ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
دوشنبه، 13 بهمن 1393 05:13
تبلیغات

تفاوت جالب مديريت انتشار تصاوير از حوادث دلخراش در رسانه‌هاي ايران و امريكا/
از انتشار‌‌تصاوير چهره‌هاي‌سوخته در رسانه‎هاي ايراني تا ممنوعيت انتشار حتي يك‌تصوير از جسد دانش آموزان قرباني در رسانه‌هاي‌امريكا+تصاوير

رجانيوز: مديريت تصاوير منتشر شده از حوادث طبيعي و بحران هاي غيرمترقبه، سوژه اي است كه اين روزها و با تقارن چند حادثه دلخراش در ايران و امريكا، به سوژه اي قابل بحث در فضاي رسانه اي كشور تبديل شده است. موضوعي كه مقايسه آن در رسانه‌هاي ايراني و امريكايي، حقيقتي تاسف برانگيز را از پوشش تصويري اين حوادث در ايران به ذهن‌ها متبادر مي كند.

به گزارش رجانيوز، هفت سال پيش در اوت 2005 علاوه بر يك ميليون نفري كه آواره شدند، 1836 نفر نيز جان خود را از دست دادند. علت مرگ و آوارگي اين تعداد انسان طوفاني بود كه شهر نيواولئان را درنورديد و با خساراتي كه از خود بر جاي گذاشت سهمگين ترين و پر تلفات ترين حادثه بعد از جنگ داخلي آمريكا نام گرفت. چنانكه بعد از هفت سال هنوز اوضاع مردم طوفان زده نيواورلئان سر و سامان نگرفته است و در شرايط فلاكت باري زندگي مي‌كنند.

اما اگر حالا عكس‌هاي مربوط به اين طوفان را در موتور گوگل جستجو كنيد بيش از آنكه با تصاوير مربوط به يكي از اين 1836 نفر روبرو شويد، عكس‌هايي ماهواره‌اي از وضعيت هواشناسي طوفان و منظره‌هايي از دوردست درباره خرابي‌هاي طوفان را مي‌بينيد. بغير از يكي دو مورد، خبري از تصاوير جسدهاي شناور در آب و يا اسباب و اثاثيه غرق شده نيست. در صفحه ويكي پدياي اين طوفان هم تنها يك تصوير موجود است و آن چيزي نيست جز تصويري از قايق گارد ساحلی آمریکا  كه در حال گشت زنی در میان خیابان‌های سیل زده شهر نیو اورلئان است!
 
 
تصوير جستجوي گوگل براي عكس از طوفان كاترينا
 
طوفان سندي هم همين حال و روز را دارد. اين طوفان اكتبر سال جاري ميلادي هشت كشور را درنورديد و مجموعا 191 كشته و 52 ميليارد دلار خسارت برجاي گذاشت كه از اين ميزان، سهم آمريكا 119 كشته و 52 ميليارد دلار بود. تصاويري كه براي اين طوفان  مي‌توانيد پيدا كنيد هم چيزي جز همان‌ها كه براي طوفان كاترينا گفته شد نيست.
 
يكي از چهار تصاوير گالري ويكي پديا درباره خسارات طوفان سندي!
 
براي آخرين نمونه به همين حادثه اسفناك اخير در دبستان سندي‌هوك نيوتاون نگاه كنيد. 20 كودك با ضرب گلوله كشته شده‌اند اما حتي يك تصوير از تصاوير خون‌هاي ريخته روي نيمكت يا شتك زده بر ديوار كلاس نيست و عكسي از اجساد آن دانش آموزان منتشر نشده است. تنها تصاويري كه عمق اين فاجعه را نشان مي‌دهند مادراني هستند كه اشك مي‌ريزند و رييس جمهوري كه در نطق خبري خود اشك‌هايش را پاك مي‌كند. تصاوير مربوط به ابراز هم دردي با قربانيان حادثه هم بخشي ديگر از عكس‌هاي خبري منتشر شده از اين فاجعه است.
 
تصوير جستجوي گوگل براي عكس از كشتار در دبستان سندي‌هوك
 
حالا از ينگه دنيا و مهد دموكراسي و مركز آزادي بيان كه ضريب نفوذ رسانه‌ها در آن بسيار بالاست، چند هزار كيلومتر بياييد اين‌طرف‌تر به كشور خودمان. بخاري يك مدرسه در روستايي آتش گرفته است و هنوز ساعتي نگذشته كه تصاوير دلخراش دختربچه‌هاي آن مدرسه روي خروجي خبرگزاري‌هاي داخلي قرار مي‌گيرد. صورت‌هاي سوخته و سر و دست‌هاي باندپيچي شده سوژه عكاس‌ها مي‌شوند و در كم‌ترين زمان ممكن در جمع پربازديدترين مطالب قرار مي‌گيرند. حتي اگر آتش سوزي پيرانشهر را به زبان انگليسي هم جستجو كنيد همين نوع تصاوير را مي‌بينيد.
 
 تصوير جستجوي گوگل براي عكس از آتش سوزي پيرانشهر
نمونه وطني ديگر اين ماجرا زلزله ورزقان است. اگر در موتور جستجوي گوگل چندان خبري از تصاوير قريب دو هزار كشته طوفان كاترينا نيست، عوضش در اين سايت مي‌توان عكس‌هاي دلخراش اجساد زيرآوار مانده در زلزله ورزقان را ديد.
 
تصوير جستجوي گوگل براي عكس از زلزله ورزقان
 
سريع قضاوت نكنيد! حرفمان مقايسه اين چند حادثه و يا بحث درباره دردناكي آنها نيست؛ حتي كاري هم به نحوه امدادرساني به حادثه ديدگان نداريم. موضوع چيز ديگري است. موضوع بحث مديريت رسانه‌ها و انتشار اخبار و تصاوير در زمان بحران است. براي اينكه هدف اين مطلب مشخض شود و حرف و حديثي پيش نيايد بد نيست مثال زير هم ذكر شود.
 
چند سال پيش كه تازه اسكور بوردهاي ورزشگاه آزادي از حالت تزئيني خارج شده بود و تصاوير بازي‌ها را پخش مي‌كرد بحثي جدي درگرفت درباره پخش صحنه‌هاي مشكوك داوري در همان بازي و چند دقيقه بعد از وقوع. چندي نگذشته بود كه همه متفق القول بر اشتباه بودن اين اقدام توافق كردند و پخش اين تصاوير ممنوع شد. تهييج تماشاگران و بهم ريختن فضاي رواني ورزشگاه از جمله دلايل اتخاذ اين تصميم بود.
 
در حالي كه مديريت نادرست تصاوير پخش شده از يك نمايشگر مي‌تواند تبعات نامناسبي داشته باشد، چرا كسي به فكر تبعات فعاليت نامناسب اقدامات غلط و بعضا مجرمانه رسانه‌ها در شرايط بحراني نيست؟ آيا روند اطلاع رساني در مواقع حساس نبايد به گونه‌اي مديريت شود كه از سوي رسانه‌ها آسيب‌هايي متوجه فضاي رواني جامعه و حتي روند كمك رساني به مصدومان حوادث نشود؟ 
 
مديريت رسانه‌ها يكي از بخش‌هاي مديريت بحران است و اگر به اين مهم توجه نشود در مواقع حساس شاهد مشكلات و اتفاقات ناخوشايند خواهيم بود. مي‌توان با برداشت اشتباه از اين امر حرف از سانسور يا جلوگيري از نشر حقايق و سرپوش گذاشتن بر كوتاهي مسئولان زد، اما برداشت صحيح چيزي نيست جز لزوم وجود ساز و كار و مديريت رسانه‌اي واحد و عاقلانه در زمان وقوع بحران‌ها. چيزي كه اگر وجود نداشته باشد در بحران‌هاي بزرگ مي‌تواند حتي به امنيت ملي آسيب بزند.
 
در ادامه تصاويري را كه به نماد هر يك از اين چهار حادثه تبديل شده مشاهده مي‌كنيد تا به اين ترتيب تفاوت مديريت نادرست و بعضا مغرضانه رسانه ها در پوشش يك حادثه غير مترقبه با مديريت دلسوز نسبت به حفظ وجهه جهاني يك كشور مشخص شود.
 
 
نماد تصويري زلزله ورزقان در ايران
 
 
 
نماد تصويري توفان سندي در امريكا
 
 
نماد تصويري آتش سوزي در دبستاني در پيرانشهر در ايران
 
 
 نماد تصويري كشتار دانش آموزان در امريكا

کد خبر:145558 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال
نظرات کاربران
محمد

آفرین کار قشنگی بود


گمنام

البته این رو هم باید در نظر گرفت که مدیریت کوکل دست خودشان هست و میدانند چه چیزی را برجسته کنند و چه چیزی را نکنند. خوب بود ولی ازین موضوع حرفی زده نشد


من یک خبرنگار هستم. آفرین بر تهیه کننده این گزارش که انصافا بسیار حرفه ای تهیه و بر روی خروجی رفته است. امیدوارم این شکل از "گزارش های حرفه ای" بر روی خروجی تمامی سایت ها قرار گیرد.


از زلزله خراسان جنوبی چه خبر؟؟ روتون نشد چیزی بگین؟؟ راستی اردوی راهیان نور هم عکساشو نذاشتین؛ یعنی راضیم ازتون! خدا ازتون راضی باشه!

پاسخ
امین

به نام خدا واقعا که ! یا نفهمیدی و این جور پرت و پلا نوشتی یا ... انصافا که ...!

ايراني

به تو چه. متنفرم از آدمهايي كه همه چيز رو از لنز سياست ميبينن. فكر كنم شما ريزترين مسايل زندگي شخصيتون رو هم از لنز سياست نگاه كنيد.اللهم اشف كل مريض

چقدر پرتي بابا - اصلا نگرفتي موضوع رو - مطلب درست بخون عزيز برادر

رسول

برو بابا خدا پدرت را بیامرزه ..چی داری می گی ..اصلا موضوع چیز دیگه ای است هی بگو از خراسان جنوبی په خبر

تنهایی نخونید،از چند نفر از اطرافیان کمک بگیرید شاید متوجه بشید که این مقاله چی می گفت

مهرداد

درسته که رسوندن این خبرها لازم اما این هم مهم است که مدیریت خبر وجود داشته باشد. تا کی از تک بعدی بودن و غیرحرفه ای عمل کردن در فضای رسانه باید ضربه بخوریم.

از طوفان سندی چه خبر؟ روت میشه حرف بزنی یا باید پشت و رو بشی؟ راستی اردوهای آنتالیا و پاتایا رو عکساشو داری؟ راضیم ازت. راضی باش راضی باش. شاد باش

hamed

خیلی بدبختی.حوادث غیر طبیعی را با کشتار دانش اموزان با اسلح را یکی میکنی


علی زوارزاده

علم را بیاموز حتی اگر باید رفت به چین (پیامبر اکرم(ص)) .وقتی می گوییم خبرگزاری های ایرانی کاسه داغتر از آش هستند برای همین است . لااقل روش مخفی کاری اسرار و حرف نزدن را از انها یاد بگیرید .


مصطفی

خدا خیرت بده ایشالا


بابا

خیلی تحلیل جالبی بود....


مرگ بر این استکبار رسانه ای


Guardian

به اینکار باید گفت خودزنی رسانه ای! جای تاسف داره که به اندازه کافی اسلام و ایران رو عقب مانده و وحشی و بدبخت نشون میدن باز خودمون هم به این آتش بنزین میریزیم. پس از حادثه مدرسه گروهی قصد ترور شخصیتی بعضی از مسئولین رو دارن درحالیکه سیستم امنیتی آمریکا زیر سوال رفته ولی اگه قرار به عزل کسی هم باشه در در خفا و آرامش صورت میگیره و بعد نتیجش علنی میشه.

پاسخ
امــــــــــــین

احسنت


كامران

همين جوري پيش بريم نياز به دشمن هم نداريم


سجاد

خیلی هوشمندانه بود ... احسنت


انتظار انتشار از شما ندارم چون سیستم رجا نیوز استبدادیه. این مطلب شما بسیار جالب و عاقلانه بود. البته در تمام کشورهای مترقی دنیا که جان انسان اهمیت داره این عکس ها به هیچ وجه منتشر نمی شه تا ایجاد تشویش در اذهان عمومی نکنه. در ایران تفاوت اینجاست که انتشار عکس افراد کشته شده سالهاست در ایران به عنوان ابزار تبلیغات اسلامی استفاده شده به این دلیل بخشی از فرهنگ تبلیغاتی کشور شده. شما به آرشیو عکس های خودتون رجوع کنید بیشتر مطلب روشن می شه. به هر حال در یک کشور عقلانیت که باعث توسعه پایدار می شه. امیدوارم یه روزی شما و همفکرانتون هم یه اون سمت حرکت کنید.

پاسخ
جلال

این مطالب شما همش یک توجیه برای سانسور رسانه ای هست. میشه بگید دقیقا کجا ها در ایران از عکس اجساد برای تبلیغات رسانه ای استفاده شده؟ ولی لتفاقا تا دلتون بخواد استفاده ابزاری در رسانه ها آمریکایی مخصوصا fox وجود داره

مهدی

به بحث توجه نکردید. این مقاله راجع به اتفاقات و مسایل داخلیه که احیانا به دلیل سوء مدیریت یا بلایای طبیعی اتفاق می افته و باید مدیریت بحران بشه. ولی وظیفه هر انسان آزاده ای در مسائلی مثل کشتار مردم بی گناه فلسطین یا لشگر کشی امریکا از اون طرف دنیا و اشغال عراق وافغانستان و ... که به دروغ به اسم دموکراسی انجام میشه، افشا کردن ظالمه.

حسن

انتشار حقایق هلوکاست هم باعث تشویش اذهان عمومی میشه؟!!!


سکوت

عالی بود قابل توجه بعضیا که عاشق آزادی در غربن


با وجودی که می‌دانم منتشر نمیکنی‌ مینویسم.. حداقل یک نفر در سایت شما می‌خونه.. من آمریکا زندگی‌ می‌کنم.. شما با همون روحیه و تفکّر سرکوب و کنترل به همه چیز فکر می‌کنید.. اینجا هیچ سازمان دولتی وجود نداره که به مطبوعات حکم کنه کدوم عکس قابل انتشاره و کدوم نیست.. شاید ۴۰ ساله پیش عکسهای قربانیان منتشر میشد.. ولی‌ ملت آمریکا الأن انتشار آنها رو خوب برایه جامعه نمیدونه ...مطبوعات هم جز ملت امریکا هستن.. این عکسها رو منتشر نمیکنن.. باز هم دارید روحیه لزوم سرکوب صحبت میکنی‌ متأسفم برایت...

پاسخ
امــــــــــــین

سلام این عزیزمون در نهایت احترام باید بگم که گویا خیلی بی خبر تشریف دارند! کی می تونه باور کنه این ادعای مطبوعات آزاد و ... رو درحالیکه دولتمردان امریکایی ، الگوهای وحشی گری و سرکوب و جنگ و خونریزی و تجاوز به خاک ملت های مظلوم و ... هستند؟!!!! واقعا که !

abbas

چه بسا عمرها که سپری شد و از جهان اطرلف چیزی نداست . و لو با عمر چهل ساله

محمد

اولا شما که آمریکا تشریف دارین نه حق اظهار نظر و نه حتی صلاحیت اظهار نظر درباره روحیه و تفکر این کشور و مردمش ونظامش وحتی رسانه هاشو نداری دوما کجای این گزارش گفته شد که دولت باید دستور بده تا از انتشار این تصاویر ممانعت بشه ؟این یک تلنگری به اصحاب رسانه هست تا از این به بعد بیشتر به آبرو و منافع ملیشون توجه کنند

ايراني

هاتف جون بي زحمت يه اس ام اس ناقابل برا يكي از دوستات بفرست و توش از كلمه ايران يا الله استفاده كن ببين ملت امريكا تشريف ميارن خدمت شما يا ماموراي سيا. چرا هنوز هم از دادگاه هاي امكريكا فقط عكسهاي نقاشي شده منتشر ميشه ولي خصوصي ترين امور كشورهاي ديگه رسانه اي ميشه. آقا پسر خوب اين معنيش همون مديريت رسانه اي هستش

محمد

اولا اين كه گفتي آمريكا زندگي مي كني كه هيچ اهميتي نداره. چون دليل بر اين نيست كه حتما داري واقعيت رو ميگي و بدون غرض صحبت مي كني. ثانيا جناب مغز متفكر! اين روحيه ي سركوب و كنترل بر هم چيز در ايران وجود دارد يا در آمريكايي كه همه ي جهان رو رعيت و برده ي خود مي داند!؟ ثالثاً من دوستاني دارم كه در آمريكا تحصيل مي كنند و دقيقاً برعكس نظر شما رو دارند. خودم هم براي دكتري قصد سفر به آمريكا رو دارم ولي مثل شما خود فرخته و بي هويت نيستم. والسلام

بنظر من اتفاقا این یه چیز دیگه رو نشون میده. آمریکا بسیار از این صحنه های دلخراش داره ولی مسئله اینجاست که در کشور ایران آنقدر ثبات و امنیت روانی هست و مردم اونقدر فهیم هستند که به خاطر یک حادثه غی عمد یا ناشی از کوتاهی یک مسئول و یا حادثه طبیعی خودشون را نبازن و یا از روی هیجان کشور را بهم نریزن ولی در آمریکا بخشی از افکار عمومی در آستانه انفجار و اعتراضه و البته در کنارش بخشی از مردم را خواب کردند با عنوان اینکه ما ملتی پیشرفته و خوشبخت هستیم. در چنین شرایطی دولت آمریکا از انتشار هر آنچه که براش دردسر درست کنه اجتناب میکنه و از اینکه مردم در آمریکا احساس ناامنی را بدرستی و بر اساس واقعیت موجود در آمریکا ببینند وحشت داره. بنظرتون پخش عکسهای مدرسه های خونین آمریکا هیچ ربطی نداره به تاجران بین المللی سلاح که در آمریکا هستند و رسانه هم دارند؟؟!!

حسن

نمی دونم چرا یاد قضیه هلوکاست میفتم... حتما انتشار این نوع واقعیت ها هم به صلاح نیست؟!!!!! واقعیت هایی که با کتمان اونا و برعکس جلوه دادنش، یه کشور رو اشغال می کنن و مردمش رو به خاک سیاه می نشونن... واقعا واسه طرز تفکرت متاسفم امریکایی زده!

بهروز

هاتف جان این کلک ها خیلی قدیمیه (میدونم منتشر نمیشه و اینا.) اگه توهین نباشه افترا نباشه و مطلب قابل تاملی باشه منتشر میشه.درضمن اگه با خودت صداقت داری و میخوای بفهمی کجا فشار هست کجا نیست حالا دولتی وغیره مهم نیست ،یه همچین پیغامی مثلا راجع به کودک ربایی دولتی وسازمان یافته اسراییل وتخلیه اعضای بدن این طفلان معصوم تو سایت ساندی و نیویورک و واشنگتنو.....بفرست نه ،یه همچین پیغامی واسه دوستت توی یه کشور دیگه بفرست میفهمی فشار و استراق سمع و... از کجاست .یه خورده عمیق نگاه کن به قول بزرگی ؛بصیرت داشته باش.

هاتف

سلام دوست عزیز .بدون غرض مینویسم تا شما هم یک چیزهایی دستون بیاد هر چی باشه شما هم تحت حکومت و تبلیغات اون حکومت هستید و بدون اینکه متوجه بشید از راه دور کنترل میشید و چنین نظری از شما طبیعی به نظر میرسد اما بنده به عنوان یک روانشناس خدمتان عرض میکنم که نظر و ایده ای که شما فرمودید خودش یک استثمار فکری و رسانه ای است که به خورد شماها داده اندبدون اینکه خودتون متوجه شوید آیا به نظر شما نمیرسد چرا مردم امریکا میتونند تصاویر دلخراش تمام مردم جهان را ملاحظه بکنند اما حوادث مردم خودشان را نه ،واقعا این قدر گوته فکرید و .........

داود

میدونی چرا چون اونجا بخشنامه لازم نیست رسانه ها معلوم مال کیند پولشون از کجا تامین میشه!البته اگه یک درصد جامعه همون نماد ملتند شما راحت باش!

ف.م

آقای هاتف خان سرت و از زیر برف بیار بیرون بالای سرت و پشت سر شما خبرهایی هست اگر تو نمی خوای بفهمی دلیل بر نبودنش نیست عزیزم اگر دیدن جسد مرده ها خوب نیست و مردم آمریکا ناراحت میشوند پس چرا همهین شبکه های تلویزیونی و سایتهای غربی و آمریکایی تمتم گشته های ایرانی را در حوادث روی سایتهاشون می گذارند و اگر در ایران خبرگزاری ها پخش نکنند دادشون میره تو هوا که دولت ایران ضد آزادی بیان و مطبوعات است .راستی قاگر می خواهی آزادی بیان را ببینی بیا ایران چون 90 درصد از مطبوعات ایران بر علیه دولت مطلب می نویسند ولی آمریکا و غرب که مدعی آزادی بیان هستند و به این بهانه میلیونها نفر را در خاورمیانه و جهان قتل عام کردند چرا شبکه های ایرانی خارجی زبان مثل پرس تی وی و العالم را از روی ماهواره های خود قطع می کنند می دونی چرا بخاطر اینکه مردم خودشان را در حالت نفهمیدن واقعیات نگهدارند تا هر دروغی که خواستند با رسانه های دروغگوی خودشان به خورد آنها بدهند شما هم بر و حالت و بکن و با صفای غرب خوش باش

آرش

هاتف عزيز! تعداد رسانه هاي گروهي در آمريكا قابل مقايسه با ايران نبوده و بسيار بيشتر و ده ها برابر ايرانه. حالا اگر فكر كنيم در اين درياي رسانه هاي گروهي آمريكا، فقط خود مطبوعات تشخيص دادن كه عكس قرباني ها منتشر نشه خيلي ساده لوحيه... !

عباس

تو که راست میگی ... ما هم که از پشت کوه اومدیم اصلا نمیدونیم امریکا چه خبره

مقداد

این آمریکاییه hatef چه خوب فارسی صحبت می کنه! خیلی هم ملی گرا هست!


وحید

واقعا نقش یک رسانه رو به نحو احسن جهت برملا شدن این ترفند تبلیغاتی غرب، به خوبی ایفا کردید بینهایت تشکر میکنیم


خیلی جالب بود


اینکه می گویند استبداد بلای عظیمی بر سر ما آورده یعنی همین دیگه . اونجایی که باید پوشش منطقی اخبار ( نه هوچی گری ) مردم را آگاه کنیم ، نفهمانه سکوت می کنیم و یا بیخردانه گوش عالم و آدم را کر می کنیم . . . اونجایی که باید شرف ( نداشته ) غرب را ببریم و جنایات و رسوایی های مدعیان حقوق بشر را ببریم بعضی از آقایان می گویند خشونت و خون و ... پخش نکن! نخیر آقا ! هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد... Thank you


حسین

خیلی خوبه همین تحلیل باید به گوش همه برسه تا سرمشق همه بشه این حرفتون خیلی مهمه لطفا خودتون اهمیت بذارید راجع بهش بیشتر بنویسید و راهای تبلبغ و گسترشش رو تو جامعه پیدا کنید و به گوش همه برسونید خدا خیرتون بده خیلی کارتون با ارزشه


سلام خبر خیلی هوشمندانه و ابتکاری بود متشکرم


بنده عاصی خدا

برادر، عدم انتشار عکسها نه فقط به کنترل بگیر و ببند گونه ی دولت برمی گرده بلکه علاوه بر مدیریت ، فرهنگ مردم اونجا همینجوره


اين مطلب ازيك طرف لزوم نقش مديريت رسانه ها دربحران ها رو نشون ميده ازيك طرف ادعاي آزادي اونور يها رو هم نشون ميده - خوب بود - متشكرم


نادی

بنظر من اتفاقا این یه چیز دیگه رو نشون میده. آمریکا بسیار از این صحنه های دلخراش داره ولی مسئله اینجاست که در کشور ایران آنقدر ثبات و امنیت روانی هست و مردم اونقدر فهیم هستند که به خاطر یک حادثه غی عمد یا ناشی از کوتاهی یک مسئول و یا حادثه طبیعی خودشون را نبازن و یا از روی هیجان کشور را بهم نریزن ولی در آمریکا بخشی از افکار عمومی در آستانه انفجار و اعتراضه و البته در کنارش بخشی از مردم را خواب کردند با عنوان اینکه ما ملتی پیشرفته و خوشبخت هستیم. در چنین شرایطی دولت آمریکا از انتشار هر آنچه که براش دردسر درست کنه اجتناب میکنه و از اینکه مردم در آمریکا احساس ناامنی را بدرستی و بر اساس واقعیت موجود در آمریکا ببینند وحشت داره. بنظرتون پخش عکسهای مدرسه های خونین آمریکا هیچ ربطی نداره به تاجران بین المللی سلاح که در آمریکا هستند و رسانه هم دارند؟؟!!


ناشناس

چهره خبیث مدعیان حقوق بشر رو شد


محمد

این که انتشار این عکس ها در فضای مجازی نباید صورت بگیرد، درست ... اما همه چیز را نمیتوان با نظارت و ممنوعیت و ... راست و ریس کرد. این باید بین مردم فرهنگ بشه. البته مردم ما هم که کلا با فرهنگ مشکل دارند(فرهنگ رانندگی،حجاب ، قانون مندی، رعایت نویت و ...)


حسن

ای بابا... من از بيگانگان هرگز ننالم که با ما هرچه کرد آن آشنا کرد


حسن

مرحبا به گزارشگر این خبر-متاسفانه در سیاهنمایی علیه ایران کم نمی گذارند خبرنگاران ما باید دقت بیشتری کنند.


علی

تفاوت را احساس کنید... دینگ دینگ


پویا

آفای هاتف که گفتی تو آمریکا زندگی می کنی و اینجا خود رسانه ها نمی خوان عکس ها پخش بشه!! اما اینجا برخی همفکرانتون تو سایت هاشون تصاویر حوادث داخل کشور رو به بدترین نحو پخشمی کنن تا مورد تمجید اربابان غربی و آمریکایشو قرار بگیرن و بهشون مدال روشنفکری بدن!!


akbarsafa

سلام از آنجا که رسالت رسانه انتقال واقعیت است این رسانه باز هم از انجام وظیفش سر باز زد . انسانها ی فهیم و آزاده دنیا را به به بازی گرفته اند به خیال خام خودشان


رسول

آمریکا و رسانه های غربی هر مطلبی را بر اساس نفع شان تحریف می کنند و تاریخ را دست کاری می کنند. همانطور قضیه هولوکاست را تبدیل کردن به یک موضوع مقدس و واقعیت تاریخی شد در مقابل هم این وقایع که نشان از ضعف آنهاست را از تاریخ پاک می کنند


موج

بابا اینجاآزادی نیست/ اصلا اینجا هیچی نیست/ بابا فقط امریکا خوبه. ببینید اوباما چطوری های های گریه میکنه؟ اونجا اونقدر آزادی هست که هیچ کسی به اوباما نمیگه استعفا بده. جالبه مجلسین اونجا ونقدر قویه که حتی نمیتونن از رئیس جمهور سئوال کنند/ اما به هر حال خوش به حال امریکائی ها با این همه آزادی


امروزه رسانه های غربی با سیاه نمایی، اذهان مردم را به هر سمتی که بخواهند می میبرند. رسانه باید امین باشد ضمن اینکه نباید فضای روانی جامعه را آشفته کند.


کاوه

اینکه گوگل همیشه مواضعی خصمانه نسبت به ایران داره شکی نیست مترجم گوگل، نقشه گوگل و... همه موید این مطلب هستند بقیه رسانه های غربی هم که تکلیفشون معلومه متاسفانه همه رسانه های غربی از رسانه بودن فقط اسمشو دارن


غریبه

رسانه ها ی داخلی بیشترین تقصیرو دارن برای بازدید بیشتر و جلب مخاطب هر مطلبی را منتشر میکنند بدون فکر به عواقبش (چه سیاسی و چه تاثیرات روحی که روی جامعه و مردم میزاره ) و این به دلیل نداشتن خبرنگاران خوبه البته به استثنا شما ممنون (موفق باشین)


موج

صرفا جهت اطلاع غرب زده های عزیز وطنی


تازه اجساد را كه به طرز وحشتناكى از فاصله نزديك مورد اصابت چندين گلوله قرار گرفته بودند حتى به خانواده ها هم نشان ندادند وفقط از روى عكس اجساد خانواده ها انها را شناسايي كردند ! واقعا تحليل هوشمندانهاى كرديد .


احمد

ما هم باید یاد بگیریم مدیریت خبر رو.... به نحوی که هم به درستی اطلاع رسانی کرده باشیم و هم آبروی کشور رو در دنیا نبریم


شهاب

فکر کردی میزارن در باره آرمان شهرشون بد فکر کنی این یعنی سلطنت بر جهان ، کد خدایی کردن بر دهکده خودشون ، دیکتاتوری و مظلوم نمایی


سارا

آفرین بر تهیه کننده این گزارش حرفه ای که یک افسر جنگ نرم است با بصیرت عمار گونه اش هزاران آفرین


سعید حسینی غفاری

به این میگند کار تحلیلی رسانه ای خوب . ایشالا باز هم ار رجا نیوز از این کار های خوب ببینیم


گزارش بسیار خوبی بود. معلوم است که سلطه رسانه ای امریکا و کنترل افکارعمومی از بدیهیات حکومت امپریالیستی امریکاو دیگر حکومتهای اروپایی و کشورهای عربی وابسته به آنهاست .نظامهای سرمایه داری و دیکتاتوری اصولا در اینگونه مسائل بسیار ماهرانه عمل می کنند اما درایران خودی ها و دوستان نادان و همچنین رقبای کینه توزدر انتخابات نیز منافع و مصالح ملی و کشور را درنظر نگرفته و اقدام به اینگونه تبلیغات میکنند و افکار عمومی را با این نیت که دولت و نظام بی مبالات است تحریک می کنندو قطعا ساده لوحان نیز می پذیرند.


پرهام

متاسفانه در رسانه های ایرانی حتی رسانه هاس حکومتی هیچ استانداردی برای جلوگیری از پخش تصاویر دلخراش وجود ندارد


دمتون گرم با این ریز نگری و اطلاع رسانی دقیق و به جاتون


از کشته های سونامی سال گذشته ژاپن هم اگر تصویری پیدا کردید خبر بدید.


آفرین مطلب بجا وبسیار زیبا ودقیقی بود


فرمایشتون متینه و واقعا هم درست میفرمایید اما یه چیزی جالبه ،بازم اونجا یه مسئولی پیدا میشه که ابراز تاسف بکنه و یه اشکی بریزه ( ولو اشک تمساح! ) اما اینجا ...


تهرانی

رسانه های آمریکا تا 30 سال قبل هم توسط 50 کانون مستقل و نیمه مستقل ویا دولتی هدایت می شد اما همه رسانه ها قبلی به اضافه رسانه های بزرگ جدید توسط شش مرکز هدایت می شود که آنها هم وابسته به چند سرمایه دار صهیونیست هستند


هموطن

وقتی قانون حاکم باشه وضعیت همین میشه. قانون در آمریکا حتی درمورد انتشار عکس افراد که حریم خصوصی آنها حساب میشه سختگیر هست. از CNN بگیر تا یه مدرسه عادی جرات نداره عکس شهروند خودشون رو بدون اجازه منتشر کنه. در کدوم کارمون مدیریت درست داریم که در اینم باشه؟ مدیریت داشتیم که الان رسانه های عمده دست امثال شما نبود. دوستان شما مدیریت نمیدونن و متاسفانه مملکت افتاده دستتون. خوشبختانه از بس کارتون ضعیفه که خودتونم متوجه موضوع شدید. اینا نشانه های خوبیه که نشان از پایان عمر شما داره. بعیده منتشر کنید. ولی لااقل بدید سردبیرتون بخونه.


سلام. کاملا درسته. البته عوامل اصلی اینگونه جنجال های رسانه ای بر ضد ایران، رسانه ها و افراد دارای نفاق هستند. همان کسانی که آمریکا قبله آمال آنهاست.


پیرو رهبر

خیلی خوب کنار هم گذاشته بودید. ممنون باشد بخواهند بیدارشوند آنها که خویش را بخواب زده اند


حسن م

محشرید بابا.


این دوتا موضوع کاملا با هم فرق می کنه جناب نویسنده اینو بفهم لطفا فهمش اصلا کار سختی نیست


کار خوبی بوده ولی آنها که به شعف اومدن خیلی عقبند سونامی در ژاپن و .... را به این لیست اضافه کنید بعد نگاهی به بخش عکس برخی خبرگزاری های مدعی داخلی و بعضا پرمدعا بزنید، حتی برای عزاداری ها هم حرمت نگه نمی دارند و سعی دارند با عکس به نوعی تخریب کنند. به عکس های منتشره از جشنواره های سینمایی یا هنری شان ! نگاه کنید . به اشاعه منکرات خبرگزاری ها ! توجه کنید. فقط و فقط یک نمونه را پی بگیرید : عکس های روزهای بارانی و برفی منتشره را نگاه کنید بین این عکس ها چه موضوعاتی هست!!!!


تا حالا یک تیتر خبر رجا نیوز رو تو گوگل سرچ کردین؟ اگر سرچ کنین می بینین که خبری که منبعش رجا نیوز هستش تو صفحه اول گوگل اصلا نیست. حتی وبلاگهایی که این خبر رو کار کردند رنک بالاتری از گوگل تو سرچ اون خبر دارند و در صورتی که سایت ها و وبلاگ های خیلی کمی اون خبر رو کار کرده باشند، رجا هم تو صفحه اول میاد. امتحان کنید


سعید

رسانه های آمریکایی همه جهان رو فریب میدن و چهره ی مثبتی از خودشون به جهانیان مخابره می کنند. این در حالی هست که وحشیانه ترین قتل و جنایت ها در آمریکا اتفاق می افته و اب از آب تکون نمیخوره ! حقوق بشر در آمریکا به شدت نقض می شود و بنیان خانواده ها در حال فروپاشی است... ولی غول های رسانه ای آمریکا همه اخبار منفی را یا سانسور می کنند و یا مدیریت می کنند... شمارش معکوس برای فروپاشی آمریکا شروع شده است...


عالی بود


حسینی

مقایسه خوبی بود


متشکر

ممنون از این گزارش ، کاملا بجا و درست اشاره فرمودین . ولی ایکاش می شد موارد دیگری از این دست که با بی برنامه گی ، امنیت ملی خودمان را بدست هر کانال بی بوته خارجی می دهیم رو هم گفت ، مثل حرفهای غیر کارشناسی بعضی مسولین ،

يکشنبه، 26 آذر 1391

5:18:27 PM

ما اگر حالا عكس‌هاي مربوط به اين طوفان را در موتور گوگل جستجو كنيد بيش از آنكه با تصاوير مربوط به يكي از اين 1836 نفر روبرو شويد، عكس‌هايي ماهواره‌اي از وضعيت هواشناسي طوفان و منظره‌هايي از دوردست درباره خرابي‌هاي طوفان را مي‌بينيد!