ورزش اقتصاد

فرهنگ

تاريخ

درباره ما ارتباط با ما آرشيو جستجو پيوند ها
سه شنبه، 31 تير 1393 20:04علی نادری
حجت الاسلام علی کشوری
علی اکبر طاهری
دکتر سعید زیباکلام
محمد ظریفی
امیرحسین ثابتی
دکتر عباسعلي ابونوري
گفتگو با سیدحمید روحانی
گفتگو با جعفر شیرعلی‌نیا
گفتگو با مجید شاه‌حسینی
گفتگو با سارا عرفانی
گفتگو با عباس گودرزی
گفتگو با علی کشوری
گفتگو با فرهاد عظیما
گفتگو با جعفر فرجی
گفتگو با مسعود اسداللهی
گفتگو با میثم نیلی
گفتگو با احمد چلداوی
گفتگو با مسعود ده‌نمکی
گفتگو با صفاءالدین تبرائیان
گفتگو با موسی نجفی
حسن رحیم پور
رضا امیرخانی
حسین میزان
وحید جلیلی
حجت الاسلام رضا غلامی
دکتر قدرت‌الله رحمانی

در سال‌های اخیر به رسمی ثابت تبدیل شده است که هر بار رژیم صهیونیستی دست به جنایتی تازه علیه مردم مظلوم فلسطین می‌زند و کشتار زنان و کودکان این سرزمین را از سر می‌گیرد، جماعتی که در برخی از شبکه‌های اجتماعی و فضای اینترنت فعال هستند، اقدام به انتشار شایعی درباره خصومت مردم فلسطین و نوار غزه با اهل بیت(ع) و دشمنی آنان با شیعیان می‌کنند.
در واقع برخلاف اظهارات عراقچی و بر مبنای اطلاعاتی که از سوی علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ارائه شده است، نیاز فعلی ایران، نه نیاز ایران در آینده، برای راه اندازی نیروگاه بوشهر 190 هزار سو است و آنچه باید به عنوان «چشم انداز» در دستور کار سازمان انرژی اتمی قرار بگیرد نه چرخش 58 هزارسانتریفیوژ برای تولید 190 هزار سو بلکه ، چرخش بیش از یک میلیون سانتریفیوژ برای تولید 20 هزار مگاوات برق هسته ای است.
تكيه و اعتمادتان به سلاح‎ها و موشک‎ها و تدابیر خودتان نباشد، بلکه تکیه‎تان فقط به خدا باشد. و بر شما باد به سلاح انبیاء! از امام رضا علیه السلام روایت شده که فرمودند بر شما باد به سلاح انبیاء. سؤال شد که سلاح انبیاء چیست؟ حضرت فرمودند: دعا. و بر شما باد به سلاح مؤمن. همچنانکه از رسول اکرم صلی‎الله علیه و آله و سلم روایت شده که فرمودند دعا اسلحه مؤمن است..
در حالیکه ایران از 20 دی ماه تعهدات خود مبنی بر تعلیق غنی سازی 20 درصد در فردو، تعطیلی فعالیت های نطنز، اراک و بخشی از فعالیت های تحقیق و توسعه خود را متوقف کرده و ذخیره اورانیوم 20 درصد خود را نیز تبدیل به اکسید کرده است، طرف غربی به دلیل وجود ابهام و ضعف حقوقی توافقنامه ژنو در موارد متعددی این توافقنامه را نقض کرده است.
در این گزارش تصریح شده است: ایران اورانیوم (235) را در هیچکدام از تاسیسات اعلامی خود بیش از پنج درصد غنی‌سازی نکرده است و آبشارهای زنجیره‌ای متصل به هم در تاسیسات اعلام شده خود راه‌اندازی نکرده است. همچنین این کشور هیچ روندی مبنی بر خط بازگشت تبدیل اکسید اورانیوم به uf6 ندارد.
به جای اینکه فرجی‌دانا وجه همت خود را در مسیر توسعه علم و فناوری قرار دهد، دانشگاه را به باشگاه سیاسی تبدیل کرده است، تمام دلسوزان نظام در این مورد تذکر دادند، حالا حتما باید اتفاقی مثل 18 تیر بیفتد؟ تمام عناصر موثر در فتنه 78 و 88 را مسئولان تصمیم گیر وزارت علوم دفاع می کنید؟آیا این صحیح است؟
آدولف هیتلر در کتاب «نبرد من» می‌گوید مردم شکست آلمان در جنگ جهانی اول را به این دلیل پذیرفتند که یهودی‌های دارای نفوذ در مطبوعات از تکنیک «دروغ بزرگ» استفاده کردند. از نظر هیتلر این روش مستلزم آن است که دروغ چنان عظیم باشد که هیچ کس باور نکند که «کسی آنقدر گستاخ باشد که چنین بی‌شرمانه حقیقت را تحریف کند.»
وی در ادامه با بیان اینکه این اتفاقات تلخ برای وجه استکبار ضررهای بزرگی را ایجاد کرده است، عنوان کرد: وزیر خارجه آمریکا زمانی که سوریه بمباران شد، گفت: انسان نمی‌تواند پدر باشد و صحنه‌های دردناک کشته شدن این کودکان را ببنید اما امروز کودکان فلسطینی که به شهادت می‌رسند موجی از خودآگاهی را برای روسیاهی امریکا و اسراییل ایجاد کرده است.
در حوزه مصرف هم مهم ترین بازار، طبقه متوسط شهری است. بیشترین مصرف را این طبقه دارد. هر کشوری این طبقه را نادیده بگیرد، دچار بحران اقتصادی می شود. بحران اقتصادی سال 1930 ناشی از این بود که طبقه متوسط شهری نادیده گرفته شده بود، برای همین حقوق کمتر به آنها دادند و نمی توانستند خرید کنند، برای همین کینز آمد و گفت؛ پول بدهید و بگذارید خرید کنند تا چرخ اقتصاد تان بچرخد.
سید حسن نصرالله در این تماس تاکید کرد که حزب الله و مقاومت اسلامی در لبنان در کنار مقاومت در غزه می‌ایستد و با آن اعلام همبستگی کرده و آن را تایید می‌کند و آماده است تا با اعضای مقاومت در غزه همکاری‌های لازم را به عمل آورد تا به اهدافشان جامه عمل پوشانده و طرح‌های دشمن را خنثی کنند.
در این شب بزرگ و در مواقع دعا، برای دیگران دعا کنیم و در حق همگان! برای خودمان دعا نکنیم، دعای عام بکنیم. مگر از خدا کم می‌شود که ما به جای دعا برای دوست و آشنا و اطرافیان، برای همه مردم تهران دعا کنیم؟ برای کل کشور دعا کنیم؟ برای مسلمانان گرفتار در مصر، سوریه، عراق، افغانستان و لبنان و ... دعا کنیم؟
انتشار گزارش تفصیلی عملکرد شورای نگهبان در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم که هفته گذشته منتشر شده نشان می دهد، بسیاری از مسایل سخیفی که مدعیان تقلب در انتخابات 88 مطرح کردند تا بوسیله آن تقلب در انتخابات را ثابت کنند، در انتخابات سال 92 نیز عینا تکرار شده اما با توجه به آنکه نامزد مورد نظر این جریان در انتخابات توانست پیروز شود، هیچ گاه این موارد به عنوان نشانه های تقلب در انتخابات اخیر مطرح نشده است.
لیست اکثریت نمایندگان مجلس که زمین گرفته بودند یا با نوشتن نامه درخواست زمین کرده بودند را تهیه کردم. حتی اسم آقای هاشمی‌رفسنجانی هم بود… شروع کردم به خواندن اسامی نمایندگان… نمایندگان دیدند دارم اسامی همه را می‌خوانم و آبروریزی می‌شود. گفتند نخوانید. جاروجنجال مفصلی در مجلس به راه افتاد.
وقتى بلايى ـ مانند وبا ـ در نجف پيدا مى‏شد، حتّى در بازارها هم گاهى مجالس روضه ‏خوانى و توسل برقرار مى شد، ولى ما مثل آدم‏هاى مأيوس و نااميد، گويا نمى‏ خواهيم از اين درِ رحمت داخل شويم و براى رفع بلا و گرفتارى‏ها به حضرات معصومين ـ عليهم‏ السّلام ـ متوسّل شويم! آيا امروز براى رفع بلاها غير از تضرّعات و دعاى صادق همراه با توبه و توسل، راه ديگرى داريم؟!
آنگونه که از اظهارات آقای عراقچی مبنی بر «تبدیل پسماندهای مواد غنی شده به اورانیوم طبیعی» می آید، ایران تعهد کرده است که اورانیوم 2 درصد را به جای قراردادن در فرآیند غنی سازی مجدد، تا سطح اورانیوم طبیعی رقیق نماید. یعنی ایران کاملا یک مسیر معکوس را در جهت غنی سازی پذیرفته است.
آنچه در نمایشگاه قرآن اتفاق افتاد نشان داد که برگزارکنندگان نمایشگاه به کلی از فضای بازدیدکنندگان این نمایشگاه دور هستند. برای درک این موضوع کافی‌ست به نمایشگاهی که در این چند روز در مصلی تهران برگزار شده بود دقت کنید. در مصلی تهران در محیطی اندک و با بضاعتی نه چندان زیاد، برنامه‌هایی تدارک دیده شده بود که مردم می‌توانستند یک شب معنوی و شاداب را تجربه کنند.
سخنگوی گردانهای القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز با اشاره به کشتار مردم در منطقه الشجاعیه گفت: این احتمال وجود دارد که تعداد شهدای محله الشجاعیه که صبح امروز هدف حملات توپخانه‌ای اسرائیل قرار گرفته، به 100 تن افزایش پیدا کند.
باید از سرنوشت ابن ملجم با آن سوابق خوب مذهبی‌گری‌اش عبرت بگیریم و نگران عاقبت به‌خیری خودمان باشیم. افراد دیندار و مذهبی باید بیش از سایرین نگران «عاقبت به‌خیری» خودشان باشند... من از کسانی که در خیابان‌ها بی‌بندو باری می‌کنند آن‌قدر نمی‌ترسم که از مذهبی‌ها و مدّعی‌هایی که شب‌ها درِ خانۀ خدا ضجه نمی‌زنند، می‌ترسم.
همچنین ایران بر اساس توافق وین متعهد شده است که فراتر از توافقنامه ژنو، نیمی از ذخیره اورانیوم 20 درصد خود را که به اکسید تبدیل کرده بود، به صفحه‎های سوخت رآکتور تهران تبدیل کند تا عملا پس از این چهار ماه، هیچ ذخیره اورانیوم 20 درصدی برای ایران باقی نمانده باشد.
در اطلاعیه پلیس فرانسه آمده است که شرکت در هرگونه تظاهرات مرتبط با محکومیت رژیم صهیونیستی، می‌تواند مجازاتی برابر با یک سال زندان و پانزده هزار یورو جریمه نقدی به همراه داشته باشد. بامزه‌تر آنکه پوشاندن چهره هم تا سه سال زندان و 45 هزار یورو جریمه در پی دارد. حتی صحبت کردن درباره برگزاری یک راهپیمایی در شبکه‌های اجتماعی هم می‌تواند مجازات زندان را برای نویسنده به ارمغان بیاورد.
همزمان با شهادت مولای متقیان حضرت علی بن ابیطالب(ع)، میثم مطیعی در هیأت شهدای گمنام دانشگاه امام صادق(ع) علیه گروه تکفیری داعش مداحی عربی-فارسی، حجاب و حیاء مداحی کرده است میثم مطیعی می‌خواند: «نماز صبح در کربلا، نماز ظهر در سامرا/ نماز عصر إن‌شاء‌الله بقیع و مسجد الاقصی».
در این روزها که اسرائیل دوباره غزه را آماج حملات خود قرار داده است یکی از استراتژی‌های پروپاگاندای اسرائیل مانند همیشه این است که خود را یک ماهیت دفاعی جلوه دهد (حتی ارتش اسرائیل هم نیروی دفاعی اسرائیل یا IDF نام دارد) در حالی که سیاست این کشور اساسا مبتنی بر تجاوز و اشغال است.
با این اوصاف آیا نباید اذعان کرد که ما تحت فرهنگ‌سازی بنی‌امیه قرار گرفته‌ایم که باورمان شده که اسم علی در قرآن نیامده است.(لازم به ذکر است که موارد متعدد دیگری نیز وجود دارد که اگر خداوند توفیق داد شاید در فرصتی دیگر بدانها بپردازم. فقط اشاره می‌کنم که دست بر قضا چندی قبل یکی از دوستان از کتابی عربی نام برد که ترجمه‌ عنوانش چنین است: «چرا اسم علی (ع) این اندازه زیاد در قرآن آمده است؟»
این در حالی است که برخی از مقامات و رسانه های خبری نزدیک به دولت توافق جدید به دست آمده میان ایران و 1+5 را تمدید توافق ژنو عنوان کردند اما اظهارات مقامات سیاسی بیانگر آن است آنچه که در وین 6 به دست آمده علاوه بر تعهدات توافق ژنو، ویژگی های خاص به خود را دارد و برای ایران تعهدات جدیدی را به همراه آورده است.
اما مراجعه به متن بسته سیاستی دولت برای خروج از تورم، کمی ناامیدکننده است، چرا که گزارش ارائه‌شده چیزی شبیه گزارش 100 روزه تلویزیونی روحانی در آذرماه سال گذشته است که یک‌طرفه و یک‌سره تلاش کرده تا به تخطئه عملکرد دولت‌های نهم و دهم اختصاص یافته و به تخطئه کامل برنامه‌ها و سیاست‌های اقتصادی دولت سابق بپردازد.
اهل‌بیت(ع) فقط راهنما نیستند بلکه به تعبیری خودشان «راه» هستند یعنی خودشان موضوعیت دارند و رسیدن به آنها نیز یک حرکت است. اگر دل ما برود به این سمت که دوست داشته باشیم پیامبر اکرم(ص) و امیرالمؤمنین(ع) را بشناسیم، همین‌که دل‌مان به سمت آنها هدایت شود، این یعنی هدایت ما آغاز شده است.
تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در مرحله نهایی رقابتهای لیگ جهانی والیبال برابر برزیل به پیروزی ارزشمند 3 بر یک دست یافت تا با کسب 3 امتیاز این مسابقه برای نخستین بار در تاریخ به مرحله نیمه نهایی این مسابقات راه یافت.
خطیب نماز جمعه تهران گفت: توقع ما از رئیس‌جمهور محترم این است که همانگونه که در فتنه ۷۸، فتنه‌گران را تحقیر کرد، افراطی‌ها را از سنگرها دور و دانشگاه‌ها را از حضور این افراد خالی کند.
در طول سال هم هرکسی می تواند تقدیری که در شب قدر برای خود ایجاد کرده است، حفظ نماید و به آن عمل کند. آنکه مقدّر او سعادت و خوشبختی است، می تواند با افزایش ارتباط با معنویات و انجام اعمال صالح، بر سعادت خود بیفزاید و آنکه شقاوت و بدبختی را برای تقدیر خود انتخاب کرده است، می تواند با اعراض از ارتباط با خدا و ارزش های معنوی، شقاوت و بدبختی خود را بیشتر کند.
در همین حال هیثم ابو سعید فرستاده کمیساریای بین الملل در حقوق بشر در خاورمیانه و دبیر کل سازمان بین المللی حقوق بشر در سازمان ملل متحد استفاده ارتش اسراییل از گاز شیمایی موسوم به گاز سفید و همچنین گاز سارین را تایید کرده است.
(شبهه)
(سیرت صبح)
(حلقه صالحین)
(متن زندگی)
(دانشجوی فکرینولوژی!)
(شبهه)
(قدیم الاحسان)
(نقشه راه)
(سعی)
(سنگر باقیمانده)
(زندگی روزمره)
(گوریل فهیم)
(سعی)
(کاریکاتور حساس بشو)
(کیستی ما)
(همه می‌دانند)
(آب و آتش)
(از همه جا)
(نجوای من)
(راپورتچی)
(مستضعفین تی وی)
(فاستقم کما امرت)
(نقشه راه)
(حکمت ما)
(ایلیا)
(طنزهای یک میم.ر.سیخونکچی)
(پرده)
(بچه‌های قلم)
(کوچک زاده)
(قزوه)خواندنی ها و ديدنی ها
فنآوری اطلاعات و ارتباطات
شعر و داستان کوتاه
نوا