ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
پنجشنبه، 9 بهمن 1393 03:42
تبلیغات

جزئیات محاکمه ضارب روحانی ناهی از منکر

جلسه محاکمه ضارب روحانی ناهی از منکر صبح امروز در دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد.

به گزارش فارس، جلسه محاکمه ضارب فرزاد فروزش روحانی ناهی از منکر، امروز در شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی محمدرضا محمدی‌کشکولی برگزار شد.
 
در این جلسه که با حضور حجت‌الاسلام فرزاد فروش برگزار شده است، 2 متهم پرونده از جمله متهم اصلی ضارب فروزش نیز حضور داشتند.
 
اواخر سال گذشته پزشکی قانونی پاسخ استعلام دادگاه کیفری استان تهران را درباره قصاص چشم ضارب فرزاد فروزش اعلام کرد.
 
براساس نظریه پزشکی قانونی، چشمان ضارب فروزش کاملاً سالم بوده و قابلیت اجرای حکم قصاص چشم را دارد؛ اما در این نظریه پزشکی قانونی یک ابهام وجود دارد و آن این است که با توجه به اینکه چشم فروزش به طور 100 درصد نابینا نشده است، امکان دارد که در زمان اجرای حکم قصاص، رعایت تساوی نشود.
 
روشن نماینده دادستان در ابتدای جلسه با اشاره به کیفرخواست صادره علیه متهمان، خواستار مجازات آنها به اتهام ایراد ضرب و جرح عمدی منتهی به نابینایی چشم شاکی و اخلال در نظم جامعه (متهم ردیف اول) و معاونت در ایراد ضرب و جرح عمدی منتهی به نابینایی چشم شاکی و اخلال در نظم عمومی (متهم ردیف دوم)شد و فروزش نیز خواسته خود را قصاص متهم ردیف اول بابت نابینایی چشم و دریافت دیه برای دیگر جراحت‌های وارده شد.
 
فروزش در اظهارات خود گفت: آن شب با خودرو در حال حرکت بودم که متوجه شدم سرنشینان یک موتورسیکلت به سمت دختر جوانی رفته و قصد مزاحمت برای وی دارند، از خودرو پیاده شده و به سمت آنها رفتم که متهم ردیف دوم به سمت من آمد و با من درگیر شد. متهم ردیف اول هم با من درگیر شد که بعد از اینکه متهم ردیف دوم دست مرا گرفت، متهم ردیف اول با شیشه به صورتم کوبید و فرار کردند.
 
در ادامه جلسه متهم ردیف اول در جایگاه قرار گرفت و با بیان اینکه اتهام ایراد ضرب و جرح عمدی را قبول دارم گفت: موضوع اخلال در نظم عمومی را قبول ندارم.
 
وی ادامه داد ضربه زدم اما هیچ قصدی مبنی بر کور کردن وی نداشتم. درگیری را او شروع کرد  من هم که عصبانی شده بودم شیشه را شکستم و به صورت او زدم و به همراه متهم شماره 2 از محل فرار کردم.
 
بعد از اظهارات متهم ردیف اول متهم ردیف دوم نیز در جایگاه قرار گرفت و گفت: در ساعت 9:30 دقیقه شب  درگیری شروع شد و در حین درگیری فروزش با کامران وی شیشه نوشابه‌ای را از داخل جوی آب برداشت و بعد از اینکه آن را شکست به صورت فروزش کوبید و فرار کرد.
 
بعد از اظهارات متهمان قاضی محمدی کشکولی ختم جلسه را اعلام و صدور حکم را به بعد از مشورت با مستشاران دادگاه موکول کرد.

کد خبر:125522 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال
نظرات کاربران
امید

احتمالاً فروزش را به جرم کتک خوردن!! محکوم می کنن!!


آنقدر شل بگیرید تا باز اینگونه موارد تکرار شود


دادگاه چه تضميني دارد كه به مرور زمان بينايي فروزش از بين نرود . يا با عمل ليزيك بيناي ضارب را به مقدار اسيب ديده برسانيد


امیری

ایشان سه جرمکرده اول قصد مزا حمت وجلو ناموس مردم راگرفتن دوم مضروب نمودن آمر معروف انهم یک روحانی سوم اخلال در نظم عمو می چرا که اینگونه رفتا باامر ین معروف انهم یکروحانی جرئت وجسارت به افراد لا اوبالی و هنجار شکن را زیاد میکند وجامعه رادچاروحشت و اظطراب ودر نتیجه هرج ومرج عمومی را به وجود خواهد اورد


شاید اگر من جای روحانی ناهی از منکر بودم، قصاص را بر گذشت ترجیح می دادم و از حق قانونی خودم استفاده می کردم. یکی از پیامدهاش اینه که حساب دست بقیه میاد.


باید کور شود تا طعم عدالت را بچشد

پاسخ

امیدوارم فروزش نخواد بزرگوارانه بازی در بیاره، اگه رضایت بده دیگه این اوباش نمی ترسن، کاش اون دختره که اسید بهش پاشیده بودن هم رضایت نمی داد