ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
شنبه، 11 بهمن 1393 21:07
تبلیغات

راه‌اندازي سامانه استعلام نمره منفي رانندگان

رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي از راه‌اندازي سامانه استعلام نمره منفي رانندگان خبر داد.

 
سردار اسكندر مومني در گفت‌وگو با ايسنا با اشاره به اين كه بر اساس قانون جديد رسيدگي به تخلفات رانندگيف در صورتي كه راننده 30 نمره منفي را در مرحله اول كسب كند گواهينامه‌اش به مدت 3 ماه ضبط مي‌شود و در اين مدت حق رانندگي نخواهد داشت، افزود: بر اين اساس پليس راهور ناجا سامانه استعلام نمره منفي را براي رانندگان راه‌اندازي كرده است.
 
وي افزود: رانندگان مي‌توانند با ارسال شماره گواهينامه خود به به پيامك 30005151 از نمره منفي و كارنامه رانندگي خود مطلع شوند.
 
رييس پليس راهور ناجا با تاكيد بر اين كه سامانه مذكور امكان اعلام ميزان خلافي رانندگان را نيز به طور همزمان داراست افزود: بر اين اساس رانندگان وسايط نقليه با ارسال شماره VIN خودرو كه به صورت عمودي در پشت كارت خودرو آمده است، به همين پيامك مي‌توانند از ميزان جريمه رانندگي خود مطلع شوند.
 
وي در عين حال تاكيد كرد: در صورتي كه رانندگان 2 تخلف حادثه‌ساز را به طور همزمان انجام دهند خودروشان 3 روز توقيف مي‌شود.
 
مومني با اشاره به اينكه بزودي سايت اينترنتي در خصوص آخرين وضعيت تخلفات رانندگي افراد راه‌اندازي خواهد شد به ايسنا گفت: از تمامي رانندگان مي‌خواهيم ضمن مبارزه به مراكز پليس +10 نسبت به اصلاح نشاني و شماره تلفن همراه خود در سامانه پليس اقدام كنند چرا كه با راه‌اندازي سامانه جديد در صورتي كه افراد مرتكب تخلف شوند به صورت خودكار جريمه آنها به آخرين آدرسي كه در اختيار پليس است ارسال و به تلفن همراه آنها پيامك مي‌شود.
 
رييس پليس راهور ناجا در ادامه با اشاره به قانون بودجه سال 90 گفت: بر اين اساس تخلفات رانندگي تا ابتداي سال 90 در صورت دو برابر شدن اگر اصل آن توسط راننده تا 19 آذرماه سال جاري پرداخت شود، دو برابر شدن آن بخشوده مي‌شود و اين مهلت يك روز هم قابل تمديد نيست.

کد خبر:95180 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال
نظرات کاربران

چرا نمره منفي روي شماره گواهينامه فرد متخلف داده نمي شود بنده يكسال است خودرويم را فروخته خريدار اقدام به تعويض نمي كند ولي نمره منفي به من sms مي شود...


سعید فلاحی

بنده مدتی است خودرويم را فروخته ام ولی خريدار اقدام به تعويض پلاک ننموده است ولي نمره منفي به من sms شده است . لطفا مرا راهنمایی کنید . آیا اگر خریدار تعویض پلاک کند . نمره منفی من پاک میشود ؟

شنبه، 18 تير 1390

1:33:02 PM

رانندگان مي‌توانند با ارسال شماره گواهينامه خود به به پيامك 30005151 از نمره منفي و كارنامه رانندگي خود مطلع شوند.