صفحه اصلی اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
مونا قائمی
علی حسینی
مونا قائمی
فرشاد پیوس
علی جباری
گفتگو با فرامز آقایی رئیس هیئت قایقرانی بابلسر
گفتگو با حسین فرکی
گفتگو با اسکندر کوتی نوستالژی دهه 60 و 70
گفت و گو با سرمربي تيم تراكتورسازي
گفت و گو با علی پروین
از طرفی گفته می‌شود تاخیر در اعلام نام سرمربی جدید به درخواست باشگاه ذوب آهن نیز ارتباط دارد، هرچند مسؤولان باشگاه ذوب آهن با جدایی سرمربی خود موافقت کردند اما مدیران این باشگاه از کاشانی خواسته‌اند برای اینکه ذوب آهن با مشکل فنی رو به رو نشود موضوع جدایی گل محمدی را پس از اتمام بازی‌های هفته پانزدهم رسانه ای کنند تا در این مدت آنها بتوانند جانشین مناسبی برای گل محمدی انتخاب کنند.
اما جالب است بدانید که از نظر خواجه وند اعضای هیات مدیره به دلیل مشغله کاری در جلسه مهم هیات مدیره شرکت نکردند، وی در این رابطه می‌گوید:« بعضی از اعضای هیات مدیره با توجه به برنامه کاری که داشتند امکان حضور در جلسه را پیدا نکردند. بر همین اساس با لغو جلسه رسمی هیات مدیره، آن را به بعد از تاسوعا و عاشورای حسینی موکول کردیم.»
فته می‌شود امیر عابدینی روش تعلیق برگزاری مسابقات لیگ برتر را پیشنهاد داده است که این مساله با نظر مثبت اعضای هیات رئیسه همراه می شود به همین دلیل شرکت کنندگان در این نشست پس از اتمام جلسه در گفت و گو با رسانه‌های گروهی هر یک از احتمال تعلیق مسابقات خبر دادند.
وقتی خیال حمید درخشان بابت پیروزی تیمش در هفته سیزدهم جمع شد، سرمربی پرسپولیس از برخورد جدی با صادقیان خبر داد، درخشان حتی در نشست مطبوعاتی پس از پایان بازی برای این بازیکن حسابی خط و نشان کشید که فقط تا نیم فصل این رفتارها را تحمل می کند.
رئیس فدراسیون فوتبال در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی گفت:«اینطور نیست، یک نامه به من دادند که امضا شده بود که در 15 بند مواردی ذکر شده بود، اما در مورد دو بندی که صحبت شد چیزی به دست ما نرسید. هیچ کدام از اعضای هیئت رئیسه در رابطه با مخالفت با نبی چیزی را عنوان نکردند.»
قنبرزاده عضو ناراضی هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در جمع خبرنگاران گفت:« خدا را گواه می‌گیرم که در بحث دبیرکل بسیاری از ابهامات بررسی و برخی ابهامات باقی ماند اما عملکرد کمیته فنی حتی پس از آنکه کتابچه ای را به ما ارائه کردند مورد نقد جدی قرار گرفت و هنوز هم مورد نقد ماست.»
در شرایطی که اکثریت اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال طی نامه‌ای خواستار برکناری نبی و آیت اللهی شده بودند کفاشیان از صبح چهارشنبه با حضور در جمع اعضای ناراضی تلاش کرد ابهامات موجود برای این عده را برطرف سازد که در نهایت پس از برگزاری دو جلسه در نوبت و صبح و بعدازظهر هیات رئیسه فدراسیون متقاعد شد یاران کفاشیان همچنان در سمت های خود باقی بمانند.
مدیران فدراسیون فوتبال و رسانه ملی تصور می کردند پیشنهاد ارائه طرح دولت به مجلس بابت افزایش بودجه صدا و سیما می‌تواند پایانی باشد برای کشمکش‌ها بر سر پرداخت رقم خرید امتیاز حق پخش تلویزیونی مسابقات فوتبال اما قبل از آنکه طرح مذکور به بهارستان ارسال شود موج مخالفت جدی نمایندگان با این مساله باعث شد سرنوشت این ماجرا دوباره در ابهام قرار گیرد.
مسوولان فدراسیون فوتبال بر سر دوراهی اخراج یا ابقای سرمربی تیم المپیک قرار گرفته‌اند به همین دلیل سرنوشت این تیم با ابهامات متعددی رو به رو شده است، به شکلی که حالا هیچ کسی نمی‌تواند در این باره با قاطعیت اظهارنظر کند. در شرایط کنونی نگاه مسوولین مرتبط با این حوزه به سه دسته تقسیم شده تا اوج ناهماهنگی در فوتبال ایران شکل گیرد.
اگر دوستان برای خرید این امتیازها پول دارند از همان محل برای خرید بازی های داخلی نیز هزینه کنند.این حرف که ما بودجه نداریم توجیه عملکرد دوگانه مدیریت رسانه ملی است پس نمی توان انتظار داشت که مجلس این حرف را بپذیرد و به راحتی آن را قبول کند.
به نظر می رسد نشست هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با حواشی بسیار زیادی همراه خواهد بود چون هیچ یک از طرفین فعلا قصد عقب نشینی از مواضع پیشین خود را ندارند مگر این که پشت درهای بسته این نشست توافقاتی صورت گیرد که قاعده بازی تغییر پیدا کند.
به محض اعلام رسمی اخراج نلو وینگادا فدراسیون فوتبال بایستی رقمی نزدیک به 500 میلیون تومان به سازمان مالیاتی کشور بپردازد چون پیش از خروج نلو وینگادا از کشور فدراسیون فوتبال به این سازمان متعهد شده بود که در صورت عدم بازگشت وی به ایران این مجموعه بدهی مالیاتی این مربی پرتغالی را پرداخت خواهد کرد.
اما مانع بزرگی برای انتخاب مرزبان به عنوان سرمربی تیم امید وجود دارد! برابر قانون برای انتخاب سرمربی جدید باید دو مرجع نظر بدهند نخست اینکه کمیته فنی موافقت خود را با انتصاب سرمربی جدید اعلام کند سپس هیات رئیسه با حضور گزینه مورد نظر موافق باشد به همین دلیل ممکن است در روند انتخاب مرزبان مشکلاتی برای حبیب کاشانی به وجود آید.
بر اساس اطلاعات منتشر شده در رسانه های خبری قرارداد مربی پرتغالی تیم امید سالانه 360 هزار دلار است که البته تداوم همکاری با او در گرو رضایت فدراسیون از عملکرد تیم امید در بازی‌های آسیایی اینچئون بود. بنابراین اگر فدراسیون تمایل به ادامه همکاری با او نداشته باشد طبق قرارداد تنظیم شده می‌تواند با پرداخت غرامتی کار را تمام کند.
گفته می شود محدودیت های فراوانی برای عوامل اجرایی برنامه 90 در این آیتم به وجود خواهد آمد چون مدیران ارشد رسانه ملی دوست ندارند فضای حاکم بر این ماجرا بیش از این به ضرر آنها تمام شود اما پیش بینی می شود اگر این برنامه مجوز پخش بگیرد قطعا یکی از برنامه های جنجالی 90 روی آنتن خواهد رفت.
نخستین ال‌کلاسیکوی فصل جدید لالیگا امشب در شرایطی در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو برگزار می‌شود که انتظار چهار ماهه لوییس سوارس برای حضور در یک بازی رسمی می‌تواند به پایان برسد و این مهاجم اروگوئه‌ای این فرصت را دارد که نخستین بازی رسمی خود را برای آبی و اناری‌پوشان کاتالونیا انجام دهد آن هم در مهم‌ترین بازی نیم‌فصل نخست لالیگا.
کاروان ورزشی غدیر با 204 ورزشکار راهی بازی‌های پاراآسیایی شد و در نهایت نیز در مجموع توانست 120 مدال کسب کند که رکورد کسب مدال در دوره قبل را شکست. ورزشکاران جانباز و معلول ایران در روز آخر حتی شانس رسیدن به سکوی سوم را هم داشتند که در آخرین لحظات و فقط با یک مدال طلا کمتر از ژاپن در سکوی چهارم قرار گرفتند.
« برابر دستور هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال اگر قرارداد 100 میلیاردی توسط صدا و سیما به امضا نرسد همچنان دستور منع ورود دوربین های تلویزیونی به قوت خود پابرجاست و همانند هفته دوازدهم هیچ یک از بازی های این هفته روی آنتن نخواهد رفت و مسؤولیت این کار با رسانه ملی است چون آنها از پذیرش حق واقعی فوتبال طفره می روند.»
ایران تا پایان پنجمین روز بازی‌های پاراآسیایی 111 مدال کسب کرده که شامل 35 طلا، 48 نقره و 28 برنز است.در روز پنجم ایران 35 مدال کسب کرد که 17 مدال طلا، یک روز درخشان را برای ایران رقم زد. 8 مدال نقره و 5 مدال نیز در این روز بدست آمد.
صدا و سیما بابت دعوای فوتبالیست ها، دعوای مربیان پول در می آورد، وقتی صدا و سیما نتواند دعواهای فوتبال را پوشش بدهد آنگاه منابع درآمدزایی هم از بین خواهد رفت بعد می بینیم که همین دوستانی که امروز در برابر عدم پرداخت حق پخش تلوزیونی مقاومت می کنند با دل و جان به دنبال امضای قرارداد می آیند.
رفتار عجیب رئیس هیات مدیره سبب شد مخالفین وی در هیات مدیره علیه آقای رئیس دست به افشاگری بزنند تا شاید وی در رفتار خود تجدیدنظر کند. اما از بی توجهی وی نسبت به افشاگری‌ها پیداست که سیاسی قصد تغییر موضع در رفتار خود را ندارد مگر این که جایگاه وی با خطری جدی رو به رو شود.
دومین روز رقابت‌های هفته دوازدهم لیگ برتر با توقف استقلال، شکست صدرنشین و سپاهان اصفهان و پیروزی فولاد خوزستان دنبال شد تا جدال میان مدعیان در صدر جدول اوج گیرد، استقلالی‌ها موقعیت مناسب خود برای نزدیک تر شدن به صدرنشین را با توقف مقابل پدیده به راحتی از دست دادند.
آقای درخشان؛ گفته بودی این تیم را تنها آرامش به سرانجام خواهد رساند و همه پیشکسوتان و منتقدان سکوت کردند تا مبادا با حرف‌هایشان آرامش‌تان را بیازارند. خودت اما فراموش کردی که آرامش را پیش از همه، در درون خود باید جست. کسی نیست که این پرسپولیس را نشناسد و نداند که کمبود بازیکن چقدر آزارش می‌دهد.
ورزشکاران ایران در بازی‌های پاراآسیایی اینچوان و در روز چهارم موفق شدند 21 مدال رنگارنگ برای ایران به دست آورند.ملی‌پوشان کشورمان در روز چهارم این بازی‌ها موفق شدند 6 طلا، 10 نقره و 5 برنز به دست آورند و یک پله خودشان را در جدول مدال‌آوران بالا بکشند. ایران در حال حاضر در جایگاه چهارم جدول رده‌بندی قرار دارد.
باید قبول کنیم که این تصمیم تبعاتی را برای فدراسیون فوتبال دارد که مهمترین آن موضوع نارضایتی اسپانسر مسابقات است به همین دلیل من تصور می کنم که این مشکل به زودی حل شود، مطمئنا هر دو طرف برای حل مشکل مصمم هستند از این رو به مردم قول می دهم که مشکل به زودی حل خواهد شد.
گفته می شود این مقام مسوول در اظهارنظری جالب گفته است از آنجا که پخش یا عدم پخش تلویزیونی دیدار پرسپولیس – سایپا از جذابیت زیادی برخوردار نبود مسوولین فدراسیون فوتبال در برابر رسانه ملی مقاومت کردند اما این مقاومت عمر چندانی ندارد چون فدراسیون در این ماجرا بازنده بزرگ به حساب می آید!
سومین روز از بازی‌های پاراآسیایی دیروز برگزار شد و کاروان ورزشکاران جانبازان و معلولان ایران به 17 مدال دست پیدا کرد. کاروان ایران در روز سوم 4 طلا، 5 نقره و 8 برنز به دست آوردند. ایران روز دوم صاحب 23 مدال شده بود.
در روزی که دوربین‌های تلویزیونی مجوز حضور در ورزشگاه‌ آزادی را پیدا نکردند، شاگردان حمید درخشان در حضور نزدیک به چهار هزار نفر در برابر تیم فوتبال سایپا کرج شکست خورد تا یک ناکامی دیگر در کارنامه مربیگری حمید درخشان به ثبت برسد.
در وقت اضافه باز هم ابتکار عمل در اختیار استقلال بود و بعد از تساوی دو تیم در وقت اضافه اول و در نخستین لحظات وقت اضافه دوم (دقیقه 109) علیرضا رمضانی با شوتی که به سر مدافع فولاد نوین هم برخورد کرد دروازه بهادرانی را گشود.
هرچند این شایعه هرگز از سوی کفاشیان و نزدیکانش تائید یا تکذیب نشد اما واکنش مخالفان به شدت تند بود، به گونه ای که آنها ادعا کردند اگر این اتفاق روی دهد مشخص است که رئیس فدراسیون فوتبال برای حفظ موقعیت خود به بازی های سیاسی و غیر فوتبالی روی آورده است.این طیف با نقل و قول غیر مستقیم مدعی شدند اگر این اتفاق جدی باشد بدون تردید مدیران وزارت ورزش و جوانان از این اتفاق جلوگیری خواهند کرد.