ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
جمعه، 10 بهمن 1393 11:21
تبلیغات

فيلم: هوگوچاوز از امام زمان«عج» چه مي‎دانست/ چاوز: نهايت جنگ‎هاي تمام عالم، همين جنگ غزه است

 هوگو چاوز به عنوان يكي از جدي‎ترين رهبران حامي آرمان فلسطين در دنيا شناخته مي‎شد كه حمايت‎هاي او از مردم مظلوم اين كشور در لحظات حساس جنگ و مقاومت در مقابل اسرائيل و در حاليكه كه كشورهاي عرب منطقه از اين حمايت دريغ مي‎كردند، به يكي از دلگرمي‎هاي مردم فلسطين مبدل شده بود.

به گزارش رجانيوز، صرف نظر از مباني راهبردي اين حمايت ويژه دولت ونزوئلا از آرمان فلسطين آنهم در منطقه امريكاي لاتين كه از طرفي حيات خلوت امريكا به شمار مي‎رود و از سوي ديگر با سرزمين فلسطين فاصله بسيار زيادي دارد، به نظر مي‎رسد مباني اعتقادي محكم و قوي نيز بر اين حمايت ويژه تاثيرگذار بوده است.
 
چنانكه هوگو چاوز در جلسه‎اي با حضور محمودعباس، به بخش‎هايي از اين مباني اعتقادي و اعتقاد به ظهور مهدي موعود (عج) اشاره كرده و اعلام مي‎كند «نهايت جنگ‎هاي تمام عالم، جنگ غزه است.»
 
چاوز در اين سخنان كه با بغض او نيز همراه است مي‎گويد:
 
Get the Flash Player to see this player.
 
قدس برای ما مسیحیان واقعی سرزمین مقدس است.
آنروز با احمدی نژاد مرور می‌کردیم، آنجایی از [اسلام و] قرآن که می‌گوید آن دو برخواهند گشت؟‌
در حالی که عیسی دست امام دوزادهم را گرفته است؛ مهدی! با هم می‌آیند، مهدی!
آن‌گاه صلح همه جهان را خواهد گرفت، به عیسی و مهدی می‌گویم که زود بیایند! عجله کنند، زود باشند، عجله کنند!
چون شاهد هستيم كه براستی چه خطراتی این دنیا را فرا گرفته! خدای من!
این دنیای جدید که می‌خواهد متولد شود، امروز تمام دشمنی‌ها در هر زمان و مکان در غزه جمع شده است، من معتقدم در نهایت تمام جنگ‌های تاریخ همین جنگ نوار غزه است، ما برای فلسطین می‌جنگیم، این جنگیدن به نفع ونزوئلا هم هست،‌ در واقع برای امریکای لاتین می‌جنگیم. 
 
شايد همين رويكرد خاص و ويژه چاوز به موضوع مقاومت بوده است كه اين روزهاي واكنش‎هاي توام با خوشحالي و تمسخر صاحبان شعار «نه غزه، نه لبنان» را در قبال خبر درگذشت او به همراه داشته است، رويكردي كه به خوبي مفهوم آزادگي را حتي براي فردي در آن سوي دنيا تعبير و تفسير مي‎كند.
 
 

کد خبر:152259 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال
نظرات کاربران

خدایش بیامرزد و با صالحین محشورش گرداند


خیلی غمگین شدم از خبر فوت ای مرد شجاع. خدا رحمتش کنه.برا شادی روحش صلواتی ختم کنید.


mostafa

همیشه با خود می گفتم مگه میشه طلحه و زبیر با پیامبر هم نفس باشند و بعد در سراشیبی سقوط از هم سبقت بگیرند ؟ یا اون بیگانه که با یک آشنایی ساده با پیامبر چطور شیفته او میشود که حاضر است جان براهش بدهد ؟ امروز راحت جواب سوال رو میشه پیدا کرد. اونایی که با امام هم نفس بودند بقول مرحوم آیت الله خوشوقت مرتد و کافر میشوند و یک نفر مسیحی در اون سر دنیا از منتظران واقعی حضرت میشود . خواص کاش میمردید که لااقل باعزت دفن میشدید.


میشه لینک دانلودش رو جداگانه بگذارید؟


سعید

نمونه ی یک انسان آزاده...

پنجشنبه، 17 اسفند 1391

12:04:29 PM

هوگو چاوز به عنوان يكي از جدي‎ترين رهبران حامي آرمان فلسطين در دنيا شناخته مي‎شد كه حمايت‎هاي او از مردم مظلوم اين كشور در لحظات حساس جنگ و مقاومت در مقابل اسرائيل و در حاليكه كه كشورهاي عرب منطقه از اين حمايت دريغ مي‎كردند، به يكي از دلگرمي‎هاي مردم فلسطين مبدل شده بود.