ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
دوشنبه، 6 بهمن 1393 03:38


محمدرضا امینی
حیدر رحیم‌پور ازغدی
علی‌محمد مؤدب
محمد پورکیانی
علیرضا معاف
میثم مهدیار
سعدالله زارعی
گفتگو با بشار الجعفری
گفتگو با مرحوم مشفق
گفتگو با وحید یامین پور
گفتگو با سیدعلی صدری‌نیا
گفتگو با دکتر کامران باقری لنکرانی
گفتگو با علامه مصباح یزدی
دکتر فریدون عباسی
گفتگو با مسعود رضایی
گفتگو با حجت الاسلام نبویان
گفتگو با حجت الاسلام خسروپناه
گفت وگو با دکتر ابراهیم متقی
گفتگو با حاج عبدالرضا هلالی
گفتگو با حجه الاسلام نبویان/ 2
گفتگو با حجه الاسلام نبویان/ 1 + فیلم
استاد رحیم پور ازغدی
دکتر سعید جلیلی
امیر حسین ثابتی
حجه الاسلام حیدر مصلحی
کمیل نقی پور
مهدی محمدی

حالا با رونمایی از زوایای پنهان این سناریو این واقعیت برای منتقدان فاش شده که از ابتدا هم مسؤولان فدراسیون فوتبال احتمال رد اعتراض را می دانستند اما برای بزرگ نمایی این اتفاق اقدام به طرح شکایت کردند و تلاش کردند با ماجرای دوپینگ علاعبدالزهرا ناکامی خود در جام شانزدهم را پنهان نمایند.
سال گذشته هزینه‌های جاری کشور 35 درصد افزایش پیدا کرد و این در حالی است که ما شاهد تشدید تحریم‌ها در این سال هستیم، مگر ما چه مقدار در مذاکرات می‌توانیم منابع جذب کنیم، دولت باید گزارش دهد که چه مقدار از این دارایی‌ها را که از طریق مذاکرات آزاد شده، می‌تواند هزینه کند، دارایی‌ها از یک حساب بلوکه شده به یک حساب بلوکه شده دیگر منتقل شده است.
عده‌ای در داخل مرعوب غرب هستند و اینها خواهان آن هستند که کدخدا را راضی کنند نه شهدا و خانوده معظم شهدا را. این عده ترسشان از آن است که مبادا کدخدای روستا به آن‎ها بد اخمی کنند اما سوال اینجاست که مگر تا به امروز چه گلی به سر مردم زده‎اند؟ آیا آنوقت که سران غرب با ما قهر می‌کردند و رو برمی‌گرداندند به ما لطف و مرحمت کردند یا حالا که رفتیم به آن‎ها دست داده‎ایم؟
در زمان پهلوی، آمریکایی‌ها اجازه نمی‌دادند که شاه با سفیر ما ملاقات کند اما در این 35 سال ما کشوری شده بودیم که وزیر ما اجازه ملاقات به رییس‌جمهور آمریکا نمی‌داد. در این دو سال چه شده که افتخار ما این است که با شیطان بزرگ قدم بزنیم؟ والا اگر بمیریم جا دارد.
با این انتصابات، محمد بن سلمان حالا دو منصب از مهم‌ترین مناصب حکومتی سعودی را در اختیار دارد و به این ترتیب بر صندلی ریاست بزرگترین وزارت دفاع خلیج فارس نشسته و رئیس دفتر اجرایی پادشاه سعودی هم شده است.
وعظ در کسی اثر نمی کند مگر در درون خود واعظی داشته باشد! کتاب «مواعظ» آیت حق شناس حال و هوای جلسات اخلاق هفتگی را زنده می کند! حرف هایی که زنگارهای یک هفته در دنیا گشتن را می زداید و روح را به آسمان نزدیک می کند. کتابی که در ترنجستان هم مورد اقبال قرار گرفته است و پرفروش بوده است.
این نرخ در اروپا بین ۱۰ تا ۳۰ در صد است. در سوئد ۸۰ در صد زایمان‌های طبیعی در منزل و به وسیله ماما انجام می‌شود. در ایرلند ۸۵ در صد زایمان‌ها به طور طبیعی است و امارات متحده نیز با ۸۹ در صد زایمان طبیعی، پرچمدار این موضوع است.
دربار قاجار درگیر همین طرز فکر بود و كشور را وابسته كرد، نظام پهلوی به‌طور کامل مبنای توسعه‌اش همین‌ها بوده است. پس از انقلاب هم متأسفانه بعضی جریان‌ها در حاکمیت، گاه ضعیف‌تر و گاه قوی‌تر، هم‌چنان تعریف‌شان از «پیشرفت»، همان تعریف وابستگي به اردوگاه سرمایه‌داری و همان روش‌ و الگو است. راه‌حل پيشنهادي آنان، این است که كاري كنيم غرب ما را زیر سایه خود بپذیرد! حتی اگر بخشی از شعارهای انقلاب و عزت ملت هم آسيب ببيند، می‌ارزد!
یک سال و نیم بعد از این دیدار، آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان در نماز جمعه 6 مرداد ماه 1389 گفت: «آمریکایی ها یک میلیارد دلار از طریق افراد سعودی که هم اکنون عامل آمریکا در کشور‌های منطقه هستند، به سران فتنه دادند و همین سعودی ها که به نمایندگی آمریکا صحبت می کردند، گفتند، اگر توانستید نظام را منقرض کنید، تا پنجاه میلیارد دلار دیگر را هم می دهیم، اما خداوند این فتنه را به دست بندگان صالحش خاموش کرد.»
متأسفانه بيشتر دولت‌ها وظيفه خود را تأمين نياز‌هاي مادي مردم مي‌دانند و حتي برخي از دولت‌ها صريحا اعلام مي‌کنند که ما مسئول آخرت مردم نيستيم! البته چنين چيزي ناشي از اين مسأله است که آيا دين امري فردي است يا اجتماعي؟
برخی مردم را نمی‌شناسند و بر این باورند که مردم نمی‌توانند در برابر مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها ایستادگی کنند و باید برای حل این مشکلات با دشمن کنار بیاییم تا فشار تحریم‌ها برداشته شود، اقتصاد فعال شود و مشکلات گوناگون در کشور حل شود.
نکته‌ی‌ قابل توجه این است که موسوی پیش از عرضه‌ی این فیلم در گفتگو با رسانه‌ها گفته بود: «فیلم روبوکاپ پس از حذف سه دقیقه‌ی ابتدایی که صراحتاً به ایران و خصومت با آن می‌پردازد، به شورای کار‌شناسی ما ارائه شده و به علت عدم اشراف کار‌شناسان شورا و پخش قسمت‌های قبلی آن از صداوسیما، متاسفانه در این مسئله سهل‌انگاری صورت پذیرفته است!»
طرح تصویب تحریم ها در کنگره ی آمریکا باعث از بین رفتن طرح اقدام مشترک خواهد شد که ما پارسال در ژنو سوئیس تصویب کرده بودیم. اکنون رئیس جمهور آمریکا این اختیار را دارد که وتو کند اما پارلمان ما نیز اقدام متقابل خود را خواهد داشت.
اینکه افرادی چون اسدزاده با این نگاه به نظام، انقلاب و رهبری عادت داشته باشند هم از توبره بخورند و هم از آخور، و در حالی که کتاب سراسر فحششان را در خارج از کشور چاپ می‌کنند، در داخل هم مدیر فرهنگی باشند و نان همین نظام و انقلاب را بخورند چیز عجیبی نیست، اما آنچه عجیب است انتصاب این افراد بعنوان مدیر توسط وزارت ارشاد است. خاصه آنکه آنها با افکار این فرد ناآشنا هم نبوده‌اند.
امروز اسلام آمریکایی حمله گازانبری انجام می‌دهد؛ از یکطرف اسلام لیبرالی می‌خواهد جهان اسلام را از اصل مبارزه با مستکبران منصرف کند، و از طرفی اسلام تکفیری می خواهد مسیر مبارزه را به نفع مستکبران منحرف کند. در واقع، اسلام تکفیری و اسلام لیبرالی دوتیغه قیچی اسلام آمریکایی هستند.
خالد اسلامبولی به همراه سه تن از همرزمانش دستگیر و روانه زندان شدند. او و سایر مته‌مان در قفس‌های فولادی در دادگاه شرکت می‌کردند. وی طی جلسات محاکمه خود انگیزه‌اش را از قتل انور سادات، بستن پیمان سازشکارانه کمپ دیوید اعلام کرد که خیانتی بزرگ به آرمان رهایی فلسطین بود.
برخی از مهمترین مراحل انقلاب اسلامی که فصل‌های انقلاب ما در آن مراحل، ورق خورده است از این قرار هستند: قیام 15 خرداد، شروع تظاهرات‌های گسترده از 19 دی قم، پیروزی انقلاب در 22 بهمن، تسخیر لانۀ جاسوسی که آغاز درگیری مستقیم ما با استکبار بود، دفاع مقدس و آغاز ولایت مقام معظم رهبری؛ در هر کدام از این زمان‌ها، مرحلۀ جدیدی از انقلاب ما رقم خورده است.
من از همان کتاب‌هایی که خواندن جاهایی که مهم است را طرح سوال می‌کنم. باید خود متن را بنویسند و ترجمه کنند و بگویند متن چه چیزی را توضیح می‌دهد. امتحان گیرنده هم که ما نیتسیم بلکه چند تن از فضلا هستند که از قم می‌یند. کسی هم که نمی‌تواند تقلب کند.
نخستین بازی روز دوم مرحله یک چهارم نهایی در ورزشگاه کانبرا بین تیم های ایران و عراق برگزار شد که در پایان یک دیدار سخت و نفس گیر تیم ملی عراق با پیروزی در ضربات پنالتی شاگردان کارلوس کی روش را از گردونه رقابت های جام ملت های آسیا خارج کرد تا در مرحله نیمه نهایی به عنوان حریف کره جنوبی به میدان برود.
در حالی که طی یک ماهه اخیر خبرهای ضد و نقیضی از وخیم شدن حال پادشاه عربستان و مرگ او حکایت می‌کرد؛ دقایقی پیش دفتر پادشاه عربستان سعودی در بیانیه ای که از تلویزیون این کشور پخش شد مرگ ملک عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه این کشور در ساعت یک بامداد (به وقت محلی) را اعلام کرد.
این وزارت بيش از هزار ميليارد تومان درآمد خود را از اپراتور ها دريافت نكرده است. از طرف ديگر از 2 هزار ميليارد تومان واريزي به خزانه فقط 600 ميليارد تومان را دريافت كرده و از اين مبلغ كمتر از 200 ميليارد تومان عملكرد ادعایی دارد. يعني در حقيقت در طول 5/8 ماه از سال 1393 وزارت كمتر از 5% عمكرد بودجه اي داشته باشد.
اکنون کنگره در حال بررسی تصویب قانونی برای اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران درصورت ناموفق بودن مذاکرات است. من می دانم که هدف از این قانون اعمال فشار بیشتر به ایران برای بازتر شدن دست مذاکره کنندگان ما به منظور رسیدن به راه حلی جامع است.
این توضیحات کارگردان از فیلمی است که ظاهرا مدیران سفارش‌دهنده‌اش جرئت رونمایی‌ش را ندارند و در اتفاقی جالب می‌خواهند عدم اکرانش را گردن فشارهای بیرونی بیاندازند. مصداق فیلمی که بیش از یک سال قبل ایوبی در مراسم افتتاح مجتمع سینمایی کوروش در موردش گفته بود: «در سال‌های اخیر فیلم خوب در کشور نایاب شده است» و می‌خواست با آن‌ها «مخاطب را با سینما آشتی دهد» و فصلی جدید در سینمای ایران پدید آورد.
پروژه اینترنت پاک که به طور رسمی از آوریل سال گذشته میلادی اجرایی شده و جلسات و همایش‌های متعددی از سوی اتحادیه اروپا با حضور متخصصین عرصه فناوری اطلاعات برگزار شده، هدف و شعار خود را «جنگ با استفاده غیرقانونی از اینترنت» برگزیده است.
بالا‌ترین مقام بهداشت و درمان کشور که همچنان هم طبابت جزو اولویت‌های اوست، می‌گوید این امواج ضرر ندارد. دکتر «سیدحسن قاضی‌زاده‌هاشمی»، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این زمینه گفت: مستنداتی برای سرطان‌زا بودن پارازیت‌ها وجود ندارد.
رهبر معظم انقلاب در پی حوادث اخیر در پیامی به جوانان اروپا و آمریکای شمالی فرمودند: در واکنش به سیل پیشداوری‌ها و تبلیغات منفی، سعی کنید شناختی مستقیم و بی‌واسطه از دین اسلام به دست آورید.
آیا آقای نوبخت جز حمله به منتقدان و دلسوزان، می توانند چند مورد عینی از دستاوردهای دیپلماسی و مذاکرات یک سال گذشته با آمریکا را برای ملت نام ببرند یا بر اساس قاعده نانوشته دولت یازدهم در «مروت با دشمنان و به جهنم رفتن دوستان»، قرار است در پاسخ به هر انتقاد درست و اصولی، صورت مساله پاک شده و با حمله به منتقدان زمین بازی تغییر کند؟
در این رویه‌ی جدید، شبه‌روشنفکران باید از خیر فضای گسترده‌ی تبلیغی جشنواره‌ی فیلم فجر که باعث مطرح شدن نام فیلم در رسانه‌ها می‌شود، بگذرند و در صف اکران قرار بگیرند تا اگر فضای اکران مساعد شد، با کمترین تبلیغ و سر وصدا و سابقه‌ی رسانه‌ای، روی پرده بروند. چه آنکه این فضای تبلیغاتی که بسته به مثبت یا منفی بودن، معمولاً روی فروش فیلم‌ها در سال بعدی تأثیر مستقیم می‌گذارد، مرهون برگزاری جشنواره‌ای سینمایی است که اعتبار خود را از سالگرد جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی می‌گیرد.
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش ماهانه خود که شامگاه سه شنبه منتشر شده، آورده است که ایران 2 هزار و 720 کیلوگرم اورانیوم UF6 با غنای تا سطح 5 درصد را به پروسه تبدیل در کارخانه پودر U02 به منظور تبدیل به اکسید اورانیوم تزریق کرده است.به این ترتیب ذخایر اورانیوم غنی شده 5 درصد ایران از 8 هزار و 475 کیلوگرم به 5 هزار 755 کیلوگرم تقلیل پیدا کرده است.
هیچ تضمینی برای موفقیت مذاکرات وجود ندارد و من همه گزینه‌ها را برای جلوگیری از بدل شدن ایران به یک قدرت اتمی حفظ می‌کنم. اما تحریم‌های تازه‌ای که در این کنگره، و در این مقطع زمانی، تصویب شود شکست دیپلماسی را تقریبا تضمین خواهد کرد - آمریکا را از متحدانش منزوی خواهد کرد؛ و حتما باعث می شود که ایران برنامه اتمی‌اش را (به شدت سابق) از سر بگیرد. این معنی ندارد.
(سپهر حزب الله)
(من و چادرم)
(برای یادت نماز)
(القلم)
(حکمت ما)
(امت واحده)
(سیب سرخ)
(شبهه)
(پایش)
(دو تا کافی نیست)
(سه الف)
(ژخار)
(سیما فکر)
(انقلاب سوم)
(انقلاب فرهنگی)
(2 تا کافی نیست)
(رحیمی)
(حکمت ما)
(سیب سرخ)
(امت اسلامی)
(عرش شعر)
(آب و آتش)
(نقشه راه)
(ایران پی‌ان)
(هفت راه)
(مسیر)
(شبهه)
(فریاد)
(سدید)
سفیر فیلم

خواندنی ها و ديدنی ها
فنآوری اطلاعات و ارتباطات
شعر و داستان کوتاه
نوا