ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
پنجشنبه، 27 آذر 1393 14:02
تبلیغات

سخنان صریح و مقتدرانه رهبر انقلاب خطاب به دبیرکل سازمان ملل
زورگوترین دولتهای دنیا بر شورای امنیت مسلط شده اند/ جلوگیری از ارسال سلاح به گروه های بی مسئولیت شرط حل مسئله سوریه/ در خلع سلاح اتمی ملاحظه هیچ دولتی را نکنید

 حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي عصر امروز (چهارشنبه) در ديدار آقاي بان كي مون دبيركل سازمان ملل و هيأت همراه، با اشاره به سابقه تمدن و فرهنگ ايراني خاطرنشان كردند: با توجه به جايگاه مهم و برتر ملت ايران در مسائل فرهنگي و تمدني، جمهوري اسلامي ايران زمينه بسيار خوبي براي گسترش فرهنگ و تمدن انساني برخاسته از اسلام دارد. ايشان در ادامه با اشاره به نگراني هاي مشترك بشريت از جمله موضوع خلع سلاح اتمي، تأكيد كردند: جمهوري اسلامي ايران بر موضع «خاورميانه عاري از سلاح اتمي» اصرار دارد و سازمان ملل متحد بايد درخصوص رفع نگراني هاي موجود در زمينه سلاح اتمي، تلاش جدي انجام دهد .

 
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به تجهيز رژيم صهيونيستي به سلاح اتمي از جانب امريكا و برخي قدرتهاي ديگر، خاطرنشان كردند: اين موضوع، خطر بزرگي براي منطقه است و از سازمان ملل متحد انتظار است كه در اين خصوص اقدامي انجام دهد.
ايشان افزودند: متأسفانه تركيب سازمان ملل متحد معيوب است و زورگوترين قدرتهاي دنيا، كه داراي سلاح اتمي و سابقه استفاده از آن نيز هستند بر شوراي امنيت مسلط شده اند.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به سخنان دبيركل سازمان ملل درباره سوريه و درخواست از جمهوري اسلامي ايران براي كمك به حل اين بحران، افزودند: مسئله سوريه، مسئله بسيار تلخي است كه نتيجه آن، قرباني شدن مردم بي گناه اين كشور است.
رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند: جمهوري اسلامي ايران براساس اعتقادات و آموزه هاي ديني خود، آماده هرگونه تلاش براي حل بحران سوريه است.
 
حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: اما حل بحران سوريه يك شرط طبيعي دارد كه عبارت است از جلوگيري از ارسال سلاح به گروههاي بي مسئوليت داخل سوريه.
ايشان وضعيت كنوني سوريه را نتيجه ارسال سيل گونه سلاح از بيشتر مرزهاي سوريه به داخل اين كشور و براي گروههاي مخالف ،دانستند و  افزودند: وجود سلاح در دست دولت سوريه طبيعي است زيرا دولت سوريه مانند هر دولتي، ارتش دارد.
رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند: حقيقت تلخ در مورد سوريه اين است كه مجموعه اي از دولتها، گروههاي مخالف دولت سوريه را به جنگي نيابتي از طرف خودشان با دولت سوريه وادار كرده اند و اين جنگ نيابتي، واقعيت امروز بحران سوريه است.
حضرت آيت الله خامنه اي خاطرنشان كردند: همين دولتهايي كه جنگ نيابتي را در سوريه به راه انداخته اند، مانع از اجراي طرح آقاي كوفي عنان نيز شدند و نگذاشتند اين طرح به نتيجه برسد.
ايشان افزودند: تا زمانيكه اين نقشه بسيار خطرناك از طرف برخي دولتها، ‌در سوريه ادامه داشته باشد، وضعيت سوريه تغييري نخواهد كرد.
رهبر انقلاب اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود به صحبتهاي دبيركل سازمان ملل متحد در مورد موضوع هسته اي ايران اشاره كردند و افزودند: امريكاييها اطلاع كامل دارند كه ايران به دنبال سلاح هسته اي نيست و فقط به دنبال بهانه جويي هستند.
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به همكاريهاي وسيع ايران با آژانس بين المللي انرژي اتمي خاطرنشان كردند: آژانس براساس مقررات خود، موظف است از لحاظ علمي و فني به جمهوري اسلامي ايران كمك كند، اما آژانس بين المللي انرژي اتمي، نه تنها اين كار را نكرده بلكه دائماً كارشكني مي كند.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به اعتراف غربيها مبني بر تلاش براي ايجاد خرابكاري اينترنتي و فني از طريق برخي بدافزارها از جمله استاكس نت،‌افزودند: چرا آژانس بين المللي انرژي اتمي در اين خصوص موضع گيري نكرد؟
حضرت آيت الله خامنه اي همچنين با اشاره به تهديد هسته اي ايران از جانب مقام درجه اول دولت امريكا، ‌به آقاي بان كي مون گفتند: توقع اين بود كه سازمان ملل سريعاً با اين تهديد مقابله كند .
 
ايشان با تأكيد مجدد درخصوص موضع جمهوري اسلامي ايران مبني بر «ممنوعيت ساخت و بكارگيري سلاح اتمي» افزودند: اين موضع براساس اعتقادات ديني و نه براي خوش آمد امريكا و كشورهاي غربي است.
رهبر انقلاب اسلامي سخنان خود را با يك اندرز خيرخواهانه به دبيركل سازمان ملل پايان دادند و گفتند: در مورد موضوع «خلع سلاح اتمي» ملاحظه هيچ قدرتي را نكنيد و از فرصتي كه اكنون براي شما فراهم شده است، به درستي استفاده كنيد.
در اين ديدار آقاي بان كي مون دبيركل سازمان ملل متحد ضمن تبريك رياست ايران بر جنبش عدم تعهد، به نقش و جايگاه بسيار مهم و تأثيرگذار ايران در منطقه اشاره كرد و گفت: درخصوص سوريه من به عنوان دبيركل سازمان ملل از جمهوري اسلامي ايران درخواست مي كنم كه با استفاده از نفوذ و قدرت خود،‌زمينه حل بحران سوريه را فراهم كند.
آقاي بان كي مون افزود: ما معتقديم كه بايد ارسال سلاح به دولت سوريه و گروههاي مخالف آن متوقف شود.
دبيركل سازمان ملل متحد همچنين با اظهار نگراني از موضوع هسته اي ايران،‌خواستار همكاري بيشتر ايران با آژانس بين المللي انرژي اتمي و گروه 1 + 5 شد.

کد خبر:136223 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال
نظرات کاربران

الله اکبر الله اکبر ...


آرش جهانشاهی

این به اصطلاح دبیر کل سازمان برخی از دول متحد جرا نسبت به زرادهانه های اتمی اسراییل و آمریکا و انگلیس نگران نیست و با کمال وقاحت اونوقت نگران انرژی صلح آمیز هسته ای ایرانه ؟


امیر

بسمه تعالی با سلام لطفا اشاره شود که صحبتای بان قبل از بیانات آقا بوده این اشاره مورد اغفال واقع شده در رسانه های ایرانی بر وزن اقتدار موضع ایرانی می افزاید


الف

احساس غرور میکنم و به ایرانی بودنم افتخار می کنم وقتی می بینم رهبر کشورم با این اقتدار و از موضع بالا با دبیرکل سازمان ملل صحبت می کنه و بهش توصیه می کنه که چه کارهایی رو انجام بده.


لبیک یاامام


در واقع خطاب آقا نه به عمو تام چشم بادامی بلکه به رییس او که کنار دستش نشسته بوده و توی دهن او و هم پالکی های او زدند


جواد

درود بر امام خامنه ای حفظه الله جانشین بر حق امام زمان ارواحنا فدا چقدر زیبا و صاف و پوست کنده آقا راه ها را در مقابل بان کی مون گذاشت حالا می خواد بپذیره می خواد حلقه به گوش قدرت های پوشالی ای باشه که به هیچ کی جز خودشون فکر نمی کنند و سر بزنگاه تمام رفقای خودشون رو کنار میذارن


Macrony

خداییش نگاه کنید به اونی که کنار دبیر کل نشسته. از نظر امریکایی و صهیونیست اون کارکشته ترین سیاست مدارشونه که فرستادن پیش آقا ولی درعکس کاملا مشخصه که گیج و تهی و بیخاصیت است. البته شیاطین همیشه در مقابل نور اسلام هیچ حرفی ندارند. حالا واقعا کی به ابرقدرتی اینها تاکید میکنه. این بابا رو وقتی باید ببینی که میره با کشورهای دیگر به غیر از ایران مذاکره میکنه. خداییش عکسای این بابا رو با دیگر مقامات خارجی مقایسه کنید تا بفهمید ....


رهبرم خیلی مرده


عظمت شاید از چند طریق به دست بیآید. از همه مهمتر و زیباتر همان عظمت خدا دادیست که از طریق خدا جویی و خدا محوری به دست میاید. به هر حال، این آقأی ما را خدا عظمت و وقار و زیبایی داده است.


امين

اللهم الحفظ سيدالقائد الامام الخامنه اي

چهارشنبه، 8 شهريور 1391

9:33:53 PM

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به اعتراف غربيها مبني بر تلاش براي ايجاد خرابكاري اينترنتي و فني از طريق برخي بدافزارها از جمله استاكس نت،‌افزودند: چرا آژانس بين المللي انرژي اتمي در اين خصوص موضع گيري نكرد؟ حضرت آيت الله خامنه اي همچنين با اشاره به تهديد هسته اي ايران از جانب مقام درجه اول دولت امريكا، ‌به آقاي بان كي مون گفتند: توقع اين بود كه سازمان ملل سريعاً با اين تهديد مقابله كند .