ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
دوشنبه، 3 آذر 1393 19:26حجت الاسلام حمید رسایی
حجت‎الاسلام محمد طهماسبی
علیرضا پناهیان
یاسر انصاری
احسان آیتی
امیر ابیلی
ایمان اسدی
گفت وگو با دکتر ابراهیم متقی
گفتگو با حاج عبدالرضا هلالی
گفتگو با حجه الاسلام نبویان/ 2
گفتگو با حجه الاسلام نبویان/ 1 + فیلم
گفتگو با دکتر حشمت الله قنبری
گفتگو با کاظم انبارلویی/ 2
گفتگو با کاظم انبارلویی/ 1
گفتگو با دکتر طبیب زاده/ 2
گفتگو با دکتر طبیب زاده/ 1
گفتگو با کامران غضنفری
گفتگو با دکتر احمد نادری
گفتگو با دکتر امیرحسین قاضی زاده
گفتگو با مسعود اسداللهی
گفتگو با ایمان گودرزی
مهدی خانعلی‌زاده
رضا حیدری
سیدیاسر جبرائیلی
محمد رستگار فر
محمدالیاس قنبری
علی کشوری

به نظر می‎رسد طرف مقابل هم به خوبی با این خط قرمز جدید مذاکره کنندگان ارتباط برقرار کرده و همین فرار از «عدم توافق» را دستمایه‎ای برای فشار و تهدید تیم ایرانی قرار داده است تا به هر بهانه‎ای، از احتمال تمدید مذاکرات سخن بگوید تا بلکه بتوانند امتیازی جدید را اخذ کرده و به آن بهانه توافقی هرچند صوری را به امضاء برساند.
وي (در کمال بي شرمي و با الفاظي قبيح) در اظهارات خود مقابل ادلسون در هتل هيلتون واشنگتن گفت: اگر به جاي بنيامين نتانياهو، نخست وزير اسرائيل باشم، در صورتيکه غرب با ايران توافقي نمايد که از نظر وي براي اسرائيل خطرناک به حساب بيايد، «اين حرام‎زاده‎ها را بمباران خواهم کرد».
باقی در مطلب خود که با عنوان «تبری ابن تیمیه از گروه‌های تکفیری و تروریسم» و لوگوی «شیخ الاسلام ابن تیمیه رحمت الله علیه» منتشر شده، در مقدمه کوشیده تا ابن تیمیه را فردی اصلاح‌طلب معرفی کند که در زمان خود یک روشنفکر دینی بوده و توانسته خرافات را از حول دین اسلام بزداید. او در این زمینه نوشته است: «ما به یکی از ویژگی‌های برجسته او (ابن تیمیه) یعنی شجاعت در نقد و نظر و اجتهاد، امروزه بسیار نیازمندیم.»
حامد زمانی در همان زمان انتشار این ترانه گفته بود که چون همزمان با حضور تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی ترانه‌های زیادی به کاروان فوتبال تقدیم شد، قصد دارد ترانه‌ای را به تیم ملی دیگری که به نمایندگی از کشورمان به وین رفته و مذاکرات هسته‌ای را دنبال می‌کند تقدیم نماید تا آنها محکم و دلگرم به مردم و مایوس از طبیعت گرگ‌ها به کار خود بپردازند.
وی می‌افزاید: «علاوه بر این‌ها مشکل به حاشیه رانده شدن از جامعه نیز هست که یکی دیگر از جنبه‌های فقر است. برای کودکانی که در فقر بزرگ می‌شوند، انفصال اجتماعی می‌تواند به معنای محرومیت از شرکت در گردش‌های آموزشی یا استفاده از استخر شنا باشد. دست وپا زدن و بیرون آمدن از فقر بسیار مشکل است.»
عجیب اینجاست که یکی از زندانیان غول پیکری که در فیلم می‌بینیم و مدام در حال عربده کشی است، هرازگاه کلماتی فارسی هم از زبانش خارج می‌شود. این در حالی است که هیبت بازیگر به شدت شبیه به اعراب است. از آن طرف «پیمان معادی» که بازیگر نقش اصلی است، طوری ایفای نقش می‌کند که به مخاطب القا شود او عرب است. یعنی کارگردان خواسته بگوید ایرانیان هم بیشتر عرب هستند تا ایرانی.
"هادی العامری" رئیس سازمان بدر که فرماندهی این عملیات را برعهده داشت، تأکید کرد که پس از آزاد سازی کامل سعدیه و جلولاء، مین ها و بمب‌هایی را که تروریستهای داعش در روستاهای اطراف این دو منطقه کار گذاشته بودند، خنثی شد.عملیات آزادسازی جلولا و السعدیه سومین عملیات بزرگ و مشترک نیروهای نظامی شیعه و ارتش عراق است که مانند عملیات های پیشین به موفقیت رسیده است.
دبیر جشنواره نشریات و رسانه های دانشجویی در ابتدا با اشاره به این مطلب که نشریات دانشجویی جدی گرفته نمی شوند گفت: جشنواره تحت عنوان نشریات دانشجویی که چند سالی است که به کمک وزارت علوم و وزارت بهداشت برگزار می شود به خاطر ماهیت دولتی بودن آن، با استقبال دانشجویان و مجموعه های رسانه ای دانشجویی مواجه نمی شوند.
باطنی در پایان ضمن تاکید بر اینکه دوشنبه‌ی هفته بعد یعنی 10 آذر آخرین موعد ثبت نام در جشنواره عمار است، گفت: «صاحبان آثار بایست تا این موعد ضمن ثبت نام در جشنواره مردمی فیلم عمار از طریق پایگاه ammarfilm.ir، حتما نسخه ای از آثارِ ثبت نامیِ خود را نیز به جشنواره ارسال کرده باشند. همچنین هیأت انتخاب بلافاصله پس از اتمام مهلت دریافت آثار، کار بازبینی و انتخاب آثار بخش مسابقه را آغاز خواهد کرد.
این دوستان برای چانه زنی و به دست آوردن امتیاز به مذاکره رفته اند اما جنس این توافق به دلیل آنکه یک توافق دراز مدتی میباشد باید طبق قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی نیز به تصویب برسد و حرف آخر را نمایندگان ملت ایران که مجلس شورای اسلامی هست بزند، اسم توافق محتوای آن را تغییر نخواهد داد و هر توافقی که تعهد دراز مدت برای ایران ایجاد کند باید به مجلس شورای اسلامی ورود کند.
همه این نقدها مستند به محتوای کتابها و جهت‌گیری نویسنده‌هایی بود که بعنوان نامزد معرفی شده بودند. کتابهایی که غالباً سرشار از ناامیدی، پوچی، تکه و کنایه به انقلاب و نظام، تصویرسازی‌های اروتیک و مسائلی از این دست هستند، واقعاً چه نسبتی با جایزه ادبی جلال دارند که حالا زیر سوال بردن آنها دبیر علمی هفتمین دوره این جایزه را چنان به خشم بیاورد که اینطور خارج از عرف فرهنگی و ادبی به منتقدان حمله کند.
آیا در شرایطی که گزینه‎های تمدید و یا فریز مذاکرات، ایران را ملزم به دادن برگ‎های استراتژیک خود در صنعت هسته‎ای خواهد کرد و در مقابل و مطابق آنچه که امریکا در مسقط عنوان کرده است، تنها وعده تعلیق تحریم‎ها آنهم طی 30 سال آینده را دریافت خواهد کرد، گزینه عاقلانه انتخاب گزینه پایان مذاکرات نیست!؟
در این کتاب، تمام 60 اقتصاددان مذکور به هشت سوال مشترک، همچون "اگرنتوانیم ازفردا نفت بفروشیم چه اتفاقی می‌افتد"، "چرا نفتی ترشدیم"، "آیا لغو تحریمهای خارجی مشکلات اقتصادی را حل می‌کند"، "اگر تحریمهای خارجی ادامه دار بود سناریوی مقابله چه باید باشد"، "نگاه اقتصاد مقاومتی برای مقابله با مشکلات اقتصاد ایران چیست" و... پاسخ داده اند.
به نظر می‎رسد عدم دستیابی به یک توافق جامع پس از یکسال مذاکره و البته اعتمادسازی یکطرفه طرف ایرانی، موجب شده است تا طرفین عملا سمت تمدید غیر رسمی توافق پیشین در قالب یک توافقنامه کلی جدید پیش بروند، توافقی که توقف برنامه هسته‎ای ایران را بدون هزینه کردی خاص از سوی امریکا منجر شده است.
اینکه حسین فریدون حامل چه پیغامی برای مذاکره‌کنندگان ایرانی است همچنان در هاله‌ای از ابهام باقی است، اما نکته قابل توجه آن است که حمایت جریانات مختلف و ارکان نظام از مذاکرات و نتایج آن منوط به «حفظ خطوط قرمز نظام» در مذاکرات هسته‌ای بوده و بر همین اساس به نظر نمی‌رسد نتایج پیغام و پسغام‌های دقیقه نود، چیزی خارج از خطوط قرمز نظام در مذاکرات هسته‌ای نباشد.
محرمانه بودن مذاکرات در حالی بهانه‎ای برای عدم پاسخگویی به مجلس عنوان شده که تیم مذاکره کننده آمریکایی علاوه بر تشریح روند مذاکرات و همچنین محتوای مورد بحث برای نمایندگان کنگره، مقامات رژیم صهیونیستی و در بعضی موارد دیگر کشورها از جمله عربستان را در جریان مسائل مورد بحث مذاکرات قرار می‌دهند.
مرد با اكراه همبرگر را نزديك دهان مي‌برد. با حركتي سريع، گاز بزرگي از آن مي‌‌زند. زن شروع مي‌كند به تشويق مرد. مرد چشمانش را مي‌بندد و لقمه‌‌هاي بزرگ همبرگر را پايين مي‌دهد. لحظه مضحكي ايجاد مي‌شود. ـ آفرين! آفرين! ديگه داره تموم مي‌شه... يه كم ديگه...
پرسپولیس در داربی 79 تهران از شکست پیروزی ساخت. محمد نوری و امید عالیشاه با گل‌های خود سرخ‌پوشان پایتخت را در نبرد سنتی با آبی‌ها برنده از میدان بیرون فرستادند تا نبرد سنتی پایتخت پس از 1025 روز شاهد گل باشد.این پیروزی درحالی برای سرخپوشان پایتخت رقم خورد که آنها از دقیقه 81 با 10نفر به بازی ادامه دادند.نکته جالب این مسابقه کارت قرمزی بود که امید عالیشاه پس از گلزنی از تورج حق‌وردی داور بازی دریافت کرد.
با قاطعیت می‌توان نشان داد که فتنه ۸۸ از یکسو در برگیرنده مجموعه‌ای از هشدار‌‌ها،آموزه‌ها، تجربه‌ها، آزمون‌ها و دستاورد‌های گرانبها برای مصون‌سازی حیات انقلاب اسلامی در آینده است و از سوی دیگر وظیفه و رسالتی متناسب با احساس مسئولیت عمومی را از اندیشمندان، پژوهشگران، صاحب‌نظران و نخبگان کشور مطالبه می‌نماید. بی‌تردید حماسه ۹ دی آزمونی بزرگ برای ملت ایران و نقطه اوج صبر و بصیرت کسانی بود که راه پای‌بندی به وحدت ملی را یافته و مسیر حق را پیمودند.
آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی صبح یکشنبه در کنگره جهانی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام که در موسسه امام کاظم(ع) در حال برگزاری است، اظهار کرد: این روز را بهترین روزهای عمر خودم می‌دانم که در کنار علمای بزرگی از بیش از ۸۰ کشور جهان و جمع زیادی از علمای برجسته داخل کشورمان قرار دارم.
برای اینجانب کاملا غیرمنطقی و باور نکردنی‌ست که خواننده‌ای را در ایران «شوالیه آواز ایران» نام می‌برند؛ کمااینکه خود این تیتر در تناقض و کاملا ناخوانا با اصالت موسیقی ایرانی است. در هرصورت نمی‌توانم مجسم کنم که «حسین علیزاده» که میلیون‌ها ایرانی خالص با جان و دل و درک هنرش بنامش احترام می‌گذارند، با دریافت این نشان که از طرف افرادی تقدیم می‌شود که قطعاً هنر ایشان را نمی‌شناسند٬ با نام «شوالیه تار ایران» یاد کنند.
اما فيلسوفاني که با ادبیات دینی به شدت مخالف بودند، با قدرت­های حاکم مخالفت داشتند و می­خواستند حکومتی را تأسیس کنند که از جنس ادبیات موجود نباشد. به طور طبیعی این­ افراد به سمت ادبیات سیاسی آمرانة دینی نمی­رفتند.
این عضو تیم مذاکره کننده ایرانی، امکان دست یافتن به توافق جامع و کامل را با توجه به محدودیت زمان و حجم زیاد جزئیات و ضمایم توافق احتمالی بعید دانست و گفت تلاش می کنیم بر روی کلیات که اصول توافق را شامل می‎شود به تفاهم برسیم.
«قطعا کمیسیون اصل نود در این رابطه با جدیت پیگیری های لازم را انجام خواهد داد تا متخلفان از اجرای قانون فرار نکنند، اطلاعات دقیق تر از سوی مسوولان سازمان نظام وظیفه منتشر خواهد شد که قطعا با انتشار این مطالب همه متوجه خواهند شد بازیکنان متخلف از چنگ قانون نمی توانند فرار کنند.»
انتقادها از اعطای دست و دلبازانه‌ی مجوزهای سینمایی در دولت قبلی در حالی عنوان می‌شود که پیش از این، «جنتی» و سایر همفکرانش در دولت راستگویان، مدام از امنیتی شدن فضای فرهنگی و نظارت‌های سختگیرانه در دولت پیشین انتقاد می‌کردند و به هنرمندان وعده‌ی باز کردن فضا در این دولت را می‌دادند. اما ظاهراً این روزها، انتقاد افکار عمومی، متدینین جامعه و نمایندگان مردم در مجلس باعث شده تا وزیر ارشاد ادعاهای پیشین خود را فراموش کند
شاید یکی از جالب‌ترین و خواندنی‌ترین بخش‌های این ویژه‌نامه را در بخش «روایتی دیگر» بخوانیم. آنجا که فعالیت‌های مربوط به تاریخ شفاهی در کشورهای خارجی مورد تحلیل قرار می‌گیرد. «گزارشی از نهضت تاریخ شفاهی آمریکایی»، «قهوه‌خانه تاریخ شفاهی»، «فرار از ویتنام»، «صبح جمع آوری خاطره» و «در جنگ چه کردید مادربزرگ»، مجموعه‌ای از مطالب مربوط به مهم‌ترین اقدامات غربی‌ها در تدوین تاریخ شفاهی کشورشان هستند.
این دانشجویان همچنین با ذکر مواردی بر لزوم لغو یکباره همه ی تحریم ها از سوی طرف غربی اشاره کردند و گفتند طرف غربی با وعده تعلیق تحریم ها به جای لغو تحریم ها صرفا به دنبال ایجاد یک فضای روانی بوده تا با دست نخوردن به ساختار تحریم ها بتواند آن را به عنوان چماقی همیشگی علیه ملت ایران بکارگیرد.
صدائی گفت بالاتر بروم. دلم پيش بچه ها بود. خواستم پيدا يشان کنم. پائين را نگاه کردم. يک دفعه خودم را ديدم که آنجا افتاده بودم. کنار سنگر چهار، روي خاکريزي که با تير تراش(1) کوتاه شده بود. قبضه آر پي جي هم همچنان در دستانم بود. اطرافم پوسته هاي خرج موشک ریخته بود و باد آنها را به بازي گرفته بود. لحظات آخر چقدر گوشهايم سوت مي کشيد.
برای اینکه ما هم از همان ابتدا بنای دشمنی با آمریکا را داشتیم ما هم از ابتدا بنای ستیز با آمریکا را داشتیم آمریکایی ها بالطبع پاسخ دادند و در خصوص آنچه که ما در این سی و چهار پنج سال بعد از انقلاب نسبت می دهیم بنده اینها را به سه دسته تقسیم می کنم برخی از آن حقیقت دارد یعنی آن دشمنی وجود داشته آن خصمانه آمریکا علیه ما صورت گرفته است.
با همه‌ی این اوصاف اما ظاهرا این روزها باید مراقب اوج‌گیری دوباره‌ی جریان شبه‌روشنفکر و اسطوره‌سازی از چهر‌‌ه‌هایی مااند ساعدی در رسانه‌های دولتی بود. تا به امروز اگر این چهره‌ها در رسانه‌هایی به ظاهر مستقل و با حمایت غیرمستقیم دولت تبلیغ و ترویج می‌شدند، حالا ظاهرا باید نگران تبلیغ‌شان در خبرگزاری رسمی دولت جمهوری اسلامی باشیم.
(سیب سرخ)
(ریگ متین)
(هفت راه)
(نقشه راه)
(هفت راه)
(سیما فکر)
(نیلوفر آبی)
(فرهنگ پرواز)
(دو یاور)
(سنگر باقیمانده)
(نقشه راه)
(اربعین)
(شبهه)
(سیما فکر)
(سیب سرخ)
(حذر)
(و سلاحه القلم)
(علی محمد مودب)
(سفیــرفیلم)
(اردیبهشتی تمام عیار)
(اسکالپل)
(خط خطی‌های من)
(بهار نارنج)
(سیما فکر)
(سدید)
(حکمت ما)
(مسجد جامع امام سیدالساجدین)
(بهار نارنج)
(شبهه)
(مسافر)
خواندنی ها و ديدنی ها
فنآوری اطلاعات و ارتباطات
شعر و داستان کوتاه
نوا