ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
پنجشنبه، 9 بهمن 1393 09:46
تبلیغات

تلاش تعجب برانگیز یک سایت برای تحت الشعاع قرار دادن حمایت بی‌سابقه دانشجویان به علامه مصباح

سايت الف منتسب به احمد توكلي، در یک اقدام عجیب و سوال برانگیز، بجای اتنشار خبر بی سابقه حمایت 500 دانشگاهی دانشگاه تهران از علامه مصباح یزدی، تلاش کرد تا اصل امضاءهای موجود در این نامه را زیر سوال ببرد!

به گزارش رجانيوز، روز گذشته 508 نفر از دانشجويان دانشگاه مادر كشور طي نامه اي سرگشاده خطاب به علامه مصباح یزدی، ضمن محکوم کردن تخریب‌ها و اهانت‎های صورت گرفته به ایشان طی روزهای اخیر، بر حمایت خود از این چهره انقلابی و گفتمان جبهه پایداری تاکید کردند.

پس از انتشار این خبر و در حالی که انتظار می رفت رسانه‎های اصولگرا خبر مهم حمایت بیش از 500 دانشگاهی دانشگاه از یک عالم فرهیخته حوزوی را به خوبی پوشش داده و به اطلاع مخاطبین خود برسانند، در کمال تعجب و بر خلاف این انتظار تلاش های جدی برای تکذیب امضاءهای قرار گرفته شده پای این نامه از سوی رابطين این رسانه‌ها آغاز شد.

چنانکه برخی از امضاء کنندگان نامه نیز از فشارهای تلفنی و پيامكی برای پس گرفتن امضاءها خبر داده‎اند. در این میان کمتر از 10 دانشجوی امضاء کننده، انصراف خود را از امضاي نامه اعلام كردند كه بلافاصله نام تعدادي ديگر از دانشجويان با امضاء کنندگان جدیدی که از این نامه اعلام حمایت کرده بودند، جایگزین شد.

اشتباه و جابجایی در درج چند اسم در نامه‎ای با بيش از 500 امضا، طبيعي به نظر مي رسد، اما آنچه تعجب برانگیز و حتی تاسف برانگیز است، بایکوت اقدام بي سابقه صدها نفر از دانشجويان دانشگاه تهران در حمایت از یک عالم حوزوی و گفتمان اصلح در این رسانه‎ها است.

به نظر می رسد برخي افراد و جريان‎هاي خاص سياسي به جاي درس آموختن از چنين اتفاقي، به فكر ايجاد حاشيه برای این اتفاقات مبارک هستند. گفتني است پايگاه اجتماعي گسترده جبهه پايداري انقلاب اسلامي جداي از توده هاي مذهبي جامعه، در ميان نخبگان و خواص و نسل سوم انقلاب نيز با اقبال گسترده ای مواجه شده است كه نامه اخیر 500 دانشجوی دانشگاه تهران نمونه روشنی از این ادعا است.

خبر مرتبط:

 

نامه بیش از500دانشجوی دانشگاه تهران به علامه مصباح: تخریب‌های ناجوانمردانه نشان داد بیش از همیشه در مسیر حق پایدار مانده‌اید

 

کد خبر:124727 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال
نظرات کاربران
صفری

سایت الف فقط دنبال سیاسی کاری توی هر موضوع کشور است .ومتاسفانه نمی دانند که حمایت از یک علامه بالاتر از موضوع روزمره سیاسی وغیره کشور است


جلال الدین صفایی

من به عنوان دانشجوی دانشکده علوم اجتماعی در جریانم که کیلویی اسم رد کرده بودید برای امضای نامه. بودند دانشجویانی که اصلن از این نامه بی خبر بودن از اساس خدا از سر تقصیرات تان بگذرد که اگر نگذرد بدا به حال آنهایی که در سیاست به خاطر دیگری آخرتش را بفروشد.

پاسخ
اميرحسين ثابتي

بنده به عنوان يكي از كساني كه امضاها را جمع آوري كردم عرض مي كنم: 1. اگر كيلويي اسم رد شده بود، اسم شما هم رد مي شد اما اينطور نبود. 2. براي شما و دوستان تان در دانشكده علوم اجتماعي متاسفم كه با 4 تا پيامك، تلفن و فشار، امضايشان را پس گرفته و تماس مي گرفتند كه اسم ما را حذف كنيد! 3. بعضي از اين دوستان هماني بودند كه تا صبح تاكيد داشتند اسمشان در نامه باشد اما بلافاصله عقب نشيني كردند. 4. شما و همفكرانتان به جاي اين بچه بازي ها و ... برويد ياد بگيريد كه اگر خواستيد حرفي بزنيد مثل مرد با امضا كار كنيد نه اينكه به اسم دانشجويان امام صادق و ... شبنامه منتشر كنيد 5. اگر توانستيد 10% اين تعداد يعني 50 امضا در حمايت از جبهه متحد در دانشگاه تهران امضا جمع كنيد، حرفهاي بعدي تان نيز شنيده خواهد شد ...


ولي عليزاده

خيلي بد اطلاع رساني كرده بوديد وگرنه تعداد امضاها بيش از اين مي شد. اسم من را هم اضافه كنيد. ولي عليزاده. كارشناسي ارشد حقوق دانشگاه تهران


جبهه پایداری پیروز انتخابات میشه


نام من فرهنگي را هم اضافه كنيد س. زارع پور جان به فداي معتمدين ولايت