانه و از تلویزیون عزاداری را تماشا کند(قابل توجه مسئولان محترم تنها راه برخورد نیست باید کار فرهنگی کرد)


احمد

اگر بناست با امور حرام وضد دین مبارزه کرد اولین چیز ربا خواری بانک ها بی حجابی و انواع گناههایی که در مورد حرمت آنها ما عین آیات وروایات راداریم است.چرا برای مبارزه با آن یگان ویژه وارد عمل نمی شود وگازاشک آور نمیزند.ضمنا یگان ویژه زن ها وبچه ها را هم کتک زد و خانه ها را ویران کرد و آن ها را به زندان برد .من خود شاهد تیر اندازی نیروی انتظامی بودم و هنوز جنازه این شهید را به ما تحویل نداده اند


اسی

بیان دانشگاه مذاهب با خیال راحت قمه بزنند هیچ کس هم باهاشون کارنداره.


بابا بزاريد فمه بزنند تا جمعيت كم شه . اصلا به ما چه همه فمه بزنند مگه كله شماست .مگه خون شماست مگه فمه شماست


داود

نا خود اگاه ياد جنگ نهروان افتادم ، مثل اينكه تاريخ تكرار مي شود !


سلام من خودم يكي از اهالي خميني شهر هستم و از رفتار نادرست همشهريانم(قمه زني زنجير تيغي)بسيار ناراحت هستم.هر سال مراسم عاشورا بسيار خوب برگزار ميشد كه امسال با اين رفتارها زير سوال رفت.


پروين

قتل يك جوان مهم نيست


رضائیان

آن شیخ بی ولایتی که دم از اسلام میزند وبراحتی میگفت آنها که زنجیر زدن با خون آمدن را حرام میدانند فقیه نیستند الآن بیاید و جواب این خون واغتشاشات و ناامنی را بدهد .واقعا من نمدانم اینگونه شیوخ که ادعای سواد هم دارند جواب امام زمان را چگونه خواهند داد .خوشبختانه با درایت مسئول سازمان تبلیغات در سال گذشته و امسال از گسترش کتب و نظریه این شیخ ضد ولایت (ضد دین)در استان همدان جلوگیری شد والا ماهم میبایستی اغتشاشات این چنینی داشته باشیم. خداوندبر عمر باعزت مقام معظم رهبری بیفزاید ودشمنان ولایت را اگر قابل هدایت نیستند نابود کند.


علی

انشا الله با امام حسین ع محشور بشند یکی از بهترین راههای شیعه کردن مردم همین قمه زنی است سوال چرا دولت مخالف با قمه زنی است ایا دست استعمار تو کار است


عبدالله ترابی

به نظرحقیر(ای کاش) بدلیل اینکه حرمت قمه زنی توسط مراجع عظام وحتی مقام رهبری مد ظله صریحا اعلام نگردیده و از سویی مساله قمه زنی برای عده ای از <مردم>به عنوان یک عقیده مطرح است باید با شیوه فرهنگی و مدت دار با این قضیه برخورد کرد از این رو برخورد سخت افزاری و فیزیکی با این مساله محکوم وغیرعقلانی است. ناجا که تجربه منفی اینگونه برخورد با قمه زنی را در قم با خود یدک میکشد ومیداند که رسانه های خارجی و مزدور سوء استفاده های زیادی از این رهگذرکردند ای کاش روی شیوه برخورد نرم افزاری بیشتر فکر میکرد آنچه مسلم ومسجل است تفسیر ضدانقلاب وعامل بیگانه شامل این دسته از مردم(ولوعوام وناآگاه)نمیشود.


رهگذر

لا يُرَي الجاهلُ الّا مُفرِِِطا او مُفَرِِِّطا، حضرت علي عليه السلام مي فرمايند: جاهل جز در اين دو حال ديده نمي شود،يا زياده روي مي كند و يا كم مي گذارد، افراط و تفريط.


سلام عليكم؛ آن افرادي كه اين عمل را آبروريزي براي كشور ميدانند بهتر است يك نگاهي به اطرافشان نمايند كه بي حجابي و بي ناموسي و هرج و مرج هاي اخلاقي بد است و زشت يا عزاداري براي سيد الشهدا (ع)؟


بسم الله الرحمن الرحیم در خصوص کار کسانی که قمه می زنند باید گفت که ایشان یا مراجع را که در زمینه دینی بیش از ایشان آگاهی دارند قبول ندارند یا اینکه نسبت به فتاوی ایشان آگاهی ندارند که بعید به نظر میرسد که از فتاوی نا آگاه باشند و اگر فتاوی را قبول نداشته باشند بس امام حسین را و دین رانیز نباید قبول داشته با شند و کار ایشان به هر حال غلط است از طرف دیگر من خود فتوا های مراجع را مطالعه کردم و ملاحظه کردم در این مورد فتوای قوی وجود ندارد و همه ی آنها به جز مقام معظم رهبری فتوای قاطع نداده اند که این یکی از علل این گونه حوادث می باشد دوم آنکه می توان به کم کاری فرهنگی در این زمینه را نام برد که این کار فرهنگی علاوه بر رسانه ها باید از طریق روحانیون مساجد طی اینکار را می کرده اند از سوی دیگر این انتقاد به نیروی انتظامی وارد است که چرا ناگهانی با این شدت عمل وارد گردید وکه منجر به کشته شدن چند تن از هموطنانمان گردید.


سيد شهاب

هر كه با ال علي در افتد ور افتد خواهش دارم کسانی که در مورد قمه زنی وقمه زنان امام حسین علیه السلام هیچ نمیداند کمی تحقیق دراین مورد از دفتاتر مراجع عظام و تاریخچه ی قیام امام حسین علیه السلام و سی دی حقیقت مظلوم کنند تا جواب خود را بیابند. مطمئن باشید هر کس برای خود دلیلی دارد.خادم الحسین علیه السلام سید شهاب


کـــــمِیــــــــــــــــــــل

چرا دروغ؟ چرانیروهای انتظامی شیشه های تاکسی تلفنی فردوس را جلوی چشمان خودم پایین آوردندوبعد دراخباراستان عنوان میشود یک عده افراد سود جو!!!!باید با فرهنگ سازی کار درست شود نه با.....خداوند همه ی ما را به راه درست هدایت کند.


کمیل

کاری درستی بود


طلبه قم

بسياري از مراجع اين كار را حرام ميدانند حتي اقاي سيستاني هم تقيه مي فرمايند . براي ما امر و فتواي مقام معظم رهبري مبني بر حرام بودن اين امر كافي است. چند سال قبل روز عاشورا در كربلا بودم بسيار قمه ميزدند و امسال الحمدلله اين كار تعطيل شده بود . ضمنا نظر اقاي بهجت هم تحريف شده و نامه استفتا ايشان در قم و دفتر ايشان موجود است .


lممد

اگه چندتاحکیم آبادی از بابل اونجابودند حال همه شونوجامی آوردند آخه کجاامام حسین راضیه که این همه خرابکاری کنن و....مقابل فرمایش نائب امام زمانشون قراربگیرندوازدینشون دوربمونند


داود

بابا يكي به اينها بگه به تاريخ و احاديث نگاه كنند مگر نه اينكه مسلمان شيعه بايد گوش به فرمان ولايت فقيه باشه حتي اگه قمي زني حلال هم باشه بنا به اقداي زمان كه باعث سؤاستفاده دشمنان شده و امر ولي فقيه فرموده بايد متوقف مي شد پس نتيجه مي گيريم اينها يا شيعه نيستند يا خيلي جاهل و نادانند نيروي انتظامي بايد خيلي قاطع تر عمل كنه

پنجشنبه، 19 دی 1387

12:31:19 PM

هر سال جمعي از مردم استان اصفه