صفحه اصلی اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
مونا قائمی
علی حسینی
مونا قائمی
فرشاد پیوس
علی جباری
گفتگو با فرامز آقایی رئیس هیئت قایقرانی بابلسر
گفتگو با حسین فرکی
گفتگو با اسکندر کوتی نوستالژی دهه 60 و 70
گفت و گو با سرمربي تيم تراكتورسازي
گفت و گو با علی پروین
اما سوال اصلی اینجاست که چه کسانی سهام این باشگاه را در اختیار خواهند گرفت؟ برابر اطلاعات منتشر شده در محافل خبری گفته می شود یک شرکت غیر دولتی پس از ارزشگذاری سهام باشگاه پرسپولیس از سوی سازمان خصوصی سازی به عنوان خریدار جدی وارد مزایده خواهد شد تا با ارائه یک قیمت نجومی این سهام را به خود اختصاص دهد.
فته می‌شود افشارزاده به قلعه نویی گفته است با این روند اگر بازیکنان ملی پوش از ترکیب استقلال خارج شوند هیات مدیره دیگر دلیلی برای حمایت از سرمربی تیم پیش روی خود نمی بیند لذا اگر بازیکنانی که با قلعه نویی اختلاف سلیقه دارند از استقلال جدا شوند جایگاه قلعه نویی نیز به خطر خواهد افتاد.
وقتی قانون در این خصوص همه چیز را مشخص کرده نمی دانم چرا دوستان انتظار دارند با متخلف رفتاری غیر قانونی صورت بگیرد، قانون فصل الخطاب است، همه مسوولین اجرایی کشور هم ما را به اجرای صریح قانون دعوت کردند اما نمی دانم چرا برخی فکر می کنند فوتبالیست های تیم ملی باید تافته جدا بافته باشند.
حال مشخص نیست مسوولان فدراسیون فوتبال و سرمربی تیم ملی بزرگسالان کشور با اطلاع از این مطالب چگونه اصرار به استفاده از این بازیکنان متخلف دارند و تاکید دارند آنها به هر قیمتی در ترکیب تیم ملی حضور داشته باشند در صورتی که به خوبی می دانند استفاده از این افراد برابر قانون جرم است.
بدون تردید با رسانه ای شدن تلاش کفاشیان برای حذف این عضو منتقد باید دید در روزهای آینده این فرد چه واکنشی نشان خواهد داد برخی احتمالات حکایت از این دارد که این فرد در تلافی اقدامات جدید آقای رئیس برخی دیگر از تخلفات رئیس فدراسیون فوتبال در آستانه برگزاری مجمع را رسانه ای خواهد کرد تا فشارهای وارده به کفاشیان دو چندان شود.
میر قلعه نویی و حمید درخشان این روزها یک دغدغه مشترک دارند، موضوع جذب دروازه بان مطمئن برای حفاظت از چارچوب دروازه این دو تیم مهمترین دغدغه مربیان سرخابی است، به همین دلیل قلعه نویی و درخشان با چراغ‌های خاموش به دنبال جذب یک گزینه برای این پست هستند، تا با جذب این دروازه بان اندکی از نگرانی‌های خود را برای نیم فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر کاهش دهند.
باید دید با برگزاری دومین جلسه کمیته مذکور در روز دوشنبه آیا ابهامات به وجود آمده با بررسی اسناد برطرف خواهد شد یا بنا به گفته منصور قنبرزاده به دلیل ابهامات مالی گسترده در عملکرد مدیریت فدراسیون فوتبال مجمع ششم دیماه به زمانی دیگری موکول خواهد شد تا فضای غبارآلود حاکم بر فوتبال و مسائل مالی برطرف شودو اعضای بتوانند به درستی خبردار شوند در مسائل مالی فوتبال چه اتفاقاتی روی داده است.
چندین بار توانستم چینی‌ها را ببرم، مثلاً یک بار اسطوره چین، وان لی چین را در خود چین در مسابقات کاپ آسیا در سال 2012 بردم. این بازیکن سه بار قهرمان جهان شده است. به خودم این توانایی را می‌بینم که بتوانم چینی‌ها را ببرم، ولی نیاز به امکانات دارم.
مگر هزینه سفر آقایان به تهران چقدر است؟ اگر این طور باشد باید هزینه های پرداختی با همدیگر تفاوت داشته باشد، مثلا رئیس هیات قم برای سفر به تهران 100 هزار تومان نیاز دارد رئیس هیات هرمزگان 800 هزار تومان اما چرا همه دوستان 20 میلیون ریال پول گرفتند؟باید مشخص شود چرا این پول به آقایان داده شده قطعا اگر کوچکترین تخلفی صورت گرفته باشد آن را بدون واهمه اعلام می کنم چون همه می دانند امیر عابدینی با احدی تعارف ندارد.
گفته می‌شود به هر یک از روسای هیات‌های حاضر در این نشست مبلغ 20 میلیون ریال در قالب چهار هدیه کارت 5 میلیونی ریالی پرداخت شده تا دوستان شرکت کننده دست خالی به شهرهای خود بازنگردند. هرچند درباره دلیل این اهدای این هدیه هنوز اطلاع رسانی لازم صورت نگرفته است اما گفته می شود مدیران فدراسیون فوتبال این مبلغ را به عنوان هزینه ایاب و ذهاب! به روسای هیات‌ها پرداخت کردند.
مشکل اینجاست که دوستان می خواهند هر کسی مربی شود قول صعود بدهد در صورتی که به اعتقاد من این مسخره است که کسی قول صعود بدهد، در فوتبال قول دادن یعنی دیوانگی من تنها وعده ای که می دهم اینست که این تیم شانس صعود دارد ! اگر دوستان این را پذیرفتند آن وقت خیلی ها حاضرند کار را قبول کنند.
محمدعلی پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس مسوولان فدراسیون فوتبال را تهدید کرد چنانچه بخواهند قانون را دور بزنند و شرایط حضور متخلفان در حوزه فوتبال را مجددا فراهم آورند آنها را به عنوان قانون شکن به مراجع قضایی معرفی خواهند کرد.
هرچند سرمربی پرسپولیس و مشاوران او در این باره هنوز اظهارنظری انجام نداده اند اما پیش بینی می شود در صورت انفعال آنها درباره این موضوع ادعای پرسپولیسی‌ها واقعیت داشته باشد باید همچنان شاهد دوری علی دایی از حضور در میادین فوتبالی باشیم مگر اینکه تیمی رقمی بالاتر از 2 میلیارد و 300 میلیون به وی بپردازد که او این پیشنهاد را قبول کند!
گفته می شود پس از محرز شدن حضور طولانی مدت سیاسی در ندامتگاه اوین مسوولان وزارت ورزش و جوانان تصمیم دارند به زودی در خصوص این باشگاه تصمیم گیری کنند تا این باشگاه بیش از این صدمه نبیند از این رو بعید نیست ظرف روزهای آینده خبر انتخاب مدیرعامل جدید باشگاه در رسانه های خبری منتشر شود.
گفته می شود قرار است کریم باقری با حمایت مالی فرد متمول غیر فوتبالی که گفته می شود یکی از چند بدهکار بزرگ سیستم بانکی کشور است پا به این عرصه گذاشته است از این رو وی آمادگی خود را برای خرید سهام باشگاه پرسپولیس به مراجع مسوول اعلام داشته و خود را مشتری این سهام معرفی کرده است.
رسالت باشگاه کاله، ما علاقمندان به ورزش و بچه‌های مازندران این بوده است که فشاری را که باعث شد بهداد سلیمی نتواند در مسابقات قزاقستان طلایش را بگیرد از روی او برداریم و آرامش خاطری به او داده شود تا بتواند در المپیک 2016 ریودوژانیروی برزیل مدال طلا را برای کشور به ارمغان بیاورد.
گفته می شود مدیران فدراسیون فوتبال در انتظار پاسخ رسمی حبیب کاشانی برای ادامه فعالیت در این مجموعه هستند به همین دلیل منتظرند او نظرش را در این خصوص اعلام کند اما پیش بینی می شود پس از حمله اخیر محمد مایلی کهن در سایت وزارت ورزش و جوانان به حبیب کاشانی وی دیگر تمایلی به ادامه فعالیت در این مجموعه نداشته باشد.
رئیس مستعفی کمیته انضباطی که تاکنون بارها نسبت به عدم ورود مداخله جویانه برخی سران فدراسیون فوتبال در احکام انضباطی و جلوگیری از اجرای احکام صادره این رکن قضایی فدراسیون فوتبال واکنش نشان داده بود پس از بخشش ناگهانی تماشاگران باشگاه پرسپولیس در دیدار برابر ذوب آهن در رقابت‌های جام حذفی از سمت خود استعفا کرد و در متن استعفای خود به شدت از رفتارهای صورت گرفته در این مدت انتقاد کرد.
قطعا کفاشیان و همکارانش در این برهه ترجیح می دهد از تنش و حاشیه جدید خودداری کنند اما این اتفاق درباره کارلوس کی روش مشخص نیست چون او دوست ندارد ماجرای عدم استفاده از سرباز فراری ها را به راحتی بپذیرد!
حمید رضا رسایی، مسوول مسئول رسیدگی به پرونده فساد در فوتبال در گفت و گو با خبرنگار قدس در این رابطه گفت:« مراحل پایانی این گزارش در حال انجام است و اگر مشکل جدیدی به وجود نیاید ظرف روزهای آینده کار نگارش نهایی از سوی کارشناسان صورت خواهد گرفت تا متن تکمیلی به هیات رئیسه مجلس تقدیم شود.»
اما آنچه مسلم است مسوولان وزارت ورزش و جوانان هیچ برنامه ای برای ورود هدایتی به مجموعه پرسپولیس ندارند و قطعا در صورت تمایل وی با ورود او مخالفت خواهند کرد تا به این ترتیب هدایتی از جمع گزینه های متقاضی خرید پرسپولیس خارج شود حتی اگر این باشگاه بدون مشتری باقی بماند.
پس از ارائه طرح فروش خدمت سربازی به مشمولان غایب از سوی دولت یازدهم به مجلس شورای اسلامی؛برخی رسانه‌های خبری احتمال خرید خدمت سربازی توسط فوتبالیست‌های متخلف در پرونده کارت های پایان خدمت جعلی را منتشر کردند اما این مساله با واکنش مسوولان نظام وظیفه و ستاد کل نیروهای مسلح رو به رو شد.
به همین دلیل فدراسیون به دنبال این است تا کی‌روش با حضور در ژوهانسبورگ و رایزنی با فدراسیون آفریقای جنوبی این امکان را فراهم کند. در این صورت ممکن است یک یا دو بازی تدارکاتی هم با تیم‌های باشگاهی آفریقایی برگزار شود و در غیر این صورت، تا به امروز هر سه حریف تدارکاتی ملی پوشان در ژوهانسبورگ را تیم‌های باشگاهی تشکیل خواهند داد.
با این حال هنوز علی کفاشیان هنوز ازبازگشت کاشانی ناامید نشده است و در تلاش است به محض برگشت او از سفر کربلا با عضو فوتبالی شورای شهر جلسه ای را ترتیب دهد تا شاید با حضور او بلاتکلیفی تیم امید پایان گیرد؛ اتفاقی که قطعا به سادگی امکان پذیر نخواهد بود.
مهماندارها تلاش می کنند قدری استرس موجود در کابین هواپیما را کاهش دهند اما نگرانی تنها اتفاق موجود در هواپیماست. خلبان تقوي از داخل کابین خلبان با مسافران پرواز حرف می زند :«مسافران گرامي ، خدايا صد هزار مرتبه شكر ، خوشبختانه چرخهاي هواپيما به درستي باز شد و ما تا دقايقي ديگر خواهيم نشست !»
با بررسی نفرات دعوت شده به اردوی تدارکاتی تیم ملی اینگونه به نظر می رسد سرمربی تیم ملی کشورمان در این اردو با دعوت از بازیکنانی که کمتر فرصت حضور در اردوی تیم ملی را پیدا کرده‌اند می خواهد میزان آمادگی آنها را به دقت زیر نظر بگیرد تا چنانچه لازم شد از حضور برخی از این بازیکنان در ترکیب نهایی تیم ملی برای مسابقات جام ملت‌های آسیا در سال 2015 بهره بگیرد.
امسال هنرنمایی لیگ را در دو جین سرباز فراری و جاعل دیدیم. در کارت‌های پایان خدمت مورددار و فریاد بازیکن بر سر مربی و اعتراض و کوبیدن کف دست به سینه داور! کیفیت این نیم‌فصل برابر است با بازیکنانی که فقط و فقط در هر بازی سه و نیم کیلومتر می‌دوند و تیم‌هایی که جرات استفاده کردن از یک بازیکن رده جوانان‌شان را در دقایق پایانی بازی هم ندارند.
گفته می‌شود همانطور که محمد خاکپور شرط حضورش در تیم المپیک را حضور کاشانی قید کرده، یحیی گل محمدی هم گفته است به شرط حضور مدیرعامل سابق پرسپولیس به تیم امید خواهد آمد از این رو کفاشیان با بهانه قراردادن حفظ و جذب خاکپور و گل محمدی زمینه بازگشت کاشانی را مجددا فراهم آورد تا برنامه های خود را برای آینده فوتبال ایران به اجرا درآورد.
اخبار متعددی درباره قرارداد این بازیکن برزیلی منتشر شده است که به دلیل غیر رسمی بودن نمی توان در این باره اظهارنظری انجام داد اما گفته می شود کمیته نقل و انتقالات به این جمع بندی رسیده است اگر پرداخت سنگین به این بازیکن پایان یابد استقلال می تواند به جای این بازیکن چند مهره جوان را تحت پوشش قرار دهد تا برای آینده استقلال پشتوانه های خوبی به حساب آیند.
با از بین رفتن شانس سیاسی برای خرید سهام باشگاه پرسپولیس رقبای وی از جمله حسین هدایتی شانس زیادی برای خرید سهام کامل باشگاه پرسپولیس به دست آورند به این شرط که صلاحیت وی و شرکایش از سوی دستگاه های مربوطه تائید شود در غیر این صورت باید منتظر یک مشتری جدید برای باشگاه پرسپولیس باشیم تا این تیم در مرحله واگذاری از سوی او خریداری شود.