صفحه اصلی اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
مونا قائمی
علی حسینی
مونا قائمی
فرشاد پیوس
علی جباری
گفتگو با فرامز آقایی رئیس هیئت قایقرانی بابلسر
گفتگو با حسین فرکی
گفتگو با اسکندر کوتی نوستالژی دهه 60 و 70
گفت و گو با سرمربي تيم تراكتورسازي
گفت و گو با علی پروین
ایران تا پایان پنجمین روز بازی‌های پاراآسیایی 111 مدال کسب کرده که شامل 35 طلا، 48 نقره و 28 برنز است.در روز پنجم ایران 35 مدال کسب کرد که 17 مدال طلا، یک روز درخشان را برای ایران رقم زد. 8 مدال نقره و 5 مدال نیز در این روز بدست آمد.
صدا و سیما بابت دعوای فوتبالیست ها، دعوای مربیان پول در می آورد، وقتی صدا و سیما نتواند دعواهای فوتبال را پوشش بدهد آنگاه منابع درآمدزایی هم از بین خواهد رفت بعد می بینیم که همین دوستانی که امروز در برابر عدم پرداخت حق پخش تلوزیونی مقاومت می کنند با دل و جان به دنبال امضای قرارداد می آیند.
رفتار عجیب رئیس هیات مدیره سبب شد مخالفین وی در هیات مدیره علیه آقای رئیس دست به افشاگری بزنند تا شاید وی در رفتار خود تجدیدنظر کند. اما از بی توجهی وی نسبت به افشاگری‌ها پیداست که سیاسی قصد تغییر موضع در رفتار خود را ندارد مگر این که جایگاه وی با خطری جدی رو به رو شود.
دومین روز رقابت‌های هفته دوازدهم لیگ برتر با توقف استقلال، شکست صدرنشین و سپاهان اصفهان و پیروزی فولاد خوزستان دنبال شد تا جدال میان مدعیان در صدر جدول اوج گیرد، استقلالی‌ها موقعیت مناسب خود برای نزدیک تر شدن به صدرنشین را با توقف مقابل پدیده به راحتی از دست دادند.
آقای درخشان؛ گفته بودی این تیم را تنها آرامش به سرانجام خواهد رساند و همه پیشکسوتان و منتقدان سکوت کردند تا مبادا با حرف‌هایشان آرامش‌تان را بیازارند. خودت اما فراموش کردی که آرامش را پیش از همه، در درون خود باید جست. کسی نیست که این پرسپولیس را نشناسد و نداند که کمبود بازیکن چقدر آزارش می‌دهد.
ورزشکاران ایران در بازی‌های پاراآسیایی اینچوان و در روز چهارم موفق شدند 21 مدال رنگارنگ برای ایران به دست آورند.ملی‌پوشان کشورمان در روز چهارم این بازی‌ها موفق شدند 6 طلا، 10 نقره و 5 برنز به دست آورند و یک پله خودشان را در جدول مدال‌آوران بالا بکشند. ایران در حال حاضر در جایگاه چهارم جدول رده‌بندی قرار دارد.
باید قبول کنیم که این تصمیم تبعاتی را برای فدراسیون فوتبال دارد که مهمترین آن موضوع نارضایتی اسپانسر مسابقات است به همین دلیل من تصور می کنم که این مشکل به زودی حل شود، مطمئنا هر دو طرف برای حل مشکل مصمم هستند از این رو به مردم قول می دهم که مشکل به زودی حل خواهد شد.
گفته می شود این مقام مسوول در اظهارنظری جالب گفته است از آنجا که پخش یا عدم پخش تلویزیونی دیدار پرسپولیس – سایپا از جذابیت زیادی برخوردار نبود مسوولین فدراسیون فوتبال در برابر رسانه ملی مقاومت کردند اما این مقاومت عمر چندانی ندارد چون فدراسیون در این ماجرا بازنده بزرگ به حساب می آید!
سومین روز از بازی‌های پاراآسیایی دیروز برگزار شد و کاروان ورزشکاران جانبازان و معلولان ایران به 17 مدال دست پیدا کرد. کاروان ایران در روز سوم 4 طلا، 5 نقره و 8 برنز به دست آوردند. ایران روز دوم صاحب 23 مدال شده بود.
در روزی که دوربین‌های تلویزیونی مجوز حضور در ورزشگاه‌ آزادی را پیدا نکردند، شاگردان حمید درخشان در حضور نزدیک به چهار هزار نفر در برابر تیم فوتبال سایپا کرج شکست خورد تا یک ناکامی دیگر در کارنامه مربیگری حمید درخشان به ثبت برسد.
در وقت اضافه باز هم ابتکار عمل در اختیار استقلال بود و بعد از تساوی دو تیم در وقت اضافه اول و در نخستین لحظات وقت اضافه دوم (دقیقه 109) علیرضا رمضانی با شوتی که به سر مدافع فولاد نوین هم برخورد کرد دروازه بهادرانی را گشود.
هرچند این شایعه هرگز از سوی کفاشیان و نزدیکانش تائید یا تکذیب نشد اما واکنش مخالفان به شدت تند بود، به گونه ای که آنها ادعا کردند اگر این اتفاق روی دهد مشخص است که رئیس فدراسیون فوتبال برای حفظ موقعیت خود به بازی های سیاسی و غیر فوتبالی روی آورده است.این طیف با نقل و قول غیر مستقیم مدعی شدند اگر این اتفاق جدی باشد بدون تردید مدیران وزارت ورزش و جوانان از این اتفاق جلوگیری خواهند کرد.
گفته می‌شود با افزایش آمار ناکامی‌های فوتبال ملی، بسیاری از نمایندگان مجلس از هیات رئیسه فراکسیون ورزش خواسته اند در این رابطه تصمیم جدی بگیرند و از وزیر ورزش و جوانان بخواهند درباره این اتفاق ناخوشایند تصمیم گیری آنی صورت گیرد.
حبیب کاشانی در تازه ترین اظهارنظر فوتبالی خود اعلام کرده است اگر نیاز به تغییر کادر فنی تیم امید باشد به هر قیمتی این اتفاق رخ خواهد داد چون سرنوشت فوتبال ملی ایران از اهمیت مضاعفی برخوردار است از این رو اگر احساس کنیم تغییر کادر فنی و سرمربی تیم ضروری است قطعا این کار را انجام می‌دهیم.
برابر آنچه سازمان نظام وظیفه اعلام کرده است مهرداد پولادی به دلیل عدم مراجعه به این سازمان بابت رفع مشکل کارت پایان خدمتش پس از اتمام مهلت تعیین شده ،سرباز فراری شده که برابر قانون این فرد باید به دادگاه قضایی نیروهای مسلح معرفی شود تا مطابق مقررات نظامی با وی برخورد شود.
از شرایط حاکم بر فوتبال پیداست که آقای رئیس زمان زیادی برای بقا در مدیریت فوتبال ندارند حتی اگر تمام چهره های موجه فوتبال را برای همکاری با خود متقاعد سازد و آنها در فدراسیون فوتبال به صف کند تا پشت آنها چهره شکست خورده و یارانش را پنهان کند.
اینکه آقایان می گویند ما جهانشاهی را نمی‌شناختیم یک دروغ محض است، انتخاب این فرد کاملا هدفمند بود است و اطلاعاتی در اختیار مجلس و نهادهای ذی ربط قرار گرفته که با آقایان با اطلاعات کافی به مادرید سفر کرده اند پس بهتر است اینگونه فضاسازی نکنید که ما بی خبر بودیم. این فرد با برنامه ریزی و هدفدار این ملاقات را طراحی کرده، دوستان تصور نمی کردند این ماجرا اینگونه رسانه ای شود.
رئیس هیات مدیره پرسپولیس که حالا زمزمه برکناری او از سوی هیات مدیره و مسوولان وزارت ورزش و جوانان شنیده می‌شود درباره دلایل این اتفاق گفته است:« با توجه به شرایطی که فعلا به وجود آمده تصمیم گرفتیم بازی با رئال مادرید لغو شود. اگر توانستیم مقامات ذی‌صلاح کشور را راضی کنیم، مجددا مذاکره با رئال را از سر می‌گیریم.»
با مروز تمامی اتفاقات شکل گرفته در روزهای اخیر به نظر می‌رسد در برهه کنونی باشگاه پرسپولیس در روزهای آتی به واسطه مسائلی که حالا همگان از آن خبر دارند آبستن اتفاقات جدیدی باشد، اتفاقاتی که شاید کوچکترین آن منجر به برکناری سیاسی از سمتش در باشگاه پرسپولیس شود و در نهایت بازی جنجالی این باشگاه با رئال مادرید به صورت یکطرفه لغو شود.
امیرحسین جهانشاهی که از سرمایه گذاران اصلی شبکه ماهواره ای فارسی زبان من و توست عامل اصلی برگزاری این ملاقاتها در اسپانیا بوده است. سرمایه گذار شبکه فارسی زبان من و تو ب که یک شبکه ضد نظام جمهوری اسلامی است اکنون ارتباط نزدیکی با بالاترین مقام باشگاه پرسپولیس پیدا کرده و رئیس هیات مدیره این باشگاه را به دیدار پرز می برد.
در کنار این تعریف و تمجیدها باید به این نکته مهم هم اشاره داشت که پیشرفت آنچنانی و خیره کننده ای در کار نبوده بلکه همان چیزی برای ورزش ایران روی داده که در دوره قبل نیز وجود داشته از این رو باید تلاش و برنامه ریزی ها معطوف به موفقیت و پیشرفت واقعی باشد تا در دوره بعدی بازی‌ها ورزش ایران بتواند شاهد رشد کیفی و کمی در بازی‌های آسیایی باشد.
هرچند هنوز گزارش رسمی این کارگروه منتشر نشده و قرار است، طی روزهای آینده این گزارش محرمانه به دفتر رئیس کمیته ملی المپیک و وزیر ورزش ارسال شود تا آنها در جریان ریز جزئیات قرار گیرند، اما پیش بینی می‌شود این 9 فدراسیون در آستانه بازی‌های المپیک 2016 برزیل از برخی امتیازهای پیشین محروم شوند؛ چون نتوانستند در اینچوان از جایگاه خود دفاع کنند.
به گفته کارشناسان،مدیریت برنامه محور فدراسیون والیبال در سال‌های اخیر نه تنها می تواند نسخه شفابخشی برای رشته های مدال آور ایران در بازی‌های آسیایی به حساب آید بلکه به عنوان یک دستاورد می تواند در حوزه بین الملل ورزش اعتباری برای نوع برنامه ریزی ورزشی ما ایجاد کند از این رو از دست دادن این فرصت طلایی می تواند تبعات جبران ناپذیری برای ورزش ایران به همراه داشته باشد.
کی‌روش در جام ملت‌ها نیز تکیه خواهد کرد بر گروهی که جام جهانی دیده‌اند. او برای رسیدن به جام ملت‌های آسیا که سال‌ها است به آرزویی دست نیافتنی در فوتبال ایران تبدیل شده دل می‌بندد به مردانی که بازی با آرژانتین، نیجریه و بوسنی را در جام جهانی دیده‌اند؛ دکترین او این است.
منابع خبری نزدیک به دستگاه ورزش معتقدند عزم جدی برای ایجاد تغییرات در مدیریت فوتبال در سطح کلان بسیار زیاد است به همین منظور به زودی این تغییرات اعمال خواهد شد. اتفاقاتی که قطعا بدون حاشیه نخواهد بود و روزهای جنجالی تازه ای را برای فوتبال پرحاشیه ایران به وجود خواهد آورد.
باید خدا رو شکر کرد که صداوسیما هیچوقت به فکر تاسیس یک ۹۰ والیبالی نیفتاده است؛ چرا که اگر این اتفاق افتاده بود، اکنون به جای خوشحالی از کسب مدال زرین رقابت‌های آسیایی، باید خبر قهر مهدی مهدوی با سعید معروف را در کنار دعوای کواچ با آنالیزور تیم ملی در روزنامه‌های ورزشی می‌خواندیم و حسرت می‌کشیدیم.
ورزشکاران ایرانی حاضر در هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی اینچوان کره جنوبی در چهاردهمین روز این بازی‌ها موفق به کسب سه نشان نقره و یک برنز شدند اما این پایان کار نخواهد بود چون تکواندوکاران و کاراته کاران ایرانی به همراه بسکتبال و والیبال همچنان شانس کسب نشان در روز چهاردهم را دارند.
در نخستین روز بازی‌های هفته یازدهم تیم‌های استقلال تهران، پدیده خراسان،استقلال خوزستان مقابل حریفان خود به برتری دست یافتند و دیدار نفت تهران - ذوب آهن با تساوی بدون گل پایان یافت تا جدال مدعیان در صدر جدول رده بندی داغ تر از همیشه دنبال شود.
کشتی آزاد در بازی‌های آسیایی اینچئون همانی بود که از آن انتظار می‌رفت. همچنان مقتدر، کوبنده و با صلابت بسان گذشته در مصاف با سایر قدرت‌های قاره کهن و پهناور آسیا و در نهایت کسب بیشترین تعداد مدال‌های طلا در هفت وزن رقابت‌ها.
. در شرایطی که همه دیدند به وضوح حق عبدولی را تضییع کردند، وزارت ورزش می‌تواند با اختصاص پاداشی همسطح با سایر طلایی‌ها، این شکست را از دل عبدولی بیرون بیاورد تا این کشتی‌گیر زحمتکش کمی دلگرم شود.باید دید آیا مسوولان وزارت ورزش چنین راهکاری را در ذهن خود دارند یا اینکه عبدولی باید دور 150 سکه را خط بکشد؟