ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
دوشنبه، 13 بهمن 1393 03:41
تبلیغات

جدیدترین اطلاعات وزارت اطلاعات، درباره شبکه بزرگ جاسوسی موساد
نقش بارز اقلیم کردستان عراق در همراهی با گروه‌های تروریست/ اماکن عمومی، هدف بعدی شبکه ترور دانشمندان هسته‌ای بود

پس از اعلام خبر دستگیری چند تروریستی وابسته به سرویس موساد با ماموریت ترور دانشمندان هسته‌ای، وزارت اطلاعات امروز در اطلاعیه‌ای ابعاد جدیدی از ماموریت این تیم های تروریستی را افشاء کرد.

به گزارش رجانیوز دومین اطلاعیه وزارت اطلاعات در حالی به ویژگی‎های تیم‎های تروریستی دستگیر شده پرداخته است که به نظر می رسد این عملیات یکی از بزرگترین عملیات‌های این نهاد امنیتی در کشف و خنثی سازی شبکه های ترور بوده باشد.

از مهمترین نکات حائز اهمیت در این اطلاعیه، اعلام دسترسی به همه اعضای شبکه های ترور، با وجود ارتباط سلولی و غیر خطی این شبکه ها بوده است. چنانکه به غیر از جمالی فشی به عنوان عامل اصلی ترور شهید علیمحمدی، اکنون وزارت اطلاعات اعلام کرده است همه اعضای تیم شریک در این ترور و حتی عامل فعالسازی بمب در اختیاز این نهاد اطلاعاتی است.

این در حالی است که تیم‎های ترور دکتر عباسی، شهید شهریاری و شهید احمدی روزشن نیز اکنون در اختیار وزارت اطلاعات هستند. تیم‌هایی که بنا بر اطلاع این وزارتخانه، در ماموریت جدید خود به دنبال خرابکاری و بمب گذاری در اماکن متبرکه و مکان های عمومی بودند که در دام تور اطلاعاتی وزارت گرفتار شده اند.

اما شاید نکته مهم بیانیه وزارت اطلاعات اشاره به نقش اقلیم کردستان عراق در ایجاد زمینه برای فعالیت و آموزش تروریست‌های موساد علیه مردم ایران بوده است. امری که به نظر می رسد لازم است به صورت جدی با آن برخورد شود.

در ادامه متن کامل بیانیه دوم وزارت اطلاعات پیرامون دستگیری شبکه بزرگ جاسوسی و ترور موساد در ایران را می‌خوانید:

بسم الله الرحمن الرحيم
 
بدنبال اطلاعيه‌ي مورخ بيست و پنجم و مصاحبه‌ي وزير محترم اطلاعات در بيست و هشتم خرداد ماه گذشته، به استحضار ملت شريف ايران مي رساند:
 
1- كليات اقدامات اين وزارتخانه از زمان صدور اطلاعيه‌ي ياد شده تا كنون بشرح ذيل بوده است:
 
الف) روند فشرده‌ي جمع آوري‌هاي اطلاعاتي در داخل و خارج از كشور با شدت هرچه بيشتر استمرار يافته است.
 
ب) تخليه‌ي اطلاعاتي متهمين بازداشت شده و نيز انجام انواع تحقيقات پيرامون اعترافات متهمين و يافته‌هاي جديد اطلاعاتي در داخل و خارج از كشور با جديت ادامه داشته است.
 
ج) مبتني بر آخرين يافته‌هاي اطلاعاتي، تعدادي ديگر از عناصر هسته‌هاي تروريستي مورد بحث، اعم از عوامل عملياتي و پشتيباني، شناسايي و بازداشت شده‌اند.
 
د) برخي از كشورهايي كه خاك، تسهيلات يا اسناد هويت اتباع آنها مورد سوء استفاده‌ي تيم‌هاي تروريستي وابسته به موساد قرار گرفته بود، اطلاعاتي در اختيار رابطين رسمي اين وزارتخانه قرار داده‌اند.
 
2- خلاصه‌يي از اطلاعات حاصله‌ي قابل انتشار به شرح ذيل مي باشد:
 
الف) سازماندهي عمليات ترور شهداي هسته‌يي كشور در قالب سلول‌هاي سازمان يافته در چندين لايه‌ي حفاظتي متشكل از عناصر « شناسايي، لجستيك، عمليات» بوده است كه با عنايات الهي، كليه‌ي عوامل دخيل در ترور شهيدان شهرياري، احمدي روشن و قشقايي، مورد شناسايي قرار گرفته و بازداشت شدند.
 
ب) از عوامل ترور شهيد دكتر علي محمدي، قبلا تنها عامل بمب گذاري (معدوم مجيد جمالي فشي) بازداشت شده بود. در سلسله عمليات اخير سربازان گمنام امام زمان(عج)، كليه‌ي مزدوران و جنايتكاران دخيل در آن واقعه، اعم از عناصر شناسايي شهيد، عوامل تداركات، نيروهاي تأمين پوشش‌هاي عمليات، عوامل مراقبت مستقر در صحنه‌ي عمليات و عامل اصلي فعال سازي بمب، شناسايي شده و جملگي آنها بازداشت شدند.
 
ج) تعدادي از عوامل ترور آقاي دكتر فريدون عباسي رئيس محترم سازمان انرژي اتمي كشور، از جمله بازداشت شدگان مي باشند.
 
د) اماكن استقرار عناصر سازمان تروريستي موساد در يك اقليم هم مرز كشور و پادگان‌هاي آموزشي دشمن صهيونيستي در آن اقليم شناسايي گرديد. همچنين تعدادي از فرماندهان ستادي ترورها اعم از طراحان عمليات، متوليان آموزش تروريست‌هاي بازداشت شده و مأموران ارتباطات فني و عناصر نقل و انتقال نفر و تجهيزات متردد در منطقه‌ي غرب كشور( اعم از نيروهاي سازمان جاسوسي_ تروريستي موساد، عناصر اطلاعاتي اقليم مورد بحث و قاچاقچيان منطقه) شناسايي گشته، بعضا تصاويري از آنها در گريم‌هاي مختلف تهيه شده و براي تعدادي ديگر، چهره نگاري به عمل‌ آمد كه فعلا براي آنها تشكيل سابقه شد.
 
ه) مشخص گرديد كه متهمين بازداشت شده علاوه بر ترورهاي مورد بحث، اقدامات و جنايت‌هاي ضد مردمي ديگري نيز انجام داده بودند كه در زمان مقتضي اعلام خواهد شد.
 
و) متهمين مورد نظر اعتراف نموده‌اند كه پس از ترور شهيد مصطفي احمدي روشن، سازمان تروريستي موساد طي دستورالعملي، انجام چند عمليات خرابكاري و انفجار در اماكن زيارتي و محل‌هاي عمومي پرازدحام را به آنها ابلاغ و در حال فراهم آوردن مقدمات آن مأموريت‌هاي شيطاني بودند كه با عنايات الهي، پيشگيري بعمل آمد.
 
ز) تعدادي از تروريست‌هاي بازداشت شده، محصول قريب به يك دهه تلاش و سرمايه گذاري و آموزش توسط سازمان‌هاي جاسوسي و تروريستي وابسته به استكبار بوده و پيش از عمليات تروريستي پيشگفته، مشغول به جاسوسي به نفع آن سازمان‌ها بوده‌اند.
 
ح) برخلاف تلاش فراوان رژيم اشغالگر قدس و حاميان غربي آن براي ارائه‌ي تصوير سرويسي مقتدر از سازمان تروريستي موساد، واقعيت‌هاي صحنه، اعترافات متهمين و ساير يافته‌هاي دقيق اطلاعاتي گوياي جبن و زبوني مفرط آن سازمان مي باشد. اطلاعات و مستندات موجود گوياي اتكاي تمام عيار آن ساختار تروريستي به اطلاعات، ارتباطات، پايگاه‌ها و ساير امكانات حمايتي چند سرويس پر ادعاي غربي و در رأس آنها CIA و MI6 و تعدادي از مزدوران منطقه‌اي آنها مي باشد. قطعا همكاران رژيم صهيونيستي در هرگونه عمليات تروريستي عليه اتباع و منافع كشورمان به منزله‌ي شريك جرم تلقي شده و اين موضوع فراموش نخواهد شد.
 
3- وزارت اطلاعات خود را موظف به اطلاع رساني مقتضي در مورد اين پرونده به ملت شريف ايران مي داند و در هر مرحله از پيگيري‌ها، به محض رفع ملاحظات امنيتي، بلافاصله اقدام به ارائه‌ي يافته‌هاي جديد خواهد شد. در همين راستا انشاء الله ظرف روزهاي آينده، تعدادي از بازداشت شدگاني كه تخليه‌ي اطلاعاتي شده‌اند را معرفي خواهد نمود.
 
4- سربازان گمنام امام زمان (عج)، مصداق آيه‌ي شريفه‌ي « ما رميتَ اذ رميت و لكنّ اللهَ رمي» و جاري بودن الطاف و عنايات حضرت باريتعالي (جلّ و علا) را با همه وجود خويش و در جاي جاي اين مأموريت خطير و در كليه‌ي موفقيت‌هاي حاصله، مشاهده كرده اند و ادامه‌ي اين راه و به سرانجام رسيدنش را جز با دعاي مؤمنين، امكان پذير نمي دانند.
 
ماه مبارك شعبان المعظم و طنين سحرگاهي مناجات شعبانيه، مغتنم‌ترين فرصت‌هاست تا ملت شريف ايران، موفقيت سربازان خاموش و فرزندان مجاهد خود را در رويارويي سترگشان با شياطين وابسته به جبهه كفر و ظلم و نفاق و استكبار از درگاه احديت، مسئلت نمايند.
 
                                                                                  روابط عمومي وزارت اطلاعات

کد خبر:130359 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال
نظرات کاربران
کورش رشیدی پور

افرین بر شما .....سربازان امام زمان


sharmandeh

احسنت خدا در دوعالم خیرتون بده بنده به سهم خودم حتما دعا میکنم


سربازان گمنام امام زمان (عج)، مصداق آيه‌ي شريفه‌ي « ما رميتَ اذ رميت و لكنّ اللهَ رمي» و جاري بودن الطاف و عنايات حضرت باريتعالي (جلّ و علا) را با همه وجود خويش و در جاي جاي اين مأموريت خطير و در كليه‌ي موفقيت‌هاي حاصله، مشاهده كرده اند و ادامه‌ي اين راه و به سرانجام رسيدنش را جز با دعاي مؤمنين، امكان پذير نمي دانند.


علیرضا

با عرض سلام و خسته نباشید به شما سربازان پرتوان و مومن و متدین آقا صاحب زمان (عج) و مقام معظم رهبری آیت الله العظمی خامنه ای ، از خداوند سلامتی و طول عمر را همراه با تلاش در این راه خواستارم . نصر من الله و فتح القریب


مصطفی

چرا ایران با مستندات خود علیه آمریکا واسراییل شکایت نمی کند


حميدي

با سلام از داشتن چنين نيروي توانمند و مقتدر اطلاعاتي به خود مي باليم . خدا اجرتان بدهد چه بسا شهدايي كه در اين راه تقديم مي كنيد و مظلومانه مخفي نگاه ميداريد .به خدا هميشه دعاگوي شما عزيزان هستيم . موفق و پيروز باشيد


خداقوت/ انشاا... پیروزی های بعدی.


جواد

انشاا... که همیشه موفق و پیروز باشید تا دشمنان انقلاب مثل همیشه نتونند هیچ غلطی بکنند.


سعید

انشاءالله خداوند متعال به تمام سربازان گمنام امام زمان (عج) و خانواده های محترم و شریفشان سلامتی و عزت مدام بدهد. حقیقتا سربازان گمنام امام زمان (عج)، مصداق آيۀ شريفۀ «ما رميتَ اذ رميت و لكنّ اللهَ رمي» و جاري بودن الطاف و عنايات حضرت باريتعالی هستند. ملت ایران نیز با همه وجود خويش و در تمام اين مأموريت خطير و در كليۀ موفقيت‌هاي حاصله توسط فرزندان برومندش، لطف بیکران خداوند قادر متعال را مشاهده كرده است. دعای خالصانه و عاجزانۀ همۀ ما توشۀ سربازان گمنام و دلاور و هوشمند امام زمان (عج) برای ادامۀ اين راه و به سرانجام رسيدنش است...


احمدرضا

سلام و خسته نباشيد من الان مكه هستم به نيّت سربازان گمنام امام زمان( عج) طواف ميكنم خدا روز به روز بر توفيقتان بيافزايد


لطفا یه حالی از عربستان و قطر و ترکیه هم بگیرید


خدا را شکر که رابطه ایران با این آفت (انگلیس) قطع شد تا ملت ما از بلایای آن در امان باشد. به امید روزی که انگلیس به دست تروریستهای صهیونیستی که خود پرورانده به درک واصل شود. گاندی گفته بود که اگر این جزیره (انگلیس) به زیر آب بره تمام مشکلات دنیا حل خواهد شد.


منصور

آفرین بر همت والایتان ،دلاورمردان وسربازان امام زمان وامام خامنه ای عزیز - به کوری چشم دشمنان وتارسیدن به قله های بلند افتخار دعاگوی شما هستیم در پناه خداوند منان موفق وسربلند باشید .


آیا زمان آن فرا نرسیده که دشمنان ما و کسانی که این اعمال جنایت کاران را انجام می دهند امنیت شان زیر سوال برود؟ آیا زمان آن فرا نرسیده است که این دنیای این جانیان به جهنم تبدیل شود. چشم در مقابل چشم و دست در برابر دست. ما آدمکش نیستم ولی قصاص را در دین مان داریم و اشدوا علی کفار نیز در دین ما وجود دارد. باید کاری کنیم که هر عملیات خرابکارانی که می خواهند بر علیه ما انجام دهند به پیامدهای آن خوب بیاندیشند. همان طور که کاری کردیم که گزینه حمله نظامی علیه ما تبدیل به آرزوی دور و دراز برای مستاکبران گردد.


آقای بارزانی به جای این که علیه دولت مرکزی عراق و نوری مالکی موضع گیری کند و او را به دیکتاتوری متهم کند و هی به مملکت سعودی ها برود و بیاید فکری برای اوضاع داخلی ناآرام و پر از درز و سوراخ اقلیم خودش کند


نظام حاجتی

درپناه خداوندمحفوظ ومویدباشید


محمد حسن

وَلَقَدْ سَبَقَتْ كَلِمَتُنَا لِعِبَادِنَا الْمُرْسَلِينَ ﴿۱۷۱﴾ إِنَّهُمْ لَهُمُ الْمَنصُورُونَ ﴿۱۷۲﴾ وَإِنَّ جُندَنَا لَهُمُ الْغَالِبُونَ ﴿۱۷۳﴾


عبدالله

خدا یارتان باد


محمدرضا فایضی

"بسمه تعالی" خدایا تعالی را شاکریم که عنایاتش را از ملت ایرن دریغ نمیکند. نکته ای که در این گزارش روابط عمومی وزارت اطلاعات, نهفته است, ایمان و خداشناسی نویسنده ی این متن است. چرا که همه ی پیروزی های به دست آمده را به ذات اقدس الهی منتهی میکند و در به کار بردن نام پروردگار خود ,نهایت ادب و احترام را دارد(آيه‌ي شريفه‌ي « ما رميتَ اذ رميت و لكنّ اللهَ رمي» و جاري بودن الطاف و عنايات حضرت باريتعالي (جلّ و علا)),که این نشان دهنده ی ایمان کامل ایشان است. خوشا به سعادتان.همیشه در حسرت چون شما بودن خواهیم ماند. من الله التوفیق


الیاس

احسنت سربلندمان کردید خدا سربلندتان کند خون هر شهیدی که بر زمین ریخته شده سربلندی را به دنبال دارد که عنایت خدا و تلاش شما این بار هم نتیجه داد مرحبا بکم


خسته نباشید .خدا قوت با وجودشماها ما باآرامش زندگی میکنیم


هموطن

تبارک الله -دست خدا و عنایت حضرت ولی عصرعج همیشه همراه شما باشد-انشاالله


سلام خدا بر مجاهدان راه حق سلام خدا بر شهيدان و سلام خدا بر سربازان بي نام و نشان وطن


پيروز

خداوند اجر مجاهدتهايخاموش شما سربازان گمنام را خواهد داد انشاءا... فقط يك گروه تروريستي ديگه مونده كه هنوز دستگير نشدند كه همونها هم دستگير ميشند و دل دختر شهيد رو شاد ميكنندانشاءا...


بسیجی

اجرکم عندا...


علي

خداوند شما سربازان كمنام امام زمان را حفظ كند


مجتبي

يا صاحب الزمان.دست عنايتت بر سر سربازانت


حسن

هنر سازمانهای جاسوسی خارجی این است که در ترور از خود مردم ایران استفاده میکندوردپایی از خودش نیست. بنابر این باید بگویند یک ایرانی، ایرانی کشت. خارجیها هم می خندند


ما منتظر جواب قاطع و پشیمان کننده به اقلیم کردستان و بعضی از سران نمک نشناسش هستیم


سربازان آقا شما مصداق آيه شريفه اشدا‍ء علي الكفار ورحما بينهم هستيد خدا حفظ تون كنه


علي محمدي

سلام بر سربازان گمنام امام عصر انشاالله خداوند متعال و خود آقايمان به حرمت نفس هاي واقعا پاك اين سرداران گمنام به انها مدد خواهند رساند ما امنيتمان را مديون شماها هستيم تبارک الله -دست خدا و عنایت حضرت ولی عصرعج همیشه همراه شما باشد 00يا صاحب الزمان


علي

سلام و درود خدا بر چشمان هميشه بيدار و مجاهدان خاموش


یا زهرا

در پناه حضرت زهرا سلام الله علیها


حامد

خداپشت وپناهتان برادرانم


ایمان

دمتون گرم...


محمدامین

همان طورکه در8سال جنگ تحمیلی که یک طرف آن حق و طرف دیگرآن دشمنان قسم خورده وشیاطین دنیا بودند؛خداوندبه یاری دهندگان حق یاری میرساند.ما انتظار اینگونه موفقییت های سربازان گمنام امام زمان(عج)راداریم. ومن الله توفیق.

پنجشنبه، 8 تير 1391

1:02:13 PM

مشخص گرديد كه متهمين بازداشت شده علاوه بر ترورهاي مورد بحث، اقدامات و جنايت‌هاي ضد مردمي ديگري نيز انجام داده بودند كه در زمان مقتضي اعلام خواهد شد. متهمين مورد نظر اعتراف نموده‌اند كه پس از ترور شهيد مصطفي احمدي روشن، سازمان تروريستي موساد طي دستورالعملي، انجام چند عمليات خرابكاري و انفجار در اماكن زيارتي و محل‌هاي عمومي پرازدحام را به آنها ابلاغ و در حال فراهم آوردن مقدمات آن مأموريت‌هاي شيطاني بودند كه با عنايات الهي، پيشگيري بعمل آمد.