ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
پنجشنبه، 9 بهمن 1393 09:45
تبلیغات

ادعای"علامه‌ای"هاشمی در جمع دانشجویان 'علامه' و چند نکته

 هاشمي رفسنجاني در ديدار جمعي از فعالان دانشجويي دانشگاه علامه طباطبايي، بار دیگر ادعاهای تکراری خود درباره "سکون و رکود" در دانشگاه های ایران را مطرح کرد. 

به گزارش عصرامروز، هاشمی رفسنجانی طی سال های اخیر بارها ۲ ادعای تکراری را با این مضامین بیان کرده است؛ ۱- اگر مردم ما را نخواهند باید برویم ۲- سکون و رکود در دانشگاه ها 
 
وی در این دیدار با بيان اينكه "هيچ‌كس از سكون و ركود در دانشگاه‌ها سود نمي‌برد"، گفت: اگر با هدايت استادان و پيشكسوتان، فضاي آزادي در جهت ارتقاي تحصيلي، سياسي و اجتماعي براي جوانان و دانشجويان فراهم شود، خدمت بزرگي به خود و نسل‌هاي آينده كرده‌ايم. 
 
هاشمي رفسنجاني در ادامه، جوانان و دانشجويان را آينده‌سازان كشور خواند و با تاكيد بر لزوم برطرف كردن "موانع فعاليت آزاد و قانونمند تشكل‌هاي صنفي و دانشجويي"، خطاب به دانشجويان تصريح كرد: شما بايد در تحصيل و پيشرفت خود و كشور بسيار جدّي باشيد، چراكه آينده متعلق به ملت‌هاي آگاه و متكي به دانش است. 
 
صحبت های دیروز هاشمی در اکثر رسانه های اصلاح طلب با تیتر "لزوم برطرف كردن موانع فعاليت تشكل‌هاي دانشجويي" بازتاب داشت؛ (موانعی!) که طی سال های اخیر موجب نگرانی "اصلاح طلبان" برای سوء استفاده از تشکل های دانشجویی شده است؛ زیرا که دیگر نمی توانند مانند گذشته از تشکل های دانشجویی به عنوان "پادو" و بازوی اجرایی فرامین و دستورات خود در دانشگاه ها استفاده کنند، وگرنه آنچه که در فضای سال های اخیر دانشگاه ها حاکم است؛ "فضای رقابت عقلانی و منطقی میان تشکل های دانشجویی به دور از جنجال آفرینی و آشوب می باشد" 
 
به نظر می رسد که هاشمی نیز مانند اصلاح طلبان از عدم اقبال دانشجویان به طیف های تند روی تشکل های دانشجویی چون طیف علامه دفتر تحکیم که دیگر اثری از آنها در دانشگاه های کشور نیست ناراحت و نگران شده است! 
 
متاسفانه آقای هاشمی و هم حزبی هایش فضای شاداب و پویای دانشگاه ها را در آشوب، درگیری و بحران آفرینی می ببینند؛ چرا که به گفته اکثر کارشناسان دانشگاهی و سیاسی با "قانونمند شدن" تشکل های دانشجویی و انتخابات آنها طی سال های اخیر، فضایی عقلانی و منطقی برای رقابت و فعالیت های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دانشجویان فراهم شده است و دیگر دانشجویان و تشکل های دانشجویی خود را جیره بگیر و دنباله رو چند حزب سیاسی نمی دانند و تنها به دنبال دست یابی به "مطالبات" خود در حوزه های مختلف هستند؛ چه آنکه طی سال های اخیر تشکل های دانشجویی بارها با برگزاری نشست ها و مناظره های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی به مسائل روز کشور پرداخته و خود را جدا از مردم و مطالبات آنها ندیده اند. 
 
به گزارش عصرامروز، همگان شاهد بودند که در زمان انتخابات ریاست جمهوری، ۹۰ درصد مناظره های سیاسی نمایندگان کاندیداهای مختلف در بستر دانشگاه های کشور شکل می گرفت که با استقبال بی نظیر دانشجویان مواجه می شد. 
 
طی روزهای اخیر نیز شاهد آن هستیم که با اکران فیلم "قلاده های طلا" در برخی دانشگاه های کشور، فضایی با نشاط و پویا در این دانشگاه ها ایجاد شده است و هر روز اخباری درباره استقبال دانشجویان از این فیلم در رسانه های مختلف منعکس می شود. 
 
بر اساس این گزارش، طی سال های اخیر تشکل های دانشجویی چون "جنبش عدالتخواه دانشجویی"، "اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان"، "انجمن اسلامی دانشجویان مستقل"، "دفتر تحکیم وحدت" و "بسیج دانشجویی" به دور از هیاهو و غوغا سالاری مطابات خود و جامعه را پیگری کرده و بارها و بارها در مقام یک مطالبه گر، خواسته های مردم کشور و حتی مردم جهان را پیگیری کرده اند و گواه این ادعا تجمعات گسترده دانشجویان در حمایت از مردم غزه، قیام های مردمی منطقه، تسخیر سفارت انگلیس و موارد متعدد دیگر طی سال های اخیر است؛ پس چطور آقای هاشمی مدعی نبود آزادی برای فعالیت های تشکل های دانشجویی است؟ 
 
مگر فعالیت دانشجویی فقط ژست اپوزیسیونی و مخالفت با تمام اتفاقات کشور آن هم با چاشنی آشوب و اغتشاش است؟ 
 
برپایه این گزارش، مطمئنا فضای دانشگاه های کشور طی سال های اخیر عقلانی و منطقی تر از گذشته شده است و صحبت های آیت الله هاشمی یا از بی اطلاعی است یا گرفتن اطلاعات غلط یا غرض ورزی وگرنه فضای دانشگاه های کشور طی سال های اخیر تنها یک فرق عمده با دوران اصلاحات دارد آن هم "عدم اقبال دانشجویان به فعالیت های سیاست زده تشکل های دانشجویی دنباله رو اصلاح طلبان و دوری از آشوب و جنجال های حزبی و گروهی" نه چیز دیگر.

کد خبر:122968 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال
نظرات کاربران
بابایی

در مورد به کار بردن لفظ آیت ا... و انتساب آن به افراد فاقد صلاحیت واقعا دقت کنید.اینها شوخی بردار نیست. همهباید جواب بدهیم


شماهم ازهرفرصتی به این انقلابی باسابقه می تازید

پاسخ

در زمان ریاست جمهوری خود ایشان فضای دانشگاهها چطوری بود

دوستدار انقلاب

انقلاب ما سال 57 پیروز شد. حالا باید از آن دفاع کرد و آن را گسترش داد. انقلابی باسابقه باید قدر انقلاب و خود را بداند نه اینکه در جهت تامین منافع شخصی و یا دشمنان عمل کند. خوشبختانه مواضع این انقلابی باسابقه!! مدتهاست رو شده و حرفهای ایشان در میان انقلابیون واقعی خریداری ندارد.


مردم ما توی این سالهای اخیر چند بار پای صندوق رای با زبان ملایمت به امثال هاشمی نه گفته اند پس طبق گفته خودشان باید بروند پس چرا معطلند؟؟


پاسخ

خیلی ها انقلابی بودند ولی به قول امام خامنه ای : ملاک حال فعلی افراد است.


دانشجوی علامه

آقای هاشمی که تکلیفش روشن است... ایشان چطور در زمان خودشان نگران فضای رکود نبودند!؟ اما یک نکته: فضای دانشگاه علامه به شدت راکد است ولی نه آن راکدی که آقای هاشمی و باند وابسته به او می گویند. آن راکدی که آقا می گوید صد بار گفتیم کرسی آزاداندیشی و برگزار نشد....


درود بر هاشمي مرد با بصيرت


یاسر

سلام ، امام ( ره ) فرمود : ملاک حال فعلی افراد است . اگر هاشمی سابقه انقلابی داشته ، مهم نیست مهم انقلابی ماندن است . هاشمی از سابقه خود برای انحراف انقلاب دارد استفاده می کند . و بین نظام و فرزندانش ، فرزندانش را انتخاب کرد .


رهگذر

چرا مینویسید آقای هاشمی و هم حزبیهایش؟ باید بگویید هم حزبیهای جدیدش چرا که ایشان هر چند سال یک بار رنگ عوض میکند. یادمان نرفته که خاتمی به خاطر مخالفت با سیاستهای دوره هاشمی بود که رای آورد. الان هم به سلامتی هر دویشان در یک حزب و دسته هستند. تاریخ چه درسهایی به ما میدهد


شهرام

هاشمی رفسنجانی: ۱- اگر مردم ما را نخواهند باید برویم آقای هاشمی مردم دیگر به چه زبانی بگویند که شما را نمی خواهند. لطفا یک بار هم شده فیلم تظاهرات 9 دی را ببینید. نتایج انتخابات سال 84 را مرور کنید و ....


زمان ریاست جمهوری خودش کسی حق نداشت تو دانشگاه نفس بکشه