صفحه اصلی اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
مونا قائمی
علی حسینی
مونا قائمی
فرشاد پیوس
علی جباری
گفتگو با حسین فرکی
گفتگو با اسکندر کوتی نوستالژی دهه 60 و 70
گفت و گو با سرمربي تيم تراكتورسازي
گفت و گو با علی پروین
در سومین روز هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی،بانوان تیرانداز کشورمان توانستند طلسم عدم دستیابی به نشان طلا را پایان دهند تا کاروان ورزشی کشورمان پس از دو روز انتظار در جدول توزیع مدال صاحب نشان‌های رنگارنگ شود. درخشش ایرانی‌ها در روز سوم سبب شد کاروان ورزشی ایران در جمع ده کشور برتر این رقابت‌ها قرار گیرد.
بهروز منتقمی که با حمایت رئیس هیات مدیره توانست به عنوان سرپرست موقت باشگاه انتخاب شود، روز گذشته در مصاحبه‌ای تند مدعی شد که سیاسی اجازه نداده هیات مدیره او را به عنوان مدیرعامل پرسپولیس انتخاب کند چون خودش قصد دارد مدیرعامل شود. افشاگری منتقمی معادلات حاکم بر انتخاب‌های هیات مدیره پرسپولیس را پیچده تر از هر زمانی کرد.
هرچند منتقدان با دلایل متعدد کادر فنی تیم امید را دارای توانمندی لازم برای کسب موفقیت در رقابت‌های انتخابی المپیک نمی‌دانند و از هم اکنون ناکامی نلو وینگادا و دستیاران وی را پیش بینی می کنند اما مسوولان فدراسیون فوتبال با وجود قرارداد گرانقیمت با این مربی پرتغالی از برکناری وی صرفنظر کردند.
با این حال منابع خبری نزدیک به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردند اولتیماتوم شدیدی به کفاشیان داده شده است که اگر همچنان بخواهد به دفاع غیر اصولی از کادر فنی تیم امید ادامه دهد اتفاقات غیر قابل پیش بینی روی خواهد داد.
همانطور که ما راضی نیستیم آنها هم راضی نیستند اما بحث های بعدی مبنی بر درخواست برای تغییرات صحت ندارد، مطمئنا مسوولان کمته المپیک و وزارت ورزش و جوانان نظر مشاورتی در این باره خواهند داد اما هیچ وقت سابقه نداشته آنها فدراسیون را مجبور کنند که یک مربی را اخراج کنند تا مربی دیگری سرکار بیاید.
با کنار رفتن امیر عابدینی از جمع گزینه های مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس حالا زمزمه انتخاب خواجه وند به عنوان مدیرعامل احتمالی افزایش یافته است اما هنوز وزارت ورزش و جوانان درباره این گزینه اعلام نظر نکرده است، قرار است تا پیش از جلسه روز دوشنبه امیر رضا خادم به عنوان نماینده تام اختیار وزیر ورزش و جوانان نظر این وزارتخانه را به رئیس هیات مدیره ابلاغ کند.
دومین روز حضور ورزرشکاران ایرانی در بازی‌های آسیایی اینچون بدون کسب مدال برای کاروان ایران به پایان رسید تا ایران جز کشورهای بدون نشان در این دوره از رقابت‌ها محسوب شود که از دستیابی به نشان‌های ارزشمند بازی‌های آسیایی محروم شده است.به اعتقاد کارشناسان روند فعلی در روزهای بعدی نیز ادامه خواهد داشت تا کاروان ایران همچنان چشم انتظار مدال باشد.
نزدیکان سرمربی پرسپولیس اعلام کردند او بنا دارد در مدت باقیمانده تا تعطیلات نیم فصل بازیکنان مورد نظر خود را از بیرون باشگاه انتخاب کند تا با اضافه شدن آنها به جمع بازیکنان پرسپولیس پست های ضعیف این تیم با ورود بازیکنان تازه وارد تقویت شود.
حالا سرپرست تیم تعیین شده که هم اعتبار ما را بر باد داده و هم ممکن است دو روز بعد حذف شود و به ایران برگردد و این قطعا از روشن‌ترین (!) دستاوردهای فدراسیون فوتبال در دوران زمامداری مسوولان فعلی آن است و نشان می‌دهد که دوستان چقدر به موقع و صحیح و سریع تصمیم می‌گیرند!
ورزشکاران ایرانی حاضر در بازی‌های آسیایی اینچئون کره جنوبی پس از شرکت در افتتاحیه هفدهمین دوره مسابقات از صبح امروز به وقت محلی مسابقات خود را آغاز کردند و در برای کسب مدال شانس خود را به آزمایش گذاشتند تا شاید در نخستین روز رسمی مسابقات صاحب نشان شوند اما در پایان روز نخست هیچ یک از ورزشکاران کشورمان موفق به کسب مدال نشدند تا پیش بینی کارشناسان درست از کار در بیاید.
هوشنگ نصیرزاده، رئیس کمیته تدوین آئین نامه و مقررات فدراسیون فوتبال با تائید تلویحی این خبر می‌گوید:« برابر قانون اگر بازیکنان مشکل دار زمان اعزامشان به پایان رقابت‌های لیگ برتر موکول شود می توانند همچنان در لیگ بازی کنند اما اگر این اتفاق روی ندهد آنها قادر به انجام بازی در لیگ برتر نیستند.»
موضع گیری وینگادا پس از تساوی تیم امید مقابل قرقیزستان نیز نشان داد او قصد استعفا ندارد،حال باید دید آیا مسوولان فدراسیون حاضر به اخراج وی خواهد شد یا با ادامه فعالیت با وی از پرداخت هزینه ای نجومی به وی جلوگیری خواهند کرد تا شاید وی مجبور به قطع همکاری با فدراسیون فوتبال شود.
باید دید با افزایش فشار مدیریت دستگاه ورزش به فدراسیون فوتبال آیا علی کفاشیان در برابر خواسته‌های این مجموعه مدیریتی حاضر به عقب نشینی خواهد شد یا همچنان بر مواضع خود پافشاری خواهد کرد تا استقلال خود را به رخ وزارت و مجموعه مدیریتی این مجموعه بکشد؟!
در کشتی آزاد در برخی از اوزان مربیان تیم ملی از شرایط ناراضی هستند و به همین دلیل می‌خواهند در صورت امکان تغییراتی را به وجود بیاورند. در کشتی فرنگی هم شرایط اینچنینی وجود دارد. در برخی از اوزان نارضایتی وجود دارد و در برخی اوزان هم مثل وزن 66 کیلوگرم مصدومیت باعث شده تا کادر فنی به فکر تغییر باشد.
در دومین روز دیدارهای هفته نهم رقابت‌های لیگ برتر تیم های فولاد خوزستان، سایپای البرز، گسترش فولاد تبریز،نفت تهران و پیکان تهران برابر حریفان خود به پیروزی دست پیدا کردند تا پرونده این هفته از رقابت‌های لیگ برتر با ثبت این نتایج بسته شود.
مراسم افتتاحیه بازی‌های آسیایی 2014 در ورزشگاه 62818 نفری اینچئون آسیاد رسماً آغاز شد. پس از رژه تیمها و سخنان رییس ستاد برگزاری بازیها و همچنین رییس شورای المپیک آسیا، هفدهمین دوره بازیها با پیام رییس جمهور کره جنوبی رسما گشایش یافت.
عملکرد درخشان بازیکنان تیم ملی والیبال ایران در رقابت های لیگ جهانی باعث شد کارشناسان و صاحبنظران ضمن تحسین نمایش های دیدنی تیم ملی کشورمان در این دوره از مسابقات از رشد و ترقی فوق العاده والیبال ایران سخن به میان آورند، هرچند تیم ایران شانس راهیابی به دور بعد مسابقات را از دست داد اما در حال حاضر تیم ملی والیبال ایران بهترین دفاع دنیا را در اختیار دارد.
گفته می شود برخی نزدیکان فدراسیون فوتبال برای مسوولان باشگاه پرسپولیس پیغام فرستادند که به احتمال بسیار زیاد تیم فوتبال پرسپولیس در روزهای آینده با خبر محرومیت دو بازیکن این تیم مواجه خواهد شد، اتفاقی که قطعا برای حمید درخشان خبر مناسبی نیست و می تواند دردسرهای او در این تیم پر حاشیه را دوچندان کند.
تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار مرحله سوم رقابت‌های لیگ جهانی والیبال برابر تیم فرانسه شکست را پذیرفت تا رویایی راهیابی ایران به مرحله بعد تحقق پیدا نکند، شکست برابر فرانسه شانس یاران کواچ برای راهیابی به مرحله بعد را از بین برد تا والیبال ایران با رقابت‌های لیگ جهانی وداع کند.
سرخپوشان پایتخت در آغاز رقابت‌های هفته نهم لیگ برتر با عبور از سد تیم فوتبال راه آهن تهران توانستند بحران‌های هفته های اخیر را پشت سر بگذارند و پس از مقطعی نسبتا طولانی رنگ آرامش را به خود ببینند، شکست راه آهن در ورزشگاه تختی برای درخشان و شاگردانش آرامشی نسبی را به ارمغان آورد اما مشخص نیست این آرامش تا چه اندازه‌ای دوام داشته باشد.
تیم فوتبال امید ایران در دومین گام خود برابر قرقیزستان متوقف شد تا شاگردان نلو وینگادا در آستانه حذف از بازی‌های آسیایی اینچون کره جنوبی قرار گیرند، ناکامی ایران در بازی ویتنام و توقف این تیم برابر قرقیزستان شانس ایران برای قرار گرفتن در جمع صعودکنندگان از این مرحله را کاهش داد تا یک تراژدی جدید برای فوتبال ایران رقم بخورد و مدعی عنوان قهرمانی در گام نخست از گردونه رقابت ها خارج شود.
تیم ملی والیبال در اولین دیدار از دور سوم مسابقات جام جهانی والیبال به مصاف تیم ملی آلمان رفت. در این دیدار که بلندقامتان ایرانی، کیفیت همیشگی در آن ها دیده نمی شد در مقابل آلمانی قرار گرفتند که برخلاف انتظارها، رویایی ظاهر شد و توانست با زدن سرویس های فوق العاده، کار را برای شاگردان کواچ سخت کند و در نهایت در سه دست متوالی به پیروزی برسد تا مردان کواچ کارشان برای رسیدن به جمع چهار تیم برتر جهان به دیدار با فرانسه کشیده شود.
باورش سخت است اما من طی روزهای گذشته به واقعیت های پی بردم که کمتر کسی تصور آن را می کرد! من صبح اول وقت از خانه بیرون می آیم و به دنبال کارهای باشگاه هستم و پاسی از شب به خانه برمی گردم، در صورتی که وظیفه سرمربی این گونه تعریف نشده است. شاید برخی افراد از این حرف من سو استفاده کنند اما من شب که به خانه برمی گردم از شدت خستگی و فشار کار غش می کنم!
بازی دیروز، فضاحت واقعی فوتبال ایران بود. یک نمایش تمام عیار از داشته‌ها، پتانسیل و تمام دارایی‌هایی که سال‌هاست برایش خرج می‌کنیم. خرج که نه، داریم برج می‌کنیم. این، نتیجه بسته شدن باشگاه‌هایی مثل فتح و بانک ملی و هما و دارایی و کشاورز و کارگران و پاس و بهمن و... است. این نتیجه روییدن قارچ گونه مدارس فوتبال ناسالم در تمام سطح مملکت است.
گفته شده است این گزارش شامل اقدامات دستگاه‌های ذیربط در مدیریت فوتبال اعم از وزارتخانه و فدراسیون، کسانی که باید در این موضوع نظارت می کردند، مدیریت باشگاهها،بخش مربوط به بازیکنان و مربیان، عوامل و رابطین و به اصطلاح دلالان فوتبال است. بر اساس اطلاعات به دست آمده در بخش هایی از این گزارش درباره فعالیت مدارس فوتبال نیز مواردی ذکر شده است.
وزیر ورزش و جوانان شهامت و شجاعت لازم برای اجرای قانون را ندارد! شاید گودرزی دلش بخواهد این کار را انجام دهد اما توانمندی لازم برای اجرای این کار را ندارد، برای مجلس انجام این کار بسیار مهم است اگر آقای وزیر در مدت زمان قانونی اقدام به این کار نکنند قطعا با برخورد قانونی مجلس مواجه خواهد شد.
شما اگر مجری عادل هستی باید رحیمی و سیاسی را باهم دعوت کنید. نا عادلانه عمل می کنید فوتبالی که باید الان جای والیبال باشد اکنون این وضعیت را دارد چرا یک بار نگفتید تیم ملی امید تحت هدایت وینگادا 4 گل دریافت کرد شما این فوتبال را به لجن کشید.
باتوجه به اینکه در چند هفته گذشته بابت صحبت‌های قلعه‌نویی به او هشدار دادند و جریمه شد، باید دید کمیته انضباطی بابت این جمله او که بار حقوقی دارد چه محرومیتی برای او در نظر می‌گیرد. شاید به زودی سرمربی استقلال چند جلسه از جانب کمیته انضباطی محروم شود تا از این پس هنگام دست دادن با داور بازی مراقب حرف زدنش هم باشد.
افتضاح بهترین واژه برای توصیف نتیجه بازی نخست تیم فوتبال امید ایران در بازی‌های آسیایی اینچئون کره جنوبی است‌.در کمتر از بیست و چهار ساعت از ثبت دو اتفاق مهم ورزش کشور، فوتبالیست‌های امید ایران با ثبت یک نتیجه فضاحت بار ثابت کردند فوتبال ایران به تنهایی می تواند تمام افتخارات ورزش کشور را تحت الشعاع قرار دهد.
در شرایطی که انتظار می رفت رقابت های لیگ جهانی والیبال از سوی این شبکه به صورت زنده و مستقیم پخش شود و پس از اتمام بازی ایران – صربستان به دلیل حساسیت بالای دیدار آرژانتین – آمریکا این بازی به صورت زنده روی آنتن برود مدیران این شبکه بدون توجه به خواست افکارعمومی بازنامه ای فوتبالی را روی آنتن فرستادند تا مشخص شود چرا این شبکه دچار ریزش مخاطب شده و همانند روز اول بدون مخاطب باقی مانده است.