ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
پنجشنبه، 9 بهمن 1393 03:43
تبلیغات

ادامه تلاش‌ها برای تشکیک در فروش بالاي «قلاده هاي طلا»/
ادعای كارگردان تلخ‌انديش درباره اکران فیلمش نادرست از آب درآمد

با وجود ادعای علیرضا امینی کارگردان فیلم «انتهای خیابان هشتم» در برنامه شب گذشته هفت، مبنی بر جایگزینی «قلاد‌ه‌های طلا» بجای فیلمش در سینماهای شیراز آنهم تحت فشار برخی نهادها، پیگیری‌های خبرنگار رجانیوز از سینماداران شیرازی، خلاف این ادعا را ثابت کرده و ناخودآگاه بیش از پیش فرضیه فرافکنی برای توجیه فروش پایین فیلم «انتهای خیابان هشتم» را تقویت کرد.

به گزارش رجانیوز، علیرضا امینی کارگردان فیلم «انتهای خیابان هشتم» شب گذشته در برنامه هفت مدعی شد که پس از حذف «گشت ارشاد» از برنامه نمایش سینماهای شیراز این سینماها زیر فشار برخی نهادها مجبور شده‌اند به جای اکران «انتهای خیابان هشتم»، تن به اکران «قلاده‌های طلا» بدهند.
 
این در حالی است که خبرنگار رجانیوز بعد از تماس با سینماهای شیراز به نتیجه‌ای مغایر با ادعای امینی رسید و بر این اساس این فرضیه بیش از پیش تقویت شد که ادعای علیرضا امینی نه‌تنها صحت ندارد بلکه یک فرافکنی برای توجیه فروش کم فیلم خود و زیرسوال بردن فروش بالای «قلاده‌های طلا» بوده است.
 
در همین زمینه یزدانی مدیر سینما سعدی شیراز که از آن به عنوان بهترین سینمای این شهر یاد می‌شود، طی گفتگویی که با خبرنگار رجانیوز داشت اعلام کرد که « در این سینما اصلا قرار نبود که فیلم «گشت ارشاد» اکران شود بلکه به دلیل حاضر نبودن کپی‌های «قلاده‌های طلا» به مدت پنج روز «گشت ارشاد» اکران شد و با استقبال خوبی هم مواجه نشد. بعد از پنج روز هم با رسیدن کپی‌های «قلادهای طلا»  این فیلم جایگزین «گشت ارشاد» شد و اتفاقا با استقبال بسیار زیاد مردم مواجه شدیم.»
 
این درحالی‌ست که برخلاف آنچه امینی مدعی شده است، در حال حاضر فیلم «انتهای خیابان هشتم» در سینما ایران شهر شیراز یکی دیگر از سینماهای مطرح شیراز در حال اکران است و بنا بر گفته مسئولین این سینما، به محض آماده شدن نسخه کپی «انتهای خیابان هشتم»، این فیلم در سینما شیراز نیز به روی پرده خواهد رفت. 
 
بر این اساس بر خلاف مظلوم‌نمایی‌ها و اعتراضات کارگردان و تهیه‌کننده فیلم «انتهای خیابان هشتم» این فیلم نیز همانند فیلم «قلاده‌های طلا» در دو سالن سینمایی مطرح شیراز اکران خواهد شد.
 
استقبال بالای مردمی از «قلاده‌های طلا» که بصورتی صریح به بازگویی ریشه‌های فتنه 88 پرداخته است، این روزها چندان برای برخی جریانات سینمایی خوشایند نبوده است چنانکه این جریانات اقلیت، با استفاده از ابزار رسانه‌ای پر تعداد خود تلاش کرده‌اند تا با انواع خبرسازی، فرافکنی و وارونه‌نمایی فروش بالا و میلیاردی این فیلم را زیرسوال ببرند، این درحالی است که بصورت طبیعی سینماداران تمایل بیشتری برای اکران فیلم‌های پر فروش خواهند داشت تا فیلم تلخي كه اصلا اميدي به فروش بالا به وي‍ژه در شهرستان ها ندارد.
 

کد خبر:121699 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال
نظرات کاربران

من یه شیرازی هستم.قلاده های طلا به مدت حدود 12 روز توی سینما ایران(از سینماهای خوب شیراز)بود و فیلم را توی همین سینما دیدم.سه شنبه پیش که به در سینما ایران رفتم دیدم که قلاده های طلا جای خود را به انتهای خیابان هشتم داده!و قلاده های طلا به سینما فلسطین(از سینماهای نامناسب شیراز)رفته. بر خلاف ادعای این آقا این قلاده های طلا هست که جایش را به انتهای خیابان هشتم داده.


هرکس فیلم قلاده های طلا را دیده است واقعا از دیدن آن لذنت برده و اکثرا می گویند واقعا بصیرتمان نسبت به برنامه های پشت پرده دشمنان قسم خورده ایران بسیار بالا رفته است. درضمن اکثرا می گویند فیلم بدون تعصب واقعیتها را نمایش داده است. من هنوز فیلم را ندیده ام ولی بسیا مشتاق به دیدن آن هستم ولی پیشاپیش به کارگردان زبردست آن برای ساخت یک چنین فیلم مستندی تبریک و آرزوی موفقیت بیشتر را دارم.


من هنوز این فیلم را ندیده ام و در روزهای اینده به سینما سعدی خواهم رفت بعد از 12-13سال!!


شیرازی

سلام من یکی از شهروندان شیرازم آقای امینی که به جای اینکه برن سطح محتوایی و کیفی فیلمشون رو بالا ببرند الکی میان به سینماهای ما گیر میدن ومن بعنوان یک شهروند شیرازی به ایشون میگم که فروش و استقبال شیرازی ها از فیلم قلاده های طلا بسیار خوب بوده و نه گشت ارشادها و نه انتهای خیابان هشتم ها جای چنین فیلم با کیفیتی مثله قلاده ها رو میگیره نه به خاطر بحث سیاسی بلکه بعنوان یک کاره هنری خوب و جدید از آفای طالبی


حسن

من خودم دیشب وقتی صحبتهای این کارگردان را شنیدم ناراحت شدم از این برخورد ولی الان که این خبر را خوندم و فهیمدم واقعا برای چه اینچنین حرفهای باید گفته شود


اخه کی این فیلم رو می بینه حالا گشت ارشاد یه چیزی انتهای خیابان 8 شد فیلم!!!


سینا

بی قانونی مذموم است از طرف هر کسی باشد چه میرحسین موسوی چه شهرداری ها در برداشتن فیلم گشت ارشاد متاسفم که ایدئولوژیک به مسائل نگاه می کنید و مطمئنا مثل بسیاری از کامنت های بنده این را هم نخواهید گذاشت

پاسخ
**منتظر**

معلومه اصلا متن خبر رو نخوندید یه بار دیگه متنو کامل بخونید بعد کامنت بدید


رضا

به خدا قسم جاتون ته جهنمه


رجا نیوز و فارس نیوز به دروغگویی شهره هستند!

پاسخ

آخه عزیزم تو که هیچی حالیت نیست چرا نظر الکی میدی؟!

**منتظر**

منشا و دلیلتون برای این ادعا چیه؟ بعدا پس چه سایتایی خوب هستن اوناروبگید ما هم بریم ببینیم؟!


محمد مهدي

با سلام من خودم شيرازي هستم از روز اول عيد در شيراز قلاده هاي طلا (در 2سينما)وگشت ارشاد(در 2سينما)وخصوصي(دريك سينما) و فيتيله وماه پيشوني(در يك سينما) روي پرده رفت اما با اعتراضات گشت ارشاد و خصوصي حذف شد كه بجاي آنها فيلمهاي قبلي روي پرده برگشت فيلم قلاده هاي طلا اول درسينما شيراز روي پرده بود كه بعد از اعتراضات قلاده هاي طلا رفت به جاي گشت ارشاد در سينما سعدي قابل ذكر است سينما شيراز سينمايي كاملا خانوادگي است و بيشتر مناسب فيلمهايي است كه مدارس از آنها استقبال ميكنند (الان فيلم مامان بهروز منوزد اكران ميكنه)و نيز نسبت به ديگر سينما ها در جاي مناسبي جهت تردد نيست اما بعد از تعطيلات نوروز در سينما ايران فيلم انتهاي خيابان هشتم به جاي قلاده هاي طلا اكران شد و فيلم قلاده هاي طلا به سينما فلسطين رفت كه از سينما ايران بسيار كوچكتر است فيلم خصوصي هم برگشت سر جاش(به اين علت كه دريك سينماي خصوصي اكران ميشود) اما گشت ارشاد ديگه اكران نشد چون سينماهاي ديگه شيراز زير نظر حوزه هنري هست يا علي


به روباه گفتند شاهدت کیست گفت دمبم


باران

نمی دانم نظر من را منتشر می کنید یا نه من هنوز فیلم قلاده های طلا را ندیده ام ولی معتقدم این جمله گزارشتان که نوشتید " استقبال بالای مردمی از «قلاده‌های طلا» که بصورتی صریح به بازگویی ریشه‌های فتنه 88 پرداخته است، این روزها چندان برای برخی جریانات سینمایی خوشایند نبوده است " باز هم مته به خشخاش گذاشتن در مورد جریان فتنه است ... عزیز دل ! سبزها دیگر تمام شدند و مردم فقط می روند سینما تا فیلم قلاده های طلا را از روی کنجکاوی ببینند مثل همان اتفاقی که در مورد اخراجی های 3 افتاد .. اینکه همه چیز را می خواهید وصل کنید به اینکه یه سری آدم که ته دلشان سبز است می خواهند غیر سبزها را بزنند زمین به نظر من کلیشه ای است .. خارج نشین ها را نمی گویم لااقل داخلی ها چه سبز چه هر رنگ دیگر آنقدر مشکلات دارند که دیگر حوصله سیاسی بازی را ندارند ، می روند سینما از روی کنجکاوی فیلم را می بینند ساعتی در مورد آن بحث می کنند و بعد ما را به خیر همه دنیای سیاست به سلامت ، با این مشکلات اقتصادی باز هم دستشان درد نکند فیلمی می سازند که چند ساعتی فراغت برای آدم درست می کند ... با تشکر

شنبه، 19 فروردين 1391

6:53:50 PM

بعد از تماس با سینماهای شیراز مشخص شد که ادعای علیرضا امینی مبنی بر حذف فیلمش تحت فشارها نهادهای خاص، نه‌تنها صحت ندارد بلکه یک فرافکنی برای توجیه فروش کم فیلم خود و زیرسوال بردن فروش بالای «قلاده‌های طلا» است.