ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
جمعه، 20 تير 1393 07:48


حجت‎الاسلام علی جعفری
محمدصادق شهبازی
سعدالله زارعی
ارسلان ظاهری بیرگانی
محمدرضا شهبازی
حسین قدیانی
محمدکاظم انبارلویی
گفتگو با جعفر شیرعلی‌نیا
گفتگو با مجید شاه‌حسینی
گفتگو با سارا عرفانی
گفتگو با عباس گودرزی
گفتگو با علی کشوری
گفتگو با فرهاد عظیما
گفتگو با جعفر فرجی
گفتگو با مسعود اسداللهی
گفتگو با میثم نیلی
گفتگو با احمد چلداوی
گفتگو با مسعود ده‌نمکی
گفتگو با صفاءالدین تبرائیان
گفتگو با موسی نجفی
گفتگو با جواد شمقدری
حسین میزان
وحید جلیلی
حجت الاسلام رضا غلامی
دکتر قدرت‌الله رحمانی
حسن رحیم‌پور ازغدی
نرگس خانعلی‌زاده

شهر «الخضیره» بیش از 100 کیلومتر با شمال نوار غزه فاصله دارد. این اولین بار است که برد موشک‌های نیروهای مقاومت به 100 کیلومتر می‌رسد. گردان‌های عزالدین قسام (شاخه نظامی حماس) پیشتر اعلام کرده بودند که اگر اسرائیل به حملات خود علیه مناطق مسکونی پایان ندهد، برد پاسخ موشکی خود را افزایش می‌دهند.
«بله. اما به آقای هاشمی نفرمایید که من آمدم [و این جریان را به شما گفتم]. به هیچ کس نگویید. می‎ترسم مرا هم شمس‌آبادی کنند [که گروه مهدی هاشمی او را کشتند] یا مثل شیخ قنبر در چاه بیاندازند».
همین الان هم خیلی از جاهلان، ایرادهایی به حاکمیت اسلامی می‌گیرند که ناشی از نفهمیدن ساز و کار هدایت است. این ایرادها گاهی اوقات ناشی از این است که از حاکمیت اسلامی توقع زیادی دارند، و گاهی اعتراض به دخالت‌های حاکمیت اسلامی در اموری است که به نظر آنها نباید دخالت شود.
تیم‌های ملی هلند و آرژانتین از ساعت ۳۰ دقیقه بامداد امروز (پنجشنبه) در ورزشگاه سائوپائولوی شهر سائوپائولو به مصاف هم رفتند تا سرنوشت دومین فینالیست جام بیستم مشخص شود که این دیدار در در وقت‌های قانونی و اضافه بدون گل به پایان رسید و در نهایت آرژانتین در ضربات پنالتی با نتیجه ۴ بر ۲ پیروز شد و به فینال رسید.
در انتخابات ۲۴ خرداد سال گذشته مردم به صحنه آمدند تا بگویند تغییر و تحول را می خواهند، مردم اعلام کردند که به نظام و صندوق نظام اعتماد دارند و این مهم در حالی رخ داد که مشکلاتی در سال‌های پیش از آن بوجود آمده بود و بلندگوهای تبلیغاتی علیه صندوق رأی فعالیت می‌کردند.
کچویان شگفتی این انقلاب را در تقابل آن با «تجدد» و «سکولاریسم» غالب در قرن بیستم می داند و تاکید می کند اگرچه انقلاب های فرانسه و شوروری که یکی به لیبرالیسم و دیگری به کمونیسم رسید با هم تمایزهای اساسی داشتند اما فصل مشترکی به نام «دین ستیزی» داشته و در سطح کلان به یک سمت واحد حرکت می کردند اما انقلاب اسلامی کاملا در نقطه مقابل این جهت گیری قرار گرفت و با احیای اسلام سیاسی؛ توانست باب جدیدی را در تاریخ باز کند.
میرحسین موسوی می گفت: شما در تحليل‌ها بايد از هاشمي شروع كنيد و شروع كرد بحث مفصلي را عليه آقاي هاشمي مطرح كرد و اصل بحثش هم اين بود كه آقاي هاشمي به انقلاب بد كرده و اگر ما بخواهيم يك نقطه انحراف در انقلاب پيدا كنيم، آن آقاي هاشمي است! نكته بعدي هم موضوع نهضت آزادي بود كه آقاي موسوي می گفت شاخص حضور امريكا در ايران نهضت آزادي است.
گروههای مقاومت فلسطینی روز گذشته 117 موشک به مواضع صهیونیستها در سرزمین های اشغالی شلیک کردند که سامانه ضد موشکی گنبد آهنین رژیم صهیونیستی تنها 29 عدد از این موشک ها را توانست ردیابی کند و هدف قرار دهد. سازمان امور مالیاتی رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرده است: خسارت های وارد شده در نتیجه حمله موشکی گروه های مقاومت به شهرک های صهیونیست نشین به بیش از 2.5 میلیون دلاررسیده است.
فعلا که دوستان لیبرال، یکی از شبکه ها را به اسم بنده زده اند! که برای خود من جالب بود که این کسانی که اینقدر ادعای اخلاق می کنند و دیگران را به دروغگویی متهم می کنند چطور مثل آب خوردن و با چه اشتهایی دروغ می‌بافند.
سال‌های ابتدایی انقلاب حتی آن‌هایی که کتابخوان نبودند،‌ کتاب دست می‌گرفتند،‌ یا کتابی روزنامه‌پیچ کرده و دست می‌گرفتند،‌ چگونه امروز اگر در جمع جوانان بگوییم فلان شبکه‌ اجتماعی را نمی‌شناسیم مسخره خواهیم شد‌، در زمان انقلاب نیز کتاب چنین وضعی داشت،‌ اکنون این ارزش نیز از دست رفته است، کتابخوان و کتابدار نیز دیگر ارزش خود را ندارند، در خانه‌ها در کتابخانه‌ها وسایل تزئینی و ظروف را در دکور می‌چینند.
آنها از سعه‌صدر نظام در برخورد با سران و سردمداران فتنه دچار سوء برداشت شده‌اند و به جای اصلاح روش غلط خود و توبه و بازگشت به مسیر انقلاب، در موضع طلبکارانه از نظام قرار گرفتند و در پشت نقاب قانون، قانون را شکستند و در پوشش حمایت از جمهوریت، حریم امنیت مردم را هدف قرار دادند و دل‌های مومنان را آزردند و دشمنان راخوشحال کردند؛ ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی است برای توبه و بازگشت این جریان‌ها و افراد قدیم‌الاسلام است.
به عنوان مثال یکی از مواردی که در بحث ظهور گفته می شود این است که اولین طلیعه سپاه سفیانی را که به سمت شما آمد بزنید، این یک دستورالعمل کلی برای ما است که هر وقت دشمنان به شما حمله کردند ابتدا پیش قراول یا جلودار آنها را بزنید.
حملات طوفانی آلمان پس از این گل شروع شد. تونی کروس در دقیقه ۲۴ موفق شد با شوتی روی پا و دیدنی حساب کار را سه بر صفر کند. این بازیکن در دقیقه ۲۶ موفق شد بار دیگر از روی اشتباه مدافعان برزیل، گل چهارم تیمش را نیز به ثمر برساند.
این حسینه چپ و راست، اصلاح طلب و اصولگرا، تندرو و کندرو! و ... نمی‌شناسد؛ و اصولا با عناوین جعلی در عالم سیاست سر سازگاری ندارد. این را می‌توان از اجتماع تو در تو و فشرده افرادی دید که به هم از این القاب می‌دهند و در حسینیه کنار هم نشسته‌اند و اینچنین مشتاقانه به دیدار رهبر آمده‌اند.
در پايان روز آقاي روحاني مي‌ماند و هزار راه نرفته و قضاوت تاريخي مردم ... منتظريم تا شايد دريچه‌اي در عرصه‌هاي مدني و سياسي گشوده شود و شعارها با جامه‌اي عيني و عملي به درآيند. بديهي است تا وقتي منتظريم، معترضيم.
اطلاعات موجود نشان می دهد امریکایی ها در نهایت به دنبال آن هستند با تعداد 4000 ماشین نسل اول موافقت کنند چرا که ادعا می کنند در غیر این صورت، یعنی در صورتی که تعداد ماشین ها بیشتر باشد یا ایران مجاز باشد از ماشین هایی مدرن تر از 1-Pاستفاده کند، زمان Break out (زمان لازم برای تولید اورانیوم یک سلاح) به میزانی که مدنظر امریکاست (حداقل 6 ماه) کاهش پیدا نخواهد کرد.»
تشریح مفهوم اعتدال از سوی رهبر انقلاب با استناد به آیات قرآن به خوبی نشان می دهد یکی از ایرادات بزرگ افراد و جریان هایی که طی یک سال گذشته مفهوم اعتدال را برای شناسایی خود به افکار عمومی انتخاب کرده اند، عدم تعریف روشن و درست از این عبارت است.
شاید به همین دلیل بود که رییس دولت هشتم در آخرین روزهای کاری خودش در جایگاه رییس جمهور تصمیم گرفت بخشی از این شرکت را به خودش واگذار کند! در تيرماه 1384 مصوبه ای مسئله دار در هيات وزيران به تصویب رسيد که بنابر آن وزارت امور اقتصادی و دارایی تصمیم به واگذاری 49 درصد سهام وزرات علوم در این انتشارت گرفت، آن هم با شرایطی استثنایی و برای موسسه‌ای که محمد خاتمی تقریباً صاحب آن بود.
همین الان خیلی از مردم باقرشهر پنجره‌های خانه‌شان را که باز می‌کنند چشمشان به قبرها می‌افتد. گورستان قدیمی پایتخت کشان کشان خودش را تا همسایگی خانه‌های این مردم کشیده است. سیل مردمی که روزهای آخر هفته به بهشت زهرا می‌آیند برای مردمی که در مسیر هستند مشکل آفرین شده است، حالا بگذریم از روزهای آخر سال که رسماً خیابان‌های محل تردد آنها را قفل می‌کند. همچنین بگذریم از برخی تبعات حاشیه‌ای همسایگی این گورستان با آنها.
اخطار بنده ناظر بر استیضاح وزیر علوم است که یک شنبه هم به شما عرض کردم و فرمودید امروز این مسئله تعیین تکلیف می شود، آن روز هم گذشت و هیچ تعیین تکلیفی متاسفانه نشد و مطلع شدیم که ریاست محترم مجلس تعدادی از اعضای مجلس را که استیضاح را امضا نکردند به اضافه تعدادی از امضا کنندگان استیضاح دعوت کرده و با حضور وزیر علوم جلسه ای برگزار کردند که در این جلسه قول و قرارهایی مطرح شده است.
هنوز آقای هاشمی می خواهد برگردد و هنوز خیلی ها هاشمی را پدر خوانده دولت فعلی حساب می کنند. آقای خاتمی هم می خواست بیاید ولی نتوانست. الآن هم با آن همه سابقه زشت در فتنه، عبرت نگرفته و دست بر دار نیست و تمام تلاش برای بازگشت به سیاست دارد. آقای احمدی نژاد هم تلاش می کند اگر فضای جامعه برایش مناسب باشد برگردد.
در میان برنامه های این موسسه دو دوره ویژه برای اولین بار طراحی و در ترم تابستان بعد از ماه مبارک رمضان اجرا خواهد شد . دوره ژورنالیسم تلویزیونی و دوره مهارتهای فعالیت فرهنگی در فضای مجازی دو دوره ای هستند که با اساتید و موضوعات جذاب بستر خوبی برای استفاده علاقمندان به این دو حوزه ایجاد نموده است.
حسینیان در پاسخ به هاشم آقاجری که اخیراً پروژه ناتمام مشروطیت را که به دست دولت رضاشاهی در میانه راه متوقف شد،‌ نیاز امروز دانسته است، گفت: هویت‌سازی دموکراتیک در مشروطه آغاز نشده است که بخواهد ادامه یابد، هر چند پروژه مشروطه به خاطر کنار رفتن «مذهب» ناتمام هم نماند بلکه فرو ریخت.
ایشان تهدید و تطمیع را دو وسیله اصلی شیطان برای ایجاد خطای محاسباتی در انسانها برشمردند و افزودند: شیطان از یک طرف با تهدید، انسانها را می ترساند و از طرف دیگر با وعده های فریبنده، آینده ای دروغین و خیالی همچون سراب در مقابل چشمان آنها قرار می دهد.
این در حالی است که حتی حسین موسویان از چهره های نزدیک به رییس جمهور و تیم مذاکره کننده هسته ای نیز در گفتگو با روزنامنه اعتماد بر لزوم پاسخگویی مسئولان وزارت خارجه درباره توافق ژنو تاکیده کرده و گفته بود: «در داخل كشور اگر در مجلس نماينده هايي هستند كه ديدگاه كارشناسي متفاوتي دارند، به نظر من تيم كارشناسي ما بايد به مجلس برود و نشست هايي بگذارد و به شكل كارشناسي در مورد ديدگاه ها بحث شود.»
نباید فراموش کرد که ورود ایران به مذاکرات به منظور حفظ تمامی دستاوردهای هسته‌ای کشورمان و لغو یکجا و کامل تحریم‌های ظالمانه علیه ملت غیور ایران صورت گرفت. اکنون که گام اول توافق ژنو به پایان خط رسیده‌ است بار دیگر ثابت شد که نمی‌شود به مستکبرین عالم و در راس آنها آمریکا (شیطان بزرگ) اعتماد کرد. در مقابل تعطیلی و تعلیق گسترده صنعت هسته‌ای کشورمان در گام اول این توافق، دستاوردی تقریبا برابر با «هیچ» نصیب دولت شد.
از پاسخگویانی که تصمیم دولت را درباره ساعات اداری در ماه مبارک رمضان «نامناسب» دانسته اند (67درصد) خواسته شده است دلایل این ارزیابی و مهمترین ضعف های این تصمیم را ذکر کنند که 78 درصد معتقدند با توجه به عدم تغییر ساعت کاری در صبح، «فرصت کافی برای استراحت پس از سحر وجود ندارد» و همچنین 63 درصد نیز معتقدند ساعت کاری ماه رمضان «فرصت و توان مناسب برای عبادت را فراهم نمی کند».
اخبار تولید و نمایش آثار ضدایرانی از هالیوود گرفته تا کشورهای اروپایی در حالی در چند ماه اخیر منتشر می‌شود که با وجود اعتراضات بسیار کارشناسان، رسانه‌ها، نمایندگان و مردم درباره‌ی عدم واکنش نهادهای فرهنگی همچنان هیچ خبری از آغاز ساخت یک فیلم ایرانی با محوریت فتنه از زاویه نگاه جمهوری اسلامی منتشر نشده است
در ادامه سریال واگذاری نادیده گرفتن حقوق مردم ایران ، تقریبا ۹ ماه بعد از توافق نامه بروکسل و در در نوامبر 2004 (آبان83)، این بار سیروس ناصری از نزدیکان روحانی به همراه سفیران وقت ایران در پاریس، لندن و برلین در پاریس با طرف غربی رو در رو هم قرار گرفتند و توافق نامه پاریس را به امضا رساندند.مفاد این معاهده نشان داد غرب در مواجه با ایران فرا‌تر از موضوع هسته‌ای می‌اندیشد و با نگاه سیاسی به این موضوع می‌نگرد.
از مجاهدین افغانستانی بود که سال‌های سال در جبهه‌های جنگ افغانستان با طالبان جنگیده بود. همرزمانش می‌گویند بعد از اطلاع از آنچه در چند سال اخیر در سوریه می‌گذرد به صورت داوطلبانه سرپرستی یک تیم 45 نفره از مجاهدین افغانستانی را قبول کرده و به سوریه رفتند. در وصف شهامت و شهادتش این طور می گویند که بدون هیچ ترسی روی خاکریز می‌رفت و بر سر تکفیری‌ها فریاد می‌زد که «اگر مردید و جرأت دارید بیایید نفر به نفر بجنگیم.»
(قزوه)
(فاستقم کما امرت)
(مستضعفین تی وی)
(شبهه)
(khamenei.ir)
(سعی)
نقشه راه)
(روضه نیوز)
(نجوای من)
(اعترافات من)
(سعی)
(روشنگری)
(سنگر باقی مانده)
(اشارات)
(سهم نوشته ها)
(تمهیدات)
(فتن)
(ژخار)
(گفتمان برتر)
(مرکز اسناد)
(صرافان)
(سیما فکر)
(متن زندگی)
(عطش شکن)
(آب و آتش)
(leader.ir)
(طنزهای یک م.ر.سیخونکچی)
(khamenei.ir)
(دوستداران حاج منصور)
(راهبردی)

خواندنی ها و ديدنی ها
فنآوری اطلاعات و ارتباطات
شعر و داستان کوتاه
نوا