ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
جمعه، 10 بهمن 1393 01:50
تبلیغات

مستند تولیدی رجانیوز از حاشیه‌های حضور ناوهای امریکایی در خلیج فارس
فیلم: ناوهای امریکایی؛ مایه برتری نظامی یا سیبل متحرک موشک‌های ایرانی!؟/ پخش تصاویر ضبط شده از عرشه ناو امریکایی توسط پهپاد ایرانی برای اولین بار

 گروه چند رسانه‌ای: نیروی هوایی آمریکا مقتدر ترین نیروی هوایی دنیاست. اما به علت دور بودن این کشور از نقاط استراتژیک جهان، برای جبران این نقص دست به دامن ناوهای هواپیما بر شده است به نحوی که اکنون پر شمار ترین ناوهای هواپیمابر دنیا را در اختیار دارد و به واسطه همین ناوها در جنگ‌های کوچک بمباران‌های وسیعی را روی مواضع دشمن برنامه ریزی می کند. سال قبل نیز خبرنگار بی بی سی از روی یک ناو هواپیمابر آمریکا به همین نکته اشاره کرد.

به گزارش رجانیوز، خبرنگار بی‌بی‌سی در توصیف ناوهای هواپیمابر امریکا در خلیج فارس می‌گوید: « این‌ها اینجا امروز صد پرواز داشتند! صد پرواز ماموریتی. پیام این ماموریت ها این است که قدرت منطقه‌ای حداقل در آسمان ما هستیم.»
 
Get the Flash Player to see this player.
 
برای دانلود فیلم کلیک کنید
 
ناوهای هواپیمابر توسط رزمناوها و بالگردهای شناسایی مراقبت کامل می شوند و هرگونه نزدیکی به این ناوها نتیجه ای جز انهدام و ناوبدی برای هر قایقی که نزدیک شود ندارد و اتفاقی که برای قایق کوچک اماراتی افتاد از همین نوع است.
 
فرمانده ناو آمریکایی می گوید که مراقب تهدیدهای ایران بوده و نگرانی عمده وی از موشک‌های ساحل به دریا و قایق های سپاه است. با این شرایط مسئولین ایرانی چگونه می توانند این ناوها را آهن پاره خطاب کنند؟!
 
ناو هواپیما بر با طول بیش از 300 متر و نردیک به 6000 خدمه و بیش از 80 هواپیما مناسب جنگ‌های اقیانوسی است و به علت آبخور بسیار بالا در منطقه خلیج فارس که عمق آب کم است امکان مانور مهمی ندارد.
 
رهبر معظم انقلاب که در سال 1366 و به عنوان رئیس جمهور وقت  در حاشیه رزمایش شهادت در خلیج فارس حاضر شده بودند به خوبی پاسخ این پرسش را بیان می‌کنند: « اگر (ناوهای خارجی) وارد خلیج فارس بشوند، سرشان را بیاندازند پایین و با یک آرم بین المللی قصد تعرض به جایی یا چیزی را نداشته باشند، کسی هم به آنها تعرضی نخواهد کرد چون ما شروع به ایجاد تشنج نمی‌کنیم. اما چنانچه قصد تشنج آفرینی و تحریک داشته باشند همچنان که امریکائی‌ها داشتند، چه امریکا چه فرانسه و چه هر قدرت دیگری، بخواهند با حضور در خلیج فارس قدرت خودشان را در منطقه تحکیم بکنند، یقینا برخورد بوجود خواهد آمد و در آن برخورد آسیب‌پذیری آنها بسیار زیاد خواهد بود. این ناو فرانسوی و ناوهایی که امریکائی‌ها نام می‌برند و تبلیغ می‌کنند، این‌ها یقینا ناوهای مدرن و پیشرفته‌ای است که موشک و امکانات دارد. اما آنچیزی که امروز در خلیج فارس به عنوان قدرت نظامی جمهوری اسلامی حضور دارد، از یک خصوصیتی برخوردار است که این پیچیدگی‌های تکنیکی در مقابله با آن ناتوان است.»
 
بر همین اساس، ایران برای مقابله با این ناوها راه‌های متفاوتی دارد که در این گزارش یکی از آنها را بررسی می‌کنیم.
 
موشک خلیج فارس!
 
این موشک ارتقاء یافته موشک فاتح 110 است که به علت بالستیک بودن با سرعت فوق صوت حرکت می کند. این سرعت باعث می شود تا انهدام موشک توسط سپرهای دفاعی ناو هواپیما بر بسیار سخت شود.
 
سردار حاجی زاده فرمانده هوا و فضای سپاه با اشاره به هدف آزمایشی که در مقیاسی بسیار کوچکتر از اهداف واقعی و به اندازه یک بیستم سطح مقطع یک ناو معمولی طراحی شده است، عنوان می‌کند که اگر موشک این هدف را مورد اصابت قرار دهد، هر هدف متحرک بزرگ دیگری را نیز به راحتی مورد اصابت قرار خواهد داد.
 
موشک خلیج فارس از ارتفاع بسیار بالا بر روی هدف متحرک یا ثابت قفل می کند و سپس به سوی هدف شیرجه می رود. این تصویر با دوربین موشک قابل رویت است.
 
علاوه بر این توان که موشک خلیج فارس برای ایران ایجاد کرده، ایران توانسته با شلیک موشک‌های دور برد  به دهانه اقیانوس هند توان دیگری را به نمایش بگذارد. موشک «قدر اِف» موشکی است که پس از شلیک از جو زمین خارج و در دهانه ی اقیانوس هند بر زمین می‌خورد.
 
سردار حاجی زاده فرمانده هوا و وفضای سپاه درباره این موشک می‌گوید: « در بهمن ماه سال گذشته دو عدد موشک با برد 1900 کلیومتر از کویر سمنان به دهانه اقیانوس هند شلیک کردیم و جالب آنکه آمریکایی ها هم حضور داشتند و اجازه دادیم تا هواپیماهای جاسوسی‌شان این تصاویر را ضبط کنند اما جالب آنکه تا الان این موضوع رو اعلام نکرده‌اند و از بهمن سال گذشته تا به امروز هیچ اظهار نظری در این رابطه نکرده‌اند!»
 
اما این موشک‌ها زمانی می توانند موثر باشند که ایران بتواند به  مختصات دقیقی از ناوهای آمریکایی مورد هدف دست یابد و لازمه‌ی این کار رصد دقیق ناوهای دشمن است. این وظیفه به عهده ی پهبادها گذاشته شده. این پهبادها از ارتفاع بسیار بالا و دور از دید رادارها بر روی ناوها قفل می کنند بدون آنکه حتی هواپیماهای روی عرشه  بتوانند رهگیری و منهدم‎شان کنند. نکته مهم تر آنکه این پهبادها می‌توانند پخش مستقیم تردد ناو را از خلیج فارس به تهران مخابره کنند.
 
اتفاقی که چند سال قبل در یک اجلاس عمومی با موفقیت اجرا شده و تصاویر مستقیمی از تردد ناوها در منطقه خلیج فارس که توسط پهپادهای ایرانی مخابره شده بود به صورت زنده و مستقیم در تهران به نمایش در آمد.
اکنون این سوال مطرح است با چنین توانایی آیا ناوهای آمریکا برای این کشور نقطه قوت محسوب می شوند و یا یک سیبل متحرک برای موشک‌های ایرانی؟

کد خبر:132563 -

نظرات کاربران

نام:
ايميل:
نظر
کد امنيتی كد امنيتي تغيير تصوير
 
ارسال
نظرات کاربران
علی

با سلام الله اکبر الله اکبر الله اکبر به جمهوری اسلامی ایران می بالیم البته یک از هزار برای مقابله با دشمنان می باشد. خداوند رهبر انقلاب را حفظ نماید.


با سلام بنده بعنوان کسی که سالها در جنگ بودم پیشنهادی درمورد بستن تنگه هرمز دارم کشیدن جنگ به داخل دریا اشتباه محض برای ایران هست که هزاران کیلومتر ساحل در خلیج فارس و دریای عمان یا دریای ایران دارد بهترین تاکتیک نظامی استقرار ده ها هزار قبضه توپخانه سنگین و دور برد در امتداد ساحل و بخصوص در ساحل تنگه هرمز است که با زیر آتش گرفتن تمام تنگه و دریا امکان تردد را از حتی یک قایق هم سلب می کند هنوز سلاحی در جهان حتی آزمایش نشده جلوی فرود گلوله توپ را سد یا تغییر مسیر بدهد از فردا ایران باید شروع به ساخت سنگرهای بتونی و مستحکمی بکند که محل استقرار ده ها هزار توپ سنگین باشد تا در صورت حمله هوایی هواپیما های دشمن توپخانه ها به کار خود ادامه دهند. سرفراز باد ایران

پاسخ

شما فقط فكر بستن تنگه رو كرده ايد دوست عزيز فكر ميكنيد كه آمريكا هيچ اقدامي نخواهد كرد؟ بايد در روشي كه پيشهاد ميكنيد همه مسائل رو در نظر بگيريد

پدرام

ايول امير دمت گرم . با پيشنهادت موافقم

بعله,منتظر توافق شما بودیم.

سعید حسینی غفاری

من هم قبول دارم که باید تحلیل های درست نظامی کرد . اما نیرویی فرا تر از اینها داریم که نیابد از اون غافل شد . ایمان . اگر خدا بخواهد باز هم ابابیل را خواهد فرستاد

مهگانه

رفیق عزیزم ایده شما خوبست بشرط اینکه به عقب برگردیم که دوره موشکها هنوز نیامده بود. امروزه موشکهائی که از جو خارج میشن و کلاهکهایشان که یک یا چند پیکانه داره از موشک جدامیشه و بالای سر هدف فرود میاد سرعت پیکانه ها در لحظه رسیدن بزمین چیزی درحدود 64 کیلومتر در ثانیه است با این سرعت وحشتناک که تا بحال هیچ دفاعی در برابرشان ساخته نشده خود پیکانه هم که منفجر نشه ناو هواپیمابر رو سوراخ میکنه و از ته آن به قعر آب میره سرعت چند صد متر در ثانیه گلوله توپ پیش اون هیچ چیزی بحساب نمیاد و از طرفی خود پیکانه ها هم مثل گلوله توپ هدایت ناپذیر و درنتیجه پارازیت ناپذیرند تنها زمانی که می توان اگر بتوان در برابر یک موشک بالیستیک با برد بیش از دو یا سه هزارکیلومتر دفاع کرد لحظه پرتاب اون از روی زمین هست که هنوز سرعتش زیادنشده و درنتیجه شاید بشود با ضد موشک اون رو زد ولی وقتی ده ها موشک در یک لحظه از اعماق هرنقطه خاک ایران بسوی اهداف دشمن روانه شوند ، کار بر دشمن سخت می شود برای همین است که مسئولان دفاع استراتژیک ایران روی ساخت و استقرار صد ها و بلکه هزارها موشک تکیه کرده و حساب باز می کنند .

برادر عزیز و بزرگوار ضمن تشکر از در اختیار قرار دادن تجربیات ارزشمندتان و قدردانی از حضورتان در جبهه های حق علیه باطل که امروز موجب امنیت و اقتدار ما میباشد از جنابعالی درخواست میکنم راجه به سیستم پدافند موشکی مقتدر و توان جنگنده های شکاری بسیار قدرتمندمان(در حد توان)تحقیق نمایید.بعد متوجه خواهید شد که چرا ما از نبرد در آب نمیهراسیم.ثانیا جنگ سی و سه روزه و نیابتی حزب الله (شعبه ی کوچکی از سپاه)در مقابل چهارمین ارتش دنیا و توپخانه وحشتناک و مجموعه های آتش باری سنگین اسراییل برای اثبات عجز و عدم توان کافی سیستم های توپخانه آن رژیم(به عنوان شعبه ای از ارتش آمریکا) به واسطه ی طرح های ناکارآمد ساختن آن سیستم نظامی توسط تئوریسن های ایرانی در لبنان کافی و گویا نیست ؟آیا در جنگ سی و سه روزه ناوگان دریایی اسراییلی لبنان را شخم نزد؟ حال برادر عزیز با این اوصاف چهارمین ناوچه قدرتمند دنیا( سائر) چگونه به وسیله ی موشک ساحل به دریا از وسط نصف شد و ته دریا سکنی گزید ؟ موفق باشید

اين همان جنگ متقارن يا كلاسيك است كه آمريكائيها آرزوي آن را دارند كه در نبرد با آنها آن را پياده كنيم. دوست عزيز! امير خان! بهترين روش براي مقابله با تجهيزات چندميليارد دلاري و سخت افزاري آمريكا نبرد غير كلاسيك يا نامتقارن است. همين نبردي كه موجب شدن چند جوان شيعه حرب الله 21 روز چند لشكر ارتش چهارم خاورميانه را در مارون الرأس زمين گير نمايد.

آتشبارهای توپخانه همگی یا ثابت بوده یا قدرت تحرکشان بسیار کتد است که انها را به اهدافی اسان برای موشکهای امریکائی تبدیل میکند انهم با سیستم ردیابی ماهوارهای بسیار قوی انها

ح.ق

به نظر من بزرگترین پایگاه نظامی ونقطه قوت امریکا در منطقه اسراییل است ونابودی اسراییل مساوی است بانابودی امریکا وغرب بنایرین ماباید همیشه به فکر ضربه زدن به اسراییل باشیم واز تمام کشورهای ضد اسراییل حمایت همه جانبه داشته باشیم .مرگ بر ال سعود وحاکمان قطرو امارات که حامیان تروریست ها و قتل وخونریزی درمنطقه هستند

علی

اگر امریکا به ایران حمله بکنه احتمالا ناوهاش در خلیج فارس نیست!


آمریکا شیطان بزرگ است و تنها همین زبان زور را می فهمد پس بایستی: و اعدو لهم مااستطعم من قوه....


EHSAN.sali

سلام به گفته امام : آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند "یاحق"

پاسخ
فدایی رهبرممممممم

خوب اینکه بحث جدیدی نیست آمریکااحمق ترازآنی هست که کاری بتواندبکند


حامد

یا حسین یا حسین یا حسین

پاسخ

آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند


علي (م)

باز خود سيبل يه كارايي داره اين ناوها ارزش سيبل شدن هم ندارن يعني همان آهن پاره هايي كه سردار گفته


خداوند به رهبر معظم و این مملکت امام زمان عزت روز افزون عطا فرماید انشاالله


بابا ایول؛چرا قبلا چیزی دربارش منتشر نشده بود...


این ناوها درست است که موشک و امکانات زیادی دارند و به ظاهر خیلی خوفناک به نظر میایند اما کافی است تنها یک موشک ایران به عرشه آنها برخورد کند تا دیگر هیچ هواپیمایی نه قادر باشد از روی عرشه آنها به پرواز در بیاید و نه بتواند بر روی آن بنشیند. ناو هواپیمابری که هیچ هواپیمایی نتواند از روی آن بلند شده یا بر آن بنشیند دیگر عملا چیزی بجز یک آهن پاره شناور نخواهد بود و همه امکانات دیگرش هم ارزش خود را از دست خواهند داد. بنابرین ایران باید برای زدن آنها برنامه دقیق داشته باشد که در صورت تحمیل جنگ به ایران در همان لحظات اول این ناوها را از کار انداخته و ستون فقرات نیروهای دشمن را نابود کند.


محمد

سلام آفرین به شیر بچه های حیدر کرار(ع) دست خدا به همراهتان نشان دادید که قطار ما در فتنه و انحراف و تحریم ایستگاه ندارد مقصد فقط ظهور است


جواد

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما خدا رو شکر آمریکا هیچ وقت هیچ غلطی نتوانسته بکنه و نخواهد توانست هرچند خودش بهتر از هرکسی می داند که ما منتظریم تا یک غلطی بکند تا به دنیا ثابت کنیم اقتدار یعنی چه ؟ موفق باشید یا علی


روح الله مهری

یا رب العالمین این است ایمان به خدا و مردم شهید پرو ر اماما فرزندانت چشم جهان خیره میکنند الله اکبر...


صادق

بسيار عالي و غرور آفرين بود بازم از اين كارها بكنيد يا مهدي


محمد

الله اکبر خامنه ای رهبر


وای... RQ70 آماده بشود دیگر ناوهای آمریکا نابود می شن ...


رضا

قدرت ما شيعيان را در نمازمان ببينيد


امير

اگر راست ميگي رجاترسو نظر مخالفاني چون من رو هم منتشر كن، حتي براي اينكه نشان بدهي خيلي به آزادي بيان اعتنا داري باز قبولم هست......... چطور موشك هاي از رده خارج كپي شده از صنعت عقب افتاده موشك سازي كره شمالي، روسيه و چين ايران آهن پاره اي بيش نيست؟؟؟؟؟؟؟؟اما ناو به اين عظمت و تكنولوژي پيشرفته از نظر كاربران اندك سايت شما آهن پاره محسوب ميشه

پاسخ
مهمان

خوب بیا نظرت منتشر شد، که چی؟؟! اگه هم این وسایل خریداری شده باشند که (نیستند) باز تئوری رجا جوابگو هست تازه این همه ی توانمندی تسلیحاتی ما نیست بمب اتم ما نماز شب خون هامونند . علماء ما هستند. تو به آهن اعتقاد داری اما به خدا نه!!! مگه ما موقع جنگ چی داشتیم.

من

ببین جریان کپی برداری ایران از موشکای کره شمالی ماله همون زمانه جنگه...الان سطح موشکا داره به سطح روسیه و امریکا می رسه(موشکایی که ما ازشون خبر داریم) پس همین جوری نیا صحبتای بی بی سی رو اینجا تکرار کن...یه کم برو مطالعه کن.......در ضمن تو به چشای خودت هم اعتماد نداری....هاهاهاهها ..پهپاد رفته بالا سرشون زنده داره فیلم می گیره نفهمیدن این چه تکنولوژیه که یه پهپاد رو نمی تونه بالا سره خودش شناسایی کنه ...کافیه اون پهپاد مسلح باشه و چند تا موشک بزنه بانده ناو..دیگه مگس هم ازش نمی تونه پرواز کنه.......خوده پنتاگن هم اعتراف کرده که موشکای ایران خطر جدی برای ناواشون هستن حالا تو شدی کاسه ی داغ تر از اش.....در ضمن ادم خوب نیست از بدونه هماهنگیه اربابش حرف بزنه....در ضمن فیلم کمتر نگاه کن

آفتاب

این قدرت ایمان به حق است . همان قدرتی که دشمنان سالهاست از آن می ترسند و برای از بین بردن تلاش های فراوان ( جنگ نرم ) کردند. میبینی که موفق نشدند چراکه ایمان هست. البته فریب خوردگان و نا امیدکنندگانی مانند تو نمیدانند ایمان چیست.

تو خوبی ..............

علیرضا

کسی منکر تکنولوژی برتر تسلیحات نظامی آمریکا در برابر دیگر کشور ها نیست اما یک نیروی برتر از از تکنولوژی مدرن آمریکا وجوددارد و آن هم عبارت است از : ایمان ، غیرت ، شجاعت و شوق شهادت اینها واژه هایی هست که شاید جنابعالی آشنایی و سنخیت زیادی با آن نداشته باشید اما حقیقتی انکار ناپذیر است و در واقع اینها هستند که صد ناو هواپیمابر هم با اون همه تکنولوژی و چه و چه در برابرش آهن پاره ای هم به حساب نمی آد . مصداق عرض بنده هم دفاع جانانه 8 ساله بسیجیان در برابر نه فقط صدام بلکه تمام دنیا بود . مصداق بعدیش دفاع جانانه یک گروه محدود و با لجستیک بسیار کمتر در برابر یکی از به اصطلاح قوی ترین ارتش های دنیا یعنی اسرائیل بود . جناب آقای امیر ! به صاحب اسمت یعنی امیرالمونین ( ع ) قسم شیعه با تمسک به آقا علی علیه السلام قدرتی دارد که اگر درست و بر طبق مکتب نورانیش عمل کند و قدم بردارد هیچ قدرتی در دنیا نمی تواند در مقابلش بایستد . ضمن اینکه موشک های توانمند ساخت همین عناصر مومن و شجاع رو هم دست کم نگیرید . ( موفق باشید )

محمد

کوچولو تو که فرق خر و خربزه رو نمی دونی لازم نیست بیای از ساخته دست کعبه آمالت سخنها بگی!!!در ضمن در چند خط جوابتتو میدم تا خیال نکنی حرف باطلت خریدارم داره 1-از نظر جنابعالی این موشک ها از رده خارج و آهن پاره هستن اما اونایی که باید متوجه قدرت این موشک ها بشن شدن که از ترسشون بعد هر رزمایش ابراز نگرانی می کنن!!!!! 2-حتما متوجه بزرگی این به قول خودت ناو با عظمت و با تکنولوژی پیشرفته شدی و حتما هم میدونی معمولا از لحاظ نظامی هرچقدر هدف بزرگتر باشه زدنش راحتتر و دفاع از اون خیلی سخت میشه ابن یه دلیل بقیشم نمیگم چون مطمئنم اطلاعات نظامیت در حد صفرهههه! 3-حالا که دیدی رجانیوز پیامتو چاپ کرد و جوابتم شنیدی شما زحمت بکش فریاد آزادی بیانتونو توی همون سایتای دوزاری خودتون سر بده نه اینجا کوچولو!!!!!!!

محمد

در زمان صلاح الدین ایوبی .صلیبیان از صلاح های سنگین .اسبان زره پوش. سوار نظام پیشرفته .مردان جنگی بهرهمند بودن که سر تا پا زره داشتن اما با نگاه به ان جنگ ها می بینیم که در عمل در مقابل نیرو های صلاح الدین نا توان بودن به چند دلیل 1.ادوات سنگین و پر شمار انها مانع از تحرک انان می شود و در جنگ گریز ناتوان بو دند 2.ادوات انان به خاطر شرایط خواص نیاز به پشتیبانی لجستیک و باز سازی داشتند که این عمر علاوه بر هزینه زمان بر بود 3.استراتژی انها برای ساخت چنین ادوات و زره هایی جنگ در میدان های مبارزه وسیع وقابل مانور بود .حال انکه در مقابل نیروهای اسلام بر روی اسبان بدون زین و با سلاح های بسیار ساده و پشتیبانی سبک اقدام به مبارزه و کمین علیه دشمن می کردند در نتیجه شما دربخشی از جنگ های صلیبی میبینید که ریچارد شیر دل در ان زمان اسیر نیرو های اسلام شده و برای ازادیش قرامت بسیار زیادی در خواست می شود دلیل در چالاکی جنگی است نه در برتری ادوات و یاد تان نرود دوست عزیز که صلیبیان شکست خوردنند نه از ادوات جنگی از نگاهشان به مقوله جنگ و چرایی پوشیدن زره .زره برای حفظ جان در حالی که همین زره بلای جان شد در امروز هم ببینید که در اسراییل از ترس جان چگونه در میدان رزم پشت سر تانگ های مختلف مثل میر کاوا پناه می برند در حالی که همین تانک ها را با چند اهن قراضه به تعبیر شما نابود می کنند با تکنولوژی دهه شاید 50 امریکا حالا کدام یک پیروزند در میدان نبرد ادوات فاتح نیست خلاقیت نیروها و رشادت انهاست که پیروز است

مسعود

اگر یه کم مخت رو از قراضگی جدا کنی میفهمی که این تکنولوزی از تکنولوزی امریکا چند قدم جلوتره.میگی نه به اعترافات فرماندهان پنتاگون یا سیا یا ناتو کمی توجه کن دوزاریت می افته.

صادق

اگر به اينه تكنولوژ ناوهاي فعلي هم به دهه 1970 و 1960 بر مي گردد در صورتي كه روابط ايران كره شمالي به 1980 تا 1990 برمي گرده ثانيا وقتي يك مين دريايي ايران با تكنولوژي ساخت جنگ جهاني دوم با عث متوقف كردن كاروان آمريكا در خليج فارس ميشه مي خواهي اين موشكها با تكنولوژي روز دنيا و حتي بالاتر خواب را از آمريكاي نبره دوست عزيز اگر يكم مطالعه در زمينه نظامي داشتي چنين حرف مزحكي نمي زدي

حمید

امیر جان سلام.نمیدونم چند ساله هستی ولی معلومه که اطلاعات کمی نسبت به تسلیحات جنگی داری ضمن اینکه میخواستم به عرضت برسونم ما شاید برای از بین بردن این ناو ها شاید زحمت پرتاب موشک به خودمون ندیم و مثل سالهای 66و67 از مین های دریایی استفاده کنیم اون دو تا ناو از پیشرفته ترین ناو های امریکا بودن و به نسبت ما هم خیلی ضعیف تر و به خاطر تحریمها دست خالی بودیم. مطالعه تاریخ معاصر به شما میتونه خیلی کمک کنه دوست من.

فراهانی

جالوت هم به گندگیش مینازید که با سنگ داود نقش بر زمین شد.

ali

آقا امیر !!! تا حالا به این فکر کردی چرا آمریکا و رژیم اشغالگر قدس جرات حتی چپ نگاه کردن به ایران را هم ندارند و فقط بلوف می زنند و پس از هر رزمایش موشکی لحن آنان عوض می شود و عقب نشینی می کنند پس لطفاً جنابعالی مدافعشان نباش و بگذار خودشان دفاع کنند

خفه بعید می دونم یه ایرانی حداقل وطن پرست باشی

جعفری

آهن پاره بودن رو تعداد کاربران و بازدیدکنندگان یه سایت مشخص نمی کنند، ناو هرچی پیشرفته هم باشه ولی نتونه پهبادهای ایرانی رو رصد و منهدم کنه و همین عامل باعث شیرجه رفتن موشکها هرچند عقب افتاده از نظرشما به این ناوها بشه جز آهن پاره چیز دیگری ازش باقی نمی مونه!!

علی

فکر کردی با یک کامنت هم دل رجا رو بدست آوردی که اونو منتشر کنه هم فناوری موشکی ایران رو کوبیدی هم ناو آمریکا رو بردی به عرش آره ! اشتباه کردی چون بچه حزب اللهی ها دارن به کامنت از روی عصبانیتت می خندن اونا اگه نمی ترسیدن از ما 20 سال پیش حمله می کردن نه الان به آمریکا میگیم از دست ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر تو چرا به خودت می گیری نکنه شما هم بله !

رضا

امیرجان مسئله اینجاست که اگراین آهن پاره ما (به قول شما ) به آهن پاره اونهابخوره (که میخوره)اونوقت آون آهن پاره باتمام هواپیماهای آنچنانیش وقیمت چندمیلیاردیش با یه موشک چندهزاردلاری سوسک شده .

حامد

امير عزيز كه از عظمت ناو حرف مي زني آيا براي منهدم كردن يك برج احتياجي به مواد منفجره به اندازه خود برج هست ؟ يه موشك كوچك ولي با دقت كه به يه نقطه خاص برخورد كنه اثر خودشو مي زاره اونوقت اين رزمايشهايي كه نيروهاي نظامي ايران يك نقطه در دريا را به صورت زنده نشون مي دن كه مستقيم موشك بهش برخورد مي كنه دقت نداره ؟ حالا شما فكر كن همينا آهن پاره ست پس ببين آمريكائيها چقدر بدبختند كه از يه مشت موشك به قول شما آهن پاره و عقب افتاده مي ترسن و اينقدر هياهو مي كنند پس امير جان حتما يه چيزكي هست كه ديگران مي گويند چيزها بعدش اينقدر خودتو و مملكتتو دست كم نگير مگر اينكه خداي نكرده شما .....

کبوترحرم

مرگ بر منافق

هادی

بر فرض هم که کپی شده،صنعت موشکی کره وروسیه وچین عقب افتادس؟! با همه این اوصاف،قدرت جمهوری اسلامی در موشکها وقایق هایش نیست بلکه در ایمان به خدای رزمنده هایش است که هیچ تکنولوژی را توان مقابله با آن نیست.

رضا

قدرت واقعی ایران ایمان و اراده شیرمردان ایران زمین است. شهادت طلبی عنصری است که پیشرفته ترین تجهیزات نظامی در مقابلش پشیزی ارزش ندارند. برگ برنده ایران، ایمان، داشتن هدف مقدس، اعتقاد به قدرت مطلق خداوند و شهادت طلبی است که در مقابل دنیا طلبی سایرین بزرگترین قدرت نیروی نظامی ایران محسوب می شود. کمی در آیات قرآن تفکر کنید برایتان این جریانات قابل هضم میشود و آنگاه می فهمید که همه اینها بدیهیات است. و تمام اینها جدا از قدرت مادی نظامی ایران است.

رضا

قدرت واقعی ایران ایمان و اراده شیرمردان ایران زمین است. شهادت طلبی عنصری است که پیشرفته ترین تجهیزات نظامی در مقابلش پشیزی ارزش ندارند. برگ برنده ایران، ایمان، داشتن هدف مقدس، اعتقاد به قدرت مطلق خداوند و شهادت طلبی است که در مقابل دنیا طلبی سایرین بزرگترین قدرت نیروی نظامی ایران محسوب می شود. کمی در آیات قرآن تفکر کنید برایتان این جریانات قابل هضم میشود و آنگاه می فهمید که همه اینها بدیهیات است. و تمام اینها جدا از قدرت مادی نظامی ایران است.

]حمید لیا

آقای امیر معلوم نیست کدوم طرفی هستی .مطمئن باش اگر ایران قدرتمند نبود تو الان نمیتونستی با خیال راحت تو خونت بشینی که افاضه فضل کنی .آفرین بر ایرانی

mohsen14

ما فرض می گیریم اسلام به کنار شما که ادعای وطن پرستی داری ادعا داری آی عربها به ایران فرهنگ چند هزار ساله را نابود کردند بگید چرا از امریکا طرفداری می کنید

حامد 2

اگه حداقل آگاهی از صنایع نظامی داشتی میدونستی که اگر به فرض هم که صنایع موشک سازی ایران صرفا کپی برداری از صنعت به قول تو عقب افتاده موشک سازی روسیه و چین باشه از صنایع به قول تو پیشرفته آمریکایی به مراتب پیشرفته تره برای نمونه تکنولوژی موشک های بالستیک دریایی که در حال حاضر در انحصار چین و ایرانه یا موشک های فوق سریع زیرآبی ( حوت ) که در انحصار روسیه و ایرانه و هنوز آمریکایی ها به تکنولوژی اون دست پیدا نکردن البته برای اینکه نگی جانبدارانه نظر دادم باید بدونی که آمریکا در تکنولوژی موشک کروز نسبتا پیشرفته تره و برای اینکه بیشتر این حقایق رو درک کنی بهتره در مورد مسابقه تسلیحاتی دوران جنگ سرد یه تحقیقی بکنی تا بفهمی که آمریکایی ها برای مقابله با موشک های پیشرفته روسی طرح های مختلف ضد موشکی رو پیگیری کردن که ساله بعد از پایان جنگ سرد تونستن سپر ضد موشکی رو بسازن که تازه اونم هیچوقت امتحان نشده اما اینکه چرا ناو هواپیمابر آهن پاره است باید بدونی که ناو های هواپیمابر هیچ وسیله ای برای دفاع از خودشون ندارن بلکه توسط رزمناوها حفاظت میشن در ضمن بهتره درباره جنگ دریایی ایران و امریکا ( با موشک های ساده مینی کاتیوشا ) که در سالهای پایانی جنگ تحمیلی اتفاق افتاده هم یه تحقیقی بکنی یا یه سرچ اینترنتی در سایتهای فارسی و انگلیسی درباره قایق های تندرو ایرانی بکنی تا کابوس آمریکایی ها برات روشن بشه

قمر

امیر خان کاربرسایتهای -MI6 -BBCوووخلاصه کاسه لیس ومزدور بیگانگان جهت اطلاعت توجه جنابعالی رابه نظرات اسلاف وگذشتگان از تو واداده تر جلب میکنم .آن هنگام که ایران درجواب موشکهای عراق چند موشک بطرق عراق پرتاب میکرد برای لوث کردن ودلداری به دشمن دادن میگفتنند آره عراق امروز گفته ایران هم چندتا آبگرمکن بطرف ما پرتاب کرده اگر اینها مشتی آهنپاره اند چرا بالا سر اربابانت خواب از سرشان ربوده ضمنا اربابت ازسر حماقت ممکن است غلطی کند ولی همین کاربران اندک ازنظر تو ولی شیرزنان ودلیر مردان بیشمار با اندیشه های والایشان وبازوان سترکشان بر آن دهان کوکاکولا و مکدونالد خورش خواهند کوبید وبدنبال آنان تقاص خونهای پاک جوانان دین و دیار رااز تو و امثال تو یاوه گویان وطنفروش خواهیم گرفت

سید مهدی

از خدا چشم بصیرت نمیخوام بلکه میخوام همین چشم معمولیمونو باز کنه..............

مصطفی

بجه ها خیلی جدی نگیرید برا خودش یه غلطی کرد حیف نون ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم در ره عشق جگردارتراز صد مردیم

محم

شما ها که ادعای تمدن دارین چرا؟اینقدر از توان دفاعی مملکتت بیزاری؟ جنگ اول ما با امثال شماهاست که سر بزنگاه خودتون رو می کشید کنار ونق می زنین،بعد از مهلکه هم از همه طلب کار ترید.گریزی به تاریخ دفاع مقدس و جستجویی راجع به سرداران ان زمان برای شما بد نیست،حالا بشینید پای صدای ناهنجار امریکا و بنگاه لجن پراکنی بی بی سی. ما هستیم to end of our lives,which belongs to SAID ALI,we protect our country.

آماده جهاد و شهادت

عزیزم جسارت امریکا بخاطر وجود تجهیزاتش نیست چرا که اواخر جنگ اختلاف سطح نظامیش به مراتب بیشتر از الان بود بلکه بخاطر افراد بیچاره ای است که طعمه تهاجم فرهنگیش شده اند حال یا عاشق زندگی امریکائیند یا ترس از امریکا وجودشان را پر کرده است ما امتی هستیم که انشاالله با یاری خدا نابودشون میکنیم همانطوری که مولایمان علی (ع) با نیروی الهی درخیبر را کند و پدرانشان رانابود کرد

امير كوچلو... عزيزم اين به گفته شما آهن پاره هاي ما، موفق شدند اولين نبرد ناو دنيا را پس از جنگ جهاني دوم را به قعهر آب هاي درياي مديترانه بفرستند. در جنگ سي و سه روزه براي اولين بار فرمانده عالي جنگ از طريق تلويزيون دستور شليك داد و فرمانده هاي ميداني و جانبركفان حزب اللهي دو نبرد ناو ساعر 4 و ساعر 5 را غرق كردند. از هر كسي كه بپرسي به شما خواهد گفت در اولين جنگ نياتي قرن بيست و يكم ميلادي نيروهاي مقاومت اسلامي حرب الله لبنان با كمك (به قول شما) آهن پاره هاي ايراني موفق شدند ارتشي چهارم دنيا را به نيابت از آمريكاي جنايت كار شكست دهند.

به نظر من امیر راست میگه تو جنگ عراق رو ببینین قدرت نظامی یه ناو امریکا از کل نیروی هوایی ایران قوی تره و اینکه ایران جرات بستن تنگه هرمز رو نداره به همین دلیله چرا واقعیت ها رو باشعار الکی پوشش بدیم؟؟؟؟

زلال مرند

آخه معلول ذهني اين همش كه نبود ما هنوز خيلي پيشرفته تر ازاينها رو داريم اونم با سوخت جامد......

محمد

دنیا دیگه قدرت موشکی ایران رو قبول کرده برادر. تو هنوز داری از BBCو VOA برای ما دکلمه میکنی؟؟؟؟؟

بابک

پسر اگر ایران دارای قدرت نبود چرا اینقدر ایران ایران میکنند .یه ذره فکر کردن هم چیز خوبیه!مطمئن باش که اگر ایران قدرت مقابله نداشت تا حالا به ایران حمله کرده بودند.یه ماکت بسیار کوچک از قدرت ایران به نام حزب الله قوی ترین ارتش (به قول خودشون)خاور میانه رو با چی زمین گیر کرد


مهسا

اینها نتایج دعاهای مولامون صاحب الزمان است . یا مهدی


مهرداد

آمريكا هيچ غلطي نمي تواند بكند


کورش

در منطقه نقطه اتکای امریکا به ناوهواپیمابر هستش و اگر 30 موشک همزمان به اون حمله کنن آیا نجات خواهد یافت؟!!! شاید یکی از نکات رزمایش موشکی سپاه همین موضوع باشه.تمرکز چندین موشک روی یک هدف برای مختل کردن سپرموشکی ناوهواپیمابر. کلا با 100 موشک میشه اکثر ناوهای هواپیمابر امریکا را از کار انداخت یا نابود کرد به کلی


من وهردخترایرانی به خود می بالیم که کشوری با این قدرت را داراهستیم.


اقا اون زیر دریای اتمی هم اماده بشه.....راحت جنگ می بریم وسط واشینگتن...وقتی موشکای ما وسطه منهتن فرود بیاد تازه این حرومزاده ها معنیه جنگ رو می فهمن

پاسخ
عبدالله

حالت خوبه ؟ فیلم زیاد میبینی؟


مهدی

این خیلی خوبه ولی به قول حسن نصرالله امریکایی ها عمل گرا هستند وباید برنامه آیندشونو رصد کنیم ومقرور نشیم.یاعلی

پاسخ
عبدالله

یقینا عملگرایی اگه باشه فقط مومنین هستند نه شیاطین! آمریکا هیچ غلطی نمیکنه...


الله اکبر خامنه ای رهبر توصیه ای دارم به امیرخان پوشاک خودت عوض کن شاید قدرت ایران بهتر بفهمی.


آرش جهانشاهی

این ناوها سیبل های هدف تمیزی برای ما هستند . برای جنگ با آمریکا لحضه شماری مکنیم .


فقط ولایت

آینده از آن ماست هیچ کس نمیتواند مقابل نظام اسلامی بایستد . لطفا ادامه بدهید


از خدا می خواهیم به حرمت ماه رمضان دشمنان داخلی نظام و فتنه گران را رسوا و ریشه کن و نابود کند انشاالله الهی آمین

پاسخ
محمد

امیدوارم داخلی ها رو حتی الامکان به راه راست هدایت کنه و خارجی ها رو رسوا و ریشه کن کنه.


mansoor

آفرین برشما پاسداران غیور .به حق امام راحل فرمودند.اگر سپاه نبود کشور نبود.به برکت خون شهدا و این جوانان رزمنده چه ارتشی وسپاهی.دشمن بی ایمان و ترسو هیچ غلطی نمی تواند بکند


کورش

با تشکر،بازم از این مستندات ارائه بدین


ساسان

اندک تویی امیر،چون نظرات بالا نیست دلیلی بر کم بیننده بودن نیست.خیلی از کاربران مثل من اصلا نظر نمیدهند. اون موشکها معمولا قبل از اینکه به آهن پاره تبدیل بشن تبدیل به آهن پاره میکنن اجسام مقابلشونو،در توهم کپی بمان که اگر کپی است کل دم و دستگاه امریکا کپی از روی ساخته های آلمان نازی ست.


محمد باقر بیات

نصر من الله و فتح غریب و بشر الصابرین اینده از ان حزب الله است و این تقدیر تاریخ است


محسن شیخوزاده

حداوند در قرآن میفرماید که ((ان کید الشیطان کان ضعیفا)) آمریکا هم شیطان بزرگ است و کیدش پوچ تر


رضا

با سلام و خدا قوت چطور میتونم فیلم و کلیپش .و داشته باشم برا نمایش تو پایگاه میخوام... منتظر خبرتونم

پاسخ
محمد

از طریق Internet Download Manager


مهریزی

درود وسلام خدابرامام خامنه ای ودانشمندان متعهد ومتدین ومقتدر ایران که هرروز حماسه ای دیگر میافرینندخداوند تمام این سربازان آقاامام زمان ورهبر معظم انقلاب را برای ما نگهدارد فدای جان فدای همه آنها


مهریزی

درود وسلام خدابرامام خامنه ای ودانشمندان متعهد ومتدین ومقتدر ایران که هرروز حماسه ای دیگر میافرینندخداوند تمام این سربازان آقاامام زمان ورهبر معظم انقلاب را برای ما نگهدارد فدای جان فدای همه آنها


مطلبی

باعث عزت کشور و ملت است . کور شود چشم دشمن


یا حق

این عکس ها رو از google earth ببینید با کیفیت بهتر ! اما به تمامی فیلسوف هایی که در مورد جنگ اظهار نظر میکنند میگم که یک اصل کلی اینه که : درگیری در مرز هر کشوری انجام شه همون کشور متضرر میشه ! آمریکا و امثالهم نهایتا چند تا ناو از دست بدهند اما فکر کردید چند شهر وروستا در سواحل ایران هست ؟! این از ترس نیست که شهادت ارزوی هر مسلمانی است اما جنگ و جنگ طلبی و شاخ و شانه کشیدن آتشی است که تر و خشک را با هم میسوزاند .

پاسخ
محمد

بله دوست عزیز به همین خاطر است است که حضرت اقا می فرمایند که اگر به ایران حمله شود منافع امریکا در همه دنیا به خطر خواهد افتاد تا فقط ما اسیب نبینیم و فکر می کنی چرا امروز سوریه دچار بحران است چون این کشور عمق استراتژی ایران در نزدیکی اسراییل است و یا ونزوئلا و چند کشور دیگر در سر تا سر دنیا


مهدی

الله اکبر آفرین بر رزم این مردان حق خدا نگهدار این مرز وبوم ورهبر دلیر


محمد

به قدری نیروهای ایرانی برای آمریکا ترسناک هستند که حتی آمریکاییها به قایق ماهیگری اماراتی هم واکنش نشان میده. ان شاء الله روزی برسه که فرو رفتن ناوهای هواپیما بر آمریکا در آبهای خلیج فارس را ببینیم.


ahsant bar shoma pasdaran iran va irani


همین هم مدیون آمریکایی ها هستیم. چون در داخل کشور توانایی تولید قطعات الکترونیک نداریم از یک مقاومت خازن ساده گرفته تا نیمه هادی ها. تمام قطعات به خصوص RF و High Frequency ها همه از خود آمریکا میاد با کلی واسطه. ما هنوز هیچ تولیدی در الکترونیک نداریم.


پهبادهای ما هیچ کدوم در ارتفاع بالا پرواز نمی کنند. وضعیت جنگی بشه به راحتی نابود می شند. هر چند که همین دوربین و سنسور ها و ماژول های مخابراتی همه و همه ساخت آمریکا و کشورهای دیگه است و نه ساخت داحل پس افتخار نکنید. جو ندید...

پاسخ
onar

برفرض که شما درست بگی و این تجهیزات از امریکا باشه که خیلی از ما مطمئنیم و میدونیم که بیشترشو خودمون میسازیم ولی بازم فرض میکنیم حرف شما درست. یادم میاد ی روزی بهمون گفتن محور شرارت.ولی فک نکنم خیلی هامون بدونیم چیشد که یهو دیگه از گفتن این حرف اینم دیوونه ای مثل بوش بیخیال شد... یه شبی که منو شما و خیلی دیگه از مردمان این کشور توی ارامش و امنیت تو خونه هامون خوابیدخ بودیم جوون مردای این مملکت یک ارم الله زیر یکی از همین ناو های هواپییمابر چسبوندن و بهد 24 ساعت بهشون گفتن برید نشانه ی ایمان و اقتدار جمهوری اسلامی ایرانو زیر ناو پر مدعاتون ببینید.ما خیلی کاراها میتونیم بکنیم که حتی توی خیال امثال تو و امیر و امریکاییها نمیگنجه...

محمد

برای پیشرفت باید از جایی شروع کرد هیچ کس از ابتدا بزرگ نبوده


با سلام و تحیات. سلام خداوند بر روح پر فتوح امام و شهدای عزیزمان و آرزوی توفیق روز افزون برای سلحشوران سپاه پاسداران ، دلاوران بسیجی ، ظفرمندان ارتش و جان برکفان وزارت اطلاعات که همگی در سایه ی ولایت امر و شخص امام خامنه ای(مدظله العالی) دست بر ماشه آماده ی پیکارند. دشمنان بدانند تا ما بسیجیان زنده ایم آرزوی شکست مقاومت ملی ایرانیان مسلمان را باید به گور ببرند .


مژگان

سلام بر دوستان مومن و معتقد و ممنون از رجانیوز که نظر همگان رو میزارن .همین که خیلی نظرات اینگونه هست که واقعا میشه موشکی به این ناوها اصابت کنه به نظر من همین فکر و رویا خودش کلی اقتدار میاره .نمیدونم از طرفی تحسین میکنم این روحیه رو و از طرفی هم تعجب میکنم که ساده ترین قوانین ریاضی هم مشخصه که تجهیزات آمریکا تا امروز در حدی نبوده که موشکی بهش بخوره یا حتی رویارویی در جنگهای قبلی هم پیش نیومده .واقعا فکر میکنید آمریکا ناوی رو گذاشته اینجا که موشک ایران یا هرکشور منطقه بهش برسه ؟ بیایید درست فکر کنیم تا کشورمون رو درست بسازیم.

پاسخ
محمد

مگه اسراییل ناوچه هاش رو تونست حفظ کنه که امریکا بتونه گنده تر از ان رو حفظ کنه


مهدی

آقا دمتون گرم ، ایول ، اما تنها عکس گرفتن کافی نیست ، به امید روزی که با یه بمب کت و کلفت بزنیم اون ناو رو هزار تیکه کنیم ، درود بر نظامیان غیور ایران .


بچه کویر

سلام خداقوت اگه امریکایی ها تونستن 16 ساعت تو ظهر گرما آب نخورند در حالی که آب در یک قدمی آنهاست می تونن با بچه مسلمان هم در بیفتند ... از دیدن این تصاویر حال کردیم حالی بیشتر از خوردن آب سرد تو وقت افطار


مهران

مرگ بر امریکا و اسرائیل.الله اکبر.نصرمن الله و فتح قریب


میر حامد

امریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند. درود بر رهبر شجاعمان


حسن

لبیک لبیک لبیک یا خامنه ای جانم فدای رهبر


صادق ع

به ایرانم افتخار میکنم و مطمئنم امریکا تو خلیج فارس زمین گیر میشه جانم فدای رهبر


بابا انگار بعضیا مغزشون پارسنگ ورمیداره ! ما ۸ سال سابقه جنگ با امریکا و همهء اذنابشو داشتیم ، اونم زمانیکه به قول یکی از سرداران إمروزی ونوجوان رزمندهء اون زمان ما توان ساخت گلولهء تفنگ رو نداشتیم ! ای کاش بعضی از این خودکم بینا میدیدن که حزب الله دو ناوچه خیلی ویژهء اسرائیل رو غرق کرد ! (با موشک ایرانی ) تانک مرکاوا واقعا آخر تکنولوژی جنگی بود و ازنظر إسرائیلیها فنا ناپذیر ، در یک لحظه با نصب یک بیل ، بولدوزر میشد ، درحال حرکت هدف متحرک رو میزد ! مین ها رو از دور بارادار مخصوص شناسایی ومنهدم میکرد ! حزب الله دریک روز ۱۶ تا مرکاوا رو نابود کرد ! رژیم اشغالگر واسه این تانک سرود ویژه ساخته بود ! ایران وایمان وتکنولوژی ایرانی امریکا رو به وحشت انداخته ! حالا بعضیا باز بگن موشک های کره شمالی وچین و..! واقعا شرم آوره !


سنگردار38

با سمه تعالی ... سلام ... برادران رجانیوز احسنت. این فیلمای جالبا ادامه بدین. حسی از غرور ملی - اسلامی تو آدم زنده میشه. یا حق ... راستی ای کاش سیستم نظردهیتون مثل بولتن نیوز بود.


محسن لره

ايكاش استكبار جهانى و صهيونيزم جهانى دست از خوى زورگويى وظلم وستم در حق جهان سوم كه به ناحق عقب نگه داشته شده اند بردارند و گر نه ايران خسارت هاى زيادى داده اگر جلو زورگويى را نگيرد پس اينهفه جور و سختى به مردم را چطور جواب دهد وانگهى جلو زياده خواهى غرب نه ايستتد باعث روى گرداندن و ريزش هواداران كه قشر پايين جامع هستندخواهدشد و انقلاب واينهمه شهيد و جنگ تحميلى باآنهمه خسارت يعنى كشك اگر جلو غرب به ايستتد خوب باعث خسارت جديد خواهد شداما سوأل اينجاست اگر ما و انقلابمون بر حقيم پس واهمه از چى چراا اجازه بدهيم مشتى دنيا پرست به انسانيت و دين وغيرت ما را تجاوز و اهانت كند آيا دنيا و زندگى زير يوق بندگى غير خدا ارزش دارد؟ يقينا براى انسان نه اما دنيا پرست و بى غيرت آرى پس ترس براى انسان آزاده نيست كارى با دين ندارم بايد به غرب وحشى نشان داد ايران چندهزارسال مدنيت دارد اما غرب تا10الى15 قرن پيش وحشى بودن پس ما احتياج به مدنيت وحوش نداريم كه جز سكس كه از آن وحوش هست چيزى براى گفتن ندارد ; ياحق


به فرموده مقام عظماي ولايت" اينها ويتريني از امكانات ما هستند" خيلي از تجهيزات ما در رده هاي بالاي امنيتي هستند كه اگر استفاده شوند تمدن آمريكا به انتهاي خويش مي رسد. و در ثاني فكر مي كنيد كه اگر آمريكا جرآت حمله به ما را داشته باشد ميليون ها مسلمان و ميليون ها آزاديخواه ساكت مي نشيند؟ در همين جنگ سي و سه روزه شاهد بوديم كه چطور مردم شهر پورت سعيد روحاني درباري را از بالاي منبر پايين كشيدند و تا مي شد كتك خورد. چرا؟ براي اين كه گفته بود به حزب الله كمك نكنيد چون شيعه و رافضي هستند.


مرتضی

ماپیروولایتیم یاعلی مدد


این امیر که ار رجا خواسته نظر ش بزاره نبیاید این کار رو میکرد چون این ادمها همشون حلقه بگوش ....هستند و تنها چیزی که بلد هستند تهمت زدن است بدش هم یه جوری نظر ها رو مچینن که انگار امیر هیچ هم فکری نداره خدار و شکر که ایران قدرت امریکا رو نداره و گرنه همه جارو به خاک و خون میکشیدن

پاسخ

ندیدی امریکا همه جا رو به اتیش نکشیده !!خوابی برادر بیدار شو !!افغانستان عراق پاکستان یمن بحرین عربستان لیبی میانمار وجهان اسلام را ببین که همه زخم خورده استکبار امریکای شیطان پرستند


جلال مرند

الله اكبر بخدا اشك تو چشام جمع شد دست و بازوي سپاه عزيزمان درد نكنه اقتدار ايران اسلامي مايع شرف وآبروي دنياي اسلام است


با سلام واقعا بچه های ایرانی ایول دارن ان تکنولوژی ها اگر کپی هم باشه این بچه ها تونستن ارتقاش بدن و تکمیلش کنن من کاملا این سیستم هارو میشناسم و میدونم که ایرانیها چه کردن واقعا آفرین داره این چند نفری هم که مدام ایه یاس میخونن متاسفانه اطلاعات کافی ندارن و تحت تاثیر تبلیغات منفی هستن ممکنه که ضعفهایی هم باشه ولی نقاط قوت انقدر زیاده که قابل چشم پوشی نیست


محسن واحدي

خدا رو شكر. براي من باعث افتخاره. كاش هيچ وقت هيچ كجا جنگ نباشه. خداوند انشاءا... انسانهايي كه به ديگران ظلم ميكنن رو اولا هدايت در غير اين صورت نابودشون بفرمايد. از جمله افراطيون بودائي كشور ميانمار. خدا انشاءا.. هرچه سريعتر نيست و نابودشون كنه.


سعيد

آقا امير ديگه توبه ميكنه از اين نظرا بده اينه قدرت امت اسلامي


مصطفی

سلام خسته نباشید خیلی غرور آفرین، خوب و عالی فقط "پهپاد" صحیح هست نه پهباد. به معنی پرنده های هدایت پذیر از دور. ممنون


ایران

ما برای انکه ایران خانه خوبان شود.رنج دوران برده ایم.مابرای نوشیدن شورابه های کویر چه خطرها کرده ایم.مابرای جاودانه ماندن این عشق باک خون دلها خورده ایم.متتتتتتتتششششششکریمممممم.احساس غرورمیکنیم.


ahmadi

یکی از پایه های شکست احتمالی رسانه های مغرور و سانسوری همانند شما رجا نیوز است ...چرا کامنت های مخالف وو واقعیت دار سانسور میکنید همان خبرهای مطمن به بدست مردم دادن وظیفه یه رسانه است من خودم بچه ایلام هستم با جنگ با خون دوست صمیمی ام ..اما باور داشته باش 5روزه مقاومت درهم میشکند و خاک کشورمان تک تکه میشود ..هم دشمنان داخلی خاطرانک  ...هم ارتش تا دندان مسلح ....گیرم تونستیم دوتا یا ده تا موشک به اسرائیل بزنیم بعدش کجا فرار میکنیم ...؟؟؟

پاسخ

نگران نباش عزیز وقتی انقلاب نوپا بود و آنچنان قدرتی هم نگرفته بودیم هشت سال با تمام دنیا جنگیدیم حالا که به لطف خدا و تدبیر رهبر عالیشأن در اوج قدرت و عزت هستیم و خدا را داریم چه باک ؟


منتظر

در قضیه ی پهباد، امریکا یک سیلی محکم از سپاه دریافت کرد امیدوارم سیلی محکم تر دیگری بزودی دریافت کند و دست از پا درازتر به خانه اش برگردد.


منتظر

در قضیه ی پهباد، امریکا یک سیلی محکم از سپاه دریافت کرد امید سیلی دیگری دریافت و دست از پا دراز تر به خانه اش برگردد.


محسن لره

جنگ خانمانسوز است اما وقتى با اينهمه مدارا كردن صبورى ايران بخواهند سواستفاده كنند اگرجنگى تحميل شدبايد بانابودى اسرائیل و خروج امريكا از خليج پايان بپذيرد انشاالله نصرمن الله و فتح القريب ياحق


بسیار ممنون از کلیپ جالب شما


عبدالله

منم دوست دارم کشورم قوی باشه ولی نباید بدون فکر و هیجانی صحبت کرد . اگر خدای نکرده جنگی بشه بیشترین کسی که ضرر میکنه ایرانه . این ناو ها هم 4 لایه بدافند دفاعی دارن فکر نکنم بشه به این راحتی ها زدشون . صلوات

پاسخ
میر حامد

برادر اگه تو جنگ شکست بخوریم هم اشکالی نداره چون اول خلیج فارسو واسشون جهنم می کنیم بعد با افتخار میمیریم یا علی


سرباز

متشکر میشم نظرم رو نشون بدید.2- بیامبر هم دشمنش رو ضعیف قلمداد نکرد همانطور که در جنگ احد سباه اسلام به توصیه های بیامبر عمل نکردند .3 90 درصد منابع ایران از جنوبه اگر جنگ شود میشود بیشبینی کرد چقدر لطمه میخوریم . 4 امام حسن (ع) هم وقتی شرایط مقابله با معاویه را نداشت صلح نمودند. 5 آمریکای جهانخوار دارای هوابیماهای رادار گریز است که به راحتی میتواند تهران را هم بزند . کلاهک هسته ای هم بسیار دارد . مسولین وعده داده بودند بعد از تحریم ( 2 ژوین) تنگه هرمز را ببندند چرا هنوز اقدامی نکردند ؟ جواب : ما که هیچ بعید میدانم روسیه و چین هم همچین قدرتی داشته باشند . سلامتی امام زمان (عج) صلوات


امیز

آقا ماشاالله ! دست مریضا فتارک الله احسن الخالقین... چه کردین....... منتظر جدیداش هم هستیم و من الله توفیق


ناشناس

باسلام خدمت هم وطنان ، نظرات متفاوتی ارایه شده و لی لازم است چند نکته در نظر گرفته شود 1- اینکه همه ما ایرانی هستیم ،وطن دوستیم و اینجا هم به جامانده از آرش کمانگیر است پس باید ضمن حفظ غرور ملی اگر هم نتوانیستم در مقابل سلاح آمریکائیها مقابله کنیم جانمان را فدا میکینم 2- اکثراً مسلمان هستیم وآنهاییکه در این کشور حتی مسلمان نیستند بارها نشان دادن آزاد مردن. پس با طبعیت از امام حسین(ع) هرچه قدر هم امکانات جنگی کمتر داشته باشیم باید با الگو قرار دادن سلار آزادگان ،از وطن و ناموس مان دفاع کنیم 3- بهتر است توانیهای خود را پنهان نگه داریم چون همین اطلاعاتی که بدین شکل بیان می شود دشمن از آنها استفاده می کند 4- با حرف های علکی بین خودمون تفرقه نیندازیم که به نفع دشمن است

پاسخ
حامد

تاييد ميكنم ..


سعید

خواهشا برای همه فیلمهای این سایت امکان دانلود بگذارید


نادیا

من به ایمان مردم کشورم اعتقاد راسخ دارم واینکه ما خدایی داریم که همچنان با ماست و مردم مارو یاری میکنه و اینها از همه قدرت ایران غافل هستن و تنها چیزی میبینند که فکر میکنند دیدن و البته از دانش و پیشرفت ما بی خبرند . من به رهبر کبیر ایران و همینطور ملتم سر تعظیم فرو میارم چون بهترینند


مهدي

ما شاالله . خدا قوت.ما تا آخرش هستيم


محمدرضا

یکی از بزرگ ترین مشکلات ما ایرانی ها این است که در مورد هر چیزی می خوایم فکر نکرده نظر بدیم - چقدر در مورد تسلیحات نظامی ایران اطلاعات دارید ؟ آیا اطلاعات شما بیش از چند تا فیلم ، رزمایش و گاها سخنان ابلهانه ی شبکه های بیگانه است ؟ مطمئنا یک قدرت نظامی مثل ایران تسلیحات نظامی اش رو رو نمی کنه و تنها بخشی رو که موجب نگرانی دشمن میشه رو به نمایش میگذارد . پس عجولانه با اطلاعات کم خودتون رو زیر سوال نبرید - ایمان و توکل به خدا بزرگترین سرمایه هایی است که تا به حال ما رو به اینجا رسونده و از این به بعد هم پله های ترقی رو با سرعت بیشتری طی خواهیم کرد -


محمد

ما در آرزوی جهاد برای خدا و نابودی دشمن هستیم . امیدواریم خداوند ما را در صف جهادگران قرار دهد أَنَّ الأَرضَ يَرِثُها عبادِيَ الصّالحون اللهم عجل لولیک الفرج


باز هم به یاد اشاره تاریخی سیدحسن نصراله از قرآن بیفتیم:ان اوهن الیبوت لبیت العنکبوت


بابا تاحالا كجابوديد .

دوشنبه، 2 مرداد 1391

10:32:58 AM

موشک‌ها زمانی می توانند موثر باشند که ایران بتواند به مختصات دقیقی از ناوهای آمریکایی مورد هدف دست یابد و لازمه‌ی این کار رصد دقیق ناوهای دشمن است. این وظیفه به عهده ی پهبادها گذاشته شده. این پهبادها از ارتفاع بسیار بالا و دور از دید رادارها بر روی ناوها قفل می کنند بدون آنکه حتی هواپیماهای روی عرشه بتوانند رهگیری و منهدم‎شان کنند. نکته مهم تر آنکه این پهبادها می‌توانند پخش مستقیم تردد ناو را از خلیج فارس به تهران مخابره کنند.