ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
جمعه، 10 بهمن 1393 15:54
تبلیغات

اعتراض اسرائیل به کمیته المپیک لندن+عکس

پايگاه رسمي رقابت هاي المپيك لندن، اسامي پايتخت كشورهاي شركت كننده در اين رقابت ها را بعد از اعتراض رژيم صهيونيستي به ذكر شدن نام بيت المقدس به عنوان پايتخت فلسطين، حذف كرد.

به گزارش رجانيوز به نقل از  العالم، پايگاه رسمي رقابت هاي المپيك لندن مشاركت دولت فلسطين در بازيهاي المپيك لندن را كه قرار است 27 ماه ژوئيه يعني کمتر از 3 ماه دیگر برگزار شود، منتشر كرد كه در آن شهر قدس به عنوان پايتخت دولت فلسطين نشان داده شده است.
 
 
برپايه اين گزارش، در بخش معرفي فلسطين آمده است كه تعداد ساكنان آن 3 ميليون و 101 هزار نفر، مساحت آن 6.020 كيلومتر مربع و پایتخت آن بیت المقدس است.
 
سايت روزنامه صهيونيستي معاريو نیز روز دوشنبه به بررسي این مطالب پرداخت و اين سوال را مطرح كرد كه آيا اين امر اشتباه پايگاه ياد شده بوده است؟ يا اينكه به طور عمدي شهر قدس را به عنوان پايتخت دولت فلسطين درج كرده و نامی از پایتخت رژیم صهیونیستی نبرده است.
 
به نظر مي رسد كه حذف نام پايتخت كشورهاي شركت كننده در رقابت هاي المپيك درپي درخواست كميته المپيك رژیم صهیونیستی صورت گرفته است و اين كميته در اعتراض خود گفته است كه فلسطين تا اين لحظه به عنوان يك كشور مستقل از سوي سازمان ملل به رسميت شناخته نشده است.

کد خبر:124719 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال