ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
يکشنبه، 12 بهمن 1393 00:33
تبلیغات

وقتی مراسم احیاء حرم رضوی (علیه‌السلام) حاشیه ساز می شود + فیلم
سخنان ناطق نوری صدای شب‌زنده‌داران حرم امام رضا(ع) را درآورد/ انتقاد مردم از سپردن منبر به ساکتین در فتنه

گروه استان‌ها: سخنرانی علی اکبر ناطق نوری در سومین شب از مراسم شب های قدر حرم علی ابن موسی الرضا علیه السلام به دلیل بیان برخی مطالب سیاسی و دو پهلو با اعتراض حاضرین در این مراسم روبرو شد به نحوی که ناطق نوری را مجبور کرد زودتر از معمول سخنرانی خود را به اتمام رسانده و با کمک خادمین حرم ثامن الحجج از محل سخنرانی خارج شود.

به گزارش خبرنگار رجانیوز از مشهد مقدس، در مراسم احیای شب 23 ماه مبارک رمضان در حرم علی ابن موسی الرضا علیه السلام به دعوت تولیت آستان قدس رضوی علی اکبر ناطق نوری بعد از قرائت دعای جوشن کبیر به سخنرانی و اجرای مراسم قرآن بسر پرداخت.

ناطق نوری که موضوع سخنرانی خود را عدل و عدالت در عرصه های مدیریتی، اخلاقی، سیاسی و اجتماعی قرار داده بود، پیش از ورود به این بحث، به بیان سوابق خود در دوران انقلاب و پس از آن پرداخته و از عملکرد خود در دوران صدارتش بر وزارت کشور دفاع کرد.

ناطق نوری در این مراسم که گویی به تریبونی برای دفاع از عملکرد خود و حمله به منتقدانش تبدیل شده بود، درباره ضرورت وجود عدالت گفت: اگر ما در جنگل زندگی می کردیم نیازی به عدالت نداشتیم اما اکنون که در شهر با گستره روابط اجتماعی زندگی می کنیم به عدالت نیاز داریم.

ناطق نوری ادامه داد: انسان باید عدالت سیاسی داشته باشد مثلا کسی که در انتخابات شرکت می کند نباید برای اینکه رای بیاورد حریفش را تخریب کند و آبروی او را ببرد و عدالت نیز اقتضاء می کند از کسی که آبرویش رفته است نیز حمایت شود.»

وی در ادامه سخنان خود به ا نتقاد از شرایط کشور پرداخته و به ذکر مثال‌هایی از دوران مدیریت خود در وزارت کشور گفت: « فامیل بازی و زد و بند در امور جامعه سبب تزلزل و دلسردی مردم می شود، با حاکمیت عدل در جامعه مردم می بینند همه در برابر قانون یکسانند.»

سخنان جهت‌دار و دو پهلوی ناطق نوری سبب شد تا عده‌ای از حاضرین در صحن جامع رضوي لب به اعتراض گشوده و با شعارهایی همچون «این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده» به سخنان وی و متولیان برنامه بدلیل دعوت از سخنرانان سیاسی اعتراض کنند.

پس از این اقدام مردم حاضر در رواق نیز شعاردهندگان را همراهی کرده و بسیاری از زائرین حاضر در رواق با سر دادن شعار و صلوات به سمت جایگاه حرکت کرده و خواستار اتمام سخنرانی ناطق نوری در شب قدر شدند.

این در حالی است که مراسم احیاء شب 23 ماه مبارک رمضان در حرم امام رضا علیه السلام در میان بهت و اندوه مردم از هدر رفتن فرصت گرانبهایشان به پایان رسید. بسیاری از مردم هنگام خروج از رواق مراتب نارضایتی خودشان را به انحاء مختلف نشان می دادند.

گفتنی است علی اکبر ناطق نوری که در جریان فتنه 88 و حمله به اصل نظام و جمهوری اسلامی با سکوت در قبال این هجمه همه جانبه ترجیح داد خود را درگیر این موضوع مهم نکرده و در قبال اظهارنظر در این باره، هزینه‌ای نپردازد، این روزها مسائلی همچون انتقاد از خرافه‌گرایی و دفاع از عملکرد خود در وزارت کشور و سوابق انقلابی‌اش را به مراتب مهمتر از موضع‌گیری در قبال فتنه 88 یافته است.

بر این اساس و بر خلاف ایام فتنه، شمار اظهارنظرها و مصاحبه‌های ناطق نوری که اتفاقا به انتقاد از شرایط موجود کشور و دفاع از عملکرد خود می‌پردازد افزایش یافته است، رویکردی که به نظر می‌رسد با واکنش شب گذشته حاضرین در حرم رضوی علیه السلام که معمولا از سراسر کشور در این مراسم معنوی شرکت می‌کند، جواب مناسبی را از سوی مردم دریافت کرده باشد.

این در حالی است که سال گذشته یک سایت نزدیک به خانواده هاشمی رفسنجانی، با اشاره به پخش نشدن برنامه احیای شب قدر توسط ناطق نوری ضمن ابراز دلتنگی نسبت به مناجات های ناطق نوری در شب‌های قدر از کسانی که موجب محروم شدن مردم از این مناجات‌ها شده اند خواست تا استغفار کنند.

با وجود محتوای برنامه شب گذشته حرم رضوی علیه السلام، و ابراز دلخوری گسترده حاضرین در این مراسم که از نقاط مختلف کشور خود را برای درک شب قدر به حرم امام رضا علیه السلام رسانده بودند، مشخص نیست، اینک محروم کنندگان مردم از مناجات‌های ناطق باید استغفار کنند و یا اینکه دعوت کنندگان از چهره‌های سیاسی با کارنامه غیرقابل قبول در فتنه باید نسبت به سپردن منبر به چهره‌هایی که مورد قبول مردم نیستند ‌آنهم در یکی از مهمترین مراسمات مذهبی سال در رویه خود تغییر ایجاد کنند.

 

Get the Flash Player to see this player.

 

خبر مرتبط

محروم‌کنندگان مردم از مناجاتهای ناطق‌نوری استغفار کنند!

کد خبر:134667 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال
نظرات کاربران

مااز عدم مدیریت در منطقه خود می نالیم نگو کلان شهر ها و اماکن مقدسه هم خیلی مدیر ندارد


شماکه به همه گیر میدهید ومی گویید ساکت فتنه آخه کسی که براش این همه هزینه کردید رفت 11 روز خانه نشست وحاضرنشد حکم حکومتی رهبر را بر رئیس دفترش ترجیح دهد دیگه چه می گویید

پاسخ

دوست گرامی / اشتباه عمده شما و چون شمایی که اینگونه استدلال میکنید این است که فتنه را در مقابل احمدی نژاد تفسیر میکنید ، در حالی که فتنه برای براندازی نظام جمهوری اسلامی بود .. اشتباه دیگر شما این است که فکر میکنید ما برای احمدی نژاد هزینه میکنیم ، در حالی که ما همه وجودمان برای انقلاب است و نه افراد (برخلاف تفکر شما که همه چیز را به فرد می سنجید) احمدی نژاد هم از انقلاب عدول کند راحتت تر از خیلی ها کنار گذاشته خواهد شد.. در راه خدا موفق باشید

باز هم میتوان گفت که خطر این 11 روز داخل خانه نشستن بهتر است از عوامل فتنه بودن این را آویزه گوش خود کنند فتنه گرانی که کر شده اند و حقایق را نمی شنوند و درک نمی کنند

علی

یازده روز خانه نشینی سرجاش..... سکوت در قبال فتنه هم سر جای خودش.... ساکتین فتنه با سکوتشون بستر امنی را برای فتنه گران محیا کردند... به صحبتهای حضرت آقا مراجعه کنید

سعيد

هزينه ها را كه رفقاي شما كردند . حالا رييس جمهور يك خبط بزرگ هم كرد خود آقا بخشيدند . شما زياد ادامش نده .

پس نتیجه میگیرمزنده باد فتنه

سلمان

مابه همون که میگی هم گیردادیم ومیدیم واگرهمین طور پیش بره خواهیم داد.ماباجایگاه ولایت فقیه بیعت کردیم نه هیچ شخص دیگه ای

سلام خانه نشین شدن را ما هم تایید نمیکنیم ولی بهتر از فتنه گرها است که با نظام مشکل دارند وبا دشمنان ملت واسلام دست دوستی داده اند و .......

علی

بنظرم شما یا از دوستان آقای توکلی هستید یا داماد لرستان

بی خیال!!!

ای بابا از نظر رجا و طرفدارانش آقای احمدی نژاد در حد یک قدیسه است و هر تخلفی هم بکنه نه دیده میشه و نه ازنظر این افراد یک خطا بحساب میاد ولی اگه امثال خاتمی و ناطق کوچکترین خطایی بکنند در حد گناهکار بزرگ باید مجازات بشوند!تابوده همین بوده و تاهست همینه!

احمدی

آقای بی خیال اصل صحبت بر سر ولایت فقیه است نه احمدی نژاد ضمن اینکه به جرات عملکرد احمدی نژاد بهتر از دولتهای اصلاحات بوده است ضمنا اگر شما منتقد 11 روزید ولی خودتان و جریان اصلاحات با اصل ولایت فقیه مشکل دارید

سید

ببین دوست عزیز این صحبتی که شما داری میکنی سفسطه است شما دارید بی بصیرتی خودتون رو به انتخاب بد از بدتر ما میذاری آخه شما که از قبل از انتخابات برای از میون برداشتن ولایت فقیه نقشه کشیده بودید دیگه تو این میدون محلی برای اعراب ندارید و اصلا نباید حرفی بزنید در ضمن ما و امت حزب الله کاری با امثال احمدی نژاد نداریم ما چشممون به دهن مولامونه اینا همه وسیله اند ما علم وسط خیمه رو چسبیدیم اگر همین احمدی نژادشم روزی بخواد دست از پا خطا کنه بدون هیچ حرف و حدیثی از این بدتر باهاش رفتار میکنیم ولی بازم به دستور رهبرمون چون ما نه از فرمایشات آقا جلوتر میریم نه یه قدم عقب تر پا به پا میایم جلو تا این بیرق و بدیم به دست خوده حضرتش... یکمی بصیرت به خرج بدید... این فتنه اخیر خیلی خیلی برای ما هزینه داشت راحت از کنار مسببین این ماجرا نگذرید... ما که تا ابد با ولایتیم /مرد این نبرد تا شهادتیم یا علی


آفرین به مردم ولایت مدار که حقشو کف دستش دادند


متاسفانه ما ساکنین مشهد از بی مدیریتی و بعضی از کارهای مدیران آستان قدس رضوی ناراضی هستیم . متاسفانه حق این زائر ها را ادا نمیکنند نمیدانم چگونه میخواهند جواب امام رضا (ع) را بدهند.


EHSAN.sali

سلام اشتباه از مسئولین حرم بوده که او را دعوت کردند برای سخنرانی !؟ "یاحق"


ناشناس

متاسفانه فضای بدبینی نسبت به مسئولان گرانبهای نظام از سایت شما منتشر می شود درود بر ناطق

پاسخ

ان شا الله با هر کس که دوست داری محشور شوی

ناشناس تر!

ناشناس احتمالا = خود آقاي ناطق! آقاي ناطق= جايزه مرد سكوت هيسسس...!

موسوی

گران بها ؟ مگه کیلو چنده ؟

سلام .اخوی با این حرفها خودتا گول نزن.خودت میدونی .منم میدونم که داری خودتا گول میزنی

زهره

واویلا.... مسئولین گران بهای نظام.... شما یا نمیدونی مسئول چیه، یا نمیدونی گران بها یعنی چی یا نمیدونی نظام کجاست

احمدی

با درود و لعنت کار حل نمی شود برادر من قرار نیست هرکسی خود را به انقلاب نسبت داد یا اقدامی کرد فقط خود را انقلابی بداند و بقیه را ... ایشان بهتر است به جای تعاریف بیجا از خود و تلف نمودن وقت مردم در مراسم احیا بیشتر مراقب فرزندان خویش باشد و بداند که دیگران هم در انقلاب هم سهم دارند نه فقط خودش ضمن اینکه مومن زیاد از خود تعریف نمی کند واز دیکران انتقاد.


به قول حاج محمود : آب را آنجا بريز كه ميسوزه


نویسنده ی محترم خبر خدمت شما عرض کنم که بنده در صحنه بودم فقط چند نکته بگم و اینکه صحبت های آقا در جمع دانشجویان در هفته ی قبل را بار دیگر مرور کنید . نکته ی بعدی خطبه ی تاریخی حضرت آقا در 29 خرداد 88 را دوباره بخوانید و فراموش نکنید دیشب شب بیست سوم ماه مبارک رمضان و در جوار حرم امام رضا این حرکت بسیار زشت بود. البته من منکر اشتباه استان قدس در دعوت از ناطق نمی شوم ولی این حرکت عده ای که شعار دادند و مراسم را بهم زدند در چنین شب و چنین مکانی بسیار زشت بوده و از محضر امام رضا باید عذر خواهی کنند .

پاسخ
...

سلام علیکم بنده خودم حضور فعالی داشتم و هیچ بی حرمتی به کسی نشد .ایا دفاع از ولایت در مقابل ساکنین و غیره با عزاداری و شعار های حمایتی از رهبر مناسب شب قدر نیست؟ایا توهین محسوب میشه؟ شاید دین از سیاست جداست؟!

برادر گرامی در واقع ساکت بودن دربرابر کسی که دارد بخشی از نظام یعنی دولت منتخب مردم را در شب قدر زیر سوال میبرد زشت است چطور سخن کسی که در شب قدر از سیاست دم میزند و دیگران را محکوم می کند زشت نیست؟ ولی وقتی مردم به این رفتار انتقاد میکنند زشت است؟ اگر ناطق محترم به جای ورود به منازعات سیاسی تنها از تقوا و سیره امام علی سخن میگفت کسی اعتراض می کرد ؟ چرا خرد جمعی مردم را در اعتراض زشت میدانید ؟

دوست عزیز اشکال شما این است که فکر می کنید اقدام برهم زنندگان یک عبادت نبوده و فقط قرآن به سر گرفتن عبادت است.معصومین و رهبر ما هم فدای چنین نگرشی شدند و اصلا اگر امام رضا سیاسی نبودند و فقط یک عالم شیعی بودند که شهید نمی شدند! آن هایی باید عذر خواهی کنند که موقعی که دشمنان در صدد براندازی اصل نظام بودند سکوت کردند تا خودشان را حفظ کنند من حرم نبودم ولی دست مردم بصیر رواق امام درد نکند مرحبا

علي

حركت ناطق نوري زشتر بود كه ولي امر را در زمان فتنه ياري نكرد برو خجالت بكش مردم روشن هستند

این حرکت بعد از اتمام مراسم بود

ایراهیم

بخدا قسم اونایی که علیه ناطق شعار دادند عبادت اصلی رو انجام دادند و قرآن واقعی رو بر سر گرفتند والا.... آنانی که قرآن را بی اندیشه بر سر کنند رسد روزی که فرق قرآن به شمشیر و رأسش به نیزه کنند! بله دوست عزیز برید ببینید چطور شد که علی(ع) 25 سال خونه نشین شد و با چاه درد و دل میکرد. آفرین به مردم با بصیرت و ولایت مدار

یعنی آقا فرموده فتنه را تطهیر کنیم

پیرو ولایت

عذرخواهی را باید شما بکنین که شما هنوز درک نکرده اید بله این مراسم هم مثل قران سر نیزه کردن بود اما متاسفانه افرادی بی بصیرت مثل شما نفهمیدند اما خوشبختانه مالک اشترهایی وجود دارند تا از قران سر نیزه عبور کنندبله عزیز آن شب شب بصیرت بود که باید با بصیرت از قران سر نیزه میگذشتین که باز هم عده ای جا ماندند آن هم در شب به ان بزرگی.در شب قدر حتما لازم نیست که قران و نماز بخوانی همین فتنه شناسی و شناخت دشمنان اسلام بس است که آن دوستان هم قلب امام رضا را شاد کردند هم به اجر خود رسیدند. اما شما باید علاوه بر استغفار گناهان قبلی باید برای این مورد هم که بی بصیرتی به خرج دادین و دوباره با یاداوری قران سر نیزه کردن معاویه قلب امام زمان را ناراحت کردید عذرخواهی کنید.

دوست عزیز شب قدر شب راز و نیاز با خداست نه شب تعریف و تمجید از خود . من هم تو صحن جامع بودم .جناب ناطق با نطق نابجای خودشون شب قدر مردم رو به باد داد . حیف شب قدر و حرم که با حضور ایشان خراب شد.حیف


متاسفم. الآن سه سال گذشته. مگر همه باید همان حرف شما را بزنند. تخریب احمدی نزادو حمله به ناطق را چه کسی جبران کرد؟ آیا جوانمرانه بود؟ ای بنده خدا دیگر از چه تریبونی از خودش دفاع کند؟ چرا به اتش کینه های قدیمی می دمید؟

پاسخ

دوست گرامی..هیچ آدم عاقلی از ی سوراخ دوبار گزیده نمی شه..فتنه و فتنه گر در جامعه ما هنوز مشغول فعالیت اند.چطور انتظار دارید فتنه گرها و کاری رو که می خواست نابودمون کنه از یاد ببریم؟

حسین ف

دفاع ازخوداین است که درپاسخ آقای احمدی نژاد بیاید وسلامت مالی آقازاده خودرااثبات کندنه اینکه دائما سنگ امثال رفسنجانی راه سینه بزند ودرخطبه تاریخی رهبرانقلاب به قهرشرکت نکند ودرخطبه فتنه انگیز رفسنجانی حاضرشود

علي

كينه قديمي نيست تولا و تبري است ولي امر را ياري نكرد بايد طرد شود

حسن

وقایع تاریخ تکرار می شوند اگر هوشیار نباشیم و بصیرت نداشته باشیم و اتفاقات تاریخ را فراموش کنیم تباه خواهیم شد

از تریبون حرم و میکرفن جناب طبسی

تنها تريبون براي دفاع سخنراني شب قدره....؟؟؟؟؟؟


ابراهیم

برای چه ایشون هر سال باید سخنران مهمترین شب قدر باشند؟ خسته شدیم به خدا

پاسخ
احمد

آی گفتی!

فائزه

قحط الرجاله!!!


بار الها پروردگارا به حرمت نام مقدس خودت؛ به حرمت خانه کعبه؛ به حرمت آیه ،آیه قرآن کریم وعظیم وعزیزريا؛ به حرمت پیامبر عزیز اسلام حضرت محمد مصطفی صل الله علیه وآله و سلم؛ به حرمت ائمه اطهار علیهم السلام ؛ به حرمت چهارده نور مقدس؛ به حرمت مقربان درگاهت؛ به حرمت قطره قطره خون شهدا ؛ به حرمت آه دل مظلومان عالم؛ به حرمت ماه رمضان المبارک؛ به حرمت شبهای مقدس قدر؛ به حرمت حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام؛ به حرمت زینب کبری(س)؛ طول عمر با عزت وبرکت همراه با صحت وسلامتی به خدمت گزاران واقعی اسلام وقرآن وامام زمان عج عنایت بفرما و دشمنان داخلی نظام را اگر قابل هدایت نیستندرسوا وریشه کن ونابودشان بفرما؛ آمین یا رب العالمین


محمدرضا

دست و پازدن ها و مصاحبه ها و سخنرانی های مکرر با هدف بازگشت دوباره به صحنه سیاسی کشور در انتخابات 92


رهبری مظلوم است و امام الغرباء هم از او مظلوم ترهمه ساله جناب ناطق نوری افاضات شگفت انگیزی از خود ابراز می نمایند . من از بیست سال پیش این روند را در ایشان دیده ام. بقول یکی از بزرگان کشور به قحطی رجل از قحطی خشکسالی بیشتر دچار است.

پاسخ

دمت گرم گل گفتی شدیدا موافقم


ف.س.هاشمی

من خودم اونشب حرم بودم واقعا حرفاشون اعصاب خوردی بود انگار نه انگار شب قدره تریبون انتخاباتی بود... حتی بیطرفا دادشون درومد


واقعا که بعضی اقایون اصلا متوجه نیستند در فتنه 88 چه افتضاحی به بار اوردند که دوباره اینطور از خودشون تعریف می کنند. مسئولان حرم رضوی باید برای این کارتون جواب مناسبی بدهید


با ناطق کاری ندارم ولی اون کسی که امام جمعه است و مردم را ساده فرض کرده و ا زتریبون نماز جمعه قم چنین جرفی را زده صلاحیت امام جمعه بودن را ندارد. اگر نیت الهی دارد باید عذرخواهی کند و کنار برورد.حق مردم ایران خرافه و بدع نیست بلکه صداقت است و درستی


بار الها پروردگارا به حرمت نام مقدس خودت؛ به حرمت خانه کعبه؛ به حرمت آیه ،آیه قرآن کریم وعظیم وعزیز؛ به حرمت پیامبر عزیز اسلام حضرت محمد مصطفی صل الله علیه وآله و سلم؛ به حرمت ائمه اطهار علیهم السلام ؛ به حرمت چهارده نور مقدس؛ به حرمت مقربان درگاهت؛ به حرمت قطره قطره خون شهدا ؛ به حرمت آه دل مظلومان عالم؛ به حرمت ماه رمضان المبارک؛ به حرمت شبهای مقدس قدر؛ به حرمت حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام؛ به حرمت زینب کبری(س)؛ طول عمر با عزت وبرکت همراه با صحت وسلامتی به خدمت گزاران واقعی اسلام وقرآن وامام زمان عج عنایت بفرما و دشمنان داخلی نظام را اگر قابل هدایت نیستندرسوا وریشه کن ونابودشان بفرما؛ آمین یا رب العالمین


امید

مردم یا لباس شخصی ها ؟؟؟؟

پاسخ
من

همه ی مردم ایران لباس شخصین تاچشمت درآ

علی

بابا تو دیگه خیلی جلویی.


اسماعيل

فتنه ناطق نيست . فتنه تند روهاي بي ريشه هستند كه براي انقلاب كوجكترين زحمتي نكشيده اند


من وخانواده ام توي يكي از صحن ها بوديم وگوش ميكرديم تمام حس وحال معنوي ما و اطرافيان ما رفته بود،من به نظرم امد ايشان شايد ميخواد كانديد انتخابات بشه ، اين حرفها رو ميزنه از اقاي ناطق من انتظاري بيش از ين نداشتم، مسئولين استان قدس اشتباه بدي كردن ايشونو براي شب قدر كه بزرگترين اجتماع شب قدر ايران وشايد جهان تشيع هست دعوت كردن تريبون حرم مطهر را اسباب داد وستد خود ميكنند حتما بايد براي اتلاف وقت اين همه شب زنده دار درين شبعزيز( برابر با هفتاد سال) جوابگو باشن


علی

متاسفانه بعضی از مردم کم جنبه هستند و از انتقاد ها خوششان نمی آید هر چند به حق باشد وبه فرموده امام اول شیعیان علی ع حرف حق تلخ است.

پاسخ
مهدی

سلام حرف حق تلخ نیست اما وقتی که سخنران مشکل دارد حرفی را می زند که عمل نکرده و یا از افراد مشکل دار حمایت می کند مردم هم حرف وی را قبول نمی کنند- تعجب و انتقاد به دعوت کننده گان است تا مردم عادی و...

حسین

تعریف شما ازجنبه چیه؟ اینه که به همه چیز آدم توهین کنند واون هیچی نگه؟؟؟

علي

فتنه بدتر است و تلختر


رضا

من اهل مشهد هستم و در هر سه شب قدر در حرم بودم. سخنرانی شبهای 19 و 21 آقایان میرباقری و رفیعی بسیار آموزنده و مناسب این شبها بود. ولی دیشب سخنان اقای ناطق سیاسی و اصلا حال و هوای عرفانی نداشت. من 17 سال است که تقریبا همیشه شبهای قدر در حرم هستم چرا باید آقای ناطق این مراسم را اجرا کند؟ حق الناس کسانی که از فیوضات این شبها در حرم رضوی باز می مانند به گردن آستان قدس است. بعضی از فامیلهای من به خاطر حضور آقای ناطق در مراسم حرم شرکت نمی کنند.ولی از حق نگذریم ایشان دفاعی از عملکرد دوران وزارتش نداشت. به خاطر امام رضا


صابری

دوست گرامی / اشتباه عمده شما و چون شمایی که اینگونه استدلال میکنید این است که فتنه را در مقابل احمدی نژاد تفسیر میکنید ، در حالی که فتنه برای براندازی نظام جمهوری اسلامی بود .. اشتباه دیگر شما این است که فکر میکنید ما برای احمدی نژاد هزینه میکنیم ، در حالی که ما همه وجودمان برای انقلاب است و نه افراد (برخلاف تفکر شما که همه چیز را به فرد می سنجید) احمدی نژاد هم از انقلاب عدول کند راحتت تر از خیلی ها کنار گذاشته خواهد شد.. در راه خدا موفق باشید(این مطلب را به خاطر جامعع و کامل بودنش از مطالب پایین فقط کپی پیس کردم با تشکر از نویسنده آن )

پاسخ
حسین

مانه فتنه رادرمقابل رئیس جمهور فعلی میدانیم نه به فرد اهمیت می دهیم بلکه اگرایشان هم درمقابل ولایت بایستند ماهم درمقابلشان می ایستیم پس لطفا عجولانه درباره ی مردم ولایت مدار ایران صحبت نکن.


هادی

ممنون از انعکاستون . آفرین بر شما ملت بصیر و همیشه هوشیار . آیه الله جوادی آملی: «اگر وجود مبارك حضرت سيد‌الشهدا و حضرت اميرالمومنين ياراني همچون بسيجيان داشتند، ديگر حوادث سقيفه و كربلا پيش نمي‌آمد


ali az mashad

سلام من شب بیست و سوم حرم (امام رضا) بودم. وقتی اونجا دیدم شب قدرو باید با ایشون احیا کنیم یه خورده ضد حال خوردم ولی اصلا تعجب نکردم و تمرکزم و دلخوشیمو بردم رو اینکه در محضر حضرت ابالحسنم. بین سخنرانی ایشون چند بار ملت صلوات فرستادن که ایشون با لطیفه های وزین جواب دادند.بحث ایشون نه سنخیتی با شب قدر داشت و نه منسجم و جذاب بود. حتی خانمم و خواهرش که اصلا رو ایشون حساسیت خاصی ندارن کلافه شده بودند.


محمد

الهم اصلح کل فاسد من امور المسلمین


علی

آستان قدس و مدیران آن را بایست دریافت که با چه انگیزه ای چهره های معلوم الحال را برای مراسم حرم انتخاب می کنند.


هم کار اونایی اشتباهه که با وجود نا رضایتی مردم و خلوت شدن مراسم با شروع سخنرانی ایشون، باز ایشون رو دعوت می کنند برای سخنرانی و هم کار کسانی که مراسمو به هم میریزند و به ایشون بی احترامی می کنند.

پاسخ
حسین

دراینجورقضایا نمی توان بی طرف ماند. مرزحق وباطل مشخص است وبینی ندارد پس لطفا بیشتر فکرکن...


علی

نمیدونم اقای ناطق نوری چگونه میخواهدجواب مردم رادران دنیا بدهد که همه را از این شب محروم کردند من همان جابودم با خودش نمیگوید این شب راباسیاست چه کار است سخنرانی کسل کننده ای داشتند وهمش ازخود تمجیدمیکردند


عباس

آفرین به مردم انقلابی ایران


حیف است واقعا شب قدر چنین مطالبی بیان می شد. من خودم انجا بودم از سبزوار رفته بودم واقعا چند ساعتی از شبی قدر را ازدست دادم


زائر

سلام اول یه خسته نباشید بگم به همه خدام حرم و سخنران و مداح و ... که شب 21 ام رو با اخلاص و با صفا و بدون هر گونه نفع شخصی برگذار کردن . بعد هم یه خسته نباشید به مدیران آستان قدس رضوی بگم که شب 23 را تا جایی که امکان داشت نابود کردن . یکی نیست بیا بگه منی که اصلا اهل سیاست نیستم و تو این شب عزیز این همه راه از شهرستان اومدیم همه سختی ها رو تحمی کردیم از ساعت 6 عصر رفتیم حرم تا احیا نگه داریم با کمبود هایی که تو خود حرم وجود داشت ساختیم خلاصه با همه چی کنار اومدیم فقط به عشق امام رضا این جوری حقمون بود که پزیرایی شیم نمی دونم چه جوری میخواهید جواب آقا رو بدید.

پاسخ
حسین

دوست عزیز یه نکته به شما بگم واون اینه که نمیتونی دین رو ازسیاست جدا بدونی چون این حرف دینه پس تویی که به عشق امام رضا(ع)اومدی باید از ولایتشون دفاع کنی وموضع داشته باشی.این سخن مبارک خود امام رضا(ع)است.التماس دعا...


دیگه بصیرت ملت اونقدر بالا رفته که گول افرادی مث آقای ناطق یا به قول حسین قدیانی آقای ساکت{درفتنه}رو نمیخورن


حق شناس

این قدر آدم ارزشی ومعنوی با نفس پاک داریم چه لزومی داره ناطق ساکت بیا وقت شریف مردم بگیره


حميد

با سلام من نمي دانم اين چه كاري هست كه هر سال اقاي ناطق بايد سخنراني كند . جواب وقت تلف شده اين همه زائر و مجاور را چه كسي ميدهد ؟ متولي حرم ؟ ناطق نوري ؟ معترضين ؟


مرتضی

انسانهادرگذرزمان شناخته میشوند.ایشان نه تنهادرقبال فتنه سکوت کرد که باسران فتنه دمخورهم بود.نمونه آن مجلس عروسی پسررییس سابق اوقاف درتالارعقیق است که سریک میز باآقایان کروبی-خاتمی-مجیدانصاری وموسوی خوینیهاحدودیکسال گذشته است


زائر حرم رضوی

مسئولین آستان قدس رضوی با آگاهی از نارضایتی مردم از آقای ناطق دوباره دعوت کردند و در ایران متاسفانه کمتر مسئولی جوابگوی مردم است ولی طبق گفته های ائمه معصومین علیه السلام برای جوابگوی در پیشگاه خدا هیج راه در روی نیست


رسول نكويي

با سلام و درود و تشكر از انتشار اين حقايق من خودم در مراسم حضور داشتم و امسال دومين سالي بود كه در مراسم شب قدري كه ايشان سخنراني مي كرد تاب نياوردم و نتوانستم شاهد تلف شدن لحظه به لجظه شب قدر عزيز باشم مراسم را براي دومين سال ترك كردم و با آه و افسوس برگشتم اي كاش من هم مي توانستم اعتراض خودم را با بقيه مردم همراه كنم و چون جا نبود بيرون از حرم در خيابان مشغول همراهي با مراسم بودم هر چه براي از دست رفتن اين فرصت عزيز افسوس بخورم كم است شبي كه خداوند به پيامبر عظيم الشان خود مي فرمايد و ما ادراك ما ليلة القدر/ و تو چه مي داني كه شب قدر چيست/ سپاس از شما به خاطر انتشار پشت پرده اين مراسم اجركم عند الله


علي

تاريخ هميشه تكرار مي شود يادطلحه وزبير بخير


تقصیر کسانی است که این گونه محافل را به امثال ایشان میسپارند.


من در حرم بودم. هنگام سخنراني، مردم اصلا گوش نمي دادند، يا حرف مي زدند و يا در حال نماز خواندن بودند. سخنراني ايشان اصلا ربطي به شب ها قدر نداشت بيشتر يك بيانيه در دفاع از خودش بود. بيانيه اي كسل انگيز در يكي از شب ها مهم قدر. نمي دانم اين چه مديريتي است كه هر ساله عليرغم عدم استقبال از سخنراني ايشان باز هم بايد شاهد حضور ايشان در يكي از مراسم شب قدر حرم باشيم. چرا چند سال است كه آقاي انصاريان در اين مراسم حضور ندارند. و يا از آقاي پناهيان دعوت نمي شود


آخه نزدیک انتخاباتیم دیگه


حسین

انشاءالله که مردم بابصیرت ما همینطورهوشیاربمانند ودیگر شاهد چنین صحنه هایی نباشند.التماس دعا...


محمد

آقا جان ، امام عزیز هنوز بسیجیات زنده هستندو تا آخرش وایسادن.


فتنه شمایید گوساله ها! آره دارید میسوزید که یکی پیدا شده داره خرافه پرستی هاتون رو مذمت میکنه...


دمت گرم


مرگ بر ضد ولایت فقیه ان شاءالله که خداوند جمیع گمراهان را هدایت نماید تا این همه بصیرت ملت اگاه ایران اسلامی را نادیده نگیرند. از روشنگری شما کمال تشکر را داریم


مجتبی

آقای ناطق نوری چند تا کارت اعتباری دارد که هر وقت آن را به کارت خوان ملت می زند دستگاه ملت این خطا ها را میدهد هرگاه کارت اعتباری انقلابی خود را می زند خطای زیر ظاهر می شود: خطا : نه تنها اعتبار انقلابی شما به پایان رسیده است بلکه به ملت ایران بدهکار هم هستید هرگاه کارت سیاسی خود را می زند خطای زیر ظاهر می شود: خطا : صاحب این کارت ویروسی می باشد استفاده از آن باعث نشر ویروس در جامعه می شود هرگاه کارت مذهبی خود را می زند خطای زیر ظاهر می شود: خطا : این کارت نامعتبر بوده و برای جلوگیری از انتشار ویروس ضد معنوی، باید صاحب این کارت از محافل معنوی هر چه سریعتر format شود


محمد

رجانیوزی ها و طیف طرفداراشون اون شب قدر تو حرم چه کار می کردن؟ مگه اونا مسلمونن؟ چطور تو حرم راهشون دادن؟


رضا

گفتيم شب بيست و سوم بريم حرم بهتره اما ناطق ذهن ما را خراب كرد. ضمن اينكه براي حجت السلام ناطق احترام قائل هستم/ اين سخنانش كاملا" درست اما چرا در زماني كه رئيس مجلس بود اين انتقاد ها را نمي كرد ضمن اينكه در باره ان زمان هم صدق مي كرد (آن زمان انواع و اقسام رانت خواري : اقتصادي سياسي ، اجتماعي وجود داشت پس چرا ساكت بود و ... در صورتي كه رئيس قوه مقننه بود.)


mahmood

از آقا امام رضا شرمنده ایم


مهشاد

من به همراه دایی ها ییم در ان جا بودیم ناطق نوری در مورد سابقه ی خودش وحفاظت از محیط حرف می زد واقعا فضا را خراب کرد


ذره بین

مهم دفاع از ولایت و نظام جمهوری اسلامی است شاید مردمی که در حرم بودند با اظهار ولایت مداری و این شعارها و موضعگیری که داشتند بهترین استفاده رو از شب قدر کردند و دل امام زمان رو شاد کردند...... بهتره تولیت حرم از این مردم کمی یاد بگیرند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


علی

واقعا برنامه ریزان برنامه های حرم باید حیا کنند. افرین به مردم ولایی


از مسئولین سایت رجا عاجزانه تقاضا داریم این انتقادات را خارج از سایت به صورت مکتوب به مسئولین آستان قدس منعکس نمایند تا به عنوان سندی از افتخاراتشان!!! در آرشیوشان حفظ کنند و بدانند اگر خود به خواب رفته اند، مردم ولایتمدار بیدارند و دل خوش ندارند که فتنه فراموش شدنی است. به تعبیر قرآن کریم الفتنه اکبر من القتل


مرگ بر کسانی که در لباس اسلام خیانت به اسلام می کنند


بنده یکی از خادمین افتخاری حرم رضوی هستم و شرف حضور در شب23ماه مبارک رمضان را در حرم رضوی داشتم.سخنرانی جناب ناطق نوری در آن شب بیشتر شبیه به تبلیغات انتخاباتی بود!بعد هم سخنان ایشان بیشتر به درد ایراد در مراسمی که مسئولین حکومتی در آن حضور داشته باشند میخورد.که ماشاالله گوش مسئولین ما هم که از این حرفها پر است؟!


مهدی م مشهد

خدا عاقبت همه مارو ختم به خیر کنه ایکاش قبح وزشتی گناه رو حس می کردیم وپشت سر دیگران راحت صحبت نمی کردیم.بترسیم از روزی که گیر نکیر ومنکر می افتیم.


دست غیب امد و بر سینه نامحرم زد.


بیننده

دم مردم ولایتمدار گرم

يکشنبه، 22 مرداد 1391

4:30:53 PM

علی اکبر ناطق نوری که در جریان فتنه 88 و حمله به اصل نظام و جمهوری اسلامی با سکوت در قبال این هجمه همه جانبه ترجیح داد خود را درگیر این موضوع مهم نکرده و در قبال اظهارنظر در این باره، هزینه‌ای نپردازد، این روزها مسائلی همچون انتقاد از خرافه‌گرایی و دفاع از عملکرد خود در وزارت کشور و سوابق انقلابی‌اش را به مراتب مهمتر از موضع‌گیری در قبال فتنه 88 یافته است.